mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

MCKYLO    1

Dokładnie chodzi mi o to że biorąc pod uwagę starszy ciągnik o mocy 100KM i nowy model o tych samych koniach to siła uciągu i moc odczuwalna przez operatora jest wyższa w tym starszym. Po chłopsku tłumacząc ciągnik lepiej ciągnie.

A wynika to z tego że nie było norm spalin i wyloty spalin odbywały się prostą drogą bez dodatkowych urządzeń np. układy recyrkulacji spalin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

osmiele sie nie zgodzic, popatrz chociazby na skrzynie biegow, ktora teraz moze miec np. 8 polbiegow, rozmiary opon, o sprzegle nie wspominajac i cokolwiek tam jeszcze wymyslisz, moze sie tak zdaje bo poprostu jest glosniej w kabinie, wszystko trzesie, ale wg mnie to lepiej nie ciagnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

brzozak2 owszem możesz się nie zgodzić ale to moja prywatna opinia i uważam ją za całkiem sensowną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
brzozak2 owszem możesz się nie zgodzić ale to moja prywatna opinia i uważam ją za całkiem sensowną.

ok spoko, a co sadza o tym pozostali uzytkownicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafael    0

Witam kolegów. Co do waszego tematu dlaczego Fendt jest najlepszy chcialbym sie ustosunkowac w ten sposób że:

pracuje na gospodarstwie (wujka) miesiac temu zdecydowalismy sie na zakup Fendta 515C pomimo posiadania Ursusa 1634

i po miesiacu uzytkowania moge stwierdzic ze traktor ma najlepsze rozwiania techniczne jakie kiedykolwiek widzialem a powiem ze bylem w czerwu w niemczech i mieli tam ciagniki prawie wszystkich marek a tak konkretnie dlaczego najlepszy??

Bo nie wiem czy wy widzieliscie ale ja widzialem Fendta 612 lsa w Niemczech który miał nabite 28000 MTG!!!! Trwałość i Technika tak bym okreslil te traktory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

No to rewelacja dyplom dla wzorowego użytkownika który musiał o maszynę bardzo dbać aby uzyskać taki wynik.

Z tego co wiem to w niemczech można również spotkać Case Magnuma z podobnym przebiegiem. Fakt osobiście tego nie widziałem ale mój znajomy jeździł trochę za maszynami i dealera widział model 7250 Magnum z przebiegiem 30 tys mth a w Polsce myślę że też się znajdzie ten model z przebiegiem pod 20 tys mth. Więc jakość i trwałość też niczego sobie. Fakt Fendt ma bardzo dobre rozwiązania techniczne ale dobrze że określasz jakie kiedykolwiek widziałem. Bo różnych marek ciągników jest bardzo dużo i każda marka ma coś rewelacyjnie dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafael    0

CASE ??? człowieku chyba żartujesz Pracowały tam 2 Case MX 170 i MX 220 z 2001 roku. Miały nie dużo przebiegu a kiedy włączyło się silnik skrzynia szumiała jakby sie miala rozpaść za 10 sekund więc nie sądze żeby taki sprzęt miał dociągnąć 30 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

W kazdej firmie sa jakiegos wyjatki. U znajomego w M-F po paru mth rozpadla sie skrzynia. Naszczescie zrobili to na gwarancji. Koszt naprawy 40 tys zl. I co,teraz mozna powiedziec,ze zaden M-F nie zrobi np. 20tys mth?? Podobno maja awaryjne skrzynie,ale napewno nie wszystkie egzemplarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Rafael!

No nie żartuję to po pierwsze. Po drugie Twój opis "szumiały jakby miały się rozpaść" to wypowiedź godna przedszkolaka. Skoro tak twierdzisz to jeszcze baaaaardzo mało widziałeś. A co do MX 170 i MX Magnum 220 to jedne z najlepszych ciągników pod względem trwałości i skrzyni i silnika. I to że nie sądzisz że mogą dociągnąć takich przebiegów to się bardzo mylisz. Widziałeś jednego Fendta z takim przebiegiem i co z tego w każdej marce jak ktoś zadba to będzie maszyna trwała i można uzyskać rewelacyjny przebieg. Ja swoim maluchem przejeździłem 185 tys km i skrzynia nigdy nie była robiona a silnik padł mi po 140 tys i co mam mówić że to najlepsza maszyna na świecie a biorąc pod uwagę Twoją wypowiedź i argumenty to tak powinienem głosić.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafael    0

No własnie ze nie jednego Fendta w podobnym przebiegu widziałem i nie jendego JD ,MF ,DF i Case to do twojej wiadomosci odnosnie tego ze baaaardzo mało widziałem . Ale Fendta będe zawsze chwalił i każdemu polecał czy nowego czy używanego.....a tak wogóle masz gospodarstwo i jezdzisz ciągnikami ,że sie tak wypowiadasz rozwięźle????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Rafael!

Sam się zaprzeczyłeś w ostatniej odpowiedzi, wcześniej twierdziłeś że Case to nie dociągnie do takiego przebiegu a teraz raptem twierdzisz że widziałeś nie jednego w podobnym przebiegu wymieniasz marki w tym i Case. Więc bądź konsekwentny w swoich odpowiedziach. Dobrze że będziesz chwalił i polecał Fendta bo to dobre ciągniki a zapewne DHK bedą Ci wdzięczni za darmową reklamę.

A tak wogóle to mam gospodarstwo małe bo małe ale mam, od urodzenia mieszkam na wsi, patrz kombajnem w żniwa też pracuję i sam go naprawiam, swoje ciągniki zresztą też a do tego wykształcenie mam rolnicze. Maszyny to moja pasja więc się tym trochę interesuję. Myślę że aż nadto argumentów Ci dostarczyłem że owszem mogę się wypowiadać jak to ująłeś rozwięźle.

Tylko różni nas to że nie mam jakieś marki za którą poszedłbym w ogień bo dla mnie to tylko maszyna która ma służyć i pracować a Ty jak widać jesteś bardzo impulsywny więc nie mam zamiaru więcej wchodzić z Tobą w polemikę. Powód:

Nie będzie można z Tobą podyskutować bo już jesteś spaczony Fendtem że naj naj naj na zasadzie że jest naj bez wiarygodnych argumentów. Oby Twój naj służył Ci długo i dobrze i najlepiej bezawaryjnie.

Bez urazy pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9
...Tylko różni nas to że nie mam jakieś marki za którą poszedłbym w ogień bo dla mnie to tylko maszyna która ma służyć i pracować a Ty jak widać jesteś bardzo impulsywny więc nie mam zamiaru więcej wchodzić z Tobą w polemikę...

 

Bardzo dobrze, tak trzymać @MCYKLO! Przecież takiej marki nie ma - każda ma swoje plusy i minusy. A wiara w tylko jedną słuszną to niestety trąci amatorszczyzną...

Case /szczególnie seria Magnum/ to czołówka jeżeli chodzi o trwałość.


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

rafael ty może widziałes tak duzo ze nie widziałes nic? fendt to nie jest bóg wśród ciągników wiec nie wiem czym sie tak podniecasz...owszem nie można zarzucić ze fendt nie jest trwały bo biją ponad 20 tyś mth ale chyba jestes kolejnym fanboyem.

a takie argumenty typu "najlepszy bo poprostu najlepszy" nie przemawiają do tych którzy mają stycznosc z ciągnikami nawet do mnie (a nie mam styczności z maszynami ). a jesli chcesz dyskutowac z takimi użytkownikami którzy mają potęrzne pojęcie o ciągnikach to daj poważny argument bo dołaczysz do tych którym sie wydawało ze zjedli wszyskie mądrosci


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gimo    0

MCYKLO mówiłeś w jednym poście że ten case 170 pod względem trwałości skrzyni i silnika to jedne z najlepszych ciągników na swiecie. Nie będe się w to zbytnio wtrącał ale jeżeli o ten silnik chodzi to już mówiłem, że są np piekielnie paliwożerne, od kilku razy powtarzany przykład mojego wujka ma on tm 175 i pali mu 28lna mth. Jestem ciekaw co ty masz do powiedzenia na na taki argument. Co bym tylko dodał, że może i trwałe są ale wole ciągnik który pochodzi mi o 5000 mth mniej niż ma mi dwa razy więcej palić bo w miejsce tego paliwa to już bym miał nowy ciągnik po przepracowaniu np 20000 mth.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

gimo poczytaj temat o porwnaniu JD i fendt i tam pisze co jest warte podawanie takich wyników w spalaniu...jesli twoj wojek zmierzył spalanie przy głeboszowaniu to sie nie dziwie ale na pewno na jałowych obrotach nie spala tyle!

owszem tm i magnum mają wieksze spalanie niz fendt ale nie za tą cene :D za róznice ceny kupisz sporo ON-u


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Case /szczególnie seria Magnum/ to czołówka jeżeli chodzi o trwałość.

moim zdaniem jest w czolowce w wielu dziedzinach, nie tylko trwalosci, a juz w polu napewno lepiej sie spisze od fendtow 900, ktore dla mnie sa nieporozumieniem z samego zamyslu i filozofii tego modelu. nie rozumiem jak ciagnik pow. 200 KM, najwiekszych gabarytow, moze byc ocenieny jako uniwersalny. uniwersalny to jest xerion, do transportu jest fastrack, a ten wyglada jak wol do pola i taki ma byc!!!! ale niestety praca w polu nie najlepiej mu wychodzi.

poza tym ludzie ktorzy sa zafascynowani fendtem, gdyby go kiedykolwiek kupili to pewnie tydzien pocieszyliby sie bajerkami, a pozniej patrzac gdy zdycha w ciezkiej pracy nie mieliby z niego juz takiej pociechy. sam rozniez chcialbym miec fendta, ale serii 400, 700 jako najmniejszy ciagnik w gospodarstwie (opryskiwacz, razrzutnik, siewnik, transport, jakas lekka uprawa, kombajn do burakow) w takim charakterze mi sie podoba i moglbym w pelni wykorzystac zalety vario, terminala, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafael    0

MCKYLO znowu mnie źle zrozumiałeś !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W takim przebiegu widziałem tylko Fendta!!!!!!!!!!!!!! a pozostałe ciągniki jak JD Case DF użytkowałem i nie wspominałem nic o ich przebiegu. Oprócz rzecz jasna Fendta polecałbym oczywiście JD i DF ale nigdy nie CASE , w końcu to też "Amerykaniec" ale nie dorasta John Deere do pięt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafael    0

Zetor, nie musze reklamować Fendta to raz a po drugie jakbyś przeczytał cały mój post to byś zauważył ,żę popieram swoją tezę rozsądnymi argumentami a nie typu"najlepszy bo tak" no ale widać z ciebie taki znawca ,że nic tylko pozazdrościć wiedzy rolniczej !!!Żeby móc się wypowiadać w jakiejś kwestii trzeba mieć pojęcie a nie teoretyzować albo przeczytać coś w RPT i się chwalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

O Rafael szkoda moich słów do Ciebie widzę, że jesteś starsznie uprzedzony do Case więc nie będę Cię przekonywał bo szkoda czasu. Jak dotąd nie podałeś żadnych sensownych argumentów dlaczego Fendt poza jego przebiegiem teraz to już zgłupiałem , chwalisz Fendta i jego będziesz polecał, teraz że Case niedorasta JD do pięt chłopie zatrzymaj się i przestań być jak żagiel w którą stronę zawieje w tą i Ty. Post dotyczy Fendta. I nie krzycz !!!!!!!!!!!!! tyle razy bo nikt analfabetą nie jest i czytać umie. Twierdzę po Twoich postach, że nie jesteś zdolny do konstruktywnej rozmowy na argumenty chłopie zastanów się nad sobą. Raptem przesiadłeś się w gospodarstwie na używanego Fendta z Ursusa zalogowałeś się na Agrofoto masz 18 postów i odrazu atakujesz chyba za dużo polityki się naoglądałeś no chyba że taki format Ci odpowiada mi nie i dlatego koniec mojej polemiki z Tobą.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
............Oprócz rzecz jasna Fendta polecałbym oczywiście JD i DF ale nigdy nie CASE , w końcu to też "Amerykaniec" ale nie dorasta John Deere do pięt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

"Jedynie Magnum jest w stanie najszybciej pokonać Jelenia" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Gimo!

Nie rozumiem co masz na myśli porównując TM 175 New Hollanda i MX 170 Case, dwa całkiem różne ciągniki. TM 175 silnik IVECO 7,5l, MX 170 silnik Cummins 8,3l. Skrzynia, podnośnik, hydraulika całkiem inne. Do tego 28 litrów podałeś na mth???? To w końcu ile. Fakt może i silniki Cummins nie są zbyt oszczędne ale trwałe.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

No widzę że LowRider dobrze rozumuje i wie że Magnum to świetny ciągnik nie ustępujący JD. I w tym przypadku to raczej dorasta do pięt JD no bo to Amerykaniec no nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
MCKYLO znowu mnie źle zrozumiałeś !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W takim przebiegu widziałem tylko Fendta!!!!!!!!!!!!!! a pozostałe ciągniki jak JD Case DF użytkowałem i nie wspominałem nic o ich przebiegu. Oprócz rzecz jasna Fendta polecałbym oczywiście JD i DF ale nigdy nie CASE , w końcu to też "Amerykaniec" ale nie dorasta John Deere do pięt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kolego-mój brat cioteczny jako główne ciągniki w gospodarstwie posiada właśnie dwa Case -7230 i MX 250-nadmieniam iż gospodarstwo do najmniejszych nie należy-rocznie odstawia 25 tys tuczników-jakoś tak pół roku temu był w USA (na zaproszenie konkurencji :) )-i widział tam TYLKO Case i JD !-dla ułatwienia-USA to taki w miarę duży kraik z niedużymi gospodarstwami rolnymi :D nieopodal Meksyku.Żadnego Fendta nie widział-co najmniej dziwne...podejrzane nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jaro ale to ze w usa nie ma fendtow jest wiadomym nawet bez osobistej wizyty i wg mnie nie ma w tym nic dziwnego, ale tym samym to nie znaczy za wiele, bo my zyjemy w europie i gospodarujemy w innych warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9
"Jedynie Magnum jest w stanie najszybciej pokonać Jelenia" :D

Ha, ha w oryginale to chyba było "Nothing Kills a Deere like a Magnum".

Powracając do tematu byłem przy tankowaniu 2 traktorków - pracowały 24h /plus dojazd ok. 2h/ wożąc kukurydzę od sieczkarni ładunek to ok. 12-14 ton /woziły bardzo podobnymi tandemami/ oto wyniki:

Fendt 714 - 180 litrów ON

Case MX 120 - 190 litrów ON

Taka to jest paliwożerność Case...


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj