Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka kiszonka jest najlepsza

71 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 19:24

Jaka kiszonka jest najlepsza Ehh po prostu nie umiecie siać nie to co rolnicy w wlkp :lol: :lol:

Moje Filmiki

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka kiszonka jest najlepsza Dzisiaj, 01:50
  •  

#22 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 19:39

Jaka kiszonka jest najlepsza Panowie GPS i kiszonka z kukurydzy ma bardzo podobną zawartość składników odżywczych, za GPS przemawia większa zawartość białka, a za kukurydzą większy plon z hektara.

#23 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9432 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 19:40

Jaka kiszonka jest najlepsza Taaa miesiąc po siewie nie spadła kropla wody. Ziemia na głębokości orki była jak pustynia. Dosłownie. U mnie wzeszła kuku i częściowo uschła :lol: w galerii jest fotka.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#24 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9078 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 24 marzec 2009 - 20:14

Jaka kiszonka jest najlepsza Sianie do zimnej ziemi nie jest za dobre. Jak ktoś napisał prędzej zielsko wyrośnie niż kuku. Z tym wczesnym siewem czasami warto trochę poczekać nie daj Boże na ogrodników znowu mróz dowali i się zrobi nieciekawie. Ze 2-3 lata temu w okolicy ludzie szybko posieli a po ogrodnikach sieli 2 raz.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#25 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9432 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 20:17

Jaka kiszonka jest najlepsza Trzeba tak siać aby wschody nei trafiły na ogrodników.

Zeszliśmy z tematu tego wątku ...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#26 Share kielus

kielus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 25 marzec 2009 - 19:42

Jaka kiszonka jest najlepsza Mój wujek daje kiszonkę z liści buraków cukrowych opasom i myślę że mają szybsze przyrosty niż po kuku ale to tylko moje zdanie

#27 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 21:09

Jaka kiszonka jest najlepsza Najlepiej krowy dają mleko po zjedzeniu kiszonki z kukurydzy oraz mieszanki traw z motylkowatymi, czytałem w gazecie że krowy najlepiej przybierają na wadze po pulpie ziemniaczanej lub mokre wysłodki buraczane
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#28 Share zetorek12

zetorek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 21:55

Jaka kiszonka jest najlepsza Tak zgodzę się z wami iż krowy i byki najlepiej przybierają na wysłodkach kiszonce z QQ i trawy lucerny itp.!!
ŻyJ SzybKo, Umrzyj Młodo..Zostaw Atrakcyjne Zwłoki :P

#29 Share TOOMER

TOOMER

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 08 maj 2009 - 20:00

Jaka kiszonka jest najlepsza

Mój wujek daje kiszonkę z liści buraków cukrowych opasom i myślę że mają szybsze przyrosty niż po kuku ale to tylko moje zdanie

Ja bym się z tą teorią w życiu nie zgodził. Wiesz jak kiszonymi liśćmi możesz szybko doprowadzić byki do biegunki i przejedzenia. Kiszone liście sam stosowałem pare lat temu. Obecnie nie. Dawałem do smaki po widłach na dwie sztuki raz dziennie. Ale wtedy musi być obowiązkowo siano albo słoma jęczmienna, mieszankowa. Po samych liściach byki nie przyrosną. Kukurydza to najlepsza pasza jaką kiedykolwiek stosowałem w żywieniu moich 50 sztuk bydła. To jest moje zdanie wynikające z mojej praktyki.

#30 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 27 lipiec 2011 - 21:28

Jaka kiszonka jest najlepsza Liście buraczane to tylko dobre na produkcję gnoja :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 22:01

Jaka kiszonka jest najlepsza to czy byki po lisciach od burakow nie urosna - z tym sie nie zgodze, sam odkąd pamietam tak sie karmi bydło i byki sa w lepszej w wadze niz czasami inaczej karmione, oczywiscie zalezy od sztuki, liscie sa kłopotliwe, raz ze biegunka, dwa trzeba uwazac ile sie tego daje i trzy przy scinaniu czasami scina sie czesc buraka i mamy wtedy liscie z głebem ktory dla mlodych bykow moze stanac gdzies po drodze od geby do zoładka... nie daje samych lisci bo po drodze jeszcze wysłodki sianokiszonka czasami marchew jednak sam w zeszłym roku mialem kiszonke z qq i dla mnie to o niebo lepsze niz liscie aczkolwiek sieje buraki mam liscie wiec dla mnie to dobre bo mam 2 pieczeni na jednym ogniu (buraki i liscie)

fakt faktem po lisciach trzeba uwazac na rozbrzyzgi -,- raz widzialem jak kot dostał odlamkowym od krowy jak karmilem liscmi to na prawde kot cały w kupie :) :D :D :P :P

Edytowany przez arek676, 27 lipiec 2011 - 22:05.

#32 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 17:26

Jaka kiszonka jest najlepsza No jak daje niekiedy liście to po całej oborze lecą kawałki buraków :P

#33 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 lipiec 2012 - 16:21

Jaka kiszonka jest najlepsza Koledzy, co wsiac na poczatku sierpnia po zbiorze jeczmienia jarego, zeby jesienia tego roku zebrac z tego kiszonke? I zdazyc zasiac jeszcze na tym polu pszenice zimowa.

#34 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 13:07

Jaka kiszonka jest najlepsza Zasiej mieszankę zbożową a później do balotów ja tak robię rok po roku po jęczmieniu.Mam dużą betoniarkę i tam wsypuje owies,słonecznik,żyto i groch.Naprawdę super kiszonka jest po tym :)

#35 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 lipiec 2012 - 13:25

Jaka kiszonka jest najlepsza Jelcz kiedy to zbierasz? ile takich balotow uzyskasz z hektara? .

Edytowany przez peres100, 24 listopad 2012 - 22:09.

#36 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 13:51

Jaka kiszonka jest najlepsza zbierałem to bodajże 20 Listopada.Sieje to normalnym siewnikiem i wysiewam tego 350kg.Do ziemi przed uprawom sypie fosforem,potasem i azotem.Rok temu miałem 20 balotów z ha

#37 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 lipiec 2012 - 14:02

Jaka kiszonka jest najlepsza Jelcz po zniwach orzesz i wsiewasz ta mieszankie czy tylko po jakiejs talerzowce? Po 20 listopada wsiewales jakies zborze jeszcze?

czemu tak duzo 350 kg? jakie siales proporcje owies,słonecznik,żyto i groch?

Edytowany przez milanreal1, 15 lipiec 2012 - 22:11.

#38 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 18:18

Jaka kiszonka jest najlepsza Sory :) Do 20 października...Po zebraniu słomy orze,nawozy wysiewam,uprawiam i sieje

#39 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 lipiec 2012 - 18:38

Jaka kiszonka jest najlepsza wtedy jak zbierzesz na kiszonkie to orzesz jeszcze raz? siejeszjeszcz jesienia czy na wiosne?

Edytowany przez razor275, 15 lipiec 2012 - 18:45.
Cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów