Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?

1395 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Pod jakim względem Fendt jest najlepszy ;)? (592 użytkowników głosowało)

Głosuj Goście nie mogą głosować

#961 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 21:38

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Nie wiem czy porównanie do komórek jest najbardziej trafne. Z jednej strony komórki zwykle nie są używane dłużej niż 2-3 lata a i tak nie są zupełnie bezproblemowe (zwłaszcza soft). A ich popularność wynika zupełnie skąd inąd - bynajmniej nie z bezawaryjności. Z drugiej natomiast pracują w zupełnie innych warunkach niż elektronika ciągnika. Każdy styk elektryczny narażony na działanie wilgoci i czy zmiennych temperatur (które prowadzą do skraplania się pary wodnej) z czasem może przestać spełniać swoje zadanie. Toteż im jest ich więcej, tym ryzyko usterki jest większe. A niestety o ile stary ciągnik z prostą elektroniką, nawet kiedy coś nie działało, mógł dalej pracować, co najwyżej tracąc odrobinę ze swojej funkcjonalności, a ewentualne zlokalizowanie i usunięcie awarii było do zrobienia przez prawie każdego rolnika z odrobiną smykałki, o tyle nowy ciągnik po wykryciu błędu może stanąć w miejscu jak zawzięty osioł (i ani go rusz bo nawet holowanie nie zawsze wchodzi w grę), a naprawa wymaga podłączenia komputera diagnostycznego, co wiąże się z koniecznością wezwania serwisu i odpowiednią opłatą za usługę.
Dlatego kupno ciągnika wyposażonego w nadmiar elektroniki powinno być dobrze przemyślane. Ciągnik, który pracuje odpowiednio dużo i zarabia na siebie, może być sprzedany po kilku czy kilkunastu latach i problemu nie ma. A i dodatkowe wyposażenie, za które przecież płaci się niemałe pieniądze, zdąży się wtedy zwrócić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Dzisiaj, 21:11
  •  

#962 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 sierpień 2013 - 12:39

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Zgadza się, że porównywanie do komórek jest mało trafne ale to nie ja porównywałem a ktoś od korbanka. Co do podłączenia kompa diagnostycznego i serwisu też się zgodzę. Nigdy fendtem nie jeździłem więc nie wiem ale gościu pokazywał jak jedną dźwignią mechaniczną można sterować przekładnią bez użycia elektroniki, więc pewnie jakoś do domu doczłapać się można (przy awarii elektroniki skrzyni oczywiście)

#963 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 14 sierpień 2013 - 20:24

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Jest mozliwośc sterowania mechanicznego. Z prawej strony w podłodze jest stosowna klapka a pod nią coś w rodzaju pokrętła. Z tą elektroniką to jakąs przesada. Jaki nadmiar elektroniki? Ile to jest nadmiar? Z tą komórką to pwenie chodziło o to,, że wszędzie do okoła jest elektronika, w autach, w domu, w pracy itd. I jakoś nic się ciągle nie psuje. Akurat fendt robi dość solidnie swoje wyroby i o elektronike martwić się nie trzeba. Wielu rolników w polsce patrzy jednak na to przez pryzmat 30 i więcej letnich ciągników, które używają. Osoba kupująca nowy ceni sobie wygodę i pomoc w obsłudze wykonywaną przez ową elektronike. 30 lat pierwszy właqsciciel jeździł tym nie będzie. Więc ani on ani producent się nie przejmuje tym co się z tym będzie działo.

#964 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 19:50

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Toteż przy założeniu, że ciągnik będzie pracował przez co najwyżej kilkanaście lat, koszt jego zakupu powinien być adekwatny do pracy, jaką będzie wykonywał. Ciągnik jest środkiem a nie celem - kupowanie nadmiernie drogiego ciągnika do niczego nie prowadzi (poza zazdrością sąsiadów - ale może o to właśnie chodzi?). Sprzęt powinien nie tylko się zwrócić, ale też na siebie zarobić. A za każde udogodnienie trzeba dodatkowo zapłacić.
Przy założeniu, że ciągnik będzie w gospodarstwie przez dłuuugie lata, też trzeba liczyć się z coraz większym ryzykiem awarii z każdym kolejnym rokiem użytkowania - a te, jak już wcześniej wspomniałem, łatwe do naprawienia nie są, a autoryzowany serwis kosztuje słono.
W związku z powyższym, na pytanie "ile to nadmiar elektroniki" można odpowiedzieć: "tak dużo jak to konieczne i tak mało jak to możliwe". Każde gospodarstwo ma inne wymagania, stąd każdy ciągnik wychodzi z fabryki w innej kompletacji. Jeżeli używasz systemu nawigacji satelitarnej do jazdy równoległej i oszczędności uzyskane dzięki ograniczeniu nakładania się sąsiednich przejazdów są na tyle duże, że sprzęt zwróci się w ciągu kilku czy kilkunastu lat - oczywiście montaż odpowiedniego wyposażenia jest wskazany i opłacalny. Jeżeli potrzebny jest dodatkowy ekran dotykowy i np. proporcjonalna czy czasowa regulacja przepływu oleju na poszczególnych wyjściach bo współpracujące maszyny tego wymagają - owszem, czemu nie. Takich przykładów można mnożyć niemal w nieskończoność. I dostępnych opcji jest coraz więcej bo producenci starają się odpowiedzieć na każde wymagania. Przy zakupie trzeba jednak zachować zdrowy rozsądek i płacić tylko za to, co rzeczywiście będzie używane...

#965 Share Rol-Fendt

Rol-Fendt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/channel/UClj6sRpIxG6up13EZ3OUeKQ/videos

Napisany 18 listopad 2013 - 21:49

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Fendt jest nie zawodny i nie zastąpiony.
Najlepszy ciągnik.!!
zapraszam do zobaczenia jak sprawuje się w polu, w wykopkach ziemników i podczas żniw !!
http://www.youtube.c...EZ3OUeKQ/videos

#966 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 21:55

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Aż spojrzałem do profilu ile masz lat :D nie zdziwiłem sie :D
Rozumiem że właścicieli fendtów podbudowuje że jeżdżą traktorem naj, i muszą to uzewnętrznić, ale chyba spora część posiadaczy zgodzi się ze mną że jest on bardzo fajnie wykonany, w wysokiej klasie komforcie, ale niezawodności tu nie mieszajcie, ta era fendta minęła, takie moje zdanie :D. Najlepsza w fendzie jest cena :D .
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#967 Share Rol-Fendt

Rol-Fendt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/channel/UClj6sRpIxG6up13EZ3OUeKQ/videos

Napisany 18 listopad 2013 - 22:48

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? fendt 309c jeździ u mnie już 10 lat i bez żadnych zastrzeżeń a dużo pracuje, rok temu został kupiony nowy Fendt 312 i jak narazie spisuje się fenomenalnie!

Pozdrawiam.!

#968 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3220 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 13:42

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Co to znaczy dużo??

@bobytempelton komfort nie jest na najwyższym poziomie bo ustępuje dla claasa, a może i jeszcze jakiejś marce? ;)

#969 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 15:57

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? nie wiem co ludzie widza w tym ciagniku, płacic tyle szmalu za to ze ma skrzynie vario ? bo chyba na tym polega cały jego fenomen, reszta jest taka jak w kazdym innym ciagniku, do tego fendty sa poprostu brzydkie,
JD przy fendzie to piekny ciagnik :D
no i JD tez moze miec vario znaczy sie auto powr

Edytowany przez koma666, 19 listopad 2013 - 16:13.

#970 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 17:36

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Z tym, że nie w małych ciągnikach. A duże jd już takie tanie wcale nie są.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 17:52

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? naprawde dobre ciagniki JD to tylko duze maszyny (zbudowane z mysla o rolnictwie usa) czyli obecnie to: 6r 7r 8r, w kazdym z tych mozna miec skrzynie auto powr, reszta oferty JD (poza 6r 7r 8r ) nie jest zbyt ciekawa...

Edytowany przez koma666, 19 listopad 2013 - 18:53.

#972 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 18:25

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? w małych deutz-fahrach też jest dostępna skrzynia bezstopniowa...

#973 Share Zoch

Zoch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 19 listopad 2013 - 19:08

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? A ja powiem tak.Niech się nie wypowiadają Ci,którzy nie mieli,nie pracowali w polu.Chcecie ocenić ciągnik?Ok,tylko najpierw miejscie do tego podstawy.JD jest lepszy bo ma lepszy wygląd?przecież to nawet brzmi dziecinnie.Każdy kupuje ciagnik jaki mu sie podoba i na jakiego jest stać.Miałem naprawdę wiele ciągników najróżniejszych marek.Na dzień dzisiejszy przekonuje mnie tylko Fendt.Co do nowych modeli(vario) się nie wypowiadam,bo nie miałem i nie będę gadał głupot,że miałem,robiłem w polu itp.

#974 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 20:56

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Co do wygladu nie jest on głównym kryterjum zakupu ale wypowiedzieć się można. Seria 300 według mnie wyglądem nie grzeszy.Byc może niedługo go odświeżą. W zasadzie wszystkie inne oferowane serie no oprócz 400 ale ją już chyba wycofują. Wyglądają dużo lepiej. Co do jd te duże pewnie są dobre mogo mieć skrzynie bezstopniową ale też mają dużą cene, czasami wyższą niż podobny fendt. Niestety za jakość czy marke płaci się bez znaczenia czy u fendta czy jd.

#975 Share pepikTrio

pepikTrio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 21:03

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Fendt - dobry przepłacony ciągnik. Szkoda tylko że tak wali ze skrzyni...

#976 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 21:07

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? znaczy sie smierdzi ? :)

#977 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 21:13

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Nie nalezy zapominac o malo znanych recznie skladanych ciagnikach Lindner, nie znam cen ale podobno one sa najdrozsze ale czy idzie to w parze z niezawodnoscia, komfortem i innymi to nie wiem.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#978 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 21:52

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? właśnie chyba tylko to, że są składane ręcznie powoduje taką wysoką cenę, a nie to że są najbardziej niezawodne

#979 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 22:12

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? ale z tym wspólnego ma vario fendta ? olej smierdzi ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 19 listopad 2013 - 23:52

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? moze tez sie wypowiem, bo mam 3fendty - 275, 514 i 612. Trwale i niezawodne, to moim zdaniem najwieksze atuty. 612 ma 14tys. godzin przerobione, a jezdzi i ciagnie swietnie, spalanie w polu dobre. Do transportu uzywamy 514, bo ma skrzynie 50km/h. Wszystko cacy, resorowanie bdb, tylko troche glosny jest.
Co do skrzyn Vario, to na pewno maja nizsza trwalosc, bo wynika to z praw fizyki i konstrukcji skrzyni planetarnej. Zreszta popatrzcie z jakim przebiegiem pojawiaja sie w PL Vario z drugiej reki, a jaki przebieg maja inne modele ze skrzynia mechaniczna. Nawet Niemcy mowia, ze dla Vario limit to 10000mth. Potem regeneracja, albo eksport ''nach Osten'' :)

Dodaj odpowiedź