Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?

1395 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Pod jakim względem Fendt jest najlepszy ;)? (592 użytkowników głosowało)

Głosuj Goście nie mogą głosować

#161 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 23:43

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? bedzie zagrabiał siano :D...sam sobie zaprzecza ze case jest dobry do cięzkiej pracy ale do redlin sie nie nadaje :)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Dzisiaj, 22:21
  •  

#162 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 09:10

W ostatnim poście mówiłem o tym MX 170 i Tm 175. Panowie jeździłem i magnumem i powiem tyle że miło go się prowadzi ale to dlatego że jest stworzony tylko do pola i nic pozatym a to mankament a to że fendtem się można nacieszyc tydzień a potem będzie zdychał to gruba przesada zresztą jak by ten case i fendt poszly w ciężką robotę to zapewne by wygrał fendt jak wiadomo te jego (jak wy je nazywacie dmuchawy itd) Przytrzymuja go na obrotach a rozkręconego silnika z dużą turbiną raczej tak szybko się nie przydusi w przeciwieństwie do ciągnika gdzie głównie pracuje silnik. A wasze zarzuty co do niepotrzebnej uniwersalności ciągnika pow 200 koni to kolejny błąd ja juz przymierzam sie do zakupu maszyny formującej redliny a taki case to raczej sie nie nadaje do tego typu roboty.
Pozdrawiam!!!

Kolego Gimo, od kiedy to mozna latwiej zadusic wiekszy silnik z wieksza sila bezwladnosci??
Czyz by nowe prawo fizyki??

Honda - The Power of Dreams :)

#163 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 10:42

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? niektórzy mają talent do łamania praw fizyki...np gimo i rafael :D

A-Mount Alpha user

#164 Share Gimo

Gimo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 14:22

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? A ta UNIWERSALNOŚĆ polega na tym że ciągnik w sytuacjach awaryjnych już nie raz chodził w transporcie czy pojeżdżał przy kombajnie z przyczepą a zapewne taki case nie zbyt dobrze by sie spisywał "przecież stworzony jest do ciężkiej roboty w polu". Niech zgadne w transporcie z takimi dwoma przyczepami po 8 t to ile by spalił 30l/mth czy może 40? :rolleyes: Albo w takim np pojeżdżaniu koło kombajnu. A ta maszyna do formowania redlin może i takiego małego ciągnika nie potrzebuje bo w jej skład wchodzi głębosz glebogryzarka 4m i talerze styłu formujące redliny ale nie wymaga znowu aż takiego jak case gdzie przy lekkiej średniej czy ciężkiej robocie pali tyle samo.
Zresztą i Fendt nie jest hiper super też ma pewne minusy do których człowiek sam dochodzi np. że troche chusteczkowo się go myje bo ma takie trudno dostępne zakamarki a które powinny być umyte ma też wiele innych.....
Ale jak narazie jestem z niego zadowolony :) .
Pozdrawiam!!!

#165 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 14:29

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? a czemu case miałby sie nie nadawac do transportu? nie dałby rady z dwiema 8 tonówkami? a ta wada fendta co napisałes to jest naprawde tak wazna przy zakupie ciągnika ze klękajcie narody

A-Mount Alpha user

#166 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 04 listopad 2007 - 20:22

następny przeczytał cos W RPT , znalazł na ostatniej stronie i juz mi dokopuje ale ok nie ma sprawy w końcu każdy chwali to co ma .Tylko pamiętaj ,że jest różnica przepracować powiedzmy te ponad 20 tyś. MTG w np przewracaniu siana a w ciężkiej orce no a tam była akurat taka sytuacja ,że ta 612 pracowała w 4-skibowym Rabewerku i 3m rototilerze:P

po pierwsze to nie hce ci dokopac tylko biore udzial w dyskusji a nie jak ty promuje moje zdanie jak by bylo najwazniejsze i zawsze mnialbym racje
po drugie to jesli bys czytal jakies gazety to moze twoja wiedza bylaby wieksza bo zdobywanie wiedzy na kazdy temat opiera sie na zdobywaniu nowych informacji np jak w szkole mysle ze tez uczyles sie z ksiazek
po trzecie ten ciagnik przez 10 lat byl glownym ciagnikiem na 140 ha wiec ze sama zgrabiarka nie latal a pewnie pracowal rownie ciezko jak ten Fendt a i same mnial do pomocy jeszcze ciapka
po czwarte ile lat mnial ten fendt

#167 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 23:23

np. że troche chusteczkowo się go myje bo ma takie trudno dostępne zakamarki a które powinny być umyte ma też wiele innych.....

ostatni raz sie udziele w tej dyskusji, ale poprostu nie moglem sie opanowac jak to przeczytalem :rolleyes: , ile ty masz lat? a nawet nie oto chodzi, bo mlodsi uzytkownicy AF potrafia pisac konstruktywne posty...
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#168 Share Rafael

Rafael

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 12:51

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Panowie proponuje "rozejm" w tej sprawie a wy ??

#169 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 16:58

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? moze ktos podsumuje temat i wyciagnie wniosek dlaczego fendt jest naj?

