Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?

1395 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Pod jakim względem Fendt jest najlepszy ;)? (592 użytkowników głosowało)

Głosuj Goście nie mogą głosować

#1081 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 24 listopad 2013 - 12:52

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? to ja mam juz 3 tys h wiec kiedy mam sprzedac?

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Dzisiaj, 03:52
  •  

#1082 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 12:53

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Widzę, że co niektózy zrozumieli do kogo pije skoro pojawiły się te posty pełne złośliwości. Nawet pisac nie trzeba. Zwłaszcza jeden użytkownik widać jest zdesperowany. Widac ta pólka tak zabolała. To tyle z mojej strony w tym temacie pozdrawiam.
@statek w myśl opinii co niektórych tutaj już dawno powinien ci sie popsuć. Tj zaraz po wyjeździe za bramę. Jesteś jakimś szczęściarzem. Ponieważ maszyna nafaszerowana różnymi nie potrzebnymi systemami i urządzeniami, które mają wyciągnąc od klienta kase na zakup i na serwis ci się nie popsuła. Sprzedawać powinieneś już od jutra hehe.

Edytowany przez hubertuss, 24 listopad 2013 - 12:58.

#1083 Share bercikoo

bercikoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 13:09

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? statek z którego roku masz tego fendta jesli masz go wiecej niz 3 lata to ta skrzynia jeszcze spokojnie z 6tys h wytrzymie ale jesli ponizej 3 to za długo ta skrzynia juz nie pochodzi

#1084 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 13:15

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Wróżenie z fusów. Każda skrzynia pracuje w innych warunkach. Jedna zrobi 6 tys (chyba wyjątki) inna zrobi 12 tys godzin. Poza tym jakoś na agrriaffaires np nie widać ofert sprzedaży 3 letnich fendtów z zepsutą skrzynią.

#1085 Share bercikoo

bercikoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 13:24

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Jestem mechanikiem w jednym z odziałow korbanka i wiem cos o tym do niedawna do wymiany skrzyni przyjezdzały fendty z 10-12tys h ale teraz po 3-4 tys h

#1086 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 13:38

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Pytanie tylko czy te ciągniki od nowości były zakupione i regularnie serwisowane w polsce. Czy jest to import prywatny i one mają niby te 3 - 4 tys a naprawde jeszcze 1 z przodu trzeba dodać? Ile teraz kosztuje vario po regeneracji? W jakich seriach najczęściej się psują?

Edytowany przez hubertuss, 24 listopad 2013 - 13:42.

#1087 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 24 listopad 2013 - 14:00

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? u sasiada uciekly polbiegi w DF 110 koni z 1997roku. Remont (nie kapitalny) kosztowal prawie 15 tys. Zeby zrobic pelen, wszystkie tarczki itp musialby wydac 40 tys we wlasnym zakresie. Serwis zrobilby to pewnie za 50. A skrzynia vario ze wstawieniem u korbanka kosztuje 30 tys. Wiec to jest rzecz ktora najmniej martwi
Uzytkownik Barabus wymienial vario przy 8 tys h, wlasnie za 29 netto.
Uzytkownik Palax ma 716 i 9tys h, bez problemu to chodzi.
Osobiscie bylem przed kupnem mojej 412 u faceta ktory mial favorita vario 924 i 26 tys h bez remontu.

Wiec jesli ktos gdzies ktos slyszal, od szwagra brata wujka sasiada to najpierw niech sprawdzi a nie pisze bzdety na forum.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#1088 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 14:10

ferguson ma lepszy uciag niz jd ? chciałbys, ale tak nie jest, fergusony sa lzejsze od jd o podobnych mocach, to samo fendt

a tak wogóle to jeden z lepszych uciagów w swojej klasie mocy ma fortschritt zt 300/303 albo zt 320/323

Nie wiem czy są lżejsze i szczerze mało mnie to interesuje, ja stwierdzam fakt iż Ferguson bez trudu przeciąga JD.
Pewnie zaraz napiszesz że Ty wiesz Ty wszystko widziałeś i JD najlepszy, wiadomo każdy swoje chwali, ale mój MF 6480 (145km) bez trudu przeciągnął JD 150 km (nie wiem serii nie znam się na JD)
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#1089 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 15:50

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? nie bede sie z toba kłocił, byc moze i tak było ze MF dał rade JD, poprostu za duzo jest niewiadomych w tym przypadku, nawet nie potrafisz podac modelu JD takze musze tylko ci uwierzyc :)

#1090 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 18:55

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Nie znam się na JD, wiem że mówią na niego "R" :D
Jutro się dowiem :)

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1091 Share KrychaV

KrychaV

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 19:40

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? U nas jest Fendt 716 vario( niestety bez TMS) od dwóch lat. Nie można powiedzieć na niego złego słowa, od zakupu tylko wymiana olei i lanie paliwa. Można zaprzeczyć opinii iż ciągniki Fendt dużo palą, nasz jest oszczędny. Ma przepracowane ok. 8500mth. i wciąż pracuje bez zarzutów.

#1092 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 24 listopad 2013 - 20:56

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? przecież nie kazdy fendt sie psuje tylko napisałem ze firma już oszczedza i wychodzą takie numery jak u mnie we wsi
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#1093 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 20:57

Nie wiem czy są lżejsze i szczerze mało mnie to interesuje, ja stwierdzam fakt iż Ferguson bez trudu przeciąga JD.
Pewnie zaraz napiszesz że Ty wiesz Ty wszystko widziałeś i JD najlepszy, wiadomo każdy swoje chwali, ale mój MF 6480 (145km) bez trudu przeciągnął JD 150 km (nie wiem serii nie znam się na JD)

Widzisz wszystko można sklasyfikować, uporządkować i dopasować. Ciebie również. Pozwól bym pierw przedstawił kategorie.

Fanatycy - Zapaleni maniacy, oddani swojej ulubionej marce ciągników w imię której zrobią niewyobrażalne rzeczy. Zazwyczaj wynika to z faktu że upodobali sobie ją w nie jakim symulatorze farmy (gra komputerowa) czasem też idolem staje się maszyna która jest w posiadaniu wujka i rzadziej dziadka. Kolegi nie bo tu już wkroczyli byśmy w sferę zazdrości. Można ich rozpoznać po awatarach które zawierają barwy, loga czy też same podobizny maszyn ulubionej marki. Do tego nachalnie (co trzeci post lub więcej) udzielają się w tematach takich jak np. ten. Warto też dodać że często w różnych miejscach typu ławki szkolne mury parkanów zostawiają znaki pisemne typu ,,JD/fendt jest panem,, itp.

Użytkownicy - osoby faktycznie posiadające sprzęt danej marki. Od nich można uzyskać obiektywne informacje na jej temat. W żaden sposób nie będą wywyższać marki której są posiadaczami, ani poniżać którą użytkuje nielubiany sąsiad. Nie grają w symulator farmy na komputerze, nieraz czytują tematy fanatyków przy czym mają niezły ubaw.

Użytkownicy/fanatycy - czyli połączenie obu osobowości opisanych powyżej. Posiadają daną markę, jednak nigdy nie udzielą obiektywnej opinii, zazwyczaj będą ją wychwalać, nieraz świadomie kłamać by zatuszować wszystkie wady i niedociągnięcia.

Jak myślisz, gdzie Cię przyporządkowałem?

Ale nie martw się od razu, masz szansę zmienić swą pozycję na bardziej przyzwoitą tylko rozwiń tą myśl:
,,Ty wszystko widziałeś i JD najlepszy, wiadomo każdy swoje chwali, ale mój MF 6480...,,
Bo nie pojmuję czy pisząc ,,wiadomo każdy swoje chwali,, odnosisz się do siebie samego i przyznajesz że jedynie chwalisz swojego MF (to by było jeszcze do przyjęcia, docenił bym że chociaż jesteś szczery), czy też może chodzi ci o to że nie wierzysz koledze w wyższość JD dlatego ironicznie mu odpierasz że każdy swoje chwali mimo że nie ma argumentów, tym bardziej racji, po czym prozaicznie bez żadnej argumentacji wyskakujesz z tekstem że MF jest oh ah. Rozumiesz że za równo jedna jak i druga interpretacja Cię zbłaźni ale mam nadzieję że zachowasz twarz i odpowiesz mi na zadane pytanie przy czym wybierzesz mniejsze zło dla siebie samego.

#1094 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 21:34

Widzisz wszystko można sklasyfikować, uporządkować i dopasować. Ciebie również. Pozwól bym pierw przedstawił kategorie.

Fanatycy - Zapaleni maniacy, oddani swojej ulubionej marce ciągników w imię której zrobią niewyobrażalne rzeczy. Zazwyczaj wynika to z faktu że upodobali sobie ją w nie jakim symulatorze farmy (gra komputerowa) czasem też idolem staje się maszyna która jest w posiadaniu wujka i rzadziej dziadka. Kolegi nie bo tu już wkroczyli byśmy w sferę zazdrości. Można ich rozpoznać po awatarach które zawierają barwy, loga czy też same podobizny maszyn ulubionej marki. Do tego nachalnie (co trzeci post lub więcej) udzielają się w tematach takich jak np. ten. Warto też dodać że często w różnych miejscach typu ławki szkolne mury parkanów zostawiają znaki pisemne typu ,,JD/fendt jest panem,, itp.

Użytkownicy - osoby faktycznie posiadające sprzęt danej marki. Od nich można uzyskać obiektywne informacje na jej temat. W żaden sposób nie będą wywyższać marki której są posiadaczami, ani poniżać którą użytkuje nielubiany sąsiad. Nie grają w symulator farmy na komputerze, nieraz czytują tematy fanatyków przy czym mają niezły ubaw.

Użytkownicy/fanatycy - czyli połączenie obu osobowości opisanych powyżej. Posiadają daną markę, jednak nigdy nie udzielą obiektywnej opinii, zazwyczaj będą ją wychwalać, nieraz świadomie kłamać by zatuszować wszystkie wady i niedociągnięcia.

Jak myślisz, gdzie Cię przyporządkowałem?

Ale nie martw się od razu, masz szansę zmienić swą pozycję na bardziej przyzwoitą tylko rozwiń tą myśl:
,,Ty wszystko widziałeś i JD najlepszy, wiadomo każdy swoje chwali, ale mój MF 6480...,,
Bo nie pojmuję czy pisząc ,,wiadomo każdy swoje chwali,, odnosisz się do siebie samego i przyznajesz że jedynie chwalisz swojego MF (to by było jeszcze do przyjęcia, docenił bym że chociaż jesteś szczery), czy też może chodzi ci o to że nie wierzysz koledze w wyższość JD dlatego ironicznie mu odpierasz że każdy swoje chwali mimo że nie ma argumentów, tym bardziej racji, po czym prozaicznie bez żadnej argumentacji wyskakujesz z tekstem że MF jest oh ah. Rozumiesz że za równo jedna jak i druga interpretacja Cię zbłaźni ale mam nadzieję że zachowasz twarz i odpowiesz mi na zadane pytanie przy czym wybierzesz mniejsze zło dla siebie samego.

Piękny Wywód Kolego :)
1. Nigdzie nie napisałem że MF jest "OH AH".
2. Skoro był temat o "przeciąganiu" to wyraziłem tylko swoją opinie do której mam w pełni prawo.
3. Nie będę odpowiadał Ci na żadne pytanie, bo mało interesująca jest Twoja opinia na mój temat.
4. Taka prawda że MF przeciągnie JD i nie mówię tu że JD to gówno jakies bo to równie bardzo dobra maszyna, i nie wiem po czym sądzisz że chwale MF, zwykłe przeciąganie nic nie znaczy bo przy tym nie wyjdzie prawdziwa siła uciągu ani jakości wykonania danego traktora :)
5. Daruj sobie takie opinie, lepiej weź się za pomoc na forum niż za szukanie problemu z niczego bo nie miałem zamiaru urazić kolegi wyżej ani szukać wad jego sprzętu.

#1095 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 21:50

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Moja opinia na Twój temat faktycznie byłaby dla Ciebie mało interesująca jeśli na podstawie tego co napisałeś tylko ja mógłbym ją wystawić. Chciałem być życzliwy i przestrzec że Twoje wypowiedzi nie tylko ja czytam i opinii będzie znacznie więcej. A że wypowiedź dziwnie brzmi sam przyznaj: ,,każdy swoje chwali, ale mój MF...,, to nie problem domyślić się z jaką opinią się spotkasz.

#1096 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 21:52

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? damianzbr
a ty co myslisz o marce fendt, jest naj naj naj ?

#1097 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 21:56

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? koma666 to jest moja tajemnica. Jednak niebawem zrobię wam prezent mikołajkowy i ją ujawnię. Więc cierpliwości.

#1098 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 22:00

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? kurcze, strach sie bac :wacko:
pewnie nas wszystkich zatknie, ciekawe tylko co to bedzie...

#1099 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 22:09

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Wydaje się że będą to mikołajki.
A czy zatknie zależy tylko od Św. M. i jego fantazji w doborze upominków.
Jeśli byłeś niegrzeczny to i owszem, powinieneś się bać że nie zostaniesz przez niego usatysfakcjonowany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1100 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 24 listopad 2013 - 22:13

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? To że źle złożyłem zdanie to nie znaczy że sądze o MF że są najlepsze itp.
Pomyśl człowieku trochę :)
Pozdro.

Dodaj odpowiedź