Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy laweta miała by zastosowanie w gospodarstwie?

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 03 luty 2009 - 22:58

czy laweta miała by zastosowanie w gospodarstwie? Bardzo lekka konstrukcja pojemna skrzynia 4x2m lub nawet 5,1mx2,1m i jeszcze większe bez burt do 8m długości maksymalne masy 3,5t więc ładowność 2,8m więc spokojnie zbiornik zboża od kmbajnu można wysypać i samemu wiadrem przerzucić bo paka nisko taka mała uniwersalna przyczepa tylko pyatnko czy to sie nie połamie czy nei rozleci na pierwszej lepszej bruździe? oraz czy koła 185/14 nie bedą sietopiły na ściernisku?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy laweta miała by zastosowanie w gospodarstwie? Dzisiaj, 01:55
  •  

#2 Share Rafal7

Rafal7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 03 luty 2009 - 23:10

czy laweta miała by zastosowanie w gospodarstwie? A czy nie lepiej byłoby kupić przyczepe i wykonywać nia inne prace niż tylko zwózka zboża ;)

#3 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 04 luty 2009 - 07:48

czy laweta miała by zastosowanie w gospodarstwie? Nie tylko do zboża chce jej używać, kupić zboża materiały budowlane nawozy, pasze, zazwyczaj tak po 1-2t kupuje a tak miałbym przede wszystkim nisko i wygodnie założyć i zdjąć, do wożenia młodego bydła cielaków, bardzo podoba mi się ta lekka konstrukcja tylko czy to jest na tyle masywne żeby po dużych nierównościach jak bruzdy miedze i inne nierówności jakie spotykamy na polach i drogach gruntowych nie połamały szybko tego cudeńka?

#4 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 04 luty 2009 - 08:50

czy laweta miała by zastosowanie w gospodarstwie? Na pewno taka przyczepka zdałaby egzamin co do jazdy po ściernisku to dlaczego uważasz ze się ''stopią''?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#5 Share Rafal7

Rafal7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 04 luty 2009 - 13:09

czy laweta miała by zastosowanie w gospodarstwie? Jeśli nie tylko do zboża to zminia postać rzeczy. Myśle,że jak do nawozów worków z paszami bylo by to wygodne. U nas gospodarz jeden też wozi tym pasze i inne rzeczy a jakby byl jeszcze paleciak do tura to juz by byla bajka ;)

#6 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 04 luty 2009 - 14:41

Na pewno taka przyczepka zdałaby egzamin co do jazdy po ściernisku to dlaczego uważasz ze się ''stopią''?

Boje się jak to na bruzdach i dużych wybojach zachowywało by sie z ładunkiem żeby sięnei połamała czy resor nie pęknoł i te osie takie delikatne no i jak to w końcu jest z tym chamulcem najazdowym jak się z tym cofa tak wogóle? ;)

#7 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 04 luty 2009 - 17:29

czy laweta miała by zastosowanie w gospodarstwie? Chciałbym rozszerzyć z lekka ten temat, tzn jaka terenówka czy furgon ma dmc ciągnionej przyczepy 3,5t? bo na kat B można ciągać o masie nie przekraczającej nasy własnej samochodu ( nie mylić dmc samochodu) tzn że polonezem mozna ciągnąć 1 t przyczepki bo ma mase własną 1060kg czy jakostak a dmc 1600kg , a na B+E to już mogę ciągać ile przewidział producent tak?
Tak więc jakie znacie samochody które mogą targać 2,7t dmc lub 3,5t dmc?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 04 luty 2009 - 17:58

czy laweta miała by zastosowanie w gospodarstwie? Jeśli to będzie opona z indeksem "C" to niema szans żeby się rozwaliła.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#9 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 04 luty 2009 - 19:46

Boje się jak to na bruzdach i dużych wybojach zachowywało by sie z ładunkiem żeby sięnei połamała czy resor nie pęknoł i te osie takie delikatne no i jak to w końcu jest z tym chamulcem najazdowym jak się z tym cofa tak wogóle? ;)

Widziałem w firmie budowlanej dwuosiówkę ciąganą lublinem. Ciągali, pchali ja po bezdrożach i nic jej się nie dzieje, nie raz ładowano na nią po 3t.

#10 Share Przemek62432

Przemek62432

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 04 luty 2009 - 22:32

Chciałbym rozszerzyć z lekka ten temat, tzn jaka terenówka czy furgon ma dmc ciągnionej przyczepy 3,5t? bo na kat B można ciągać o masie nie przekraczającej nasy własnej samochodu ( nie mylić dmc samochodu) tzn że polonezem mozna ciągnąć 1 t przyczepki bo ma mase własną 1060kg czy jakostak a dmc 1600kg , a na B+E to już mogę ciągać ile przewidział producent tak?
Tak więc jakie znacie samochody które mogą targać 2,7t dmc lub 3,5t dmc?

Kolego sprostuję twoją wypowiedź ponieważ jest błędna. Mianowicie na kat B możemy ciągać przyczepy o dmc nie przekraczającej 650 kg(czyli przyczepy lekkie). Zaś dopiero mając kat B+E możemy ciągnąć przyczepy typu lawety (na której załadowana jest np inna osobówka), przyczepy kempingowe itd. Jednak nie mogą to być przyczepy o rzeczywistej masie całkowitej przekraczającej masę pojazdu ciągnącego tą przyczepę. A co do samochodów które mogą ciągnąć przyczepy 2,7t to nie wiem.

#11 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 05 luty 2009 - 07:53

czy laweta miała by zastosowanie w gospodarstwie? dopuszczalna masa samochodu jakim możesz się poruszać to chyba 2,5 t (albo 3,5 t - nie pamiętam dokładnie). Więc nawet jak znajdziesz cięższy samochód do tej lawety to i tak raczej nim nie będziesz mógł jeździć

#12 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 05 luty 2009 - 08:17

Kolego sprostuję twoją wypowiedź ponieważ jest błędna. Mianowicie na kat B możemy ciągać przyczepy o dmc nie przekraczającej 650 kg(czyli przyczepy lekkie). Zaś dopiero mając kat B+E możemy ciągnąć przyczepy typu lawety (na której załadowana jest np inna osobówka), przyczepy kempingowe itd. Jednak nie mogą to być przyczepy o rzeczywistej masie całkowitej przekraczającej masę pojazdu ciągnącego tą przyczepę. A co do samochodów które mogą ciągnąć przyczepy 2,7t to nie wiem.

Nic nie ma w tej wypowiedzi błędnego, ale sprostuje, tzn na B możemy ciągnąć przyczepkę typu lekkiego tzn o masie nie przekraczającej 750kg samochodem o maksymalnem masie dopuszczalnej 3,5t dmc np. lublinkiem załadowanym towarem mogę ciągnąć jeszcze lekką przyczepkę a więc na kat B mogę prowadzić zestaw o masie 4,25T, a z osobówkami mogę ciągnąć przyczepki lub lawety o masie nie przekraczającej masy własnej pojazdu i domuszczalna masa całkowita (samochód z maksymalnym obciążeniem + dmc lawety nie może przekroczyć 3,5t.
Więc dla przykładu terenówą o dmc 2,1T która waży 1,4T z groszami mogę ciągnąć lawetę o maksymalnej masie 1,4T tak więc 2,1T +1,4T i mam zestaw 3,5t. ta laweta zazwyczaj waży 200-250kg a więc mam 1,1t ładowności, a jeśli wezmę na mocniejszych osiach np. 2,7t a zarejestruje jako 1,4t to mogę naładować i 2 t i nic sie nie stanie ;)
a tak wogóle to mysle zrobić B+E i wtedy mógłbym ciągać 3,5T

ps martwi mie tylko ta os skrętno bo wszyscy na tym robią czy ktoś ma z tym stycznośc i czy to mocniejsze od resorów jest?
http://www.allegro.p..._1200_nowa.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 26 luty 2009 - 15:56

czy laweta miała by zastosowanie w gospodarstwie? Mam nadzieje ze @Mariusz nie ma nic przeciwko że podałem linka
http://www.agrofoto....image34307.html , jednak ktoś na AF używa lawety samochodowej do zwózki bel :)