Skocz do zawartości

Zdjęcie

pług zawieszany czy pólzawieszany

47 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kufcio

kufcio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 15:36

pług zawieszany czy pólzawieszany Dzieki za sugestie. Zalety zawieszanego są mi doskonale znane ale boje sie ze za jakiś czas zacznie sie cos w tylnym zawieszeniu czy TUZ sypać.
Gleby to 120ha mikstury:) od 3 do 6 od piachu do gliny gdzie po deszczu żaden kołowy ciągnik nie podjeżdża. do tego pagórkowato lecz nie wszędzie. jak to u nas w powiecie Drawskim.

Znalazłem pług KUHN 4+1 (Vari master 122 NSH) wygląda bardzo lekko, czy ktoś może potwierdzić że sprzęt jest wart uwagi?

czym sie różni multi master od Vari master'a ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pług zawieszany czy pólzawieszany Dzisiaj, 21:44
  •  

#42 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 18:22

pług zawieszany czy pólzawieszany U mnie w okolicy z 5 obrotowymi Overum to pracują np. New Hollandy 8970 a teraz nawet przyszedł JCB 8250. Hollandy tak akurat do pługa, JCB nie widziałem jeszcze w akcji. Brat cioteczny bierze teraz agrotrona coś ok150km i tylko z 4obrotową będzie śmigać. U mnie ciężkie i górzyste tereny... Na naszym terenie ważniejszy uciąg a nie udźwig.

#43 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 19:34

pług zawieszany czy pólzawieszany Nie rozumiem tego strachu prze manewrowaniem pługiem półzawieszanym jeżdżę głównie na bezkształtnych kawałkach i co trochę to krzak lub wymok i wygodnie jest na zawrotach jeżdżę na raz szerszy poprzeczniak ale mi to pasuje bo później poprzeczna ścieżka jest wzdłuż przejazdu pługa można też zawracać z lekkim cofnięciem jak przy zawieszanym ale osobiście wole ciągle jechać do przodu.
Co do terenu to na pagórkowatym jeśli są ostre podjazdy to może być problem z podniesieniem oczywiście mogę się mylić bo z zawieszanym pługiem obrotowym jeszcze nie walczyłem ale ci co mają takowe mogą się wypowiedzieć jak się zachowuje ciągnik gdy trzeba unieść pług podczas stromego podjazdu.

#44 Share crystal169

crystal169

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i zwierzęta

Napisany 09 listopad 2010 - 19:58

pług zawieszany czy pólzawieszany Witam, ja mam ursusa 1634 i pług obracalny 4 skibowy unii i pomału sobie śmiga z tym pługiem nie wiem jaki może być ciężar tej 5 co chcesz kupić ale ja bym stawiał na zawieszany manewry lepsze się robi a po ulicy nei trzeba na pełnym gazie jechać bo nikt cię nie goni przecież .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 grudzień 2010 - 20:59

pług zawieszany czy pólzawieszany Mam pytanie jakie są Wasze doświadczenia z orką pługami obracalnymi zawieszanymi i półzawieszany? Chodzi mi o porównanie zapotrzebowania na uciąg. Jakie są różnie, wady i zalety tych dwóch rodzajów pługów.

#46 Share betonex1212

betonex1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 luty 2011 - 23:10

pług zawieszany czy pólzawieszany jak 5 obrotowy to bym wzioł coś w stylu Grégoire Besson SPMF 9

#47 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 luty 2011 - 00:10

pług zawieszany czy pólzawieszany

Mam pytanie jakie są Wasze doświadczenia z orką pługami obracalnymi zawieszanymi i półzawieszany? Chodzi mi o porównanie zapotrzebowania na uciąg. Jakie są różnie, wady i zalety tych dwóch rodzajów pługów.

uwazam, ze parametrem odpowiadajacym za jakosc pracy pluga jest jego masa, im wieksza tym lepiej, wiec tutaj zawieszane nie maja szans.
jesli chodzi o uciag, albo bardziej o ciagniecie to dla mnie duzym plusem jest przegub, ktory jako polaczenie jest zdrowszy dla ciagnika niz stale polaczenie poprzez TUZ. nawet jesli linia ciagu jest dobrze ustawiona, i tu powstaje pytanie co to znaczy dobrze i kiedy to jest, to wielu przypadkach nie udaje sie jej tak ustawic (zmienne warunki na polu). ja w kazdym razie nie lubie jak na ciagnik dzialaja mi nieporzadane naprezenia i wyginaja polaczenia np. skrzynia - sprzeglo raz w lewo raz w prawo.
http://home.agh.edu....echanika(3).pdf strona 18

reasumujac, jesli tylko warunki na to pozwalaja (wielkosc pol, mozliwosc obrotu, dojazdu, itp.), lepiej kupic polzawieszany i przyzwyczaic do manewrowania.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 luty 2011 - 07:47

pług zawieszany czy pólzawieszany Fakt, ale to w przypadku pługa zawieszanego możesz przenieść jego masę na ciągnik w celu polepszenia uciągu. W zeszłym sezonie sporo orałem na "siłówce" i rzeczywiście różnica jest znaczna, w porównaniu do orki na ustawieniu pływającym. Wizualnie było do wychwycenia, że na pływającej znacznie bardziej kreci bezwładnie kołami.
Jeżeli pług półzawieszany to najlepiej z kołem z tyłu, ponieważ wtedy większa masa spoczywa na ciągniku, zaś w pługu o kole schowanym w obrys ramy ta masa jest mniejsza. Oczywiście należy wybrać na czym bardziej na zależy na manewrowości, czy większej masie na ciągniku.
W Servo 6.50 montują siłownik, który o ile dobrze kminie działa tak jak ten zwiększający uciąg w Karacie.