Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?

1395 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Pod jakim względem Fendt jest najlepszy ;)? (592 użytkowników głosowało)

Głosuj Goście nie mogą głosować

#341 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 13:45

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? To jeżeli ja jade beemką ze stałą prędkością i pokazuje mi spalanie 6 - 8 l/100km , a na stacji wychodzi 7l/100km to w którą strone jest to odchylenie 20-30%
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Dzisiaj, 03:08
  •  

#342 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 13:58

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? W dół-pochylenie stoku Dodany obrazek -podobnie jak w Fendtcie-mój znajomek ma dwa-309 Ci i 714 i klnie się że żadnego więcej na podwórku widzieć nie chce-309 służyło bezawaryjnie parę lat (teraz z kolei często coś pada)-714 jest inne-tam awarie zdarzają się na okrągło...(jakby coś to też lubię Fendta chociaż mam JD)-więc nie pisz proszę że jest bezawaryjny-bo nie każdy Ci uwierzy...

#343 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 16:33

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Ta 309Ci to musiała mu się wadliwa trafić,bo korbanek do tej serii wyjeżdżał najmniej razy...
Dowód np.pod zdjęciem http://www.korbanek....rmer_300ci.html

#344 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 kwiecień 2010 - 17:27

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Czy przypadkiem spalanie chwilowe nie jest mierzone bez odliczania powrotu do zbiornika?

#345 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 19:00

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? To sporo tych wadliwych wypuścili bo w warsztacie w mojej wiosce już w dwóch 309ci sprzęgło robili ,a w 412 uszczelkę z pod głowicy wydmuchało ,ale w tym wypadku to była wina użytkownika .

#346 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 19:23

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Najczestrza przyczyna szybkiego zluzywania sie sprzegla jest zla technika jazdy.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#347 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 kwiecień 2010 - 19:29

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Przecież 309Ci ma sprzęgło Turbomatik przez wielu uznawane za "niepalne". :rolleyes:

#348 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 19:46

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? "Niepalne"??? Mozesz je szybciej zniszczyc niz ci sie wydaje, a poza tym masz jeszcze zwykle sprzeglo. Trzeba wypracowac sobie technike jazdy i pamietac o tym ze ma sie wlasnie takie cacko jak turbomatic. Jesli umiesz dobrze pracowac ze sprzeglem turbomatic to normalne sprzeglo jest praktycznie niezniszczalne.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#349 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 kwiecień 2010 - 19:52

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? To dziwne, bo w założeniu Turbomatik miał niwelować szarpnięcia i jazdę na pół sprzęgle. :rolleyes: Czyli puszczasz sprzęgło i reszta robi się sama.

#350 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 19:54

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? to prosimy @kosti o instrukcje na bezawaryjną jazdę Turbomatic'em :rolleyes:

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 20:06

Czy przypadkiem spalanie chwilowe nie jest mierzone bez odliczania powrotu do zbiornika?

A czy przypadkiem w nowych ciągnikach spalanie nie jest liczone na podstawie czasu wtrysku? Przepływek chyba już w ogóle nie ma.

#352 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 kwiecień 2010 - 20:07

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Być może nie znam się na pomiarach spalania w ciągniku. :rolleyes:

#353 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 20:09

Ta 309Ci to musiała mu się wadliwa trafić,bo korbanek do tej serii wyjeżdżał najmniej razy...
Dowód np.pod zdjęciem http://www.korbanek....rmer_300ci.html

Jaki tam dowód-czysty marketing Dodany obrazek -zauważ że ja znam niemiecki i jestem zarejestrowany na paru niemieckich forach rolniczych...więc na reklamę się nie łapię-nie mówię że jest zły ale i nie rewelacyjny

#354 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 30 kwiecień 2010 - 10:57

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? musze stwierdzic drodzy koledzy ze ja nie spotkalem sie jeszcze z calkowicie bezawaryjnym ciagnikiem nawet niezniszczalne c 360 sie kiedys zepsuje :rolleyes: hehe
co do fendta to moj kumpel ma od niedawna 2 fendty po prawie rocznej eksploatacji jest zadowolony z 309 vario i 820 vario no konfort jest nieziemski dzieki skrzyni vario (a czy ona sie rozlatuje czy tez nie to juz inna sprawa on jeszcze empirycznie nie moze tego dowiezc ) inna strona medalu jest to iz przyciskow jest tam co nie miara i po zajeciu miejsca w centrum dowodzenia w 820 pytam sie wlasciciela a jak opuszcza sie podnosnik i wlącza walek a on z rozbrajajaca szczeroscia stwierdzil poprostu nie wiem hhehe no i cena troszke drogo :) mial kupic NH ale ze wzgledow ambicjonalnych wybral ta marke ktora niezaprzeczalnie jest marka bardzo dobra lecz jak sam mowil tyci za droga co do relacji miedzy JD Fendziem i Valtra to moim skromnym zdaniem zadna z tych marek nie wychodzi tu na prowadzenie ani tez zbytnio nie pozostaje w tyle jak wiadomo wiele egzemplarzy kazdej z tych szacownych marek wypracowalo przebiegi dochodzace nawet do 20 tys mtg i pracuja dalej a czy bardziej sie sypaly czy mniej kto to wie ?

#355 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 13:02

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? valtra w tyle nie odstaje marketingiem i cena, rozwiazaniami technicznymi i osiagami zdecydowanie.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#356 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 15:06

to prosimy @kosti o instrukcje na bezawaryjną jazdę Turbomatic'em :rolleyes:

Właśnie,przypomniało mi się coś.Kolega mówił że sprzęgło w 300-setkach Ci najmniej ucierpi gdy:
Przy zwykłej jeździe szosą wałek jest włączony,lecz prędkość wałka jest ustawiona na 0obr.I teraz moje pytanie,czy lepiej tak jeździć,czy normalnie to znaczy wałek ustawiony na np.540obr,lecz wyłączony??

@jaro możliwe że jest tam trochę reklamy,ale zauważ że pod innymi zdjęciami na stronie korbanka niema takiego opisu.Druga sprawa,u mnie w okolicy są trzy trzysetki.307Ci (moja) 308Ci i 309Ci.To 308-ka sąsiada ma 98km,ma ją już ok 3 lata.Pracuje w przyczepie Fligla asw110 i beczkowozie fligla 12tys litrów.Jak na tą moc jest wykorzystana na 100%,i puki co nie miał w niej żadnej awarii.U mnie też już będzie cztery lata,i jak na razie to nawet bezpiecznika nie wysadziło tylko wlać i jeździć :) Nie wiem jak większe serie,i jak długo będzie działać vario,ale wiem że ta seria to jest prawie nie zniszczalna,i ja kupił bym go jeszcze raz.

#357 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 19:07

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Bardziej od wieku ciągnika liczy się to ile godzin bądź mth przeporacował :rolleyes:

#358 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 19:21

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Nom,mój to już z 2800mtg będzie miał :rolleyes:

#359 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 01 maj 2010 - 07:03

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Kolego adrian nie przesadzaj.... W 308 Ci Wojciecha Ch. były 2 awarie... wybita tylna szyba i połamany dach... :rolleyes: ta 308 Ci ciąga jeszcze 4 skiby obracalne Kvernelanda... a za chwile dojdzie przyczepa Potingera Europrofi 4000
Co do sprzęgła to panuje ta sama zasada co w Zetorach typu 7211 5211 itp. Sprzęgło odpuszczone do przodu a dźwignia na 0

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 01 maj 2010 - 12:40

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Ooo..Nie pochwalił mi się tym...Ale te awarie to chyba bardziej z winy operatora,a nie traktora :rolleyes:

Dodaj odpowiedź