Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?

1395 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Pod jakim względem Fendt jest najlepszy ;)? (592 użytkowników głosowało)

Głosuj Goście nie mogą głosować

#141 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 00:32

Case /szczególnie seria Magnum/ to czołówka jeżeli chodzi o trwałość.

moim zdaniem jest w czolowce w wielu dziedzinach, nie tylko trwalosci, a juz w polu napewno lepiej sie spisze od fendtow 900, ktore dla mnie sa nieporozumieniem z samego zamyslu i filozofii tego modelu. nie rozumiem jak ciagnik pow. 200 KM, najwiekszych gabarytow, moze byc ocenieny jako uniwersalny. uniwersalny to jest xerion, do transportu jest fastrack, a ten wyglada jak wol do pola i taki ma byc!!!! ale niestety praca w polu nie najlepiej mu wychodzi.
poza tym ludzie ktorzy sa zafascynowani fendtem, gdyby go kiedykolwiek kupili to pewnie tydzien pocieszyliby sie bajerkami, a pozniej patrzac gdy zdycha w ciezkiej pracy nie mieliby z niego juz takiej pociechy. sam rozniez chcialbym miec fendta, ale serii 400, 700 jako najmniejszy ciagnik w gospodarstwie (opryskiwacz, razrzutnik, siewnik, transport, jakas lekka uprawa, kombajn do burakow) w takim charakterze mi sie podoba i moglbym w pelni wykorzystac zalety vario, terminala, itd.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Dzisiaj, 07:02
  •  

#142 Share Rafael

Rafael

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 18:35

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? MCKYLO znowu mnie źle zrozumiałeś !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W takim przebiegu widziałem tylko Fendta!!!!!!!!!!!!!! a pozostałe ciągniki jak JD Case DF użytkowałem i nie wspominałem nic o ich przebiegu. Oprócz rzecz jasna Fendta polecałbym oczywiście JD i DF ale nigdy nie CASE , w końcu to też "Amerykaniec" ale nie dorasta John Deere do pięt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#143 Share Rafael

Rafael

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 18:42

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Zetor, nie musze reklamować Fendta to raz a po drugie jakbyś przeczytał cały mój post to byś zauważył ,żę popieram swoją tezę rozsądnymi argumentami a nie typu"najlepszy bo tak" no ale widać z ciebie taki znawca ,że nic tylko pozazdrościć wiedzy rolniczej !!!Żeby móc się wypowiadać w jakiejś kwestii trzeba mieć pojęcie a nie teoretyzować albo przeczytać coś w RPT i się chwalić.

#144 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 18:54

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? O Rafael szkoda moich słów do Ciebie widzę, że jesteś starsznie uprzedzony do Case więc nie będę Cię przekonywał bo szkoda czasu. Jak dotąd nie podałeś żadnych sensownych argumentów dlaczego Fendt poza jego przebiegiem teraz to już zgłupiałem , chwalisz Fendta i jego będziesz polecał, teraz że Case niedorasta JD do pięt chłopie zatrzymaj się i przestań być jak żagiel w którą stronę zawieje w tą i Ty. Post dotyczy Fendta. I nie krzycz !!!!!!!!!!!!! tyle razy bo nikt analfabetą nie jest i czytać umie. Twierdzę po Twoich postach, że nie jesteś zdolny do konstruktywnej rozmowy na argumenty chłopie zastanów się nad sobą. Raptem przesiadłeś się w gospodarstwie na używanego Fendta z Ursusa zalogowałeś się na Agrofoto masz 18 postów i odrazu atakujesz chyba za dużo polityki się naoglądałeś no chyba że taki format Ci odpowiada mi nie i dlatego koniec mojej polemiki z Tobą.
Pozdrawiam

#145 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 18:56

............Oprócz rzecz jasna Fendta polecałbym oczywiście JD i DF ale nigdy nie CASE , w końcu to też "Amerykaniec" ale nie dorasta John Deere do pięt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Jedynie Magnum jest w stanie najszybciej pokonać Jelenia" :D

#146 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 18:57

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Gimo!
Nie rozumiem co masz na myśli porównując TM 175 New Hollanda i MX 170 Case, dwa całkiem różne ciągniki. TM 175 silnik IVECO 7,5l, MX 170 silnik Cummins 8,3l. Skrzynia, podnośnik, hydraulika całkiem inne. Do tego 28 litrów podałeś na mth???? To w końcu ile. Fakt może i silniki Cummins nie są zbyt oszczędne ale trwałe.
Pozdrawiam

#147 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 19:00

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? No widzę że LowRider dobrze rozumuje i wie że Magnum to świetny ciągnik nie ustępujący JD. I w tym przypadku to raczej dorasta do pięt JD no bo to Amerykaniec no nie.

#148 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 19:04

MCKYLO znowu mnie źle zrozumiałeś !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W takim przebiegu widziałem tylko Fendta!!!!!!!!!!!!!! a pozostałe ciągniki jak JD Case DF użytkowałem i nie wspominałem nic o ich przebiegu. Oprócz rzecz jasna Fendta polecałbym oczywiście JD i DF ale nigdy nie CASE , w końcu to też "Amerykaniec" ale nie dorasta John Deere do pięt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kolego-mój brat cioteczny jako główne ciągniki w gospodarstwie posiada właśnie dwa Case -7230 i MX 250-nadmieniam iż gospodarstwo do najmniejszych nie należy-rocznie odstawia 25 tys tuczników-jakoś tak pół roku temu był w USA (na zaproszenie konkurencji :) )-i widział tam TYLKO Case i JD !-dla ułatwienia-USA to taki w miarę duży kraik z niedużymi gospodarstwami rolnymi :D nieopodal Meksyku.Żadnego Fendta nie widział-co najmniej dziwne...podejrzane nawet

#149 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 19:16

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? jaro ale to ze w usa nie ma fendtow jest wiadomym nawet bez osobistej wizyty i wg mnie nie ma w tym nic dziwnego, ale tym samym to nie znaczy za wiele, bo my zyjemy w europie i gospodarujemy w innych warunkach
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#150 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 19:29

"Jedynie Magnum jest w stanie najszybciej pokonać Jelenia" :D

Ha, ha w oryginale to chyba było "Nothing Kills a Deere like a Magnum".
Powracając do tematu byłem przy tankowaniu 2 traktorków - pracowały 24h /plus dojazd ok. 2h/ wożąc kukurydzę od sieczkarni ładunek to ok. 12-14 ton /woziły bardzo podobnymi tandemami/ oto wyniki:
Fendt 714 - 180 litrów ON
Case MX 120 - 190 litrów ON
Taka to jest paliwożerność Case...
Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 20:04

Ha, ha w oryginale to chyba było "Nothing Kills a Deere like a Magnum".
.....

Właśnie gdzieś wpadł mi w ucho ten zwrot po polsku ale nie mogłem go sobie dobrze slkeić :D

#152 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 21:22

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? rafael ja nie pisze ze zjadłem wszystkie madrosci ,nie czytam rpt a swoje wypowiedzi opieram o wypwiedzi uzytkownikiów ktorych uwazam za znających sie na rzeczy ludzi

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#153 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 03 listopad 2007 - 08:57

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? [quote name='Rafael' date='Oct 31 2007, 20:49 ' post='
Bo nie wiem czy wy widzieliscie ale ja widzialem Fendta 612 lsa w Niemczech który miał nabite 28000 MTG!!!! Trwałość i Technika tak bym okreslil te traktory
[/quote]
a aj czytalem artykul w RPT o same dorado 70 ktory przepracowal 24 tys mtg bez remontu silnika i co swiadczy to ze jest to najlepsza marka na swiecie taki przebieg swiadczy o wyjatkowej dbalosci uzytkownika i naprawde solidnemu wykonaniu dodam iz sam posiadam same rollera 70 i mam go 5 lat i uwazam ze to pozadny ciagnik ale naj lepsza marka na swiecie nie jest z prostego powodu bo takiej nie ma kazda ma swoje plusy i minusy

#154 Share Rafael

Rafael

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 19:05

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? następny przeczytał cos W RPT , znalazł na ostatniej stronie i juz mi dokopuje ale ok nie ma sprawy w końcu każdy chwali to co ma .Tylko pamiętaj ,że jest różnica przepracować powiedzmy te ponad 20 tyś. MTG w np przewracaniu siana a w ciężkiej orce no a tam była akurat taka sytuacja ,że ta 612 pracowała w 4-skibowym Rabewerku i 3m rototilerze:P

#155 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 20:13

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? a z kad wiesz ze ten fendt akurat nie przewracał siana?

A-Mount Alpha user

#156 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 20:17

a z kad wiesz ze ten fendt akurat nie przewracał siana?

Nie no zetor daj spokój-612 lsa-do przewracania siana ? :D

#157 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 20:25

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? no może nie siano ale jakieś lekkie prace jako ciągnik pomocniczy w gospdartwie :D opryski i te sprawy np :)
chociaz jak ktos miałby bzika to czemu by miał nie przewracać :)

A-Mount Alpha user

#158 Share Gimo

Gimo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 23:25

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? W ostatnim poście mówiłem o tym MX 170 i Tm 175. Panowie jeździłem i magnumem i powiem tyle że miło go się prowadzi ale to dlatego że jest stworzony tylko do pola i nic pozatym a to mankament a to że fendtem się można nacieszyc tydzień a potem będzie zdychał to gruba przesada zresztą jak by ten case i fendt poszly w ciężką robotę to zapewne by wygrał fendt jak wiadomo te jego (jak wy je nazywacie dmuchawy itd) Przytrzymuja go na obrotach a rozkręconego silnika z dużą turbiną raczej tak szybko się nie przydusi w przeciwieństwie do ciągnika gdzie głównie pracuje silnik. A wasze zarzuty co do niepotrzebnej uniwersalności ciągnika pow 200 koni to kolejny błąd ja juz przymierzam sie do zakupu maszyny formującej redliny a taki case to raczej sie nie nadaje do tego typu roboty.
Pozdrawiam!!!

#159 Share Gimo

Gimo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 23:28

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? I wracając jeszcze do tej różnicy cenowej to liczyłem spalanie i fendtem w stosunku do tego nh przez 10 lat zaoszczędze ponad 300 tys zlotych to nie wiem czy tak bardzo sie opłaca kupić trocę tego ON.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 23:30

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? akurat formowanie redlin to dosc ciezka praca polowa i nie wiem dlaczego case mialby sie nie nadawac?? a wymien gimo jaki masz pozytek z uniwersalnosci tak wielkiego ciagnika i co oprocz prac polowych chcesz nim robic?

I wracając jeszcze do tej różnicy cenowej to liczyłem spalanie i fendtem w stosunku do tego nh przez 10 lat zaoszczędze ponad 300 tys zlotych to nie wiem czy tak bardzo sie opłaca kupić trocę tego ON.

na tym chcialbym zakonczyc z mojej strony ta abstrakcyjna polemike, jedna rada na przyszlosc to troche wiecej obiektywizmu i samokrytyki, to ci sie w zyciu przyda

Dodaj odpowiedź