Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?

1395 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Pod jakim względem Fendt jest najlepszy ;)? (592 użytkowników głosowało)

Głosuj Goście nie mogą głosować

#221 Share Jarolek19

Jarolek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to Technika Rolnicza a przede wszystkim Rolnictwo lubie gospodażyć na dużą skale bo to mi sie podoba

Napisany 12 luty 2008 - 21:00

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? moim zdaniem Fendt to dobre cacko kupiliśmy niedawno 614
tylko nie jest jeszcze przetestowana ale wosna to bedzie jego rzywioł

podziele sie wrażeniami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Dzisiaj, 03:36
  •  

#222 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 luty 2008 - 21:05

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?

Fendt tez jest zielony i wcale nie ogarneła mnie mania JD bo poprostu widze jak te ciegniki pracuja i moge je porownac i pomimo tego ze ten mały jelonek jest mniejszy i słabszy to z pługiem 4x44 radzi sobie całkiem nieźle.

tak a fendt gorzej, ech nie chce mi sie gadac.
witki mi opadly :rolleyes:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#223 Share DonPedro

DonPedro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 12 luty 2008 - 22:26

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? A gdzie to ja konkretnie powiedziałem ze 5820 radzi sobie lepiej od tego fenda?Pokaz mi post w ktorym to tak niby napisalem.

#224 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 luty 2008 - 23:33

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? dedukcja
napisales ze fendt chodzi duzo gorzej niz twoj jd, z takimi samymi maszynami jest to jednoznaczne z tym, ze ma problemy i sprzet nie jest dobrze dopasowany, z czym naturalnie sie zgadzam bo uwazam, ze te maszyny powinny pracowac z 6 cylindrowym ciagnikiem o mocy pow. 100 KM.
a pozniej piszesz, ze 5820 z bardzo podobnymi maszynami (plug 4x44 i uprawowo-siewny 3m, czyli to co u Ciebie jesli dobrze pamietam) radzi sobie calkiem dobrze.

stad wniosek, ze 5820 radzi sobie lepiej od tego fendta
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#225 Share DonPedro

DonPedro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 luty 2008 - 19:11

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Wygląda na to ze zbyt pochopnie wyciągasz wnioski. Bo mi chodziło o to ze jak na swoją moc i gabaryty to on całkiem nieźle sobie z tym radzi ale nie ze lepiej od fendta.

#226 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 23:06

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? ja posiadacz traktora marki fendt umieszczam oto ciekawy linki ;) :)
ciągnik zablokował rondo

#227 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 07:45

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Jak widać nawet najlepszym zdarzają się wpadki ;)

#228 Share rafcik711

rafcik711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 20:52

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Witam ja mam starego jelenia 87r2140 ma 82 konie ale radzi sobie w polu super zapiąłem mu agregat uprawowo-siewny bierny Raberwerka 3m pełny wał pakera i śmigał ok a po sąsiedzku gość siał 3m 'aktywnym' Fendt -311 i Wam powiem że się żdziwił że johny tak sobie radzi pozdrawiam

#229 Share gizmo

gizmo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 maj 2009 - 18:43

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? fendty pod tym względem są z***** bo mają silniki nie do zajechania :) . ponieważ mają sprzęgło jakieś tam nie pamiętam nazwy i mało palą.

Cenzura !!!! ban 30dni

Ps. post bez sensu "jakiś tam"

Edytowany przez Balzak, 04 maj 2009 - 06:49.
Cenzurowanie

#230 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 02 maj 2009 - 19:45

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Silnik idzie zajechać każdy, bez wyboru, mało pali czyli ile?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 04 maj 2009 - 22:01

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? mam pytanko,fendty mają silniki deutza, ale to nie te same co deutza fahra? bo dużo ludzi tak mówi i to chyba mylne.ktoś wie dokładnie jak to jest??

#232 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 maj 2009 - 22:46

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? deautz-fahr nie produkuje silnikow w ogole, silnikami zajmuje sie deutz-ag, ktore zostalo wykupione przez SDF jakis czas temu ;)
do fendta sa wkladane silniki z tej samej fabryki co do deutz-fahra.

