Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?

1395 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Pod jakim względem Fendt jest najlepszy ;)? (592 użytkowników głosowało)

Głosuj Goście nie mogą głosować

#461 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 24 marzec 2011 - 18:51

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Mam małe pytanie, co może być przyczyną że w tylnej lampie na błotniku nie ma świateł? Na prawej lampie nie ma żadnego światła, brak kierunkowskazu, i pozycyjnego, ale stop jest.
Bezpieczniki ok, żarówki raczej też, więc co może być przyczyną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Dzisiaj, 15:59
  •  

#462 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 25 marzec 2011 - 07:09

Mam małe pytanie, co może być przyczyną że w tylnej lampie na błotniku nie ma świateł? Na prawej lampie nie ma żadnego światła, brak kierunkowskazu, i pozycyjnego, ale stop jest.
Bezpieczniki ok, żarówki raczej też, więc co może być przyczyną?

kabelki

#463 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 25 marzec 2011 - 15:59

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? @brzozak2 no brak mocy czuje tylko wtedy gdy skrzynia zimna jest np. w zimie jak jade po śrute rzepakową do bodaczowa,fendt przez pól godziny jedzie mniej niż 30km/h ;[ a po to 60km/g B). Poprostu muszę kupić grzałkę do skrzyni i będzie lux. A w orce z ibisem xxl4 vario jest ok orze na 2m z prędkością 7km i myślę nad packomatem. Mój fendt to 412 vario :).

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#464 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 marzec 2011 - 16:12

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Skrzynia bezstopniowe mają większą stratę mocy przy przeniesieniu napędu na koła. Dodany obrazek Nie denerwuj się jeżeli ktoś tak piszę, bo tak jest. Dodany obrazek

#465 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 25 marzec 2011 - 16:18

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? ciekawe jak leci 60km/h skoro konstrukcyjnie skrzynia w 412 z lat 99-06 sprzedawane były bez ograniczeń i szły max 56km/h ;) a teraz 40 i bez kompa więcej nie idzie, a nawet jak już idzie to 56 a nie 60km/h :lol:

@brzozak2 no brak mocy czuje tylko wtedy gdy skrzynia zimna

gdyby sprawność układu przeniesienia napędu była na tym samym poziomie w Fendzie co np JD6430 z PQ czy AQ to byś zauważył różnicę ile to Fendt przez Vario gubi mocy ;)
Pisze Jd bo akurat oni mają transmisję o najmniejszych stratach, no powiedzmy jedną z najlepszych :)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#466 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 marzec 2011 - 16:22

Skrzynia bezstopniowe mają większą stratę mocy przy przeniesieniu napędu na koła. Dodany obrazek Nie denerwuj się jeżeli ktoś tak piszę, bo tak jest. Dodany obrazek

Już pisałem, że czysto teoretycznie. W Praktyce takie stwierdzania można wsadzić sobie głęboko w d...

#467 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 marzec 2011 - 16:30

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Nie czysto teoretycznie, tylko takie są fakty. Dodany obrazek Hubert akurat w skrzyni bezstopniowej ta strata jest rekompensowana poprzez optymalny dobór przełożeń. Dodany obrazek

#468 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 marzec 2011 - 16:33

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Bobek...wszystko co piszesz jest przez Ciebie gdzieś tam przeczytane, bądz usłyszane. Podaj jakiś konkretny przykład...

#469 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 16:46

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Versu przeciągnęło Directa jak ich podczepiliśmy na hol ;)
W pracy polowej z gruberem tak samo dociążone ciągniki ( Direct nawet deczko cięższy) z tym samym gruberem, prędkość 9km/h (+/-1km/h w zależności od terenu) obroty bardzo podobne ustawione były na 1600-1700obr/min ale wiadomo że wahać się będą i direct spalił litrę więcej na tym samym polu zrobione po 0,5ha testowaliśmy w tedy auto guilde także robiony był co drugi przejazd aby warunki glebowe były jak najbardziej porównywalne. Przy ustawieniu tych samych obrotów 1600 prędkość w Direcie spadła średnio o 0,5km/h. Prędkości mierzone radarem a nie "V na kołach"
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#470 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 25 marzec 2011 - 16:47

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Między waszymi wypowiedziami zapytam jeszcze raz o światło. Jakie kable sprawdzić, czy może coś innego? W lampie wygląda wszystko ok, jeszcze podczas ostatniej jazdy było światło z tej lampy, a nagle znikło, co może być przyczyną?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 16:50

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? miernikiem ;) obwód kabel zamontowany w ciągniku od włącznika daj jeden kabel bo miernika a drugi przy lampie jak obwód się zamknie to lampa.
Opcja druga to przez włącznikiem może być coś nie tak

#472 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 marzec 2011 - 17:23

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Łukasz@ u mnie na testach Valtry T z Versu i Direct wyszło dokladnie co innego niz u Ciebie.
Wyniki pod kazdym względem były porównywalne, jak nie takie same

#473 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 18:52

Bobek...wszystko co piszesz jest przez Ciebie gdzieś tam przeczytane, bądz usłyszane. Podaj jakiś konkretny przykład...

@hub widzialem co 5 lapowy glebosz robi ze stara 930 :lol: :lol: .

szczerze to nie wiem czy w tym zakresie predkosci moj ciagnik lepiej by sobie nie poradzil. vario dopoki ciagnie hydraulika to jest tragedia.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#474 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 marzec 2011 - 19:40

Bobek...wszystko co piszesz jest przez Ciebie gdzieś tam przeczytane, bądz usłyszane. Podaj jakiś konkretny przykład...

Jak już pisałem, jest to opinia człowieka, który ma pojęcie o czym mówi. Dodatkowo dopiszę, że Vario Fendta pod względem najnowszych skrzyń wypada słabo. Przykładowo skrzynia AutoCommand ma więcej napędu przenoszonego drogą mechaniczną. Największą zaletą Vario jest to, że jest już sprawdzona na przestrzeni kilkunastu lat, natomiast AC jest nową skrzynią i ciężko powiedzieć, czy zastosowane technologie sprawdzą się w wieloleciu.

Z tego co czytałem w kilku instrukcjach oraz książkach, to poniżej 6km/h nie powinno się przeprowadzać prac, które wymagają dużego momentu obrotowego i mocy przenoszonych na koła.

#475 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 marzec 2011 - 22:57

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? @Bobkowi juz pisałem o moich doświadczeniach z JD 6830 z AP i moim 6830 z PS... wyniki w 2 roznych pracach z tymi samymi maszynami identyczne.

#476 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 01:44

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? jedno jest pewne vario jest najbardziej komfortowa skrzynia jaka zastosowano w ciagniku rolniczym, a to glownie przez stosowanie szerokiego zakresu przelozen na drodze hydraulicznej (jako jedyna wykorzystuje silnik hydrauliczny o zmiennej chlonnosci), druga sprawa, ze to bardzo sprawdzona i bezawaryjna konstrukcja, ale na tym jej zalety sie koncza.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#477 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 marzec 2011 - 09:59

bardzo sprawdzona i bezawaryjna konstrukcja

A znasz zdanie sceptyków odnoście tych skrzyń ? 6tys mth i koniec jej żywotu :lol:

#478 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 26 marzec 2011 - 10:03

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? A to że jechałem 60km/h to sprawdzałem samochodem. Powiem tak każda skrzynia ma wady i zalety :).

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#479 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 10:18

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? to cię załamię, w licznikach samochodowych występuje błąd pomiarowy od 3 do 12% w zależności od marki i prędkości, także dalej obstaje przy swoim przy 60 km/h to mialeś 53-56km/h, ale mniejsza o to :)
Hubert a ile AP się rozleciało przed 1 tyś godzin? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 17:47

Jak już pisałem, jest to opinia człowieka, który ma pojęcie o czym mówi. Dodatkowo dopiszę, że Vario Fendta pod względem najnowszych skrzyń wypada słabo. Przykładowo skrzynia AutoCommand ma więcej napędu przenoszonego drogą mechaniczną. Największą zaletą Vario jest to, że jest już sprawdzona na przestrzeni kilkunastu lat, natomiast AC jest nową skrzynią i ciężko powiedzieć, czy zastosowane technologie sprawdzą się w wieloleciu.

Z tego co czytałem w kilku instrukcjach oraz książkach, to poniżej 6km/h nie powinno się przeprowadzać prac, które wymagają dużego momentu obrotowego i mocy przenoszonych na koła.

Już od kilku dobrych lat przekładnie wsadzane w autocommond są montowane w serii 75** i jakoś się sprawdziły :) Mi też osobiście się wydaje że mechaniki mają większy potencjał niż wariat.

Dodaj odpowiedź