A-Mount Alpha user

#170 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 20:31

moze ktos podsumuje temat i wyciagnie wniosek dlaczego fendt jest naj?

A jest? :rolleyes: Naj...droższy to na pewno :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 listopad 2007 - 20:48

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Po przeczytaniu całego tematu odnoszę wrażenie, że większość wypowiedzi pochodzi od zwolenników Fendta oraz zwolenników JD. Mav zakładając ten temat miał na myśli dyskusję na dotyczącą zalet Fendta oraz wskazaniu cech dzięki którym jest "naj". Jako, że na AF jest więcej posiadaczy JD to wyszło, jak wyszło...Szczęśliwi posiadacze JD udowadniają, żę ich maszyny są lepsze(może i są) a Fendt to przereklamowana marka. Może warto założyć temat "dlaczego JD jest naj", może pojawiło by się w nim więcej argumentów od użytkowników, bo ich spostrzeżenia są warte najwięcej.

#172 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 20:49

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Z tym się zgodzę, a także Fendt zasłynął kilka(naście) lat temu z oszczędnych i wytrzymałych silników, sprzęgła turbomatic a ostatnio skrzynia Vario. Więc swoją sławę zawdzięcza dawnym modelom a dziś dogania go już JD, NH (CASE) i jak na dzisiejsze czasy nie jest już tyle wart jak się ceni.

#173 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 21:33

A jest? :rolleyes: Naj...droższy to na pewno :)

wlasnie nie wiem jak jest w innych regionach polski, ale na polnocy jd jest drozszy od fendta, dlatego prawie wogole ich nie sprzedaja (oprocz mojego sasiada co nadgania za cala gmine :) , on z niemiec bierze nie z pszczolek)

Mav zakładając ten temat miał na myśli dyskusję na dotyczącą zalet Fendta oraz wskazaniu cech dzięki którym jest "naj".

obawiam sie ze zle zinterpetowales pomysl mava, wg mnie to ironia skierowana przeciwko fan(atyk)om fendta wynikajaca z pisania coraz mniej sensownych postow przez takich uzytkownikow.
sama forma ankiety jest sformulowana w taki sposob, zeby glosujac wcisnac nieprawde wbrew wlasnym odczuciom, badz zrobic z siebie laika :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#174 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 21:44

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? a mi chodzi o to niech ktos jesli potrafi sensownie i z uzasadnieniem napisze czemu fendt jest naj....po tej dyskusji bedzie to raczej trudne...

A-Mount Alpha user

#175 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 21:51

a mi chodzi o to niech ktos jesli potrafi sensownie i z uzasadnieniem napisze czemu fendt jest naj....po tej dyskusji bedzie to raczej trudne...

ja sie nie podejme takiego tematu, ale moge powiedziec ze do ankiety dodalbym, ze jest liderem pod wzgledem wprowadzania nowinek technicznych, ich "sensownosci" i w duzym stopniu uzytecznosci

#176 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 listopad 2007 - 21:51

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Może i źle zinterpretowałem, bo już na początku tematu postawił tezę (nie wprost), że to JD jest lepszy, jednak posługiwał się argumentami i oczekiwał argumentów o wyższości Fendta. Ankieta daje do myślenia, bo niektórzy twierdzą , że Fendt jest najlepszy bo jest najdroższy :rolleyes:. Ogólnie zwolennicy jakiejś marki często nie potrafią uzasadnić swojego wyboru, nie dotyczy to tylko Fendta.

#177 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 21:55

Ankieta daje do myślenia, bo niektórzy twierdzą , że Fendt jest najlepszy bo jest najdroższy :rolleyes:. Ogólnie zwolennicy jakiejś marki często nie potrafią uzasadnić swojego wyboru, nie dotyczy to tylko Fendta.

Z tym że najdroższy to żart. Jelonek czy Fendt z identycznem wypasem to ta sama cena :)

Ale podsumowania się nie podejmę. Zresztą, gdyby dla mnie był naj to jeździłbym dziś 309 a jeżdżę JD 6320. Nie żałuje :)

#178 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 listopad 2007 - 21:59

Z tym że najdroższy to żart. Jelonek czy Fendt z identycznem wypasem to ta sama cena :)

Ale podsumowania się nie podejmę. Zresztą, gdyby dla mnie był naj to jeździłbym dziś 309 a jeżdżę JD 6320. Nie żałuje :rolleyes:

Nie chodzi mi o twoją wypowiedź, tylko o 36 głosów w ankiecie :) .

#179 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 06 listopad 2007 - 22:21

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? hehe...........

"dmuchawy", komputery :rolleyes: Co najmniej jak by inne ciągniki ich nie miały :)

narazie nic bardziej konstruktywnego nie przychodzi mi do głowy po przeczytaniu tej debaty, prawie jak po tej z dwoma kaczorami :)

eh

Człowiek całe życie sie uczy i na koniec umiera głupim :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share grzecho106

grzecho106

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 08 listopad 2007 - 18:27

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Interesuje mnie wasz opinia o fendach.Czy to dobre ciągniki czy nie??Bo mam zamiar kupić fenda.

Dodaj odpowiedź