Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?

1395 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Pod jakim względem Fendt jest najlepszy ;)? (592 użytkowników głosowało)

Głosuj Goście nie mogą głosować

#581 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 19:18

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? sposob na rozwiazanie mechanicznej przekladni bezstopniowej jest przynajmniej 1000, a multitronic to tylko jeden z nich.

i tak jak mariusz pisze, raczej niespecjalny.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Dzisiaj, 23:07
  •  

#582 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 12 czerwiec 2011 - 19:28

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Pszepraszam że się wcinam :mellow: słyszałem plotki o tym że w fendtach mają być wstawiane silniki sisu zamiast deutza to prawda czy zwykłe pie**olenie :unsure:?

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#583 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 12 czerwiec 2011 - 19:49

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? to plotka :D
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#584 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 12 czerwiec 2011 - 19:55

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Kurcze nie patrzałem na strone fendta od dawna sry :wacko:.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#585 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 23 czerwiec 2011 - 08:50

#586 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 24 czerwiec 2011 - 10:21

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#587 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 czerwiec 2011 - 10:38

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? pierdziele, jak zamiast tego Fendta mogę mieć 2 Zetory to po co przepłacać :lol: a robota w tym samym czasie :)

#588 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 czerwiec 2011 - 11:08

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Tyle że w Zetorze będziesz jezdził zakurzony, obijał się o ściany, wkurzał będzie Cie dzwiek skrzypiocych plastików itd. W Fendzie można robić 24h i zmęczenia nie odczuwać :P

wow, pojechałem po bandzie :P

#589 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 11:47

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? To akurat prawda w zetorze, farmtracku, czy pronarze jest jak w polonezie, lub jeszcze gorzej, o ruskich dziadostwach nie wspomne. Ale czym się różni 80 km zetora od 80km fenda? tylko nie piszcie że pali więcej, o żywotności, wiadomo fendt napewno lepszy moment przy niższych obrotach, ale troche w tym siedze i za praktycznie dwukrotnie większą kwote w porównaniu do tego zetora, to w fendzie szału nima, tj. napisał janek wolałbym dwa zetory :P
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#590 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 czerwiec 2011 - 13:54

Tyle że w Zetorze będziesz jezdził zakurzony, obijał się o ściany

z tym się nie zgodzę ;) oba mają te same siedzenia lub różnią się one detalami bo to grammer, oba mają kabiny amortyzowane. Telepać telepie więcej w Zetorze, ale bez przesady czy robiąc te 200-300 godzin rocznie opłaca się kupować takowego Fendta? Ojciec ma na Frocie ponad 5 tyś przebiegu i jakoś jak ostatnio nim jeździłem nie narzekałem aby coś nadmiernie trzeszczało ;) w dodatku za tą cenę :D Pozatym co takiego posiada Fendt żeby płacić za niego 2 razy tyle? :blink: Vario 30 tyś, znaczek Fendt 30 tyś, Deutz AG 20 tyś, a reszta? bo nie wierzę że Fendt ma tak dobre materiały że są dwa razy droższe niż w Zetorze. W dodatku koszt produkcji czegoś w Germanii jest znacznie wyższy niż w Czechach :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 czerwiec 2011 - 14:46

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Janek@ ja przywykłem do komfortu i za nic w świecie nie przesiądę się do Zetora/Pronara czy innego ciagnikopodobnego wynalazku. I wierzę, że z Tobą byłoby tak samo gdybyś większość życia jeżdził ciągnikami z nieco lepszym komfortem. Bo ,,Po co komu tatry jeżeli przemierzył Himalaje''

bo nie wierzę że Fendt ma tak dobre materiały że są dwa razy droższe niż w Zetorze

Głowy nie dam uciąć, że 2 razy droższe ale z najwyższej półki. Tak samo jak w Classie, chodzi mi o kombajn, niby NH dogania go renomą,niezawodnością itd ale Class stosuje w swoich kombajnach podzespoly, czesci, materiały najwyższej jakości, a co za tym idzie są one droższe, a za tym idzie już cena koncowa produkty tj. Ciagnik, kombajn.

#592 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 czerwiec 2011 - 15:19

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Jakbym robił tyle ile sąsiad swoją 412 czyli ponad tyś godzin rocznie w paszowozie i przy paszach to tak kupiłbym Fendta, jednak na te 200-300 to za nic, tylko Zetor lub może DF jakby cena była sensowna.
Zetora masz za 35 tyś € za Fendta 312 trzeba dać około 65 tyś € to nie do końca 2 x tyle, ale jakby nie patrzeć, na te moje ha to Ja wole Zetora i 120 tyś porządny agregat uprawowo siewny i jeszcze na paliwo zostanie :P Bo co z tego że kupię Fendta za horrendalną cenę jak na maszyny zbraknie :lol:
ale każdy kupuje co lubi ;)

Edytowany przez Profil usunięty, 24 czerwiec 2011 - 15:20.

