Zaloguj się, aby obserwować  
tomb2

Co zamiat c-360 ?

Polecane posty

MECHANIZATOR    159

co do ciągnika kioti to podejrzewam ze będzie zbyt delikatny dla moich podwładnych (niestety) :wacko:

 

dzięki za wyczerpujące info o 4514 - mam jeszcze tylko pytanko jak sobie radzi z przyczepa 6 ton


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29
Nie ma problemu z przyczepami 4,5t pełnymi pszenicy :lol:.

 

mój zetor 65 km to radzi sobie bez problemu z dwiema szóstkami, ja na twoim miejsu kupiłbym zetora 6421 a najlepiej 6441, a nie myślałeś o Lambo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

myslałem o czymś zachodnim ale i dyrektor i traktorzysci są troche "wiekowi" i jak im mówiłem o jakimś JD to patrzyli na mnie jak na UFOluda - niestety nie ma to jak były PGR

 

ciagnik musi być :

- tani i oszczędny

- prosty w budowie i nie skomplikowany w budowie

- i musi być odpowiedniej wielkości do powierzonych mu zadań

 

wybrałem więc trzy najpopularniejsze moim zdaniem w tym segmencie i teraz nie wiem który mam zaproponować do zakupu dyrekcji - (jestem tam zastępcą kierownika ds technicznych)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey! :lol:

Ja również stawiałbym na U 4512/4514! świetny ciągnik, wujek ma takiego i naprawdę sobie chwali, (ja mam 3512 i do prasy jest jakby nieco przysłaby), do transportu też powinien się nadawać, u mnie też mam podobny ładowacz i z 3512 śmiga, a co dopiero przy większym ciągniku!

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

jak na tyle ziemi to nie lepiej kupic jakis większy ciagnik ?? np NHTL100 ?? :lol:

ma 100 koni nie jest skomplikowany w obsłudze. zachodni ale prosty i co najważniejsze dobry!!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

do "dziku"

 

te dwie 60-tki które ida na wymiane nie są jedynymi ciągnikami w tej Firmie - ale ze wzgledu na charakter produkcji są potrzebne właśnie dwa takie "mniejsze"

 

na wyposażeniu mamy

ursus 904 + tur

2 x 1224

2 x 1614

i 5 x c 360

no jest jeszcze DT - 75

i John Deere 8400 (ale ten ma specjalnie szkolonego operatora :lol:)

 

jak na 800 ha chyba wystarczy co ? ;)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

aha no to żeczywiscie hehe fajny jest tez NH TL80 ma wąskie koła jest dobry do opryskiwacza i tego typu maszyn. wiem bo sąsiad ma 4 NH a ja mam tez TL100:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
mój zetor 65 km to radzi sobie bez problemu z dwiema szóstkami, ja na twoim miejsu kupiłbym zetora 6421 a najlepiej 6441, a nie myślałeś o Lambo

 

Oj dałem taki przykład bo takie mam w gospodarstwie :lol:. Ale na pewno nie byłoby problemu z 6-tkami ;). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

"Dziku co ty się tak na tego NH uparłeś"

 

bo to dobre ciągniki a na tej stronie wszyscy je krytykują i nie wiem dlaczego ??

ja mam NH sąsiedzi tez mają i nkit nie narzeka . a wręcz chwalą !!:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

a co NH oferuje w zakresie mocy 45-60 KM i za ile bo mam pewne ogranioczenia :lol:


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

u mnie koleś ma i nie chwali go zabardzo ja wolałbym zetora chociaż cena podobna a wyposarzenie w NH sporo lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tores    1

same roller 55w - 107tyś brutto mi tam bardzo się podoba

farmtrac 70 i 70 4wd to jedne z tańszych maszyn np 70 kosztuje tyle co 3512 a masz o13 koni więcej

proxima fajniutka

ursus jak to polski sprzęt może dobry ale kabina i ta nowa cena

może jakiegoś MTZ za dobre pieniądze masz 80 koni

ewentualnie zawsze tańsza opcja to maszyny używane

Nio i cósz do każdego z podanych modeli można znaleśc jalies ale...

Swoją drogą o agrofoto piszą w farmeże 5/2007 ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Panowie pamietajcie tylko ze tym ciągnikiem bedzie jeździł gosć po 50-tce i z ukończoną szkoła zawodowa w zawodzie murarz-zbrojarz - wiec bez przesady z nowoczesnościa


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
Panowie pamietajcie tylko ze tym ciągnikiem bedzie jeździł gosć po 50-tce i z ukończoną szkoła zawodowa w zawodzie murarz-zbrojarz - wiec bez przesady z nowoczesnościa

 

To jednak musi być prosta w obsłudze maszyna. Może jednak zdecyduj się na Ursusa lub Zetora ;). Ewentualnie w cenie do 100tys zł może jakiś MTZ/Pronar, ale za bardzo nie polecam ich bo są awaryjne :lol:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

dzięki za wszystkie odpowiedzi - dyrektor jest nawet skłonny na dwa nowe Ursusy 4514 (pokazałem mu wasze wypowiedzi) - pytał tylko o zużycie paliwa - jak z tym wygląda (chodzi o porównanie z C-360) ?

 

dzieki i pozdro dla wszystkich


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

myślałem że mnie dzisiaj u dyrektora krew zaleje - człowiek sie stara kombinuje pyta innych o opinie a ten sobie wymyślił ze kupi 2 używane zetory 5320 :angry: - gdyby nie kierownik i sekretarka to bym sie chyba na niego żucił i udusił


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Kurde szkoda :lol:! Pewnie to już nie ma znaczenia, ale napisze o spalaniu. Jak wiadomo 4514 ma silnik Perkinsa. Dzieki temu zawdzięcz spalanie na przyzwoitym poziomie. U mnie w orce to spokojnie mieści się w 17-18l/h. Tylko, że ja mało stosuje się do ekonomicznej jazdy, poniewaz w orce to zawsze 2200 obr./min. ;). Jeślibym jeździł do 2000 obr./min. to spalanie pewnie byłoby jeszcze mniejsze.

Na pewno ww. Ursus spali mniej niż bliźniaczy mu Zetor (np. 7211)- ten temat był już kilka razy omawiany na AF na korzyść U. 4512/4514.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Spalanie w c360 i 4514 nawet nie ma porównania. Tam się składa, że mam obydwa te ciągniki i orałemi nimi tym samym pługiem. Oczywiście 4514 spalił znacznie mniej. Ponadto komfort pracy znacznie lepszy :lol: A w lekkich pracach to 4514 pali symbolicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

łączę tematy- a żeście sie szybko rozgadali ! :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Zgodzę się z buchaj'em, mam równierz 4514 i podczas orki bak starcza mi na cały dzień robory ( jest jeszcze na dojazd do domu :lol: ), robię 3 skibowym obrotowym Ibisem (3x40), ziemia srednia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj