Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?

1395 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Pod jakim względem Fendt jest najlepszy ;)? (592 użytkowników głosowało)

Głosuj Goście nie mogą głosować

#621 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 25 czerwiec 2011 - 22:09

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? nie wytrzymałby? sory to hubert bedziesz pisał gdy zaliczysz poważną awarie w fendzie i sie pochwalisz na af. wiesz wiem co pisze bo troszke pracowałem w kraju gdzie fendt jest o wiele bardziej popularny niż w polsce i tamtejsi rolnicy kupowali i kupują fenda gdyż starsze modele były rewelacyjne (MAN) a teraz sa tam wielkie haje bo nowe modele są obarczone zbyt wieloma awariami i to kosztownymi ale to już temat rzeka .PS.nie dziwie ci się ze fenda wyciągałeś 30 godzin skoro ursusa chcesz naprawiać tydzień.

Edytowany przez PRZEMEK321, 25 czerwiec 2011 - 22:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Dzisiaj, 12:09
  •  

#622 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 25 czerwiec 2011 - 22:32

nie dziwie ci się ze fenda wyciągałeś 30 godzin skoro ursusa chcesz naprawiać tydzień.

grunt to umieć czytać ze zrozumieniem :lol: :lol: :lol: co nie??? :)

#623 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 06:27

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? A odkręcenie koła rozrządu i rozerwanie kadłuba silnika w 312 Vario to poważna awaria czy pierdoły?

#624 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 26 czerwiec 2011 - 06:51

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? ludzie czy wy wiecie czym się różni "bezawaryjny" od "o najmniejszym stopniu awarii"? :blink: bo jak czytam to chyba co nie którzy uważają to za to samo.
Fendt cechuje się najniższą ilością awarii i m. in. dzięki teku najniższym kosztom eksploatacji. Dopracowanie jest na bardzo wysokim poziomie choć zdarzają mu się wpadki. Jednak jak dla Mnie wnętrza 400, 700 są już przestarzałe <_< dlatego czekam na wersje SRC tych modeli :)
Hubert bez urazy ale przesadzasz. Co Ty masz za kierowców że Ursusa w 1000 mtg rozwalą :blink: U Ojca po 5-6 tyś mgt bez remontu wytrzymywały a nikt ich nie oszczędzał
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#625 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 czerwiec 2011 - 07:48

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Łukasz cofnij się o 20lat i przypomnij jakie to były czasy gdy ludzie z PGRów byli operatorami. Nie wiem, może akurat w mojej wiosce są tak tępi, że czego się nie dotkneli to popsuli. Nie mniej jednak Ursusy przewijały się przez nasze gospodarstwo i juz nigdy sie nie przewiną. Mam wlasne zdanie i doswiadczenia na ich temat i nie musze was do nich przekonywać.

Przemek@ zapewniam Cie, że pierwsza poważną awarię Fendta opiszę ze szczegółami.

PS.nie dziwie ci się ze fenda wyciągałeś 30 godzin skoro ursusa chcesz naprawiać tydzień.

Tępy jestem, możesz mi wytłumaczyć to zdanie ?

#626 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 09:33

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Fendt, jest najlepszy pod względem zużycia paliwa dzięki silnikowi Deutz-Fahr, i tu najlepszość się kończy, małe porównanie cen Fendt 310 Vario 240tys zł netto Mroczeń Korbanek bez dodatkowych bajerów, JD5100R Premium wszystko co możliwe (łącznik hydrauliczny, przedni TUZ, WOM, obciążnik przedni, Auto cuad plus, przekładnia redukcyjna ful 184tys netto Chempest Racibórz, DF Agrofarm 430 TTV pełna obcja 200tys netto, DF Agrofarm 430PL pełna obcja 175tys netto, NH T5060 145TYS netto, T620elite czyli już siła za 180tys netto, a najgorsze w Fendt jest to że wyłączność w Polsce ma Korbanek

Edytowany przez krzysiu, 29 czerwiec 2011 - 19:44.

#627 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 09:49

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Krzysiu-pisz troszkę wolniej :D -jak tam Agroplus ?

#628 Share cysiu133

cysiu133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 10:37

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Ja mam dwa 308ci i 412 vario i jak do tej pory nie miałem takiej poważnej awari tylko tamten kabelek w 412 a mają ponad 1300mtg

#629 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 12:52

Janek, u mnie prawie każdy ciagnik rocznie stuka 1000mth. I jeszce się z Tobą poddroczę:D sorry ale dla mnie kupować Fendta, ciagnik wygodny itd do paszowozu i pasz to czysta głupota. Możesz powiedzieć jak on teraz wygląda? Znam wielu krowiarzy, którzy maja po 50, 100, 200krów i w kazdym przypadku ciagniki tam pracujące wyglądają jakby pracowały nimi chłopcy z PGRu

Skoro u Was krowiarze mają syf w ciągnikach to nie znaczy że wszędzie panuje taka zasada. Niejeden ma burdel w samochodzie, w chałupie to po co ma nie mieć również syfu w ciągniku.
Kwestię higieny może zostawmy w spokoju, bardzo często u świniarzy panuje taka sama zasada, zapachy są dużo gorsze i nawet mimo posprzątania ciągnika po prostu dalej śmierdzi.

#630 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 czerwiec 2011 - 08:34

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Zgoda Robert, ja piszę o własnych spostrzeżeniach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 27 czerwiec 2011 - 09:49

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? zgadzam sie z robertem, w gosp hodowlanych trudno o czystosc w ciagniku ze wzgledu na czesto wsiadanie, wysiadania z ciagnika, nie ma na to rady. Dlatego do prac np przy wozie paszowym, opryskiwaczu, rozsiewaczu moim zdaniem nalezy wybieram ciagniki z jak najmniejsza iloscia elektorniki, elektroniki co w przypadku fendta jest praktycznie niemozliwe;/

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#632 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 11:59

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? @statek właśnie o to chodzi i tu często bardzo dobrze sprawdza się choćby poczciwy Ursus, nawet pozostawienie go w oborze na zimę w przypadku problemu z odpaleniem aż tak bardzo mu nie zaszkodzi, gorzej znosi to gąszcz kabli, przekaźników, bezpieczników w bardziej wypasionych maszynach, nie ma rady, gazy robią spustoszenie.

#633 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 19:40

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Szczególnie gdy taki ursus ma szczątkową podłogę i można g.... powygartać na każdą, dowolną stronę. :D

Edytowany przez zorzyk2, 27 czerwiec 2011 - 19:41.

#634 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 07:56

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? mialem zetora forterre i stal 2 lata w oborze, tragedia co sie z nim dzialo;/ z elektryka nie mialem problemow, wszystko chodzilo ale widac bylo postepującą rdze na calym ciągniku. Nie wyobrazam sobie fendta w tej roli, zreszta jakie jest uzasadnienie ekonomiczne takiego zakupu?
moim zdaniem dajac tyle kasy za ciagnik trzeba w nim samemu jezdzic, u mnie w 412 wybilo wlasnie 800h, rok i 3 miesiace. Wszystkie godziny zrobilem wlasnorecznie:)

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#635 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 22:27

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Dlaczego Fendt? Bo w 2002r tylko korbanek podszedł poważnie do propozycji sprzedaży mi ciągnika w takim wyposażeniu. Agromix olał sprawe a NH nie miał systemu LBS poprzednika iso busa. Po 9 latach nie żałuję decyzji. Najważniejsze w Fendzie dla mnie to niskie spalanie oraz komfort jazdy i zwrotność. Minusem jest małe i nie wygodne siedzenie dla pasażera.
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#636 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 lipiec 2011 - 09:57

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Ty chyba nie widzialeś siedzeń pasażera w innych ciągnikach :P Fakt faktem, że jedno z lepszych jest w JD 8030

#637 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 10:59

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Widział,widział-już lepsze mam w JD 5720...-zawsze oczywiście można powiedzieć "a po co dodatkowe siedzenie w ciągniku ?":D

#638 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 18:17

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? siedzenie pasazera to porazka, ciagle bede to powtarzal, juz w T6020 jest lepsze, mam nadzieje ze cos z tym zrobia:)

#639 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 18:59

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? nikt nie mówi że Fendt jest bez wad bo ma ich sporo ale w moich oczach ma ich najmniej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 10 lipiec 2011 - 18:14

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? @kamil41 święte słowa ;).

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

Dodaj odpowiedź