Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?

1395 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Pod jakim względem Fendt jest najlepszy ;)? (592 użytkowników głosowało)

Głosuj Goście nie mogą głosować

#841 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 23 luty 2012 - 18:15

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? hm... powiem ci że miałem ostatnio coś podobnego, nie wszystko ale podobnie :)

po dłuższej przerwie (około 2 miesięcy postoju) przy -6 ciągnik odpalił bez problemu... ale generalnie prawie choinka na pulpicie :)
- zapaliła się kontrolka z wykrzyknikiem i meldunek na małym monitorku "EDC", czyli 33. Błąd w sterowaniu silnika
- jeszcze jakiś błąd (nie pamiętam numeru).. związany z tylnym tuzem... nie działał

po 5 minutach jak się rozgrzał wszystko ustąpiło

wniosek jeden, Ferdek nie lubi zimy :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Dzisiaj, 13:38
  •  

#842 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 23 luty 2012 - 18:35

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? U mnie znowu przy zimnym ciągniku wyskoczył błąd defektu czujnika pozycji EHR ale gdy olej się rozgrał wszystko jest ok :)

#843 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 luty 2012 - 09:17

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? o globus... mam to samo :)

Po 2 zimie tez przypuszczam, że wraz z wiekiem Fend coraz bardziej dużych mrozów nie lubi.

#844 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 25 luty 2012 - 19:29

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? jutro jadę◘ oglądać tego fenda http://otomoto.pl/fe...er-A133538.html na co zwrócić uwagę ???? co sprawdzić ???

#845 Share harytubewardziu

harytubewardziu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Niezawodne maszyny rolnicze. Hodowla bydła mlecznego. Nowoczesna uprawa.

Napisany 29 luty 2012 - 17:51

jutro jadę◘ oglądać tego fenda http://otomoto.pl/fe...er-A133538.html na co zwrócić uwagę ???? co sprawdzić ???

i co obejrzałeś go??

#846 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 29 luty 2012 - 17:56

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? byłem z osobą która w Niemczech jeździ takim i on powiedział że rewersem jest coś nie tak i opon z tyłu nie ma i cena jest netto

#847 Share harytubewardziu

harytubewardziu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Niezawodne maszyny rolnicze. Hodowla bydła mlecznego. Nowoczesna uprawa.

Napisany 29 luty 2012 - 20:38

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Poważnie?? bo myślę jechać go obejrzeć, ale mam spory kawałek i jeśli to cena netto to niech go sobie wsadzi. Mniejsza o to bo schodzę z tematu dlaczego Fendty naj, otóż przeczytałem prawie wszystkie posty i chciałbym też się do tego dorzucić. Chodzi mi ostarą generację z lat 80' bo o vario nic nie wiem. Użytkuje takiego fendta 75KM model 108 plus tur(ciężki) i dlaczego naj? może naj to nie bo jest to ciągnik już wiekowy, ale chciałbym wymienić jego zalety dzięki którym bije konkurencję:
-oczywiście turbosprzęgło czyli łagodny start na każdym biegu i doskonała sprawa przy ładowaczu( gdzie sąsiad zajechał sprzęgło w 1200mth w nowym nh td5040 z turem)
-praca w polu, ktoś napisał czy fendt 100KM jest mocniejszy niż inny tej samej mocy skoro jest naj, wg mnie tak bo fendty inaczej idą(turbomatik) i bzdurą jest to, że nie sprawdza się to w orce
-twardość-jak dla mnie materiał z innej planety
-awarie, zdarzyły się-poszło sprzęgło, ale ładowacz swoje robi
Wada to brak podłogi w kabinie, chętnie zamienie się na 308;p

Edytowany przez harytubewardziu, 24 kwiecień 2012 - 15:52.

#848 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 29 luty 2012 - 21:13

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Mówilem w innym temacie, że spalona jest żarówka od jazdy do przodu i rewers przeszedl w tryb lekko awaryjny... Jak i tez wszyscy mówili że to cena netto...

Edytowany przez JD1052, 29 luty 2012 - 21:14.

#849 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 19:55

Mówilem w innym temacie, że spalona jest żarówka od jazdy do przodu i rewers przeszedl w tryb lekko awaryjny... Jak i tez wszyscy mówili że to cena netto...

a co chodzi z tym lekko awaryjny??

#850 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 20:02

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? O to że strzalki rewersu są przeniesione na środkowy wyświetlacz + komunikat o spalonej żarówce + błąd spalonej żarówki w tym przypadku na 99% 0163.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 02 marzec 2012 - 12:53

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Może być też spalony bezpiecznik tylko, nie koniecznie żarówka :)

#852 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 10:23

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Najbardziej to mnie to zdziwienie cena netto zaskoczyło. Czzby niektórzy nie wiedzieli co to znaczy? Problemy z układem paliwowym to nie wina fendta a raczej samego paliwa.

#853 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 marzec 2012 - 13:53

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Ta..wina paliwa.... Wiesz jak wyglada filtr paliwa w Fendzie po zimie a jak w JD ??? Niebo a ziemia.... akurat wczoraj z ojcem przecielismy filtr od Fendta który niedawno wymienilismy bo palic nie chciał, i ku naszemu zdziwieniu cały od srodka w parafinie. Dla porównanai serwis z JD wymienił filtry w dwóch jelonkach i zupełnie inna historia... Nie wiem czy to dobrze czy źle że w fendzie filtr tak dobrze czysci paliwo .....

#854 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 16:40

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? No ja też nie wiem. Ewentualnie jest opcja, że jd ma gdzieś po drodze jakies podgrzewanie wtedy parafiny napewno mniej w filtrze zostanie. Jeśli pogrzewania niema to wychodzi, że filtr fendta jest drobniejszy i więcej syfu łapie.

#855 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 22:46

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Nom ja tez z parafiny czyściłem.../:
Narazie zmagam sie z błędem czujnika rozłączającego automatycznie przedni napęd (czasem piszczy ale nie zawsze więc chyba coś nie łączy...)

#856 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 marzec 2012 - 20:06

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? jak Ty filtr z parafiny czysciłeś ?

#857 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 20:13

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Filtr w Fendcie wymieniam średnio co 200 mth... choć paliwo jest przywożone cysterną i staram się aby było czyste, to po około 200mth silnik po prostu zdycha i domaga się nowego filtra :)

#858 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 20:27

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Boże dzięki Ci za nieskomplikowane ciągniki ze skomplikowaną obsługą skrzyni biegów :D (jak tak czytam posty powyżej to mi się taka refleksja nasuwa...)

#859 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 21:15

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Czy ja wiem w sume 99% błędów sie kasuje jedynie jesli komunikaty sie powtarzają atakuje serwis.. co do zimy to faktycznie lepiej jak maszyna stoi w garażu..
a filtr czysciłem uderzając o miekkie drewno pokryte tkaniną wypadło jakieś 2-3 łyżki masła...;) następnie przepłukałem benzyną i ropą, ropa czysta z rafineri zmiana co 500 godz. i śmiga ale czekałem ze zmianą na wiosne zeby nie zapaskudzić na mrozie następnego..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2012 - 07:19

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Filtr nie jest taki drogi, lepiej miec kilka na stanie....
Swoją drogą, kiedyś w 60tkach, stare Fendty miały cudowne rozwiazanie które sprawdzało się w mrozach... otoż miały bak paliwa nad silnikiem. Paliwo nawet w najwieksze mrozy było ,,podgrzewane'' w zwiazku z powyższym parafina raczej nigdy się podczas mrozów nie wytrącała, chyba że ciagnik stał przez dłuższy czas na mrozie - to inna sprawa

Dodaj odpowiedź