Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?

1395 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Pod jakim względem Fendt jest najlepszy ;)? (592 użytkowników głosowało)

Głosuj Goście nie mogą głosować

#941 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 05 luty 2013 - 18:25

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? To to udowodnij, przedstaw konkrety a nie swoje dywagacje na poziomie żula spod budki z piwem. Dane, liczby, statystyki a nie puste hasła. Prosiłbym o napisanie planu uzdrowienia naszej gospodarki ale to w innym temacie.
Jeszcze jedno: od mojego MF się odwal, obecnie szukam czegoś większego zachodniej produkcji a podejrzewam że ten MF jest więcej wart niż MTZ którego chcesz kupić za 20 tys zł. (złom za takie pieniądze można kupić a nie ciągnik 80konny)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Dzisiaj, 03:11
  •  

#942 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 05 luty 2013 - 18:31

a wiec wg Ciebie która marka ma lepsze skrzynie JD czy Fendt ?

@pawelol111
przeczytaj ze zrozumieniem co napisał hubertussi porównaj z tym co napisałem ja, literka po literce a moze pojmiesz o co biega
cytowac nie cytuje bo na tym forum daja za to ostrzezenia, ja dostałem dwa własnie za cytowanie
poza tym twoja wiedza opiera sie statystykach ''kreatywnej ekonomii''
nie mamy oczym mówic bo pod wzgledem gospodarki kraju jestes dla mnie płotka
jezeli chodzi o te skrzynie to słucham, prosze bardzo wykaz sie, pokaz mi te kolosalne róznice, mozesz pisac całkowicie jezykiem technicznym

Nie oceniam tych skrzyń, lecz zwracam Ci uwage, że różnia sie zasadniczymi elementami np przekładna nawrotną(Vario ma zmiane kierunku przepływu oleju), reszta napisana jest tu pare razy na forum.

#943 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 05 luty 2013 - 18:35

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? a wiec chodzi o różne podejscie co do skrzyn w JD i w fendtach, o rózna mysl techniczna
ale jesli chodzi o trwałosc to jednak chyba te skrzynie sa na podobnym poziomie, moze nawet minimalnie na korzysc JD

#944 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 05 luty 2013 - 18:37

twoja wiedza opiera sie statystykach ''kreatywnej ekonomii''

Heh @koma666 wiesz... bardzo mnie to ciekawi co to są te statystyki kreatywnej ekonomi , wytłumacz mi to jakoś prosto żebym mógł zrozumieć tylko nigdzie mnie nie odsyłaj żebym sam sobie szukał

bo pod wzgledem gospodarki kraju jestes dla mnie płotka

i jeśli jeszcze można ... skąd żeś to wytrzasnął tą gospodarke kraju , ostatnie pytanie bo niezłą beke miałem jak czytałem Twoje posty ty masz na 100% ok z rozumem?
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#945 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 05 luty 2013 - 18:38

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? beke to ty bedziesz miał jak sie obudzisz z reka w nocniku :)

a z głowa to maja wszyscy co wierza we wzrosty gospodarcze bankrutów, ale to nie o tym temat,

@pawelol111
to ze ja chce kupic ciagnik za 20 tys to nie znaczy ze nie mam na ciagnik za 50 tys
a nie pomyslałes ze moge pozostałepieniadze zainwestowac w cos co mi przyniesie lepszy zysk niz ciagnik ?
mi wystarczy mtz i on zadanie wykona
ale typowo polskim jest podejscie zeby kupowac drozsze samochody, ciagniki niz na to naprawde stac

Edytowany przez koma666, 05 luty 2013 - 18:45.

#946 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 05 luty 2013 - 18:41

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? koma jak możesz pisać żę skrzynia w jd (AP) jest trwalsza od vario fendt"a AP za krótko jest robiony żeby można go do vario porównywać.
...edit no tooo może byś mi odpowiedział na reszte pytań co?

Edytowany przez Andrzej24871, 05 luty 2013 - 18:42.

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#947 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 05 luty 2013 - 18:57

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? po co mam ci odpowiadac jak ty i tak masz z tego ''beke''
poprostu nasz kraj jest jaki jest bo ludzie tacy jak ty maja ''beke'' i kłóca sie która partia lepsza PO czy PIS
najwazniejszy jest taniec z gwiazdami, na lodzie, 10 seriali co wieczór itd
jestesmy narodem ignorantów ludzi którzy nie mysla racjonalnie i tyle

podałbym tu pare linków do ludzi myslacych tak jak ja ale nie wiem czy tu mozna reklamowac

Edytowany przez koma666, 05 luty 2013 - 19:00.

#948 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 05 luty 2013 - 19:05

po co mam ci odpowiadac jak ty i tak masz z tego ''beke''

Kurde molek ale Ty sobie dokładasz , artysta normalnie . Po co masz mi odpowiadać ? Ponieważ Cię o to poprosiłem - proste nie? A skąd wiesz że ja i tak będe miał z tego beke ... no dobra jeśli odpowiesz mi tak jakoś śmiesznie jak np ostatni post to racja będe miał "beke" a jeśli normalnie krótko i na temat to niby z czego miał bym się śmiać ? ( ciekawe co będzie teraz :D)

#949 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 05 luty 2013 - 19:08

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? jestes inteligientny inaczej
a teraz sie smiej :)

#950 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 luty 2013 - 19:13

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Widzę, że pogawędkę sobie ucinacie na temat inteligencji !!!! zaraz posypią się %%

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#951 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 05 luty 2013 - 19:31

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Raczej Vario Fenda nikt nie dogoni pod względem wytrzymałości, sprawność może być u innych kilka % większa ale nie będzie takiej wygody użytkowania którą daje Vario, więc zapewne inżynierowie musieli poświęcić te kilka % na korzyść wygody użytkowania tej skrzyni.
Moim zdaniem ale to tylko moje zdanie, myślę że CVX Case'a będzie dążył do tego co oferuje Fendt, gdzieś czytałem że na rynek USA mają zaczyna wypuszczać mniejsze modele ze skrzynią bodajże CVT bo takie wymagania mają farmerzy. Poza tym taniej jest produkować jedną skrzynie dla wszystkich modeli niż kilka różnych. JD swoje skrzynie ma również produkowane przez ZF a w większych modelach są one dopracowywane przez inżynierów JD.

A te wasze przekomarzanki to śmiech w ogóle i wstyd. Człowiek liczy na poważnych ludzi w temacie czy ma ktoś 10 czy 60 lat może dobrze pisać i ten i ten

#952 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 05 luty 2013 - 21:08

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? A jak sie ma uciąg Vario w porównaniu do innych skrzyń?

#953 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 luty 2013 - 22:28

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Pomyliłem słowo nieraz w orginale, zastępując je słowem teraz. Co generalnie i tak nie wpływa na jakiś większy sens zlotej myśli. "Case mniej a nieraz i tyle samo wytrzymuje? Słowo case można zastąpić np 255 i sens będzie podobny czyli żaden.

Edytowany przez hubertuss, 05 luty 2013 - 22:33.

#954 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 06 luty 2013 - 10:47

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? @hubertuss
no dobrze zgadzamy sie z toba ze gosciu o nicku koma666 nic nie wie na temat ciagników :)
ale teraz ty nam wytłumacz i odpowiedz na główne pytanie tego tematu, mianowicie :
dlaczego fendt jest naj, naj, naj

#955 Share Marek1092

Marek1092

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 luty 2013 - 12:01

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Witam.
Jak patrze na niektorych wypowiedzi to poprostu nie wiem czy mam sie smiac czy plakac... Dodam tylko tyle ze jestem Posiadaczem Zetora Forterra 1144, 110 km i Fendta 309 Vario Tms,95 km. Zetor ma 1600 mth. A jego awarie mogę wymienic: na gwarancji oberwal sie silownik wspomagajacy podnosnikowi, zginely polbiegi, Po gwarancji w czasie orki, pekła satelitka w przednim kole, i wszystko sie zmielilo... (koszt naprawy 4 tys) ma tylko tyle mth a juz czuje ze zaczyna sie slizgac sprzeglo... dodam jeszcze ze nie jest z Turem. Teraz kilka słow o Fendt, dopiero w Marcu minie mu rok jak go kupilem, jak narazie ma 400 h, ale dodam ze do zetora to nie ma co wogole porownywac, fakt jest bardzo drogi, ale jest to traktor na bardzo dlugie lata. Jak narazie nie miał żadnych awarii, Robie nim prawie wszystko od bardzo lekkich prac do tych najcięższych, ma tylko 95 km a daje sobie rade bez problemu w Cięzkich bronach 7 i pługu 4 skibowym obrotowym Kvenerland, widac rożnice pomimo ze ma miej koni od zetora ma wiecej sily i daje sobie lepiej rade. No i oczywiscie spalanie o niebo mniejsze od zetora. Orka na glinie 17 l/h predkosc 8 km/h. Siewnik 4 rzędowy do kukurydzy 4,5l/h. Jestem pod wielkim wrażeniem co do tego ciagnika.

#956 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 20 luty 2013 - 08:13

koma jak możesz pisać żę skrzynia w jd (AP) jest trwalsza od vario fendt"a AP za krótko jest robiony żeby można go do vario porównywać.
...edit no tooo może byś mi odpowiedział na reszte pytań co?

Fendt 1994 rok
JD 1997 rok
raptem 3 lata różnicy w stosowaniu skrzyń ale różnica
koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

#957 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 08:50

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Niby tylko 3 lata różnicy, ale z drugiej strony aż 3 lata bo dużo więcej jest Fendów ze skrzynią Vario niż JD ze skrzynią AP.

#958 Share Darek578

Darek578

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 17:45

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Przepraszam ale czytałem sobie posty od ostatniej strony i ktoś napisał o ciagniku NH, że został najlepszym ciągnikiem sadowniczym. Owszem tak było, sam zastanawiałem się nad ciągnikiem o takim przeznaczeniu bo jestem sadownikiem i wiecie co jednak wybrałem Claasa Nexosa, chociaż nie jestem go wstanie wyposażyć tak jak NH bo jego miałbym w pełnej opcji. Ogladałem oba ciagniki na placu, jezdziłem i Claas jest cichszy w środku lepiej i staraniej wykonany. Chociaz NH ma przytulniejszą,milszą kabine w środku. Claas ma podnośnik o wiekszym udzwigu, lepiej rozbudowana hydraulike podstawową o rozbudowanej nie wspomne. Natomiast Nh wybrał kuzyn i też jest zadowolony.

Ah i jeszcze jedno ile może kosztować elektryczny podnosnik w Claasie bo zapomniałem o to spytać sprzedawce.

Edytowany przez Darek578, 11 kwiecień 2013 - 17:48.

#959 Share norek007

norek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/norekbam007/

Napisany 28 kwiecień 2013 - 19:09

Na Agrofoto jet wiele miejsc na których jest wiele napisane o różnych ciągnikach. Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego tak mało się pisze o Fendtach. Czy to ich parametry techniczne, stare dobre rozwiązania, wygodam czy jeszcze wiele innych rzeczy sparawiają że zamykają się usta, a ręce nie potrafią nic wklepać w kompa. DLACZEGO???? :rolleyes:

A dlatego ze Fendty są drogie przez to mało kto je mam i nie ma kto sie wypowiedziec chociaż mają ludzie ale zadko.

Edytowany przez norek007, 28 kwiecień 2013 - 19:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#960 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 sierpień 2013 - 13:47

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Jak byłem na pokazach korbanka to przedstawiciel mówił, że elektronikę w tych ciągnikach można porównać do telefonu komórkowego - jedno działa i drugie działa. Komórki mają chyba wszyscy i się nie boją tej elektroniki to, jak mówił, nie powinni się jej bać w ciągniku. Mój kumpel, którego brat jest dealerem korbanków (było to wtedy kiedy sprzedawali i classa) stwierdził, że 1 miejsce fendt, 2 MF, a 3 właśnie class. O innych się nie wypowiadał bo nimi nigdy w polu nie jeździł, a i pewnie jego brat wie jak jest z awaryjnością tych 3 marek

Dodaj odpowiedź