Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?

1395 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Pod jakim względem Fendt jest najlepszy ;)? (592 użytkowników głosowało)

Głosuj Goście nie mogą głosować

#281 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 09:00

Witam. Zgadzam się mam kolege, który posiada fendta jakieś 90 km, mówi, że w godzinę potrafi zrobić ok. 2,1 mth.

To ja w swym fendzie 716 bym przy sianokosach wymieniał olej po jednym pokosie jak by tak było w rzeczywistości. U mnie godzina pracy FENDTa pokrywa się prawie z godziną zegarową. Mam na swoim 6576h od nowiu.
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Dzisiaj, 04:04
  •  

#282 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 19 marzec 2010 - 19:59

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? i jak z awariami? miales z nim jakies problemy?

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#283 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 21:04

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Z awariami jest tak, nie ma ideału, jednak FENDT to prawie ideał. Pewnie znajdą się ludzie którzy będą narzekać na forum, że fendt to ..., ale napewno nie mają pojęcia o pracy tymi ciągnikami. Jak by popracowali fendem to zmienili by zdanie. Co do obsługi termianla to jak ktoś myśli i przeczyta instrukcje kilka razy to opanuje to w paluszku. Dodam tylko że w ciągu 3 dni robię przy zwózce pierwszego pokosu przyczepą samozbierającą około 1500 km przy średnim spalaniu 13,61 l/h pracy z przyczepą POTTINGER TORRO 5700 D. Dla porównania dodam że mój kolega ma NH TVT 170PS i w identycznej przyczepie pali mu 22 L/h, przynajmniej tak mi powiedział. W orce w pięcioskibowym pługu obracanym POTTINGER SERVO NOVA 35 pali mi od 14 do 24 l/h. W zależności jaką ziemię orze i w jakich warunkach.

Dla mnie na pierwszym miejscu Jest FENDT i JOHN DEERE ale fendt bije na łep w spalaniu konkurenta. :)

Co do kosztów serwisu to nie widzę różnicy między serwisem Fendta a Case bądz Manitou. Różnica jest taka że kilka lat wstecz to na przeglądy przyjeżdzali do mnie z Tarnowa Korbanki i dojazd sporo kosztował 1km = 1zł netto. Dziś jest sieć serwisów lokalnych i dojazd kosztuje podobnie jak u konkurencji. Robocizna kosztuje podobnie jak u konkurencji. Dotychczas najdroższa była roboczo-godzina serwisu CASE jak dla mnie.
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#284 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 08:19

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? ten kolega??? :)

http://www.agrofoto....image&img=29855

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#285 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 09:29

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Skąd wiedziałeś? :)

POZDRAWIAM PALAX

#286 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 13:52

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? strzelałem :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#287 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 14:09

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? To trafiłeś. Hehe :)

POZDRAWIAM PALAX

#288 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 18:34

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? @ Palax pochwal się jakimiś fotkami sprzętu i obejścia :)

#289 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 22 marzec 2010 - 20:43

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? To ja podzielę się moimi spostrzeżeniami co do Fendt-a 718 Vario TMS, jego główne wady które na razie dostrzegłem to mała kabina, niewygodny fotel pasażera, i brak schowków w kabinie (właściwie jest tylko jeden schowek do instrukcji). Wady które wymieniłem są raczej mało istotne ale konkurencja np: Claas Arion ma lepiej wyposażoną kabinę i to nawet w mniejszej cenie niż Fendt. Natomiast główna zalety to przede wszystkim małe spalanie a także chyba najlepiej dopracowana na rynku przekładnia bezstopniowa Vario. Moim zdaniem Fendt powinien już wprowadzić nową serię 700 Vario.
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#290 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 14:39

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Masz rację,kabina a raczej deska rozdzielcza jest jeszcze z tych traktorów produkowanych w '90-tych latach,i za takie słone pieniądze jak się płaci za fenda ta powinno być zmienione.Na niemieckim forum czytałem że są już przymiarki do nowej 400setki i 700setki,jak znajdę to wlepię link.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 21:34

@ Palax pochwal się jakimiś fotkami sprzętu i obejścia :)

Dobra tu kilka fotek :

http://img202.images...trawynagrda.jpg
http://img401.images...teuroprofi1.jpg
http://img197.images...ugniatanie2.jpg

Dodany obrazek

POZDRAWIAM :)

POZDRAWIAM PALAX

#292 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 24 marzec 2010 - 19:54

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Jedne foto moje :) ale winny jestem za to ze mogłem sobie z Toba pojeździć :)

#293 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 19:56

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Pavel-Ty żyjesz ?Dodany obrazek

#294 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 20:03

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Z tego co mi wiadomo to żyje tzn. całe ciało oprócz wątroby ma się nieźle :)

#295 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 24 marzec 2010 - 20:18

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Żyje pije, latam gadem pełen serwis :) Ale zaraz bede musiał nam wszystkim ostrzeżenia powstawiać :)

Pozdrowienia JarosLawie, staropolskim eL :)

#296 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 18:09

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? oto mapa wiosennych pokazów Fendta

http://www.korbanek....fendt_2010.html

#297 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 marzec 2010 - 18:12

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Grunt to propaganda. ;)

#298 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 26 marzec 2010 - 18:21

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? nie chcesz to nie musisz... ;)

#299 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 marzec 2010 - 18:32

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? @Rogeryk ja z chęcią jadę na takie pokazy. ;) Zwłaszcza, że u nas robią je sensownej glebie. ;[ Jedną z rzeczy, które mi się nie podobają, to jak ktoś się chcę przejechać i zobaczyć, jak się "je" Fendta. Posadzą Cie na fotelu ustawia tempomat i powiedzą żeby nie dotykać... Potem się dziwić, że ludzie się boja Vario. :)

Bardziej chodziło mi o to, że napisałeś to w dwóch temat. Czemu na Lubelszczyźnie jest tak goło? Na Podlasiu, jakoś gęsto. :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 marzec 2010 - 18:35

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Bo Fendt dopiero zaczyna podbijać Podlasie ;) jedziemy na pokaz koło Brańska-szdkoda tylko, że nie będzie serii 900. ;[

Dodaj odpowiedź