karol

Nowe modele Ursusa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karol    34

Hej napewno już wiecie coś o nowych modelach Ursusa. Piszcie czy jest to ciekawa oferta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

hehe oświecić :) ok ale tak z grubsza. Napiałem że temat rzeka bo jest dość dużo nowych modeli i wartało by przynajmniej podać o jaki chodzi lub określić przybliżoną moc. A tak na marginesie to chyba zakup nowego ursusa się nie opłaca, choćby z uwagi, że za malą dopłatą można mieć o niebo lepszą maszynę - ale to tylko moje zdanie i wcale nie musicie się z nim zgadzać :) i pewnie dużo osób się nie zgodzi. Przykładowo za 81 konną maszynę ursusa trzeba zapłacić (o ile dobrze pamiętam) troszkę ponad 100 tyś. a gwarantują nie za ciekawą opcję ze słabą skrzynią i mizerną hydrauliką, oczywiście można zamówić lepszą ale za słoną dopłatą.

www.ursus.com.pl można poczytać, pooglądać i porównać - nawet podają cenę :)

Ok bo się rozpisałem ale jak już wspominałem rzecz gustu - ja osobiście wolałbym dołożyć troszkę a jeśli nie miał bym kasy to wolał bym kupić MTZ-ta naszego Pronara lub Belarusa. Ile osób tyle opinii :)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel45    0

Od ceny na stronie odejmij 8 tyś.

Nowe modle to 4024,5024,6024,7524

Pierwsza dwie liczby oznaczają moc w kW

7524 będzie miał taką kabiną, że ta w 1934 się chowa klima w standardzie

silnik perkinsa taki sam jest w MacCormikach

skrzynia 12x4

ehr za dopłatą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seweryn    0

Osobiście siedziałem w nowym 1654 i jestem miło zaskoczony. A dlaczego? Bo jest dużo miejsca, siedzenie dla pasażera, deska rozdzielcza Ganz'a. Silnik jest zupełnie nowy (przynajmniej tak mnie zapewniano) spełnia wszystkie normy związane z ochroną środowiska. Cena prawie 220.000 zl brutto za ciągnik 160 KM nie jest przesadzona... tylko wyposażenie nie każdemu będzie odpowiadało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Józek    0

1654 kosztuje 213 tys. zł z groszami w podstawowej wersji wyposażenia. Silnik ma zwiększoną pojemność z 6843 cm3 do nieco ponad 7300 cm3, moment obr. wzrósł o 100 nm. Ten ciągnik w rzeczywistości ma nieco ponad 130km. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1
ktos powie ile kosztuje 10 letnia 1134 i jakie ma wyposazenie ?

Kolego nie ten temat....


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

piszcie co wiecei na temat 4024 i 5024 bo miedzy tymi sie wcham mam na spo i umowe musze podpisac niedługo, jak one sie prezentuja cenowo?? prosze o pomoc na temat wyposazenia danych itp. chyba ze macie jakies linki do tej serii lub sami juz macie te modele:D pzdr


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tores    1

w google sprawc w przeglądarce jest tam coś napisane ja natrafiłem na jakiś artykuł jak szukałem coś o u4025 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2

NOWE MODELE:

4024-54km,kabina 07s,wygodny fotel, ładna deska rozdzielcza

5024-68kmkabina 07s,wygodny fotel, ładna deska rozdzielcza

6024-82km,kabina nowa,biegi z boku,klimatyzacja,ładna deska rozdzielcza,wygodny fotel

7524-100km,kabina nowa,biegi z boku,klimatyzacja,ładna deska rozdzielcza,wygodny fotel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    89

A 1654? Wie ktoś coś więcej o tym? Jest już w spredaży? Czy to tylko pojedynczy nowy model czy cała seria nowych ciągnikow **54?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2

1654, wygląda prawie tak samo jak 1634 tylko ma komin przy słupku kabiny, może tak mniejsze modele nowo wprowadzone np. 6024 jest lepiej wyposażony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Wracając do 6024, czy jest on już ogólnie dostępny? Na stronie producenta nie ma żadnych informacji na temat modeli 6024, 7524 i 1654. Kiedyś na targach widziałem te dwa ostatnie, lecz nie chcieli podać ceny. Wie ktoś może czy one są w produkcji i jakie są ich ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aleks    0
piszcie co wiecei na temat 4024 i 5024 bo miedzy tymi sie wcham mam na spo i umowe musze podpisac niedługo, jak one sie prezentuja cenowo?? prosze o pomoc na temat wyposazenia danych itp. chyba ze macie jakies linki do tej serii lub sami juz macie te modele:D pzdr

przyjacielu niepatrz co ładne tylko co dobre!

ja tak kupiłem 5714 - bo ładne i polskie będzie łatwiej o części - tak myślałem

części tak do ursusa będziesz potrzebował ich dużo

ursus to BUBEL słabe wykonanie jeszcze gorsze rozwiązanie -skrzynia złe przełożenia , silnik naprawiany już 2x (2-letni) już jest zapłakany mały udziwig na podnośniku i masa huku Dobra rada -ursusa mijai z daleka!!!

użytkownik ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracając do 6024, czy jest on już ogólnie dostępny? Na stronie producenta nie ma żadnych informacji na temat modeli 6024, 7524 i 1654. Kiedyś na targach widziałem te dwa ostatnie, lecz nie chcieli podać ceny. Wie ktoś może czy one są w produkcji i jakie są ich ceny?

 

Ten nowy srsus wygląda nawet <_<


U-R-S-U-S C330 ---WSZECHMOCNY I NIE ZAWODNY

MOJE FILMY <<<http://pl.youtube.com/user/222rolnik>>>

MOJE GALLERY <<<http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-user2482.html>>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Przypomniało mi się coś o 1654 <_<

Miał go kiedyć dealer ze Środy Wielkopolskiej... CTR Goldoni

Był to niebieski egzeplarz, który był oznaczony jako model z "zelonej serii" z nowym ekologicznym silnikiem...

Fajnie się prezentował ten niebieski Ursusik, ale jakoś go już tam nie mają <_<

Był też pokazany na targach "Rolnicza Jesień" 2005 lub 2006 we Wrześni [woj. wielkopolskie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Na allegro 7524 jest za 133 tys. zł,pewnie za mniej niż 130 tys.zł by go kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

130 tyś to zdecydowanie za dużo, za te pieniądze wolał bym Pronara P5. W tym Ursusie jest mechaniczna blokada mechanizmu różnicowego <_< Chyba tylko Ursus i MTZ to stosuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Z tyłu jest,a ten p5 to kosztuje ponad 140 tys.zł,i niczym zbytnio niebłyszczy,ale każdemu podoba się inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli Pronar nie błyszczy to co powiedzieć o Ursusie, który ma od niego słabsze wszystkie parametry?

Pronar ma skrzynie 16/16 v max 38 km/h, 4 prędkości wałka, powershift, elektrohydrauliczne blokady(samoblokujący tył), EHR, waży 4900 kg, udźwig 4200.

Ursus: skrzynia 12/4, v max 30 km/h, 2 prędkości wałka( nie ma 540 e), udźwig 3850, mechaniczny rozdzielacz, mechaniczna blokada (tył), waży max 4700 kg. Doposażyć Ursusa to będzie droższy od Pronara. W Ursusie wychodzą z założenia, że markę trzeba płacić...

Wg mnie Ursus z ponad 100 letnią tradycją jest daleko w tyle za Pronarem, który robi ciągniki 10 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56
130 tyś to zdecydowanie za dużo, za te pieniądze wolał bym Pronara P5. W tym Ursusie jest mechaniczna blokada mechanizmu różnicowego <_< Chyba tylko Ursus i MTZ to stosuje...

 

mtz-y nowe maja elektr-hydr blokade mostow


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam mam pytanie dlaczego wskaźnik ciśnienia powietrza na dwuwskaźniku w c330 nie działa, czy trzeba kupić nowy czy da się to naprawić? (wszystko działa sprężarka chodzi oprócz wskaźnik) Wcześniej podłączałem ciśnieniomierz od opryskiwacza i działał ale jak podłącze do dwuwskaźnika to nie działa. Proszę o pomoc.
    • Przez Marioboss
      Witam. Nie wiedziałem, gdzie umieścić temat, więc daję w dziale ogólnym, a to bardziej pytanie na szybko. Ktoś może wie, czy można jeszcze gdziekolwiek dostać naklejki takie, jak wychodziły na ciągnikach z fabryki, które jeszcze niedawno (z tego co wiem) były normalnie w sprzedaży, a teraz wszędzie widzę te "podróby' jak ja to nazywam. Chodzi o naklejki takie,jak tutaj.
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-360-kpl-dzielone-p-23694.html
      Mam w domu jeden komplet właśnie takich, które kupiłem kilka lat temu, ale w obecnej sytuacji, gdy nigdzie tego nie widzę, to nawet szkoda je naklejać. Nigdzie tam nie widzę żadnego logo producenta, czy coś, stąd pytanie, czy ktoś nie wie, kto to produkował? Czemu nagle zmieniono wzór na taki niezbyt fabryczny? Te szablony, które można kupić w celu odtworzenia fabrycznych napisów, są widzę zrobione według oryginału i mają identyczne literki, jak fabryczne, takie same, jak na tych naklejkach. Czy pozostaje jedynie opcja dorabiania u kogoś takich naklejek? Znajduję stare aukcje z allegro, z 2020 roku, gdzie te naklejki jeszcze były.
      Z naklejkami do reszty modeli jest tak samo
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-330-kpl-dzielone-p-23693.html
      Dziwię się, że ludzie, którzy chcą mieć ciągniki po remoncie w jak najbardziej zbliżonym do fabrycznego wyglądzie, nie zwracają uwagi na takie szczegóły. Z tego co widziałem, to są już zdaje się w sprzedaży naklejki w fabrycznym wzorze, na maski starego typu, te okrągłe, wiec dziwię się, że nikt nie produkuje tych nowszych naklejek z lat 80-90 w fabrycznym wzorze.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj