Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?

1395 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Pod jakim względem Fendt jest najlepszy ;)? (592 użytkowników głosowało)

Głosuj Goście nie mogą głosować

#361 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 czerwiec 2010 - 10:04

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Nie chciałem drążyć nowego tematu, więc podpinam się pod ten.

O to c; udało mi się znaleźć w bogatych zbiorach portalu YouTube:

Fendt 211 Vario. :D Szczerze chodzi, jak MF 255, albo stary Zetor 7211. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Dzisiaj, 23:56
  •  

#362 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 15:52

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Ta seria to trochę im nie wyszła....
Jak dla mnie połączenie 110km i silnika 3cylindrowego to przesada :D

#363 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 czerwiec 2010 - 18:01

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Fendt nie słynie z pięknego ,,dzwięku''

#364 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 19:25

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Nie zgodzę się. Seria 500 z silniami MWM miała przyjemną pracę, 700 też mają całkiem przyjemną pracę.

#365 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 czerwiec 2010 - 21:02

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?

Nie chciałem drążyć nowego tematu, więc podpinam się pod ten.

O to c; udało mi się znaleźć w bogatych zbiorach portalu YouTube:
http://www.youtube.c...eos=1fyWvilAw3M

Fendt 211 Vario. :) Szczerze chodzi, jak MF 255, albo stary Zetor 7211. :D

Proszę mi tu mego Zetorka nie obrażać  :)

#366 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 16:38

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Ja tam bym wolał fendta od zetora nie wiem jak wy. Co do tego 3 cylindrowego silnika juz gdzies pisałem są nisze, segmenty rynku, pozycjonowanie produktu itd. Seria 200 musi różnić się czymś od serii 300.

#367 Share radzikus

radzikus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Honda Civic "UFO" :)

Napisany 08 czerwiec 2010 - 20:49

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Koledzy coś jednak w tych fendtach jest- we wsi jest tylko jeden bodajże z 83r. Nadziwić się nie mogłem jak zobaczyłem obsługę tuz'a na błotnikach, gościo kupił kilka lat temu a pomimo 9000mth pracuje bez usterek. Mój Ursus 914 rocznik 1989 kupiony na przetargu z upadajacego ursusa ma tylko 3000mth a już kilka usterek było w tym pompa, wspomaganie kierownicy, oraz elektryka.

Technologia mocno wybiegała w przyszłość...
C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

#368 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 czerwiec 2010 - 07:01

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Z tym przebiegiem w ursusie róznie moze byc bo w nich zegary padały jak muchy.

#369 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 czerwiec 2010 - 13:54

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Fendt liczy godziny i ciężko określić przy czym pracował. :)

#370 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 24 czerwiec 2010 - 12:25

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Zaskakujące spostrzeżenie tu padło ;) . Nie wiem jak ktoś po mth pracy chciałby określić przy czym pracował ciągnik, skoro po godzianch nie można, a czy wogóle można? To tak jak po stanie licznika samochodu można określić po jakich drogach i z jaką prędkością jeżdził. :) Nonsens
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share CROW

CROW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 27 czerwiec 2010 - 19:57

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? W moim przypadku fendt jest naj... dlatego że byl najtańszy z tych które brałem pod uwage przy zakupie.
Założenie było takie: min.90km, amortyzowana oś i kabina i to najtaniej spełnił fendt 309! Pod uwage był brany jeszcze JD i DF.

#372 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 18:51

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? 300Ci już nie produkują,i to chyba było powodem niskiej ceny....309vario już była by trochę droższa :)

Edit: A tak w ogóle to seria 300Ci miała amortyzację przedniej osi i kabiny??

#373 Share CROW

CROW

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 19:46

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Ja kupiłem 309vario. A czy 309Ci mieł amortyzację to nie wiem.

#374 Share rafal124

rafal124

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 09:39

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Fendt to jest Fendt, najlepsze ciągniki od najstarszych modeli, a co jest najleprzego w fendach, ma bardzo dobre wyposarzenie, czyli naprzykład EHR, Rewers Elektrohydrauliczny, i TURBOMATIK . poprostu ciągnik nie do zdarcia.

#375 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 25 sierpień 2010 - 18:27

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Hehe, ale tu lecą superlatywy o tych traktorach a nie wiem czemu, dupia sie jak wszystkie inne i tyle :D Trzeba pogadać z ludźmi co jeżdżą i naprawiają na co dzień te traktory, masa ludzi wychwala np. serie 500 a to z deka psujący sie traktor...

#376 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 00:28

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Ostatnio miałem do czynienia z jakimiś dwoma Fendtami, jedno to koparko ładowarka, reanimowąłem tam sprzęgło, tarcze cierne od drugiego stopnia(suche) i łożysko od 2 stopnia. Tarcza 1 stopnia jest tam łopatkowa, nie wiem czy w oryginale jest taka sam, ale bardzo wydziera docisk. Sprzęgło było w sumie całe do wywalenia. Coś koło 5 tyś miało się zakręcić. Tarczę zrobił nam gość z Kępna , wyglądała jak nówka za 200zł, dociski przetoczyliśmy. Także reanimacja sprzęgła 1 stopnia wyszła około 300zł z paliwem na dojazd.

Tarcze cierne 2 stopnia jednak już nie były tak tanie(100-150 za sztukę czy coś), ale nie wiem ile kosztowało...bo ja części nie kupuje praktycznie nigdy jak komuś robię cokolwiek. Wolę jak ktoś sobie kupuje.
Rozjechanie tej koparko ładowarki było lekko mówiąc do bani. Większość instalacji musiałem wybebeszyć, kolumnę kierowniczą odkręcić, zdjąć bak paliwa. W sumie środek był na stołku wyjęty na bok. Zjechanie tego było stresujące, ale udało się zaskakująco szybko. W każdym bądź razie ciągnik może niezawodny, ale jakby kupić oryginały to zabójczy dla portfela no i nie wygodny do pracy jak dla mnie.

Drugi Fendt to był ciągnik kolegi, farmer jakiś z 1990 roku bodajże... silnik, a dokładniej woda do oleju poszła. Nie sprawdził tego jak kupił, no i przy okazji wyszło, że wtryski były odwrócone i nie rozpylały w komorę paliwa. Wcześniej już ktoś głowice zdejmował. Wymieniłem gumki pod cylindry. Nie pamiętam ile to kosztowało ale drogo, jak za same gumki. No i fajnie, że były to cylindry mokre, a nie suche. Przekręciłem wtryski i ciągnik nagle dostał mocy:D

Oczywiście problem pojawił się z założeniem wałków wyrównoważających, ale znalazłem znaki umieszczone na wale i na wałkach także poszło w miarę szybko:D.

Moim zdaniem ciągniki są dobre, dobre materiały itd, wytrzymałe, szkoda tylko, że męczące przy pracy.

#377 Share agrotechnicZ165

agrotechnicZ165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Zetor Fan, Modele.

Napisany 31 sierpień 2010 - 12:23

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Ja nie wiedzę powodów żeby się przyczepić do Fendta. U nas 5 letni JD który lata z beczką brei 24 h na dobę, w ciągu tych 5 lat ma nabite 11 200 h/mth, ale już po 3 latach skrzynia potrzebowała reanimacji. A w sąsiedniej wsi jeździ taki stary fendt z lat 70-tych i z tego co wiem nic mu nie dolega, a komfortem przebija ursusy z początku lat 90-tych. No ale prawda jest taka że to co wtedy robili na zachodzie było DLA ludzi, bo u nas jak wiadomo większość co zrobili to szła do PGR-u i po paru latach było dosłownie zmasakrowane, a taki 40 letni Deutz lub Fendt- dobrze utrzymany przez Niemca, stoi na podwórzu jak nówka, no wiadomo ze robił coś tam przy nim, bo a to się łożyska zużyją, a to simeringi, a to okładziny sprzęgle. Ale prawda jest też taka że kiedyś jak coś robili to robili na jakość i żeby to służyło, a nie na ilość. Wątpię żeby taki nowy JD 6930, dorównał wiekowi JD 4950.

A co do dźwięku silnika- to ma robić a nie ładnie brzmieć.
Ha traktor, Akkor Zetor!

Zetor Team

#378 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 sierpień 2010 - 15:43

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? dałeś dobre porównanie.... John Deera który robi 2tys mth/rok i Fendt'a którym jezdzi prawdopodobnie stary dziadek i nie przekracza rocznie 100mth...
Żeby porównać ciagniki trzeba mieć odniesienie do tej samej pracy oraz to podobnego przebiegu

#379 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 sierpień 2010 - 18:27

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Po pierwsze nie ma co pisac podając za przykłady wiekowe wyeksplatowane maszyny. Ich własciciele na zachodzie pozbyli się własnie dlatego że za kładany okres eksploatacji własnie się skończył. Chyba żadna fabryka nie zakłada że sprzęt bedzie chodził 20 czy 30 lat. A że chodzi po tym wieku to już jak w loterji i zalezy od wczesniejszej eksploatacji i serwisowania.
Po drugie taki sprzet jest czesto reanimowany przez polskich handlarzy aby tylko za brame wyjechał i stąd awarie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share masato

masato

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 22:50

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Mój sąsiad sprowadzi czasem sobie ciągnik na handel. Miał trzy John Deery, w jednym filtr oleju był założony odwrotnie, chyba od skrzyni czy coś, ale nie pamiętam. Mój ojciec to mu robił i w sumie przez przypadek do tego doszedł. Kupił za grosze bo niemiec stwierdził, że coś kaput. Naprawialiśmy wiele wiekowych sprzętów z zagranicy i szczerze to w dużo lepszej kondycji były niż nasze polskie zbyry.

Dodaj odpowiedź