Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 310 LSA [odblokowanie skrzyni biegów]

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 04 luty 2009 - 12:20

Fendt 310 LSA [odblokowanie skrzyni biegów] Witam! Mam pewien problem. Otóż w moim Fendzie nie ma szóstego biegu (tego na którym ciągnik idzie 40km/h). W ogóle nie da się tak daleko przechylić dźwigni zmiany biegów w prawo. Słyszałem od jednego gościa że w tym ciągniku jest blokada żeby ciągnik nie jeździł tak szybko. Podobno da się to zdjąć. Czy ktoś z was spotkał się z takim czymś? Może ktoś wie gdzie ta blokada się znajduje lub jak ją zdjąć? I czy to wogóle prawda?
Proszę o odpowiedź bo jest to trochę uciążliwe jak ciągnik idzie tylko 32,5km/h.
pozdro!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 310 LSA [odblokowanie skrzyni biegów] Dzisiaj, 15:44
  •  

#2 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 06 luty 2009 - 13:01

Fendt 310 LSA [odblokowanie skrzyni biegów] a skad wiesz ze w ogóle jest tam 6 bieg? moze nie ma go wcale

Edytowany przez brzozak2, 06 luty 2009 - 17:22.
gdzie cie uczyli pisac !!!!!!!!!!!!!

#3 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 06 luty 2009 - 14:53

Fendt 310 LSA [odblokowanie skrzyni biegów] Właśnie dlatego was pytam bo nie wiem czy faktycznie jest tam jakiś ogranicznik czy on poprostu ma tylko 5 biegów. Wydaje mi sie że Fendt nie produkowałby innej skrzyni tylko dlatego że w jakimś kraju nie można jeździć 40. Co o tym sądzicie?

#4 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 06 luty 2009 - 15:09

Fendt 310 LSA [odblokowanie skrzyni biegów] Jak ma na gałce biegów numerek 40 to ma, ciekawe czy to blokada mechaniczna(mi sie wydaje, że tak bo gałki tak daleko nie idzie przesunąć) czy też elektroniczna(ale to w 99% odpada, bo to stary model LSA, który jeszcze kompa nie miał).

#5 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 06 luty 2009 - 15:21

Fendt 310 LSA [odblokowanie skrzyni biegów] No właśnie słyszałem od jednego gościa że gdzieś w skrzyni jest jakaś zawleczka czy coś ale nie wiem czy to prawda. Na gałce nie mam 40 tylko 30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 luty 2009 - 17:18

Fendt 310 LSA [odblokowanie skrzyni biegów] w sumie to nie ma problemu zrobic przekladnie bez jednego biegu. pozdejmuj oslony, byc moze cos zauwazysz co nie pozwala drazkowi sie dalej przesunac
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#7 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 06 luty 2009 - 18:30

Fendt 310 LSA [odblokowanie skrzyni biegów] No pewnie jakbym go rozebrał to bym zauważył tą blokadę jeżeli istnieje ale jeżeli jej nie ma to nie chce rozbierać skrzyni na darmo.

#8 Share Grzesiex

Grzesiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 06 luty 2009 - 23:32

Fendt 310 LSA [odblokowanie skrzyni biegów] Kolego masz niestety wersję skrzyni 30km/h, uzyskanie 40km/h to na 90% to sprawa przebudowy skrzyni - nie jest to przeprowadzane w tym modelu za pomocą zawleczki czy innej blokady - popatrz w katalog części - inne strony dla wersji 30 i 40km/h.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Fendt310

Fendt310

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 07 luty 2009 - 21:13

Fendt 310 LSA [odblokowanie skrzyni biegów] Kurde to szkoda. Dzięki za odpowiedzi. Ale jak ktoś wie jeszcze coś na ten temat to piszcie.