Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?

1395 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Pod jakim względem Fendt jest najlepszy ;)? (592 użytkowników głosowało)

Głosuj Goście nie mogą głosować

#381 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 07:38

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Uważam ,że nie ma złych ciągników są tylko źli użytkownicy i takowi mechanicy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Dzisiaj, 05:36
  •  

#382 Share LukaszCh

LukaszCh

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 26 październik 2010 - 12:53

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Generalnie masz racje, jesli ktos uzytkuje ciagnik z poszanowaniem i przede wszystkim zgodnie z jego przeznaczeniem to maszyna odwdziecza mu sie bezawaryjna praca. Zgodze sie rowniez z poprzednikami, ze maszyny z zachodu wyprodukowane w latach 80. i 90. ubieglego stulecia biły i nadal biją o przysłowiową głowę naszą krajową produkcję z tamtego okresu, zarówno pod względem wydajności, komfortu jak i bezawaryjnosci.

#383 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 październik 2010 - 13:04

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? bija je na glowe, ale nie dlatego, ze ich inzynierowie, tokarki, czy materialy byly lepsze tylko dlatego, ze komunizm nie pozwalal na rozwoj.
to, ze sie nie da nadrobic tych parudziesieciu lat, o tym dzis mozemy sie przekonac.

warto przypomniec ciezka serie ursusow, ktora jak wchodzila, to byla bardzo nowoczesna i udana na owe czasy.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#384 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 26 październik 2010 - 13:13

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Ale pytania do tej sondy to chyba po paru głębszych wymyśliłeś ;[ zdecydowanie parametry i niezawodność, osiągi oraz rozbudowanie wszystkich układów szczególnie hydraulicznego i napędowego. U mnie ciągnik ma robić w silniku Turdus (może będzie M1 Delvac) w kabinie syf :P Cena kwestia upodobań kupiłbym Zetora nie miałbym Waio, Wichra, Cyklopa a tak mam Pronara TSA na 120 mth rocznie wystarczy. Zresztą "Nie każda menda pasuje do Fenda...." :blink:

#385 Share agrotechnicZ165

agrotechnicZ165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Zetor Fan, Modele.

Napisany 03 grudzień 2010 - 19:36

bija je na glowe, ale nie dlatego, ze ich inzynierowie, tokarki, czy materialy byly lepsze tylko dlatego, ze komunizm nie pozwalal na rozwoj. to, ze sie nie da nadrobic tych parudziesieciu lat, o tym dzis mozemy sie przekonac.warto przypomniec ciezka serie ursusow, ktora jak wchodzila, to byla bardzo nowoczesna i udana na owe czasy.

To to też, ale warto też zaznaczyć że praktycznie wszystkie ciężkie ursusy serii NUR-75 (tak piszą w książkach)był z góry przeznaczone dla PGR-ów, a te co miały iść na zachód były robione na innej taśmie produkcyjnej, wg. innych standardów. Więc myślę że to nie chodzi o rozwój, tylko warunki- kto 30 lat temu miał tyle ha, żeby kupić Kirowca albo 6-tkę? Nie wspominam już o systemie przydziałowym, bo jeśli ktoś dostał 4-ę albo 6-tke, to albo ktoś się pomylił, albo odrzut zwyczajny. Zresztą nadmienić trzeba że nowe maszyny które miały po parę dni, po prostu znikały z placów, magazynów PGR-ów, SKR-ów i podobnych...

Ale wracając do tematu, mi FENDT podoba się solidnością- firma która powstała na początku lat 30-tych (a więc dużo m młodsza od JD i Case), zaczynała od samoróbek. I gdyby nie solidność, nie uzyskała by renomy najlepszych ciągników. Osiągi i wygląd to inna sprawa, bo nie ma ciągnika idealnego, każdy ma jakieś wady i każdy ma swój gust.
Ha traktor, Akkor Zetor!

Zetor Team

#386 Share skoko

skoko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 22:51

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? co powiecie o 208 vario (80)km posiada ktoś ? jak się sprawuje posiadam inny temat link niżej może pomożecie bardzo mi zależy . :mellow:

http://www.agrofoto....772#entry608772
▬▬►

#387 Share zyza

zyza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 16:29

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? no wlasnie a jak jest ze spalaniem w nowych fendtach?w lekkiej pracy?

#388 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 20:14

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? dobrze nawet bardzo dobrze porównując do JD i NH

#389 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 23:14

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Skąd wiesz ?

#390 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2011 - 23:25

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Już sądziłem, że temat spalania mamy zamknięty... Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 23:30

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? No bo się okazuje że ja np. potrafię zużyć tyle samo paliwa co ktoś inny w ciągniku o takiej samej mocy wyprodukowanym przez wiodącą firmę ze sterowaniem SMT :D (albo dowolnym innym)-i nie da się ludziom wytłumaczyć-każdy wie że Zetor i JD to smok panie jest i basta...

#392 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 13:20

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? śmieszne gadanie xD
mam porównanie NH TD60D i Lampo 55W i wiem że NH spali wiecej. Moc ta sama (zalezy w jakiej robocie)
czesto wozimy obornik Fendtem 312 i JD 6220 obciązenie bardzo podobne (oba ciągają po 14-15ton) jedziemy jeden za drugim, predkość około 30km/h i JD spala 20% wiecej

Edytowany przez kamil41, 27 styczeń 2011 - 13:43.

#393 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2011 - 16:28

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Jakieś konkretne wartości spalani? Mamy TD5010 3,2 litra 4 cyl. przy prasowaniu, czyli obciążenie spore, bo szerokie pokosy i słoma tęga, to ciągnik na pusto nie chodzi. Jak mierzyłem wyszło 7,5 litra na godzinę. Kuzynki szwagier ma tego nowego Lampo około 60KM i narzekają, że mało żwawy. Dodany obrazek Nasz TD też mocarzem nie jest z przyczepą 6 ton radzi sobie gorzej, niż JD 80KM z przyczepą 10 ton. Dodany obrazek Mam na myśli charakterystykę jednostki, dodatkowo w NH biegi mało na siebie zachodzą. Dodany obrazek

#394 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 16:57

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Lampo 52km NH 59km i w transporcie faktycznie NH jest mocniejszy ale na wałku sytuacja sie odwraca.
W cieżkich pracach (jak na ta moc) nigdy nie sprawdziłem ale w lżejszych typu gleboglyzarka Lampo 4l a NH 5l albo delikatnie wiecej. NH w prasie JD schodził z obrotów na najniższym biegu a Lampo jakoś idzie płaczem-o spalaniu wtedy lepiej nie wspominać

#395 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 17:25

śmieszne gadanie xD
mam porównanie NH TD60D i Lampo 55W i wiem że NH spali wiecej. Moc ta sama (zalezy w jakiej robocie)
czesto wozimy obornik Fendtem 312 i JD 6220 obciązenie bardzo podobne (oba ciągają po 14-15ton) jedziemy jeden za drugim, predkość około 30km/h i JD spala 20% wiecej

No właśnie ciekawe czyje jest to śmieszne gadanie-między Fendtem a JD jest całkiem spora różnica mocy-może ten JD jest "przeciążany" przy tej robocie a Fendt pracuje z optymalnym obciążeniem ?

#396 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2011 - 17:28

Moc ta sama (zalezy w jakiej robocie)

zgodnie z tym co wyczytałem to 6220 w nowmie DIN mocy znamionowej ma 90KM, a Fendt 312 110KM ;)
Po pierwsze
Mój odnośnik
Fendt w teście w cale nie jest taki oszczędny :P
Mój odnośnik
Jd 6534 bo 6220 nie ma

Z testów wynika że JD max weźmie 326 a Fendt 319 czyli różnica wynosi jedynie 7g/kWh
Biorąc pod uwagę, że silniki o niższych normach emisji spalin spalają jednostkowo mniej paliwa czyli seria 6020 spali mniej, to jednak to obstawiam, że spalanie będzie takie same gdyż nowe rodzaje wtrysku obniżą spalanie w serii 6030 pomimo wyższej normy.
A jak nie przemawia do was powyższa wypowiedź bo dla Mnie też jest naciągana bo za dużo w niej przypuszczeń, to
Fendt srednio bierze 260 g/kWh czyli 16 litrów jak JD spali o 20% więcej czyli 19,2 litra (+3,2) przy mocy niższej o 20KM to kupić JD w full wypasie za dużo mniej kasy i zanim przerobimy te różnice w kasie to kupimy drugi ciągnik. Różnica zapewne ze 50 tyś wyniesie więc zanim 3,2* 4,6zł/litra (średnio) to trzeba zrobić te 3,3 tyś godzin

Edytowany przez Profil usunięty, 27 styczeń 2011 - 17:29.

#397 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 17:51

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? no wiesz w gospodarstwie hodowlanym to 2 lata ;) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#398 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 17:51

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Do porównania weź lepiej JD 6320-to te same lata i seria.

#399 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 17:58

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? 15ton przeciążony? NH TD60D idzie to ciągać przy predkości 30km/h, bardziej bym powiedział że Fendt niewykożystany
Mam świadomość że to inne ciagniki ale nie bede mówił o 6430 skoro nie mam z nim w zaden sposób do czynienia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 18:06

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? dzieki przekladni bezstopniowej fendt lepiej dopasuje sie do istniejacych warunkow i nawet w pracy, ktora nie wykorzysta potencjalu, nie wplynie to zle na zuzycie paliwa.

ojciec w tym roku niunkiem ponad 30 ton samego ladunku z pola ciagal ;) .

Dodaj odpowiedź