Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?

1395 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Pod jakim względem Fendt jest najlepszy ;)? (592 użytkowników głosowało)

Głosuj Goście nie mogą głosować

#201 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 10 luty 2008 - 13:03

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? ba i co roku sprzedaje się 200 nowych sztuk

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Dzisiaj, 05:56
  •  

#202 Share DonPedro

DonPedro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 10 luty 2008 - 13:12

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Toż to śmiech na sali. Za taką kase kupic ciagnik pomocniczy? Mi to sie w głowie nie miesci. To juz lepiej kupic Valtre ktora jest oszczędniejsza i tańsza. Dla mnie Fendt nie jest kto wie jakim ciągnikiem bo jak znajomy postawi swojego koło mojego Jelenia to mi sie śmiać chce. Fendta prawie wcale nie widac. A pieniądze wyłożylismy te same.

#203 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2008 - 13:17

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? A jakby tak postawić obok serie 400 albo 700 Vario? Takie porównanie ma sens, a nie ciapek od Fendta i wypasiony JD.

#204 Share DonPedro

DonPedro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 10 luty 2008 - 13:47

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Ale jaka jest Różnica cenowa? A cena jest jednym z głownych czynnikow ktore decyduja o kupnie.

#205 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 luty 2008 - 14:23

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? koniec tego OT.
nie wiadomo jaka dokladnie jest sytuacja i nie ma co sie przekomarzac, moze gosc rzeczywiscie ma spore problemy w polu, ale jakos daje rade pare ha obrobic, a w oborze spedza 4 razy wiecej czasu tym ciagnikiem, gdzie don pedro by sie mogl poprostu nie zmiescic 6620 - bo to duzo wiekszy ciagnik. natomiast jesli obrabia nim 100 ha i przez 3 miesiace ciagnie codziennie za duze dla niego maszyny to mogl nawet odpowiedniego pronara wybrac i by mial lepiej.
kazdy dobiera ciagnik do wlasnych potrzeb, a niestety jesli chce sie rozmawiac o tym na forum to trzeba przedstawic komplet informacji.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#206 Share DonPedro

DonPedro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 10 luty 2008 - 14:41

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Jest to ciągnik Ktory wokonuje identyczne prace jak moj. Czyli pług agregat uprawowo-siewny gruber,z ładowaczem i w transporcie. Jest to głowny ciągnik na 70 ha. Ja tylko stwierdzem iż Fendt nie jest taki jak nazywa sie ten temat bo tak samo mozna by powiedziec o innych markach.

#207 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 luty 2008 - 14:49

Jest to ciągnik Ktory wokonuje identyczne prace jak moj. Czyli pług agregat uprawowo-siewny gruber,z ładowaczem i w transporcie. Jest to głowny ciągnik na 70 ha. Ja tylko stwierdzem iż Fendt nie jest taki jak nazywa sie ten temat.

Będę złośliwy-ale znajomy i tak powie-"ale mój mniej pali" :D-sorry za OT

#208 Share DonPedro

DonPedro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 10 luty 2008 - 14:59

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Bo ma 2 tłoki mniej i iles koni mniej :D

#209 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 luty 2008 - 18:22

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? @DonPedro-normalnie wiedziałem że coś już było na rzeczy http://www.agrofoto....9-C-i-t350.html (polecam posty użytkownika marcinenicram :D )

#210 Share DonPedro

DonPedro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 10 luty 2008 - 19:26

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Ja mając doczynienia z tymi dwoma ciągnikami stwierdzam iz nie wierze w to zeby ten fendt miał lepsze osiągi w polu chociaz by ze wzgledu na gabaryty kolejnym czynnikiem jest silnik ten ma 20 koni mniej i niby lepiej sobie radzi ? koles coś kręci i tyle,mozliwe ze nawet nie widział tych dwoch ciagnikow.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 10 luty 2008 - 21:29

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? dla mnie to sa najlepsze ciagniki sa najnowoczesniej rozwiniete technicznie poprostu ale niestety ta cena :D ale co z tego fendt wynagradza czy innym poprostu mercedes klasy S wsrod ciagnikow ...
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#212 Share DonPedro

DonPedro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 10 luty 2008 - 21:44

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Bartus podaj konkret cos czego inne marki nie mają. Bo ja tak samo moge powiedziec o innej marce.

