Skocz do zawartości

Zdjęcie

problemy z silnikiem w zetorze 7211

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grzegorz00

grzegorz00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 luty 2009 - 20:39

problemy z silnikiem w zetorze 7211 Witam wszystkich i prosze o pomoc. Kupiłem tego zetorka latem i chodził dosc dobrze. Natomiast zimą wcale nie wchodził w obroty przy zapalaniu strasznie dymił wiec zrobiłem mu remont generalny silnika i nic mu to nie dało. Sprawadzałem pompe paliwowa 2 razy poprostu robiłem co mogłem. Prosze wszystkich o pomoc koledzy jak ktos miał podobny problem to prosze pisac i doradzac. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problemy z silnikiem w zetorze 7211 Dzisiaj, 11:17
  •  

#2 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 03 luty 2009 - 20:46

problemy z silnikiem w zetorze 7211 u mnie 7011 zimą przy odpalaniu także lubi zakopcic i trochę cięzko wkręca na obroty, silnik raczej wykluczam bo oleju nic nie wziął od wymiany do wymiany, byc moze pompa (u mnie) ale zaczne od wtryskow.
ty sprawdzales wtryski?

po za tym u mnie jest takie coś ze nie musi mieć cięzko, tzn. silnik idzie cały czas tak samo, nie czuć obciązenia z obrotów nie schodzi a lekko dymi-co to moze byc? wtryski?
u Ciebie radził bym sprawdzić filtry, wtryski ;)

#3 Share luki93

luki93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 03 luty 2009 - 21:11

problemy z silnikiem w zetorze 7211 U mnie zetorek schodził z obrotów . Przyczyną tego była zapchana pompka zasilająca wyczyściłem ją i jest ok.
Zetor 7011 + tur
Ursus C-360

#4 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 03 luty 2009 - 23:39

problemy z silnikiem w zetorze 7211 Ja bym sprawdzi filtr powietrza jesli nie był sprawdzany bo o tym nie wspomniałeś. Jak i układa paliwowy z filtrami i papka zasilajaca jak kolega juz wspomniał.

#5 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 04 luty 2009 - 08:06

problemy z silnikiem w zetorze 7211 chcę się zapytać czy stracznie głośno pracuje, ma siłę, być może ma źle ustwiony moment zapłonu, czyli w niewłaściwym momęcie dochodzi do kompresji, i jescze bym dał pompę do przegladu czy wszystkie sekcje dobrze pracuja.

#6 Share grzegorz00

grzegorz00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 luty 2009 - 10:16

problemy z silnikiem w zetorze 7211 Filtry wszystkie były wymieniane. Filtr powietrza i pompa sprawdzana. Pompka wspomagająca była teraz wymieniona wałek rozrządu tez. Pracuje nie równo przed wymianą wałka 3 i 4 tłok był mokry a po wymianie nabrał troche mocy ale nie ma dobrego spalania na 1 i 3 tłoku. Jak ustawiam zawory to za kazdym razem dymi na innym tłoku. Czy to moze byc wina zapłonu tak jak kolega wspomniał jak tak to jak sie go ustawia? ;)

wszystkie sekcje równo pracóją i trzymają cisnienie na sekcjach bo sprawdzałem.

#7 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 04 luty 2009 - 10:32

problemy z silnikiem w zetorze 7211 Z tego co piszesz najprawdopodobniej jest źle ustawiony zapłon, jeszcze raz zapytam się czy po uruchomieniu ciągnika traktor "ryczy" czyli nadmiernie głośno pracuje, pytam bo to jest ważne, a przed remontem pierścienie miały duży luz inaczej ujmując czy były bardzo zużyte ?

#8 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 04 luty 2009 - 10:38

problemy z silnikiem w zetorze 7211 @jerzy u mnie tak jest ze bardzo glosno chodzi po uruchomieniu, no i tak jak pisałem tego dymka puszcza ;)

#9 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 04 luty 2009 - 11:13

problemy z silnikiem w zetorze 7211 Tommy na mój rozum masz przestawiony moment obrotowy na kole zamachowym , do tego trzeba super mechanika, tam są takie znaki i wg nich trzeba ustawić, prawdobpodonnie przestawił ci sie o jeden ząbek tak sie zdarza.

#10 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 04 luty 2009 - 13:26

problemy z silnikiem w zetorze 7211 Grzałka do zetora
Mam 7211 od urodzenia, i jak wiadomo ma tyle lat co ja, i przez tyle lat pod chmórką stoi, zimą podłączanie grzałki to podstawa, dodatkowo od czasu do czasu akumulator też podłanczam ale rzadko.
Ale jak wiadomo od razu ta grzałka nie rozgrzeje silnika, trzeba czekać przynajmniej 0,5 h na efekty, a jak się poczeka 1,5-2 h to odpala o wiele lepiej, czasami za pierwszym razem
Ale grzanie silnika nie będzie miało wpływ na kopcenie i małą moc po uruchomieniu silnika.
A dymek to każdy ciągnik tego wieku będzie puszczał, i raczej żaden mechanik tego nie naprawi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share prezesmax

prezesmax

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:lubie wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 04 luty 2009 - 13:41

problemy z silnikiem w zetorze 7211 mój przy odpalaniu to od nowości kopcił i odrazu nie wkręcał sie na obroty tylko pochodził 10-30 sekud zależności od mrozu i póżniej jest ok
Zetor i tylko Zetor

#12 Share grzegorz00

grzegorz00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 luty 2009 - 14:04

problemy z silnikiem w zetorze 7211 a co moze byc w moim zetorku jak ja wreszcie chciałbym go zobaczyc jak dobrze chodzi... doradzcie cos mi prosze

#13 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 04 luty 2009 - 15:31

problemy z silnikiem w zetorze 7211 Wymień na lepszy model,
kup Fendt Farmer 309 z nowego rocznika to nie zobaczysz kopcenia

#14 Share grzegorz00

grzegorz00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 luty 2009 - 16:17

problemy z silnikiem w zetorze 7211 tak tylko ze to akurat wydatek ok.60-80tys ;)

#15 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 04 luty 2009 - 17:35

problemy z silnikiem w zetorze 7211 Sprawdż wtryski czy nie leją , luz zaworowy, to na początek najprawdopodobniej masz źle ustawiony rozrząd i żaden remont nie pomoże, dochodzi do wybuchu mieszanki w niewłaściwym momęcie i trzeba dobrego speca żeby ci to ustawił.

#16 Share grzegorz00

grzegorz00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 luty 2009 - 20:05

problemy z silnikiem w zetorze 7211 Wtryski były sprawdzane,i nie leja. Rozrząd zmienialismy dwa tryby: pośredni i za kołem pasowym. I znaki wszystkie sie zgadzały. Dzisiaj zmieniałem łapki zaworów jutro zobacze jak będzie chodził., czy cos sie zmieni. Rozrząd jest strasznie czuły próbowałem o ząbek przyspieszac i opóźniac i nie chciał zapalic a jak był na znakach to zapalił tylko tyle ze nie miał spalania na wszystkich tłokach.

#17 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 04 luty 2009 - 20:11

problemy z silnikiem w zetorze 7211 Czy ty dobrze ustawiasz zawory.

#18 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 04 luty 2009 - 20:42

problemy z silnikiem w zetorze 7211 rolnik kupił koła zembate rozżondu do c 360 i było podobnie, były źle porobione znaki na tych kołach-bubel zanim do tego doszli to pompe zmienili,wtryski i takie tam różne

#19 Share grzegorz00

grzegorz00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 05 luty 2009 - 08:25

problemy z silnikiem w zetorze 7211 Zawory ustawiam dobrze bo patrzyłem w instrukcji na ile powinno sie ustawiac. Ale jak zmieniłem lapki zaworów to przestał dymic niebieskim dymem i na pierwszym tłoku jeszcze troche dymi białym ale to jeszcze raz w nim ustawie zawory i moze sie rozchodzi . ;) A o kołach zembatych słyszałem i brałem orginały. No a tak z ciekawosci spytam na ile wy ustawiacie zawory? Może jednak cos zle robie ja ustawiam na 0.3 i 0.25. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 05 luty 2009 - 10:36

problemy z silnikiem w zetorze 7211 Ja mam ustawiony na 0,25, wiadomo jak silnik to z początku dymi, ale jak się rozgrzeje to dyma nie puści.
Instukcja mówi o luzie 0,25 do 05, ale 0,5 uważam że jest za duży.