mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

Nie wiem dlaczego Fendt ma opinie naj... ;) Ale mi się też marzy coś z serii 700 :P


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

tak tak na serwis JD niema co narzekać..... na ceny tym bardziejlaugh.gifangry.gif

 

Ja dzisiaj żałuje ,że zamiast 5720 nie wybrałem JD 6130 taka sama moc , ale cięższy ,stabilniejszy leprzy komfort, i wiele innych + a kasa jaką musiałbym dopłacić to 2 000 euro naprawde żałuje.

 

w tej chwili nie wiem jak z cenami ale tak było w 2008.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

Moim zdaniem w świat ciągników powoli wkracza strategia marketingowa rodem z aut osobowych czy cieżarowych...

Firmy nastawiaja sie by zarabiac na serwisie,a nie na sprzedaży samego produktu...

A jak to jest z serwisowaniem takiego jelenia kolego andrzej2257.Czy np olej hydrauliczny wymieniasz sam,czy musisz wzywać serwis,poniewasz wymaga to specjalistycznych narzedzi?pytam z ciekawosci.

 

zapomnialem dodac-w rodzinie pojawiła sie nowiutka 716...wiec co do tego modelu bede wiedział jak się sprawuje:)

Edytowano przez mati00733

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

tak tak na serwis JD niema co narzekać..... na ceny tym bardziejlaugh.gifangry.gif

 

Ja dzisiaj żałuje ,że zamiast 5720 nie wybrałem JD 6130 taka sama moc , ale cięższy ,stabilniejszy leprzy komfort, i wiele innych + a kasa jaką musiałbym dopłacić to 2 000 euro naprawde żałuje.

 

w tej chwili nie wiem jak z cenami ale tak było w 2008.

 

 

Andrzej-po Twoich postach naprawdę widać że brałeś bo dawali :D .Przecież chyba widziałeś różnicę między tymi ciągnikami-siłą rzeczy seria 5020 jest lżejsza,mniej stabilna (co to jest "leprzy komfort" i wiele innych ?:D ).

@mati-praktycznie wszystko w tym ciągniku możesz zrobić sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

a porównaj sterowanie wogóle kabine 6030 do 5020 jakaś różnica jest co nieblink.gif. Ja mało wiedziałem o ciągnikach w tamtych czasach wszystko robione było na szybko i teraz taki psikus nie to ,że nie jestem zadowolony poprostu 6130 byłby leprzy.

Mati ja teraz wszystko sam zmieniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

Dla fanów John Deere ;)troche nie w temcie,ale...:) sami zobaczcie:)moze też jako przestroga posłuży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

a porównaj sterowanie wogóle kabine 6030 do 5020 jakaś różnica jest co nieblink.gif. Ja mało wiedziałem o ciągnikach w tamtych czasach wszystko robione było na szybko i teraz taki psikus nie to ,że nie jestem zadowolony poprostu 6130 byłby leprzy.

Mati ja teraz wszystko sam zmieniam

Jaka niby różnica ?Zaryzykuje twierdzenie że akurat seria 5020 ergonomią przewyższa 6030 (chyba mówimy tu cały czas o dawniejszej SE ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Fendt nawet głupie lampy ma z austrii.

 

EDIT. nie o SE o najnowszych tongue.gif,

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

JD nawet głupie lampy ma z Niemiec...

To kiedy Ty tego 5720 kupowałeś ?-bo ja w 2005 i dlatego porównywałem z tamtymi rocznikami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

Dużo osób twierdzi że fendt-y to najlepsze ciągniki ale czy tak jest ?? Po przeczytaniu tych wszystkich postów nie jestem taki pewien lecz ta skrzynia vario to jest to co przemawia za fendem a także jego spalanie średnio o ok 2 litrów mniej porównywalnie do innych marek. Aktualnie poszukuje jakiegoś ciągnika o mocy ok 150 KM i właśnie pod uwage biore Fendta i JD. Cena JD 6930 premium to ok 90 tys euro (cena euro brana z NBP - 40 GR) natomiast fendta 716 vario to 105 tys euro ( średnia cena z dnia ). Jest dylemat czy brać JD czy dołożyć ok 100 tys zł i kupić fendta ?? Jak wy uważacie czy warto wydać 100 tys więcej i kupić Fenda czy JD 6930 premium który wg mnie nie odstaje od fenda jak wy uważacie ?? Jak wiadomo nie kupuje sie takiego ciągnika na 2 lata tylko dłuższy czas ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

I jeden i drugi ciągnik jest dobry fendt jest cięższy od jd no ale o 100-we droższy ! jest dylemat.

 

Ja bym pewnie wybrał fendta biggrin.gif

 

EDIT. półtora miesiąca temu kosiła u mnie firma gravit pryzme ujeżdżał jd 6930 premium pod konieć koszenia przechodze obok ujeżdżającego johna i coś stuka w okolicach przedniego mostu o co chodziło?

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hmm-stukacz albo Stukas :D ?Przed chwilą zszedłem do garażu aby sprawdzić lampy-na żadnej nie ma napisu Made by Small Yellow Hands-może zależy to od rocznika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

U mnie tak pisze jak będe miał czas zrobie zdjęcie i ci pokaże na własne oczy.

Ja tam z tą wagą już nie chce rozmawiąć bo wyjdzie, że "Jestem głupi"...laugh.gif

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wjedz na wage to bedziesz wiedzial dokladnie - tak jak w instytucie dlg zrobili. nie pisza przeciez dla kazdego egzemplarza osobnej masy, a roznice potrafia byc duze.

 

z reszta nie chodzi o te pare kg roznicy, tylko o to zebys nie podawal masy jednego ciagnika bez kol, plynow i polowy osprzetu, a drugiego w pelni wyposazonego i zalanego pod korek, a tak robiles.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Mi chodził z tym na własne oczy o lampe że jest napisane MADE IN CHINA.

Tak w katalogach pisze które mam "folderach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

@silva

Trochę przestarzała kabina szpeci całość, ale powoli się to zmienia na lepsze.

 

@andrzej2257

Czytaj co się do ciebie pisze, a potem odpowiadaj. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Tak w katalogach pisze które mam "folderach.

a jak w tych katalogach bedzie pisalo, zebys kopnal sie w leb to twoj fendt sie nigdy nie popsuje, to sie kopniesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

1 . 26 coś mu nie wyszłolaugh.gif.

 

śmiesznie wygląda ta 312 w powietrzu.

 

Kabina to teraz chyba najleprza jest w nowych 700 vario .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fendt najdroższy ? hahaha dobre...zawsze się z tej niewiedzy ludzi smieję.

 

Doposaż Valtrę lub JD tak samo jak Fendta i wtedy porównuj ceny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj