Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?

1395 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Pod jakim względem Fendt jest najlepszy ;)? (592 użytkowników głosowało)

Głosuj Goście nie mogą głosować

#481 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 marzec 2011 - 18:07

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Autocommand to co innego niż TVT. Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Dzisiaj, 05:39
  •  

#482 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 18:55

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Przekładnia w TVT to chyba wymysł jeszcze Steyera, AC to już skrzynia New Hollanda.

#483 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 marzec 2011 - 22:12

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? AC ma 4 biegi z tego co pamiętam i bardzo duży % napędy jest przekazywany na drodze mechanicznej. TVT/CVX to wytwór o ile dobrze pamiętam ZF'a, produkowany pod nazwą S-matic.

http://appsprod01.zf...guageISOCode=EN

Z ciekawości dla tych co chcą podkręcać ciągniki na Eccomach i S-maticach.

Edytowany przez Profil usunięty, 26 marzec 2011 - 22:13.

#484 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 16:48

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Hmm..dziwne,to musieli się machnąć na sronie NH :) seria T7500-przekładnia-AC i T7000 przekładnia także AC.

http://agriculture.n...delversion.aspx
http://agriculture.n...delversion.aspx

#485 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 17:59

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Nikt nic się nie machnął, po prostu w NH przekładnia bezstopniowa nazywa się AutoCommand ;)

#486 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 19:09

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Przecież wyżej pisze ;)

Autocommand to co innego niż TVT. Dodany obrazek

skoro jest inna budowa przekładni to i klient powinien wiedzieć jak dana przekładnia się nazywa..

#487 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 20:21

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Ja powiem tylko tyle dla mnie nie istotne jest czy skrzynia ma 86% czy 88% sprawności lub więcej jak to podobno ma JD. Bo tak naprawdę najważniejsze jest ile zostaje w baku po całym dniu pracy. W moim przypadku robię średnio koło 900h rocznie Fendtem 716 vario i nie zamieniłbym go na żaden inny ciągnik z CVT, TVT czy AC lub PC. Poprostu porównojąc go do NH z TVT w przyczepie samozbierającej TORRO 5700D różnica wynosi średnio 8 litrów/h. NIE DOWIARY CO! Ale tak jest. Mam znajomego w nie dalekiej odległości który pracuje takim zestawem i podał mi ile pali NH w przyczepie. Na swoim mam od nówki 7450h do dziś i zapisane każde tankownie w notesie łącznie ze stanem licznika podczas tankowania. Więc o spalaniu mego F mogę coś powiedzieć. Dodatkowo kto mnie zna wie jak pracuje mój fendt, lekko nie ma bo ziemie mam w 50% bardzo ciężką, a i w transporcie przy 53,5 km/h na pusto nie lata. Piątki ażury ciąga i nie stęka, co może potwierdzić Rogeryk. Na jesieni z Rogerykiem testowałem F 818 podczas orki u mnie i był zdziwiony jak można taką ziemię uprawiać.
Tu możecie obejżeć mój filmik z testowania:

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#488 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 20:59

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? tozto piasek jak sie patrzy. jakby ten ciagnik 3 skiby ciagnal to mozna mowic, ze jest ciezko ;) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#489 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 21:02

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Od drogi jest faktycznie lżejsza gleba klasy 4 jednak dalej po 80 metrach przechodzi w gliniasy ił, przyjżyj się dobrze. B) Dodatkowo jest wyorywana trawa z lucerną dlatego ta 4 sypie się jak piasek bo jest wysuszona. Zresztą zapytaj rogieryka.

Edytowany przez PALAX, 27 marzec 2011 - 21:05.

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#490 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 21:05

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? nie on jest ostatnia osoba, ktora bym sie pytal o cokolwiek...

EDIT

przygladalem sie drugi raz, ale nic nie widze. zrob film w ludzkiej jakosci to moze da sie cos nadzwyczajnego zobaczyc.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 21:08

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Pewnie wiem o co ci chodzi, jednak on siedział obok z ramienia K i pilnował ciągnika. Co do jakości filmu to nic nie poradzę podczas konwenterowania z mpg4 do avi stracił na jakości.

Edytowany przez PALAX, 27 marzec 2011 - 21:11.

POZDRAWIAM PALAX

#492 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 27 marzec 2011 - 21:08

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Tak z ciekawości, ile kosztuje Fendt 80km? Z serii 200 lub 300? ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#493 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 21:14

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? @Palax-sorry ale nie wiem czy czytałeś kiedyś mój post-u mojego kuzyna Magnum MX 240 wymięka z piątką obrotową (górki, glinki pod Giżyckiem-ggg :D )-o czyms takim mozna napisac że jest ciężko....

#494 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 21:24

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Nie napisałem że mam najcięzsze gleby w Polsce, jednak w mojej okolicy tak. Te pole na filmie faktycznie jest równe inne takie nie są. Co do ziemi w woj warmińsko-mazurskim wiem jaka jest bo tam mieszkają moje dziatki i fakt górka + glina swoje robi. I pewnie bym musiał 5ty odkręcić by wdrapać się na górkę za stodołą mego dziadka

POZDRAWIAM PALAX

#495 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 06:10

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? po pierwszych 60 mth nadal uważam że Fendt jest najjj :D nie wiem jak maja to rozwiązane inne ciągniki ale za pomocą Variotronika ustawiłem tak ciągnik ze tylko siedziałem na siedzeniu i wciskałem na przemian dwa przyciski i trzymałem kierownicę... ciągnik wszystko robił sam !!

poniżej pierwsze pomiary
spalanie:
Fendt 818 vario TMS + agregat uprawowo-siewny Amazone AD-P402 (aktywny, siewnik pneumatyczny), szerokość 4m
areał 40ha
łączny czas pracy 18h
zużyte paliwo 355 litrów
ziemia klasy 3/4

wydajność 2,2 ha/h
średnio 8,8 l/ha
średnio 19,7 l/h

#496 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 01 kwiecień 2011 - 06:51

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? TY masz 40 ha i masz takie bydle :blink: ja mam 70ha i fendt 412 vario mi wystarcza i powiem że do 150 ha sam by obrobił:D. Ładny wynik nie powiem. Ale co to jest w 1 kawałku :blink:.

Edytowany przez andrzej2257, 01 kwiecień 2011 - 06:53.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#497 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 07:12

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? No tak wszystko naj a na stronie Fendta ukazała się nota serwisowa.Wszystkie ! ciągniki Vario po roku modelowym 2005 objęte są tą akcją-chodzi o zmianę korka wlewu paliwa-okazuje się że w warunkach wysokich temperatur zewnętrznych i dużej intensywności promieniowania UV (obszary szczególnie narażone to tereny podgórskie) korek ten ma tendencję do samoistnego zapłonu !

#498 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 kwiecień 2011 - 08:28

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Zaraz ktoś napisze, że to pierdoła. Dodany obrazek

#499 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 01 kwiecień 2011 - 08:50

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? @ Jaro - Pokaż gdzie to znalazłeś, sami chętnie poczytamy.
@ Andrzej2257 - Barabus kupił niedawno ten ciągnik i to są jego pierwsze prace, 40 ha miał do obsiania wiosną, a łącznie ma ok 150 o ile dobrze pamiętam.
P.S Barabus zobacz na priv.

Edytowany przez globus512, 01 kwiecień 2011 - 08:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 09:00

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? zgadza się, łacznie jest 150ha, co do zasiewów to 35ha było w jednym kawałku i 5ha w drugim.... dodam ze bardzo nieregularne pole, same kliny i przeszkody typu bagna, rowy itd

@globus512 odpisze jak porobię foty :D

Dodaj odpowiedź