Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?

1395 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Pod jakim względem Fendt jest najlepszy ;)? (592 użytkowników głosowało)

Głosuj Goście nie mogą głosować

#881 Share szepi

szepi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:fotografia

Napisany 06 styczeń 2013 - 14:59

HMMM wygladasz mi wasc na solidnego oszołoma i tumana :P i juz pisze dlaczego :P
- CVT NIE JEST SKRZYNIA STOSOWANA W CIAGNIKACH FENDT lecz skrzynia VARIO sa to skrzynie calkowicie sie rozniace od siebie zasada dzialania wiec juz nie wiesz o czym piszesz i jeszcze smiesz mnie wyzywac troglodyto?
- ciagnik na wodor dobre sobie :lol: a powiedz ile ich pracuje w polu?
- jakosc wykonania i trwalosc tych dwoch marek - no coment :lol:

Czlowieku nie wiesz nawet jakia skrzynie ma Fendt wiec o czym tu dyskutowac?

hahah a czy ja powiedziałem, że CVT to jest przekładnia stosowana przez fendta?
co za bzdura....

CVT jest rodzajem przekładni

CVT to jest ta sama zasada działania tylko że fendt sobie ją nazwał vario
tak samo jak NH Powercommand - ma powershifta forda!

mechanika nie oszukasz :)

Ahh i te spalanie w zielonych oczywiście mniejsze niż w niebieskim :D

-na jakiej podstawie to stwierdzasz?

wcale się nie denerwuje, napinka w sieci nie jest w moim stylu :)

Edytowany przez Marcin91, 06 styczeń 2013 - 18:43.
ortografia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Dzisiaj, 20:49
  •  

#882 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 15:19

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Mam niebieski i zielony :)

#883 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 15:28

mechanika nie oszukasz :)

ale słownik oszukujesz na wszystkie sposoby ;)

co za bzdóra....

i w jednej i w drugiej dziedzinie nie błyszczysz wiedzą. odpuść sobie :)
pozdro!
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#884 Share szepi

szepi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 17:12

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? ty też bo nic ciekawego lamusie na nartach nie powiedziałeś :)
+1 punkt ostrzeżeń za obrażanie innych użytkowników forum

Edytowany przez danielhaker, 06 styczeń 2013 - 18:36.

#885 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 18:07

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? zasada działania obu skrzyń jest akurat taka sama, a pierwszy wprowadził ja fendt...

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#886 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 18:08

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? no to panowie przełom zaraz wszyscy beda jeździć niebieskimi ciagnikami skoro sa takie dobre a w dodatku możemy je kupić za 2/3 ceny albo jak porównamy drastycznie do Fendta to nawet za połowe

co wiecej owe ciagniki sa tak dobre ze sa bardzo poszukiwane na rynku wtórny i co prawda narazie strasznie traca w cenie ale szybko sie to zmieni bo kazdy bedzie chciał mieć NH. Ja radze szybko sprzedawać inne ciagniki szczególnie JD i Fendty póki są drogie i kupować w zamian 2NH a za pare miesiecy zdrozeja i dostaniemy za jednego tyle co daliśmy za 2

A tak na serio to NH najlepszy bo najwiecej sprzedaje?? Moim zdaniem najwiecej sprzedaje bo jest najtańszym zachodnim ciagnikiem a ja wolałbym dołożyc do MFa czy SDFu....bardzo dziwne ze sa takie drogie a tak traca w cenie, np za kilkuletniego Fendta mozemy kupic nowego NH a za kilkuletniegoNH nie kupimy nawet ursusa

#887 Share szepi

szepi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 18:18

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? ja nie mogę panowie proszę was

nie powiedziałem nic takiego że Nh naj naj tylko powiedziałem że należy czołówki i nie odchodzi w niczym od fendta..

ale słownik oszukujesz na wszystkie sposoby ;)

i w jednej i w drugiej dziedzinie nie błyszczysz wiedzą. odpuść sobie :)
pozdro!

hmma co z mojej wiedzy odnośnie mechaniki nie jest prawdą?

#888 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 18:28

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Normalnie Przemek321 :D -szepi mam jedno pytanie-czy znasz się na materiałach ?-tzn.dotykasz czegoś i możesz stwierdzić że to jest np. plastik dobrej jakości ,to jest polietylen to jest ABS a tamto tam to dajmy na to poliwęglan ?Potrafisz ocenić czy złącza elektryczne są dobrze zabezpieczone czy przewody nie krzyżują się w sposób zapewniający za pewien czas przetarcia ?I tk dalej ,i tak dalej.
Czy też patrzysz tylko na to że ma ładny niebieski kolor ?Rozumiem Cię-ja też ten kolor lubię -tyle że niekoniecznie w ciagnikach... :D .

#889 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 styczeń 2013 - 18:44

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? q

Edytowany przez rmiecz8, 11 październik 2013 - 17:03.

#890 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 18:53

nie powiedziałem nic takiego że Nh naj naj tylko powiedziałem że należy czołówki i nie odchodzi w niczym od fendta..

może i się czepiam tak jak @BizonFan321, ale...

to jest + dzięki któremu znowu NH odbiega od fenda :)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#891 Share szepi

szepi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 19:22

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? wiesz co mam wiem znam się na tym wiem jak jest w niuchach bo pracuje mechanice pojazdów ciężarowych naprawiamy wszystkie ciągniki a z tego co wiem to NH ma silnik iveco więc styczność z tymi sprzętami mam :)

dobra nie da się z wami gadać.....
mam wrażenie że każdy post i dyskusja na AGR zmienia się w woje itd...

nie noża pogadać jak z normalnymi ludźmi tylko jeden ci się czepia drugi ciśnie 3 chce wmówić że vario to jest całkiem coś innego od CVT,że się nie znam, po co ta dyskusja?

maszyna Fendt jest jedną z lepszych ale nie naj poważam nie w dzisiejszych czasach,wiem byłem na targach tych,tamtych dotykałem widziałem i szału to na mnie nie zrobiło
i niuchy dorównują i są porównywalne z Fendami np spalaniem i to jest argument , proszę was nie mówcie że nie dorównują jakością i wykonaniem......
dzięki dobranoc dzieci i cwaniaki....

+1 punkt za obrażanie użytkowników i ban na 24h za nie stosowanie się do poleceń moderatora !!!!

Edytowany przez MAT912, 06 styczeń 2013 - 19:32.

#892 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 06 styczeń 2013 - 19:25

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? to jak się tak znasz na mechanice to powiedz mi jak wyregulować układ paliwowy w Cursorze 13TCD z kombajnu NH ;)
swoją drogą jak Szef przejął niemcownie to kupił w trybie pilnym 5 TVT195 bo kosztowały tyle co 4 Fendty 818 Vario jak się okazało po 6,5 tyś h kosz eksploatacji 1 godziny TVT wyrównał się z Vario a powyżej tej wartości NH był już droższy w utrzymaniu, biorąc pod uwagę że w owym czasie ciągniki robiły rocznie 2 tyś h u nas i na usługach z których nie mogliśmy się wycofać to przez ponad 1,5 roku (po 5 latach ciągnik jest wymieniany) owe oszczędne ciągniki generowały jedynie niepotrzebne koszty
Moje pytanie jest bardzo proste dlaczego Blunk czy Junpers bądź Oster und Voss mają we flocie w 90% Fendty a nie dużo tańsze NH?

NA PODSTAWIE 10 000 GODZIN pracy stwierdzam że NH TVT195 ma większy apetyt na paliwo niż JD7920 AP ;)
U nas w firmie są jedynie Fendty, JD, Valtry, Claasy oraz 1 McCornik
koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

#893 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 19:26

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? No tak-skoro mówisz o tej godzinie "dobranoc" to faktycznie można nabrać graniczących z pewnością podejrzeń co do Twego wieku :D .No i pisz po polsku a nie po polskiemu ;[ .

#894 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 19:26

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? rmiecz8

A co może powiesz że jak by mieli to by kupili niewiadomo co wież mi zeznam takich co mają i się nie wywyższają jak ty

#895 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 20:06

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? @ysy wieź używaj choć troche znaków interpunkcyjnych bo ciężko się czyta :mellow:
@ szepi znowu się spinasz i masz punkty i po co jak można na spokojnie ;) a to że naprawiasz pojazdy ciężarowe z silnikiem Iveco to jeszcze nie świadczy o tym że znasz się na tych jak to zwiesz "niuhach" :blink:
@bushmaster mówiłem że niebieski lubi wypić :D

#896 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 21:13

(...)wiem byłem na targach tych,tamtych dotykałem widziałem i szału to na mnie nie zrobiło
i niuchy dorównują i są porównywalne z Fendami np spalaniem i to jest argument , proszę was nie mówcie że nie dorównują jakością i wykonaniem......
dzięki dobranoc dzieci i cwaniaki....

Może te tzw. "niuchy" wydzielają więcej feromonów... - to kolegę tak do nich ciągnie. Bo o tym, że ocenia ciągniki na podstawie wyglądu, wiemy już z poprzednich postów.
I jak kolega prosi Was, żebyście nie mówili takich rzeczy, to nie rańcie jego uczuć i nie mówcie. Wszak dziś tak ważne święto...
Post został napisany o 19:22, wieczorynka skończyła się o 19:20 (tak wnioskuję). Kolega już dawno śpi - więc tym bardziej nie ma sensu pisać...

(...) może i się czepiam tak jak @BizonFan321, ale... (...)

To było piękne! Też zauważyłem brak spójności w wypowiedziach kolegi oraz straszliwe wahania nastrojów, z ukierunkowaniem zwłaszcza na te gorsze. Myślę, że nie ma sensu ciągnąć tego tematu, bo to tylko zaśmieca forum. Kolega powinien się spełnić w temacie typu "klub miłośników NH", natomiast tu żadnej wiedzy merytorycznej z całą pewnością nie wniesie.

#897 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 23:47

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? takich fachowcow jak 'szepi' bylo na forum juz duzo. kazdy chcial cos udowodnic nie majac pojecia a co gorsza argumentow. konczyli krotsza badz dluzsza przerwą od forum. Jestem sklonny do merytorycznej dyskusji we wspomnianym temacie, ale podejdzmy do niej rzeczowo a nie ze 'niebieski jest najlepszy bo takiego mam i juz.....' :/
dramat.
koniec OT z mojej strony.

edit:

ty też bo nic ciekawego lamusie na nartach nie powiedziałeś :)

pisząc w taki sposób, obrażasz setki osób których nauczyłem podstaw sztuki narciarskiej.
opanuj się. :)

Edytowany przez pawelec, 07 styczeń 2013 - 00:01.

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#898 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 00:05

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Pomijając wszelkie opinie mechaników, testy itp warto zastanowić się nad jedną kwestią: gdyby NH nie odbiegał jakością od Fendta to jak długo pociągnąłby koncern produkujący ciągniki o 30% droższe? Oczywiste jest że nikt na Fendta nawet by nie splunął bo po co przepłacać? No chyba że zakładamy iż społeczeństwo to stado idiotów.

#899 Share 1NHJD1endriu

1NHJD1endriu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 11:00

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Chłopaki najlepiej to se faktycznie powieście plakaty fenda nad łóżkiem...
Bo co to za argument "odchodzi jakością od NH???!
Bzdura!!!

A i to spalanie mówimy o ciągnikach nowych np T6 a nie tvt
Bo tu rola się odwraca ...
Aa i teraz jak @szepi dostal bana to wszyscy jesteście mądrzy ....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#900 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 07 styczeń 2013 - 12:51

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? T6 nie mamy tylko mieliśmy TVT więc odniosłem się do nich.
Jest u nas w gminie rolnik który ma TVT i AC to twierdzi że AC potrzebuje jeszcze więcej paliwa niż starszy model bliźniaczej serii.
No a jakby nie patrzeć do to T6 trzeba do serii 500 porównać a nie 400, no chyba że NH jest tak nowoczesny że jego najnowsze modele trzeba porównać do starych serii konkurencji :D
koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Dodaj odpowiedź