#233 Share Radoss1990

Radoss1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 maj 2009 - 20:02

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Fendt dzięki swojej skrzyni Vario jest postrzegany jako najleprzy i rzeczywiście te spekulacje są poparte doświadczeniami czy to samych użytkowników czy też osobami które miały do czynienia z wieloma ciągnikami. Ostatnio rozmawiałem z gościem z Unii Grudziądz on jeżdzi na pokazy polowe z pługami i opowiadał ze jeżdził wieloma ciagnikami ale Fendt niezależnie czy pług był zle czy dobrze ustawiony Fendt nie miał żadnego problemu przyoczył przyklad ze JD gdy tylko mial zle skonfigurowany pług zaczynał sie grzebać itp. Ja również uważam ze Fendy to doskonała solidnośc wykonania i wytrzymałośc

#234 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 05 maj 2009 - 20:07

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Jak to @brzozak2 zawsze w takich wypadkach jak powyżej pisze ?-nowy na imprezie ?;)

#235 Share maciek7

maciek7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 05 maj 2009 - 20:27

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? haha ;) ledwo chłopak zaczął
my dream... JP :)
ostatnio w głowie tylko Moto :D

#236 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 maj 2009 - 23:19

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? hihihi, wciaz mi sie podoba to okreslenie ;) , ale zdaje sie, ze to po kims je zaczalem powtarzac :P
@Radoss1990 jedno pytanko, przeczytales caly temat?? jesli nie to namawiam, bo to ciekawa lektura, poznasz tym samym nasz punkt widzenia.
chcialbym ci rowniez powiedziec bys nie sluchal rad pierwszych lepszych sprzedawcow, serwisantow, czy ludzi z obslugi, bo oni za wiele nie wiedza o sprzecie rolniczym, niestety :) (zdazaja sie wyjatki), tylko rozmawial z zaufanymi rolnikami, ktorzy potrafia obiektywnie wypowiadac sie o sprzecie :)

jesli chcialbys ocenic przekladnie vario z troszke bardziej fachowego podejscia to moze ci zarzucic kilka pozycji z dziedzin wiedzy: hydraulika, przekladnie hydrostatyczne, napedy i sterowanie itp.

#237 Share ursusik1634

ursusik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 06 maj 2009 - 07:45

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? pogadaj na temat traktorów z serwisantem02 to się doużo rzeczy dowiesz ;)

#238 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 maj 2009 - 09:47

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Nasunęły mi się pewne przemyślenia odnośnie tego tematu.
Jak już wielu pisało Fendt wypracował sobie dobrą opinię, ale DHK moim zdaniem nie szanuje klienta, co prowadzi do paradoksu. Niby wielu chciałoby Fendta, ale nie lubią Korbanka

Fendt jak najbardziej, ale w seriach 300 i 500 ze zwykłymi skrzyniami i silnikami MWM. Obecnie Fendt do mnie przemawia, bo jak można wyciągać moce powyżej 300 koni z silnika o pojemności niespełna 7 litrów. Mimo tendencji do ochrony środowiska i trendu downsizingu uważam, ze moc powinna być wypływać z pojemności i wsparcia turbo, które daje lepsza elastyczność. Zauważcie, że w pracach polowych lepiej sprawdzają się ciągniki, które mają większy apetyt i mniej wyżyłowany silnik.

Fendty się grzeją, bo silnik jest wyżyłowany oraz większa cześć napędu jest przekazywania hydraulicznie, co w ekstremalnych sytuacjach powoduje wyraźny wzrost temperatury. Skrzynia bezstopniowa jak najbardziej, ale w rozwiązaniu ZF'a. Vario ma rozwinięta elektronikę, która ma za zadanie polepszyć rozwiązania konstrukcyjne.

#239 Share tomparkiet

tomparkiet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 09 maj 2009 - 17:04

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Fendt ma kilka słabości np.brak rewersu w starszych modelach i rozlewające się wyświetlacze ale po za tym sprzęt rewelka mój 304lsa pali około 5 litrów na mth (jednak nie mit że fendy mało palą) w różnych pracach wszystko pod ręką prosty w budowie i obsłudze jak cep ma 72 km i ciaga bez większych problemów 4 keverlanda a sprzęgło turbomatik w porównaniu z normalnym sprzęgłem to tak jak jazda polonezem i a6 w automacie (nie bierzcie mocy samochodów pod uwagę).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 556 postów
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 09 maj 2009 - 20:59

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Ja tam przy swoim 306 nie boleje od braku rewersu :P wiadomo, było by mi z tym wygodniej bo mam przy nim tura :P ale takto fendt jest świetnym ciągnikiem :P sąsiad ma nowego zefira 85 i w życiu bym fendta (rocznik 1988) nie zamienił na te chińsko-polskie dziadostwo :P
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Dodaj odpowiedź