#593 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 15:50

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? U mnie w sąsiedniej wiosce jest dealer korbanków,dwa km dalej mccormick a jakieś 10 km ode mnie dealer zetor i deutz fahr same, i wiadomo nowe traktory w okolicy to większość fendy mf zetory i deutz i kilka mccormicków, , i powiem szczerze kilka razy posuły się ludziom fendy z tym że te małe do 120kM,większych nikt nie ma, np.któreś sprzęgło i koszt naprawy ok 8000zł, dla porównania znajomym w nowych zetorach przy pracy z turem przy hodowli regularnie leci sprzęgło co ok 500mth co rok koszt naprawy ok 500zł. Wiadomo że jeżeli zetor w środku zimy na mrozie nas zawiedzie to go się przeklina, ale dzięki jak mam nie wyrobić na amortyzacje fenda
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#594 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 czerwiec 2011 - 17:02

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Janek, u mnie prawie każdy ciagnik rocznie stuka 1000mth. I jeszce się z Tobą poddroczę:D sorry ale dla mnie kupować Fendta, ciagnik wygodny itd do paszowozu i pasz to czysta głupota. Możesz powiedzieć jak on teraz wygląda? Znam wielu krowiarzy, którzy maja po 50, 100, 200krów i w kazdym przypadku ciagniki tam pracujące wyglądają jakby pracowały nimi chłopcy z PGRu

#595 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 24 czerwiec 2011 - 17:11

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Hubert JJ ma taki światopogląd, że ciągnik byle by był, grunt aby to z tyłu pracowało w sposób należyty.
A jeśli chodzi o tą 412 przy paszowozie ( obstawiam że jego sąsiada) to trzyma się bardzo dobrze ciągnik jest z 2002 roku jak dobrze pamiętam i w zeszłym roku jak cięliśmy QQ u niego miał około 8 tyś godzin :) gania praktycznie z 3 maszynami, paszowóz, wóz asenizacyjny i przyczepa samozbierająca :D . A co do stanu technicznego to niejeden przy 2000 tak nie wygląda ;)

Chciałbym zobaczyć zawody MF 7400 i Fendt 700 :D ciekawe jakby wypadł test Deutz vs Sisu :lol:
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#596 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 czerwiec 2011 - 17:13

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? hubert chyba nie czytasz dokładnie dlatego specjalnie dla Ciebie ;)

na te moje ha to Ja wole Zetora

Edit:
Co do 412 tak jak Łukasz pisze
ma prawie 9 tyś jak ostatnio jeździłem :P

Edytowany przez Profil usunięty, 24 czerwiec 2011 - 17:14.

#597 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 czerwiec 2011 - 18:02

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Aha..ok Janek :rolleyes:

#598 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 czerwiec 2011 - 18:06

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? No i w takiej pracy jak chłopaki piszą F sie sprawdza dobrze, bo nie korzysta się z maksymalnego uciągu. Ciągnik pokonuje pewne trasy, więc dla mnie to właściwe miejsce dla Vario. Dodany obrazek

#599 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 24 czerwiec 2011 - 21:51

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? w mojej okolicy są trzy fendy 2-3 letnie i niby właściciele chwalą bo przecież mają fenda ale wszystkie miały awarie i to dość kosztowne a jednego to korbanek trzy razy rozbierał to samo bo nie umiał naprawić-z obserwacji okolicznych nowych ciągników wynika ze fendt nie jest nic lepszy od innych akosztuje średnio 50-100tys więcej za tą samą moc i wyposazenie więc nie ma sie co panowie zachwycać i bajki o bezawaryjnym fendzie opowiadać dziecią na dobranoc zaczynając DAWNO DAWNO TEMU.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 czerwiec 2011 - 22:20

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Proponowałbym wprowadzenie zasady, że wypowiadają się osoby użytkujące ciągniki, mające własne obiektywne zdanie na temat danego ciagnika.

A to że ktoś gdzieś coś usłyszął, albo jemu coś tam nie pasuje, i że najlepiej sprawdzałby się gdzieś tam niech się zastanowi co pisze,

Dla mnie kury mają skrzydła wiec powinny latać do ciepłych krajów....

PS. Słyszałem, że najlepszym ciągnikiem jest Pronar

Dodaj odpowiedź