Zaloguj się, aby obserwować  
rolnik2928

pług zawieszany czy pólzawieszany

Polecane posty

aadams7    0

jak 5 zawieszana to musisz brać ze zmienną szerokością roboczą!! koniecznie!! bo ta 5-ta skiba robi podczas obrotu duże koło i będzie problem, natomiast jeżeli masz do wyboru 5 ze stałą szerokością i półzawieszany to ja bym głosował na półzawieszany... ale wygodniejszy do prac na polu jest zdecydowanie zawieszany!!!

 

mój głos przekazuje na zawieszany ze zmienna szerokością :)


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Chyba ci chodzi z siłownikiem do obrotu,a nie z hydrauliczną-zmienną szerokością szerokością roboczą.Teściu ma zawieszanego Lemkena Euro Opal 7 z siłownikiem obrotu i orze 1634.Nie ma problemu z bujaniem a warzy ok 1400kg.Ja mam B 200 pół zawieszanego i też chwale.

Teraz myślę jednak nad obracanym zawieszanym Taki Lemken nowy z siłownikiem obrotu i przedpłużkami to jakieś 58 tys a Vogel&Noot XM ok 50 tyś netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

tomek73

Gdzie dostałeś taką cenę na nowego Lemkena ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

sąsiad ma jd 7730 i ciąga nim kvernelanda 5 skib zawieszanego i na drodzę delikatnie buja... choć droga nie za gładka :)


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bujanie można wyeliminować... Dociążyć odpowiednio przód i już. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Wczoraj był u mnie przedstawiciel Claasa z Strzelina.Czyli informacja z ostatnie chwili.Euro Opal 7+ przedpłużki i siłownik obrotu.bez koła transportowego.Cena netto oczywiście.Zdziwiłem się co do cen kompaktorów z Lemkena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Hehe kompaktory Lemkena... ceny kosmiczne.

 

Jak według mnie jeśli przód podnosi w takim Same (ciągnik 2 letni, obciążnik przedni ok 800 czy 1000 kg) to jest coś nie tak i długo taki zestaw nie pochodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

Zawieszany lepszy... Da sobie spokojnie rade z 5 skibowym... Półzawieszany sprawdza sie na duzych areałach, no i w transporcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lopez    0

kolego sluchaj sie taty :) no chyba ze pola masz daleko od domu i masz duzo ha w jednym kawalku ( w mojej okolicy ci co maja plugi 5 obracalne maja zawieszane i faktycznie jak kolem wpadnie w bruzde to troche ciagniczkiem buja ale nic zlego sie niedzieje )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kompaktor Lemkena 4,5 metra zawieszany,waga 1600 kg na croskilu i gęsio stopach 32 tyś.Pół zawieszany 4 metry 44 tyś.Ale jak mi pokazywał zdjęcia to kół nie widziałem.Mówił że koła są w środku agregatu.O tego z kołami z tyłu nie pytałem się.Euro liczył po 3,9.Aż się zdziwiłem bo też myślałem o kosmosie a spytałem się tak z ciekawości.

Koło transportowe do pługa + 1000 euro.Przedpłużki za jedną skibę [prawą i lewą] 330 €.Siłownik obrotu 1500€/

Pół zawieszany jest fajny ale fakt na dużych kawałkach.Bo zawsze musisz wyjechać z bruzdy ,zrobić koło i wjechać s powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a czy ktos zapytał jaka szerokosc skiby oraz całego pługa? jezeli 5x60 to nie ma szans aby ciagał ten pług , no chyba ze wodne piaski. Napisz tez autorze tematu jakie posiadasz gleby, bo na ciezsze to z 4x50 bedzie miał co robic Deutz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

tomek73

Czyli nie tak tanio. 44 x 3,9 daje ok 170 tys zł i to pewnie netto. Za te pieniążki można rozglądać się już za maszynami typu Horsch czy Vaderstadt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Tylko jak będziesz brał tego zawieszanego to oczywiście z kółkiem transportująco-kopiującym :)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ale to jest w złotówkach.A on mi przeliczył z € na zł. po 3,9.To jest tylko uprawowy.Siewny Solliar 9 to trzeba wiedzieć jaki się chcę.Ale o cenę się nie pytałem bo trzeba się określić w jakiej kombinacji.Ale w katalogu widziałem ok 50-60 tyś € za 3 metry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

ja mam agrotrona 145 km i do niego pług 5 skibowy obracany kverneland z zabezpieczeniem resorowym ciągnikowi nic się nie dzieje już 3 rok oram tylko na drodze go buja ale to wina polskich dróg jak się chce szybko jechać :) nie bedziesz miał żadnych problemów na pewno z piątką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kufcio    2

Dzieki za sugestie. Zalety zawieszanego są mi doskonale znane ale boje sie ze za jakiś czas zacznie sie cos w tylnym zawieszeniu czy TUZ sypać.

Gleby to 120ha mikstury:) od 3 do 6 od piachu do gliny gdzie po deszczu żaden kołowy ciągnik nie podjeżdża. do tego pagórkowato lecz nie wszędzie. jak to u nas w powiecie Drawskim.

 

Znalazłem pług KUHN 4+1 (Vari master 122 NSH) wygląda bardzo lekko, czy ktoś może potwierdzić że sprzęt jest wart uwagi?

 

czym sie różni multi master od Vari master'a ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

U mnie w okolicy z 5 obrotowymi Overum to pracują np. New Hollandy 8970 a teraz nawet przyszedł JCB 8250. Hollandy tak akurat do pługa, JCB nie widziałem jeszcze w akcji. Brat cioteczny bierze teraz agrotrona coś ok150km i tylko z 4obrotową będzie śmigać. U mnie ciężkie i górzyste tereny... Na naszym terenie ważniejszy uciąg a nie udźwig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Nie rozumiem tego strachu prze manewrowaniem pługiem półzawieszanym jeżdżę głównie na bezkształtnych kawałkach i co trochę to krzak lub wymok i wygodnie jest na zawrotach jeżdżę na raz szerszy poprzeczniak ale mi to pasuje bo później poprzeczna ścieżka jest wzdłuż przejazdu pługa można też zawracać z lekkim cofnięciem jak przy zawieszanym ale osobiście wole ciągle jechać do przodu.

Co do terenu to na pagórkowatym jeśli są ostre podjazdy to może być problem z podniesieniem oczywiście mogę się mylić bo z zawieszanym pługiem obrotowym jeszcze nie walczyłem ale ci co mają takowe mogą się wypowiedzieć jak się zachowuje ciągnik gdy trzeba unieść pług podczas stromego podjazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystal169    12

Witam, ja mam ursusa 1634 i pług obracalny 4 skibowy unii i pomału sobie śmiga z tym pługiem nie wiem jaki może być ciężar tej 5 co chcesz kupić ale ja bym stawiał na zawieszany manewry lepsze się robi a po ulicy nei trzeba na pełnym gazie jechać bo nikt cię nie goni przecież .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam pytanie jakie są Wasze doświadczenia z orką pługami obracalnymi zawieszanymi i półzawieszany? Chodzi mi o porównanie zapotrzebowania na uciąg. Jakie są różnie, wady i zalety tych dwóch rodzajów pługów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Mam pytanie jakie są Wasze doświadczenia z orką pługami obracalnymi zawieszanymi i półzawieszany? Chodzi mi o porównanie zapotrzebowania na uciąg. Jakie są różnie, wady i zalety tych dwóch rodzajów pługów.

uwazam, ze parametrem odpowiadajacym za jakosc pracy pluga jest jego masa, im wieksza tym lepiej, wiec tutaj zawieszane nie maja szans.

jesli chodzi o uciag, albo bardziej o ciagniecie to dla mnie duzym plusem jest przegub, ktory jako polaczenie jest zdrowszy dla ciagnika niz stale polaczenie poprzez TUZ. nawet jesli linia ciagu jest dobrze ustawiona, i tu powstaje pytanie co to znaczy dobrze i kiedy to jest, to wielu przypadkach nie udaje sie jej tak ustawic (zmienne warunki na polu). ja w kazdym razie nie lubie jak na ciagnik dzialaja mi nieporzadane naprezenia i wyginaja polaczenia np. skrzynia - sprzeglo raz w lewo raz w prawo.

http://home.agh.edu.pl/~wiewiork/Mechanika%283%29.pdf strona 18

 

reasumujac, jesli tylko warunki na to pozwalaja (wielkosc pol, mozliwosc obrotu, dojazdu, itp.), lepiej kupic polzawieszany i przyzwyczaic do manewrowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fakt, ale to w przypadku pługa zawieszanego możesz przenieść jego masę na ciągnik w celu polepszenia uciągu. W zeszłym sezonie sporo orałem na "siłówce" i rzeczywiście różnica jest znaczna, w porównaniu do orki na ustawieniu pływającym. Wizualnie było do wychwycenia, że na pływającej znacznie bardziej kreci bezwładnie kołami.

Jeżeli pług półzawieszany to najlepiej z kołem z tyłu, ponieważ wtedy większa masa spoczywa na ciągniku, zaś w pługu o kole schowanym w obrys ramy ta masa jest mniejsza. Oczywiście należy wybrać na czym bardziej na zależy na manewrowości, czy większej masie na ciągniku.

W Servo 6.50 montują siłownik, który o ile dobrze kminie działa tak jak ten zwiększający uciąg w Karacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj