Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?

1395 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Pod jakim względem Fendt jest najlepszy ;)? (592 użytkowników głosowało)

Głosuj Goście nie mogą głosować

#661 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 12 lipiec 2011 - 09:42

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Jakiego typu to jest awaria ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Dzisiaj, 12:15
  •  

#662 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 09:51

Nie mam żadnego z nowych ciągników, ale uważam że jeśli tuning byłby lekiem na całe zło to by go odrazu w fabryce zastosowali żeby johny mniej palił a fendt miał jeszcze więcej mocy, gdzieś musi być jakiś problem że tak nie robią.

al e wtedy fabryka nie kasowała by po 5000€ za drobną poprawkę w oprogramowaniu :P Z własnego doświadczenia wiem że silniki Perkinsa o identycznym b loku i głowicy mają moc 86 do 125KM więc silnikowi nie prawa się nic stać jeśli podniesiemy moc, temu najmniejszemu nawet o 20%. Skrzynia biegów pracuje z silnikiem nawet 156KM :)

#663 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 11:52

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Panowie jeśli się nie mylę to chiptuning polega na podniesieniu mocy silnika bez zwiększania jego pojemności. To dlaczego JD w poszczególnych seriach ma silniki o tych samych pojemnościach, a o różnych mocach? Jeśli to by się nie sprawdzało w praktyce to tego by nie robili, a na takich samych pojemnościach pomiędzy najmniejszym, a największym modelem danej serii jest ok 50km różnicy. Więc dla mnie osobiście są nie zrozumiałe obawy o to, że ten rodzaj podnoszenia mocy silnika się nie sprawdzi. <_<

#664 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 lipiec 2011 - 12:57

Jakiego typu to jest awaria ?

Pompa niskiego ciśnienia posypała się. Czekam na nową

#665 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 12 lipiec 2011 - 17:30

Przestrzegałem tej zasady i juz kilka awarii miałem, w tym jedna techniczna, która wyszła na ostatnim przeglądzie.

Jeśli w ogole chcesz pisać o tuningu to poczytaj co ona daje i co zmienia sie w ciagnikach.

PS. Na 100% tak jak pisałem, Kolega cioteczny mojej siostry rodzonej męza matki mówił, że ma w Pronarze silnik 9,1 L

To on tym pronarem chyba ciągle stoi :P.

Ja nie mówiłem że fendt to jest naj i jest nieśmiertelny tylko że nie którzy rolnicy tak mówią czytaj ze zrozumieniem i opanuj się:P.

Edytowany przez andrzej2257, 12 lipiec 2011 - 17:36.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#666 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 18:21

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? To była jakaś wada konstrukcyjna czy po prostu się zepsuła? Poszło na gwarancję?

#667 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 lipiec 2011 - 20:00

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Sie zepsuła i tyle. Wymienia w ramach gwarancji

#668 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 20:31

Panowie jeśli się nie mylę to chiptuning polega na podniesieniu mocy silnika bez zwiększania jego pojemności. To dlaczego JD w poszczególnych seriach ma silniki o tych samych pojemnościach, a o różnych mocach? Jeśli to by się nie sprawdzało w praktyce to tego by nie robili, a na takich samych pojemnościach pomiędzy najmniejszym, a największym modelem danej serii jest ok 50km różnicy. Więc dla mnie osobiście są nie zrozumiałe obawy o to, że ten rodzaj podnoszenia mocy silnika się nie sprawdzi. <_<

Pojemność silnika to nie wszystko, 6,8 l to moce od 120 do 240 koni, według Ciebie to identyczne silniki? Jeśli tak myślisz to się nie wypowiadaj w tym temacie. 2, 3 modele są identyczne, potem idzie albo inna misa olejowa, inne panewy, wtryskiwacze, turbiny, intercoolery, oprogramowanie, EGR. Między 120 a 240 KM to 100 % zwiększona moc, dawka paliwa teoretycznie 2 razy większa. Potem idzie inne sprzęgło, skrzynia, mosty.
Ok podniesienie mocy o 10 nawet 20 % w przypadku bazowych modeli prawie nie zrobi różnicy na wytrzymałości silnika, zawsze zapas jest ale już 30 czy 40 % to przeważnie przy wysilonych ciągnikach da o sobie znać.

#669 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 21:07

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? I z taką wypowiedzią się zgadzam :).

#670 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 21:48

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Ja chcę podnieść moc o jakieś 10 KM (gdzieś tak do poziomu 5820)-bebechy w ciągniku są takie same a właściwie to i takie same jak w 5100 R więc co niby miałoby się stać ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 08:49

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? To było tak odrazu powiedzieć;) ja myślałem że ty chciałeś powiększać poza 100 :blink: moja głupota, jak o tyle to powiększaj.

#672 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 19:41

Panowie jeśli się nie mylę to chiptuning polega na podniesieniu mocy silnika bez zwiększania jego pojemności. To dlaczego JD w poszczególnych seriach ma silniki o tych samych pojemnościach, a o różnych mocach? Jeśli to by się nie sprawdzało w praktyce to tego by nie robili, a na takich samych pojemnościach pomiędzy najmniejszym, a największym modelem danej serii jest ok 50km różnicy. Więc dla mnie osobiście są nie zrozumiałe obawy o to, że ten rodzaj podnoszenia mocy silnika się nie sprawdzi. <_<

podobnie w Zetorach w przedziale 60-100km, ta sama pojemność, a różnica mocy prawie 100%

#673 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 13 lipiec 2011 - 20:01

a mój kolega przez 3 lata nabił 8000 mtg tesz johnem :blink: 5720

a cóż on takiego robi że musi pracować nim 8,5 godziny od poniedziałku do soboty po 8,5h?;) nie uwzględniając że "na tygodniu" zdarzają się święta czyli bite 8,8-8,9 godziny dziennie przez 6 dni w tygodniu robi :)
Z doświadczenia wiem, że zrobić ponad 2,4 tyś h ciągnikiem w roku to nie lada wyczyn
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#674 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 21:26

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? 2,400 mtg w roku to według ciebie mało :P?

#675 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 lipiec 2011 - 21:42

Pojemność silnika to nie wszystko, 6,8 l to moce od 120 do 240 koni, według Ciebie to identyczne silniki? Jeśli tak myślisz to się nie wypowiadaj w tym temacie. 2, 3 modele są identyczne, potem idzie albo inna misa olejowa, inne panewy, wtryskiwacze, turbiny, intercoolery, oprogramowanie, EGR. Między 120 a 240 KM to 100 % zwiększona moc, dawka paliwa teoretycznie 2 razy większa. Potem idzie inne sprzęgło, skrzynia, mosty.
Ok podniesienie mocy o 10 nawet 20 % w przypadku bazowych modeli prawie nie zrobi różnicy na wytrzymałości silnika, zawsze zapas jest ale już 30 czy 40 % to przeważnie przy wysilonych ciągnikach da o sobie znać.

Nie ma chyba żadnego rodzaju ,tuningu'' który podniósłby moc ciagnika więcej niz 20%

#676 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 08:06

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? raczej jest.

#677 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 lipiec 2011 - 09:23

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Post bez uzasadnienia. Podaj argumenty i konkretne przykłady?

#678 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 11:17

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Ja się nie będę z tobą kłócił i tak będziesz przy swoim bo ty masz zawsze racje.

#679 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 lipiec 2011 - 14:03

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? To nie jest kłótnia tylko wymiana zdań. Czekam na Twoje konkrety. Jeśli ich nie masz to nie wypisuj głupot

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 15:56

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? A w tych wyścigach ciągników (tractor pulling) to co myślisz że ciągnik ma 2000 km i ze 20 cyl:blink: ostatnio był w rpt johndeere 7930 który miał 1800 km i to nie tuning?:lol:

Dodaj odpowiedź