#213 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 10 luty 2008 - 22:50

dla mnie to sa najlepsze ciagniki sa najnowoczesniej rozwiniete technicznie poprostu ale niestety ta cena :D ale co z tego fendt wynagradza czy innym poprostu mercedes klasy S wsrod ciagnikow ...

Co? Przecież w Fendzie są rozwiązania sprzed 20 lat to jakie one tam najnowocześniejsze? :/ Jak np. w serii 300 Ci niema nawet bez sprzęgłowego rewersu elektrohydraulicznego :/
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#214 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 10 luty 2008 - 22:54

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? mam JD 5720 i kosztowal on o wiele wiecej od Ursusa 1224, a w polu nie radzi sobie rownie dobrze jak on. Czy to znaczy, że JD sa zlymi ciagnikami? Nie. JD to świetne ciągniki ale ten model jest poprostu przeznaczony do czegoś innego tak samo jak ten Fendt 309CI. Nie można oceniać ciągników w ten sposób.
Olik
Niektóre marki do dzisiaj nie mają takich rozwiązań jak 300Ci, a pozatym to są najbardziej zacofane ciągniki z wszystkich seri Fendta

#215 Share DonPedro

DonPedro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 11 luty 2008 - 07:27

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? kolego ale twoj jeleń Ma chyba 80 koni A fendt o ktorym mowa ma 105 A to jest roznica bo 25 koni nie chodzi droga. I wykladając taka kase na ciagnik ktory do cieżkiej pracy sie nie nadaje ? To jaki ciagnik trzeba kupic zeby mozna było pracowac w polu?. U mnie znajomy ma JD5820 i ciagnik chodzi jak zegarek pracuje w pługu 4x44 agregat uprawowo siewny 3 metry i chodzi bez zazutu.

#216 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 luty 2008 - 10:23

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? jak dla mnie to sam sobie przeczysz, pewnym jest, ze 6620 bedzie sobie radzil znacznie lepiej w polu niz 309ci i co do tego nie ma zadnych watpliwosci.
ale ciebie niestety ogarnela jdmania i chyba zielono ci :D skoro mowisz, ze 5820 radzi sobie lepiej od fendta, nie dosc, ze jest o 300 kg lzejszy (dlg) to jeszcze sporo slabszy....
o podnosniku nie wspominajac
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#217 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 11 luty 2008 - 11:08

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? john nie ma np. turbomatika a 309c ma , john 6020se ma wydatek pompy 54 lub 63 l a fendt 300 serii dwie pompy 30+48 l

#218 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 11 luty 2008 - 18:41

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Mój JD 5720 też dobrze chodzi ale nie jest wstanie zrobić tego co 1224 chociaż jest droższy.
Tak samo Fendt 309CI nie jest wstanie zrobić tego co JD 6620 chociaż jest od niego droższy bo ma słabszy silnik i należy do niższej klasy mocy.
Ale już np. podczas pracy z ładowaczem na małej przestrzeni lub w budynku JD 5720 i Fendt 309CI mają przewage nad wiekszymi ciągnikami chociaż mają mniejszą moc.
Chodzi mi o to żeby porównywać ciągniki z tej samej klasy mocy, a nie np. 100km z 150km bo to nie ma sensu

#219 Share krzysiek16m

krzysiek16m

Buntownik

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 11 luty 2008 - 22:56

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Ktoś napisał w temacie "Ceny ciągników", że po doposażeniu JD do równego stanu jak Fendt, to cena JD będzie wyższa od Fendt'a. Nie rozumiem po co się kłócić, że mniejszy ciągnik jest droższy jeżeli ma lepsze wyposażenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share DonPedro

DonPedro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 12 luty 2008 - 20:54

Fendt naj naj naj, ale dlaczego? Fendt tez jest zielony i wcale nie ogarneła mnie mania JD bo poprostu widze jak te ciegniki pracuja i moge je porownac i pomimo tego ze ten mały jelonek jest mniejszy i słabszy to z pługiem 4x44 radzi sobie całkiem nieźle.

Dodaj odpowiedź