Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?

1395 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Pod jakim względem Fendt jest najlepszy ;)? (592 użytkowników głosowało)

Głosuj Goście nie mogą głosować

#921 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:polityka,ekonomia, rolnictwo, traktory - http://www.niesamowityjaktraktor.com/

Napisany 31 styczeń 2013 - 13:51

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Pewnie jest tak jak kolega wyżej napisał. Fendt na jesieni otworzył nową fabrykę więc miejsca na pewno jest dość na naprawę wszystkich elementów:P Kowal w stodole nie wiedziałby co to jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Dzisiaj, 15:24
  •  

#922 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 31 styczeń 2013 - 17:17

Fendt jest dla mnie naj, naj, naj..., bo jest po prostu piękny. 936 Vario Black Beauty jest tak piękną maszyną, że jak pierwszy raz zobaczyłam na żywo to mi opadła szczęka. Dla mnie marzeniem jest mieć choćby Fendta 516 Vario. Fendty to moja miłość, a tego nie da się wytłumaczyć logicznie. Tyle w temacie.

cytując JJ kurtyzany też są ładne ale czy ożeniłbyś się znioł, wersja dla ciebie pleyboje są ładni ale czy wyszła byś za niego

Dobra pompa , zaj....ty podnośnik , silnik rewelacja , układ chydrauiczny i zawieszenie nic dodać nic ująć .... :D
Podobnie John Deere ale Fendt to Fendt :rolleyes:

naucz się pisać posty wnoszące coś do tematu bez płędów i dopiero się wykazuj.
Pompa czego?
akurat zawieszenie w serii 900 sypie się momentalnie jak się pracuje na bliźniaku i na forum jest na to sporo dowodów

Witam
Czy to prawda że przekładnie Vario naprawia się tylko w niemczech?
Tak że oddaje się taką skrzynie do servisu i oni wysyłają ją do zakładu w niemczech który się tym zajmuje i dają sprawną skrzynie.

Tak, masz opcje albo nowa albo regenerowana Fendt trzyma wszystko w swoich rękach żadnych części na rynku do Vario

Nie sądzę, żeby tak było. Pewnie trzeba sprowadzić nieraz jakieś części, ale tak ze wszystkim do Marktoberdorfu jeździć to byłoby dla Niemców zbyt skomplikowane. Lepiej produkować drogie części. Ale aż muszę to sprawdzić, bo to tylko moje przypuszczenia.

To się mylisz, części nie ma są tylko skrzynie nowa i regenerowana, uszkodzoną zabiera Fendt

Skrzynie wymontuje serwis nawet w polsce. Niestety vario nie naprawi kowal w stodole. Są dwie opcje albo fabrycznie nowa skrzynia, albo oddanie starej i kupno uzywanej po regenreacji własnie w niemczech. Choć nie wiem czy napewno w tym samym zakładzie gdzie produkuja nowe.

Nie naprawi bo nie ma części, układ jest prosty w obsłudze więc skrzynia jest naprawialna ale skoro można zarobić
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#923 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 17:18

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? W tym temacie jest opisana regeneracja,remont tej skrzyni:

http://www.agrofoto....io/page__st__40

#924 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 18:01

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? mnie sie fendt nie podoba wogóle, dla mnie to nic ciekawego, cały fenomen fendta to po prostu cwanosc i spryt niemców do zachwalania swojego i tyle

john deere i case sa wizualnie o niebo lepsze a pod wzgledem mechanicznym i wytrzymałosciowym to jest to samo co fendt

#925 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 18:41

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? czyli to ogłoszenie jest oszustwem? http://allegro.pl/fe...2983244525.html

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#926 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 styczeń 2013 - 20:39

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? To jest tylko diagnostyka a nie cała naprawa co zresztą napisano w ogłoszeniu. Te skrzynia najczęściej padają z powodu zużycia. Więc nie kończy się naprawa wymianą jednego elementu. Osobiście wolał bym wymienić skrzynię za 30 tys niż lepić starą, która nie wiadomo kiedy zdechnie w innym miejscu.

#927 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 01 luty 2013 - 10:25

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? któryś kolega z forum już wymieniał chyba skrzynie w Fendzie przez serwis jak dobrze pamiętam. Ale mniejsza o to. W sumie to z Fenda podoba mi się całe sterowanie w podłokietniku wizualnie bo praktycznie każda marka to oferuje ale tu najlepiej wygląda. Ale jest wiele rzeczy które inni producenci mają lepiej rozwiązane dlatego wybór jest ciężki bo nikt nie ma tego wszystkiego sprowadzonego do jednego modelu:/ Dodam że wyglądem się nie pracuje tak na marginesie.
Ciekawe czy za naprawe skrzyni by się wziął serwis ZF w Polsce przecież chcąc nie chcąc to ich produkt jak chyba wszystkie automatyczne skrzynie każdej marki. I teraz powiedzcie mi czym się różni skrzynia Fenda od skrzyni DF seri 7? Bo info jeszcze nie doszperałem do końca.

#928 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 01 luty 2013 - 12:57

To jest tylko diagnostyka a nie cała naprawa co zresztą napisano w ogłoszeniu. Te skrzynia najczęściej padają z powodu zużycia. Więc nie kończy się naprawa wymianą jednego elementu. Osobiście wolał bym wymienić skrzynię za 30 tys niż lepić starą, która nie wiadomo kiedy zdechnie w innym miejscu.

jak byś przeczytał całe ogłoszenie to byś wiedział, że facet oferuje też naprawę. Zastanawiam się skąd bierze części, jak mówicie, że nowych nie można kupić. z innych ciągników, które poszły na części?

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#929 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 01 luty 2013 - 13:02

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? A DF stosuje Eccom czy S-Matic?

#930 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 01 luty 2013 - 14:07

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? nowe modele s-matic dawne eccom. Agrotron 630 już miał s-matic. Dobra znalazłem co nie co info i mnie chyba satysfakcjonuje. Jak by kto mógł do jakiś testów skrzyń auto podrzucić link to bym był happy:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 05 luty 2013 - 00:55

mnie sie fendt nie podoba wogóle, dla mnie to nic ciekawego, cały fenomen fendta to po prostu cwanosc i spryt niemców do zachwalania swojego i tyle

john deere i case sa wizualnie o niebo lepsze a pod wzgledem mechanicznym i wytrzymałosciowym to jest to samo co fendt

Nie podoba Ci się - Twoja sprawa. Wizualnie o niebo lepsze - subiektywna ocena. Względy mechaniczne i wytrzymałościowe - mógłbyś napisać konkretnie?? Silnik w Case wytrzymuje tyle samo co w Fendtach? Sprzęgło też tyle samo wytrzymuje? Który model do którego porównujemy?

#932 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 05 luty 2013 - 11:38

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? w tym przypadku nie porównuje modelu do modelu a marke do marki, ogólnie

dla mnie john deere jest marka która podoba mi sie bardziej, (firma z tradycja) znana na całym swiecie (a nie jakis fendt co głównie w niemczech tego pełno, kto był to wie) moze i spala wiecej od niemca, ale i tak wybrałbym JD, chocby wielcy znafffcy tacy jak ty wmawiali mi ze fendt jest lepszy to i tak kupiłbym JD :)

case mniej a nieraz i tyle samo wytrzymuje ale za to jest tanszy od niemca i duuuzo ładniejszy

z niemieckich to tylko kombajny i sieczkarnie Claas

to jest moje zdanie i nie musisz sie z nim zgadzac :P

#933 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 luty 2013 - 12:00

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Co to za teksty "case mniei a teraz to i tyle samo wytrzymuje" Widać też niezłym znafffcą jesteś. Jeszcze za wcześnie na bajki na dobranoc. Na jakiej podstawie takie wnioski wysuwasz?.Jeśli chodzi o awaryjnośc to modele vario dość żadko się psują nawet jeśłi patrzymy na tym forum to użytkowncy praktycznie nie zgłaszają usterek. Co innego stare wyeksploatowane modele. Nic wiecznego nie ma. Co do wyglądu seria 300 ze starymi błotnikami i kabiną cudem nie jest. Ale przy nowych seriach 200, 500, 700, 900 case może się schować, wygląda przy nich jak zetor.

#934 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 05 luty 2013 - 12:16

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? @hubertuss

to jest twoje zdanie, ja w tych fendtach urody nie widze zadnej, nawet kolor niemiaszki nie wiedza jaki zastosowac, raz maluja na zgniłozielony, raz na czarny :D porazka stylistyczna za
ogromne pieniadze...

JD zobaczysz z duzej odległosci i wiesz ze to JD, a fendt ? nijaki ciagnik bez wyrazu

oczywiscie pod wzgledem zastosowanych rozwiazan jaki i pod wzgledem wytrzymałosci to ta sama półka fendt=JD

i jak juz cytujesz to zrób to dobrze, masz ponad 2 tys postów a jeszcze sie cytowac nie nauczyłes ?

Edytowany przez koma666, 05 luty 2013 - 12:23.

#935 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 05 luty 2013 - 16:20

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Sobie temat o kolorach znalazł... do przedszkola, kredki i malować!

#936 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 05 luty 2013 - 17:14

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? jezeli ciagnik kosztuje 400, 700, a nawet 1 mln zł to wyglad, kolor, marka i jej rozpoznawalnosc, tez maja znaczenie

a tak poza tym to co sie z wami ludzie dzieje ? jestescie tacy ograniczeni umysłowo ze niedopuszczacie do siebie tego ze cos moze sie komus zwyczajnie nie podobac, ze ma inne zdanie na jakis temat ?

teksty typu do przedszkola, kredki i malowac mówia o tym, ze sam nie masz zadnego gustu, ze nie wiesz co ci sie podoba a co nie
i tyle w temacie

#937 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 05 luty 2013 - 17:32

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Jeśli ciągnik kosztuje 400tys i więcej to przede wszystkim wymagam od niego aby był wytrzymały i funkcjonalny odpowiednio do kwoty jaką za niego zapłaciłem. JD tak jak Fendt jest dobrą marką. Trudno określić która lepsza, wiadomo że Fendt droższy chociaż niewiele w porównaniu z JD. Elementy mają podobne: silnik, koła, kabina, skrzynia biegów jednak rozwiązania różne choćby skrzynia jest inna w każdym - i tu się kolego skompromitowałeś. Kolejna sprawa: przyrównałeś do Fendta markę Case - śmiech na sali. Z Case po 20 tys mth ślad nie zostanie.

Nie chcę zaśmiecać forum więc odniosę się tu do postu niżej:
hubertussa się czepiłeś a sam nie cytujesz
Co do gospodarki to masz takie pojęcie ile Ci tato i sąsiad powie. Przedstaw jakieś konkretne dane a nie pieprzysz farmazony.
Tak kolego, są różnice w skrzyniach Fendt i JD - kosmiczne różnice, inne rozwiązania ale to samo zastosowanie samej skrzyni.

Edytowany przez pawelol111, 05 luty 2013 - 18:06.

#938 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 05 luty 2013 - 17:40

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? sam sie kompromitujesz swoja wiedza o gospodarce naszego kraju i nie mów mi ze sa jakies kosmiczne róznice w skrzyniach biegów miedzy fendtem a JD, miedzy twoim mf255 a fendtem to sa kosmiczne róznice ale nie w fendtach i JD :)

''Jeśli ciągnik kosztuje 400tys i więcej to przede wszystkim wymagam od niego aby był wytrzymały i funkcjonalny odpowiednio do kwoty jaką za niego zapłaciłem''

a co kiedy powyzsze warunki dany ciagnik juz spełnia to na co wtedy patrzysz ?
bo ja patrzyłbym na wyglad i brałbym to co mi sie naprawde podoba
a podoba mi sie bardziej JD i to wszystko, tobie moze sie podoba bardziej fendt OK!

co do marki Case to jest dobra marka za te pieniadze i mozesz sobie pisac co chcesz, nawet mozesz wywoływac sztuczny smiech na PUSTEJ sali, mnie to wali :)

Edytowany przez koma666, 05 luty 2013 - 18:01.

#939 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 05 luty 2013 - 17:58

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? No właśnie wiele na prawde wiele było tutaj dyskusji jak bardzo różni sie AP i Vario i co za tym idzie!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 05 luty 2013 - 18:03

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? a wiec wg Ciebie która marka ma lepsze skrzynie JD czy Fendt ?

@pawelol111
przeczytaj ze zrozumieniem co napisał hubertussi porównaj z tym co napisałem ja, literka po literce a moze pojmiesz o co biega
cytowac nie cytuje bo na tym forum daja za to ostrzezenia, ja dostałem dwa własnie za cytowanie
poza tym twoja wiedza opiera sie statystykach ''kreatywnej ekonomii''
nie mamy oczym mówic bo pod wzgledem gospodarki kraju jestes dla mnie płotka
jezeli chodzi o te skrzynie to słucham, prosze bardzo wykaz sie, pokaz mi te kolosalne róznice, mozesz pisac całkowicie jezykiem technicznym

Edytowany przez koma666, 05 luty 2013 - 18:18.

Dodaj odpowiedź