Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?

1395 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Pod jakim względem Fendt jest najlepszy ;)? (592 użytkowników głosowało)

Głosuj Goście nie mogą głosować

#801 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 15:15

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Dlatego nie powiedziałem, że spalanie to tylko i wyłącznie wina marki silnika, na to wpływa wiele czynników, styl jazdy, stan techniczny silnika i naprawdę wiele innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Dzisiaj, 13:01
  •  

#802 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2011 - 15:22

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Bez obaw wiem co napisałeś. Dodany obrazek Chce tylko, żeby Ci do których to jest skierowane odebrali to właściwie. Dodany obrazek Zresztą jak przekręcą będzie jeszcze ciekawiej. Dodany obrazek

#803 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 17:24

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Przekręcą,przekręcą-spokojna głowa :D -popatrz tylko na tematy w których ostatnio się udzielałem...

#804 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 18:32

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? wlasnie johny ma taka charakterystyke, ze nie bardzo jest jak oszczedzic:
http://www.dlg-test...._Cebis_0408.pdf
popa zuzycie jednostkowe praktycznie caly czas takie samo.
identycznie ma sie sprawa w realu, czy jade na 1600, 1800, 2100 obr/min na ha wychodzi mi dokladnie to samo.

natomiast zaleta tego jest, ze silnik daje rade w kazdych warunkach.

nie ma uniwersalnych charakterystyk, ale mozna dobrac maszyne z dana charakterystyka do zakresu prac jakie bedzie wykonywac ;) .

z reszta wszystkie nowe ciagniki zuzywaja bardzo duzo paliwa ;[ ;[ ;[ .

niestety dzis mozemy pomarzyc o 210 g/kWh
http://www.dlg-test....-favorit822.pdf
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#805 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2011 - 18:46

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Brzozak to jest akurat Jasiek kastrowany przez Claasa. Dodany obrazek

#806 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 18:49

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? No tak-tyle że mój to popierdółka do wszystkiego (takich ciagników jak mój to na Żuławach używacie pewnie jako przedniego balastu w lżejszym terenie :D )-więc mimo takiej a nie innej charakterystyki i tak największy wpływ na zużycie paliwa ma kierownik-a uwierz mi że ten jest najważniejszy :D .

#807 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 19 grudzień 2011 - 19:19

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? tak czy siak to jara JD to najoszczedniejszy ciągnik na świecie-spytajcie go :lol:a jednak wielu podziela moją opinie że spala 2-3 litry więcej.

Edytowany przez PRZEMEK321, 19 grudzień 2011 - 19:21.

#808 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 19:22

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Nie nudzi Ci się ?

#809 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 19:54

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? wiesz jaro nawet gdyby wszyscy użytkownicy rozczarowani spalaniem JD nasrali ci na łeb to ty i tak byś tkwił w przekonaniu ze pali mało ale wiesz może ci sie nie dziwie bo ze wszystkich pojazdów silnikowych które posiadasz to może jest najoszczędniejszy ale twoja sprawa ja ci paliwa nie kupuje więc rób jak chcesz tylko nie wprowadzaj ludzi na forum w błąd.

+10%

Edytowany przez krzysiek16m, 20 grudzień 2011 - 18:16.
prowokowanie do kłótni, używanie zwrotów wulgarntch lub powszechnie uznananych za obraźliwe

#810 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 20:04

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Wiesz po czym można poznać kogoś takiego jak Ty-sam pisze,sam czyta i sam się swoją twórczością podnieca.Zapytaj się ludzi na forum czy kupili ciągnik po przeczytaniu moich postów a jeżeli tak to czy są zadowoleni.Co do inwektyw to bardzo mocno zastanawiam się nad zgłoszeniem tego moderatorowi ale nie-myślę że donoszenie to nie w moim stylu-zadenuncjuj lepiej sam siebie :D .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#811 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 20:22

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?

Brzozak to jest akurat Jasiek kastrowany przez Claasa. Dodany obrazek

i cale szczescie :lol:

odnosnie zuzycia paliwa przez JD, kolega kupil 6330 premium ze skrzynia PQ i byl bardzo rozczarowany zuzyciem paliwa. stara 16'tka zrobil z tymi samymi narzedziami w tym samym czasie wiecej i zuzyl mniej paliwa na h!!!!

jednak na wiosne (byla bardzo atrakcyjna cena na jd, bo chcial kupic fendta) zakupil jd 6930, ale juz z przekladnia AP i teraz jest bardzo zadowolony ze zuzycia paliwa. w tym samym agregacie upr-siewnym (bierny 3 m unii grudziadz) zuzyl jeszcze mniej paliwa na h niz 16'tka i zrobil jeszcze wiecej.
gospodaruje na slabych ziemiach (wlkp), takze na piaskach jak oral to zuzywal 12 l/ha w plugu 5x50 obrotowym kuhna.
za slabszego (714) i gorzej wyposazonego fendta, musialby dac 100 tys netto wiecej, wiec jest tym bardziej zadowolonym uzytkownikiem jelenia :) .

teraz co jakis czas jego diler do niego dzwoni, by porozmawial z zainteresowanymi ile pali jego jd.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#812 Share F1traktors

F1traktors

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 grudzień 2011 - 20:24

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? @PRZEMEK321 W jakimś temacie już pisałeś "koniec tematu" a ty nadal swoje nawijasz. Prosiłem cię byś się podzielił swoimi doświadczeniami z marką JD czy tylko tak uważasz bo wnuk koleżanki babci od kolegi od twojego kolegi ma JD i na niego narzeka :P.

Z poważaniem
Kamil

#813 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 20:36

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? jaro już ci ktoś dziś napisał ze przez kilka ostatnich lat napisałes 5 mądrych postów a ja śmiem twierdzić ze było ich jeszcze mniej i kim ty mnie straszysz? jestem dorosły i odpowiadam za to co pisze więc sobie naprawde daruj a za słowa których użyłem moge tylko przeprosić innych ze musieli je czytać .

#814 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 21:03

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Ty naprawdę myślisz że będziesz mnie bezpodstawnie atakować a ja Ci nadstawię drugi policzek ?Zapomnij :D -jak dla mnie jesteś małym impertynenckim człowieczkiem który gdzieś tam nasłuchał się jakichś mądrości i próbuje tu na forum je rozpropagować metodą "najlepszą formą obrony jest atak".Przyczepiłeś się do mnie jak ptasie guano do podeszwy ,zamiast podawać jakieś sensowne argumenty na poparcie swoich poronionych tez piszesz że masz rację i już.Mogę zaręczyć że żaden z rozsądnie myślących użytkowników tego forum ma Twoje wynurzenia (a podejrzewam że i Twoją osobę) bardzo ale to bardzo głęboko gdzieś.A może zrobimy jakąś sondę kto z nas dwóch pisze bardziej z sensem ?:D

#815 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 21:29

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? @brzozak
Wyczytalem w konedata ze 818 jeszcze nie Vario na spalanie na poziomie 191mg/kWh. Teraz nasuwa sie pytanie czy nie lepiej kupic takiego 818 w cenie okolo 120-140 tys zł, troche podremontowac co konieczne i tluc go do "smierci" ktora na 80ha przyszla by raczej poźno. Czy kupowac nowy ciagnik za kwote okolo 300 tys zl. Najbardziej chyba trzeba sie obawiac skrzyni biegów i moze drobnych problemow z elektryka przy czym w ciagniku z lat 98-99 mozna by sie pokusci o samodzielny remont drobnych podzespołow.

#816 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 21:39

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? dzis zdecydowanie kupilbym cos takiego, a juz tez z ta nowa norma to jest jakas porazka.

sam bede chcial dokupic cos starszego i nie robic tymi nowymi, bo to sie w zaden sposob nie kalkuluje.

#817 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 21:43

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Czyli dobrze kombinuje. Chodzi mi o tego konkretnie. Nia ma mth podanych ale bede patrzal raczej na stan techniczny niz na mth.818

#818 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 21:51

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Panowie serwis swego czasu wymienił mi blaszkę pod kolektorem ale ostatnio znów hałasuje dźwięk paskudny podejrzewam że znowu przyjadą wymienią i pęknie więc może by ją jakoś wzmocnić?
Co do Fendta 412 to trochę wkurza mnie palenie na CR bo żre akumulatory a mało miejsca aby wsadzić jakiś większy.. stary fendt farmer 74" (75KM) pali na dyg a co do spalania to z średnia z ostatnich 3 miesięcy to 7,2 l/h kombajn do ziemniaków wuhlmaus 1733 4,2 l/h siewnik 3m sulky +brona wirowa 5,8 l/h pług vogel &noot 2m 11-12 l/h rozrzutnik obornika 10t 14 l/h gruber 2,5m 13 l/m transport średnio 12 l/h tak to mniej więcej u mnie wygląda kabina mała ale wygodna (nie dla pasażera)na spalanie nie nażekam zwykle pali tyle ile mu wleje pewnie u Was podobnie..

#819 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 19 grudzień 2011 - 21:52

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Ja kupiłem od nich i nie narzekam:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#820 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 21:55

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? @szczewko piekna maszyna, bierz go (oczywiscie po dokladnych ogledzinach i nie tylko, kompiuter potrafi wiele pokazac) i sie nie zastanawiaj.

Dodaj odpowiedź