Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?

1395 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Pod jakim względem Fendt jest najlepszy ;)? (592 użytkowników głosowało)

Głosuj Goście nie mogą głosować

#441 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 22:57

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? @Hub fakt nie mozna jezdzic w taki sposob jak przedstawiles, ale przeciez to w kazdej instrukcji pisza, zeby o te 0.2 bara bylo nizsze cisnienie w blizniaku.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Dzisiaj, 09:56
  •  

#442 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2011 - 12:44

Na 100% nie miał bliźniaków, tylko Case steiger w tym gospodarstwie ma bliźniaki

Ps

Siedzenie w Fendt'cie faktycznie nie należy do najlepszych, ale i tak siedzi się wygodniej jak w wyżej wymienionym Case. Steiger ma całkiem wygodne siedzenie, ale Fendt ma znacznie lepszą amortyzacje kabiny i amortyzowaną przednią oś

Mówisz o siedzeniu pasażera czy operatora? Siedzenie operatora jest jednym z wygodniejszych i najcichszych na jakich pracowałem.

#443 Share fendtrisix

fendtrisix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 13:35

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Mówiłem o siedzeniu pasażera.

#444 Share Kuba87

Kuba87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, uprawa uproszczona i bezorkowa!

Napisany 20 marzec 2011 - 09:51

A może nie wiesz o bliźniakach?? Znam 2 przypadki rozwalonych przegubów i w oby przyczyną były bliźniaki, a dokładniej opony o tym samym profilu z takim samym ciśnieniem.

Czyli jak powinno stosować się bliźniaki? Opony o niższym profilu, jeśli ten sam profil to czy jest to dopuszczalen przy niższym ciśnieniu (o ile niższym), jakieś przykłady opon "głównych" i bliźniaczych by spiąć to w całość i by nie powodowało to żadnych negatywów?

#445 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 10:01

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? ta sama wysokosc, cisnienie mniejsze w blizniaku o 0.2 bara.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#446 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 marzec 2011 - 10:03

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Bliźniaki powinno się zakładać o profil niższe niż normalne opony, bądz też taki sam profil ale z ciśnieniem od 20%-50% niższym.

np. opona ciagnika 520/85 R 38
opona bliżniak 520/70 R 38

np 2. opona ciagnika 520/85 R 38 ciśnienie 1,2
opona bliżniak 520/85 R 38 ciśnienie 0,8

#447 Share Kuba87

Kuba87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, uprawa uproszczona i bezorkowa!

Napisany 20 marzec 2011 - 10:20

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Yhm - a jak w głównym kole jest 0,8 to ciśnienie rzędu 0,4/0,6 w bliźniaku nie będzie szkodliwie działało na oponę czy z góry przyjmuje się założenie, że jak stosuje się bliźniaki to nie schodzi się w kole głównym poniżej jakiejś wartości ciśnienia?

#448 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 12:12

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? ja stosuje 1,0 i wtedy 0,8 w blizniaku. przy standardowych oponach i felgach nie mozna schodzic ponizej 0,8 bo nizsze cisnienie nie gwarantuje odpowiedniego przeniesienia momentu, tzn. felga moze sie zaczac obraca w oponie.

@hub w tym przykladzie co podales roznica w wysokosci opon to 8 cm, moim zdaniem niepotrzebnie tak duzo.

#449 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 marzec 2011 - 12:14

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Brzozak@ ja tak stosuję i efekt jest porównywalny jak w identycznym profilu z nizszym cisnieniem. Z koła głównego spuszczam jedynie trochę powietrza. Jednak lepszym rozwiazaniem są takie same opony z mniejszym cisnieniem w blizniaku.

#450 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 23 marzec 2011 - 19:26

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Mnie wkurzają takie posty że fendt traci moc przez vario jakoś kurde u mnie jest wszystko wporzo. A co do john deera 6D to bardzo mnie on zawiódł<_< po ostatnim agrotechu chyba wiecie dlaczego.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2011 - 19:57

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Prawda aż tak boli, że taki idealny on nie jest :D

#452 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2011 - 21:33

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Idealny nie jest, ale chyba naj :P

#453 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 21:40

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? @hub fendt jest dobry, ale nie mozna stwierdzic, ze naj...
do prac stricte ciezkich polowych ciagle wolalbym jd czy case ;) .

Mnie wkurzają takie posty że fendt traci moc przez vario jakoś kurde u mnie jest wszystko wporzo.

oznacza to, ze po prostu nie wiesz czym jezdzisz tak do konca, natomiast jak juz powtarzalem rolnik nie musi wiedziec :) .
musi wiedziec co mu na polu sie dzieje, a nie w maszynie, bo on jest tylko uzytkownikiem.

jednak skoro jest tylko uzytkownikiem to nie powinien takich "fachowych" opinii wypisywac

#454 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2011 - 21:43

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Racja Brzoz@ moj post był podpuchą B)

#455 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 21:45

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? No ale pewnie Case z serii Magnum, po tym jak Case jest w CNH to już chyba nie do końca, bardzo Niu Hollandowaty się stał.

@andrzej każdy ciągnik traci moc przez skrzynię, czytaj co piszesz.

#456 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 22:13

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Mam znajomego który posiada ok 1200ha i teraz kupuje sobie fendty pytałem dlaczego tak to powiedział, że są ona naj bardziej uniwersalnymi ciągnikami do transportu, do prac w polu :) posiada oczywiście też i inne marki ale stawia naj bardziej na Fandta :)

#457 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 22:53

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? z tym sie moge zgodzic ;) .

@hub z casem przyznam racje, ale i tak zachowal najwiecej z case wsrod reszty modeli. zauwaz, ze nowy nh stal sie blizniaczo podobny do case, a nie na odwrot jak w przypadku reszty ;) .

#458 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2011 - 06:34

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Nowe Magnum z tego co czytałem nie jest bliźniakiem T8. Dodany obrazek Magnum jest krótszy, niż T8 o rozstawie osi 3.4 metra. Dodany obrazek

#459 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 08:11

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? aha no prosze, moze to i dobrze. widzialem t8 w kielcach i ma calkiem inne proporcje niz poprzednik (przyznasz, ze jest bardziej podobny do magnum teraz), dlatego uroilem sobie, ze poszli na latwizne i zmienili kolory + pierdoly we wnetrzu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2011 - 09:26

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Magnum vs. T8

Skrzynia, silnik i wiele innych rzeczy są takie same. Dodany obrazek Kabina też jest wspólna, jednak detale się różnią. Dodany obrazek Największa różnica to rozstaw i ogólnie przednia część ciągnika. Dodany obrazek Case ma oś bardziej pod silnikiem, NH natomiast znów wysunął przednią oś mocno do przodu.

Edytowany przez Profil usunięty, 24 marzec 2011 - 10:32.

Dodaj odpowiedź