Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blokada prędkości w skuterze.

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 07 luty 2009 - 22:08

Blokada prędkości w skuterze. moje Kymco to 85 km idzie na standardowym cylindrze 49 cc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Blokada prędkości w skuterze. Dzisiaj, 21:52
  •  

#22 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 07 luty 2009 - 22:09

Blokada prędkości w skuterze. ale masz sportowy tlumnik???

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#23 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 08 luty 2009 - 11:04

Blokada prędkości w skuterze. nie tłumik jest orginalny

#24 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 08 luty 2009 - 12:36

Blokada prędkości w skuterze. hmm a licznik masz cyfrowy ?? jezeli tak to spoko skuter masz a jezeli nie masz cyfrowki tylko normalke to jedzie ci 70km/h bo te liczniki zle pokazuja wez kiedys GPS i wtedy zobacz

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#25 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 08 luty 2009 - 22:33

Blokada prędkości w skuterze. a skuterem z nawigacją jeszcze nie jezdziłem...

#26 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 13 luty 2009 - 19:48

Blokada prędkości w skuterze. Czytam te Wasze posty i każdy ma troche racji ale ciągle szukacie dziury w całym ^_^ . Moje zdanie na odblokowywanie motorowerów jest takie:
jeśli chemy odblokować 4-sówa (chińskiego) dajmy sobie odrazu spokój(w 50cm3) :) . Natomiast lepiej sprawa wygląda z 2-sówami.
1. i podstawowa rzecz to zapłon. Pierwszą próba jest zmiana modułu na "odblokoway", zmieni on nam pseudo "blokowanie" się obrotów powyżej około 6 tyś(w zalezności od skutera).
2. Warto zobaczyć czy w wydechu nie ma jakiś rurek "wbitych w rurkę w rurkę" i usunąć katalizator.
3. Zajżeć do wariatora i jego rolek, czesto sa wytarte i nie spełniają swojego zadania; zbyt wyciągnięty i ztarty pasek też warto wymienić. Największym hitem w moich okolicach jest ztoczenie tulejki wariatora. poprawia to osiągi o jakeś +10-15 km/h(oczywiście jesli tarcze nie stykają się ze sobą w położeniu neutlanym).

To chyba na tyle. Powiem tak; posiadam motorower Aprilia rs50. Jest tylko odblokowany i posiada wycięty katalizator. Predkośc max to 110(przy teraz założonych zębatkach), ale może udało by sie poprawić te osiągi. Gaźnik standard, B) lecz miałem założony o wiekszej średnicy,duzo palił, lecz tarcze sprzęgła zerwałem :) ;) założyłem standart i jest ok. To co piszecie o dyszach w gaźniku to lepiej nie kombinować.....najwyzej z iglicą. Pozdrawiam :)

#27 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 13 luty 2009 - 20:55

Blokada prędkości w skuterze. Ja mam (chińczykam Zippa Vapora) Ściągnąłem tylko blokadę z gaźnika (mała śrubka wkręcana w dekielek) Skuter pod wiatr 70, z wiatrem licznik zamyka czyli całe 80. Raz jechałem 90 ale to z wielkiej góry B) :) A tej tulejki z wariatora nie mogę ściągnąć bo nie mogę trybu odkręcić ;)
Chłop ze wsi

#28 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 13 luty 2009 - 22:19

Blokada prędkości w skuterze. mój kolega też ma Zipp-a Vapor-a w rankingu szkolnym jest zaraz za Simsonem sr50
ale on tylko kabelek wyciągnął oraz rurkę z filtra i leci mu 80

ja mam też chińczyka kingway coliber jest zablokowany jak jest dobrze rozgrzany to nawet 60 poleci.

#29 Share Pronar82a

Pronar82a

Człowiek spełniający swoje marzenia

• Members
  • PipPipPip
  • 631 postów

Napisany 13 luty 2009 - 22:23

Blokada prędkości w skuterze. U mnie po wyciągnięciu rurki z filtra skuter nie chce jechać, jest mułowaty i tylko do 30 dochodzi. A tego kabelka nie mogę znaleźć ;)
Chłop ze wsi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 24 maj 2009 - 17:05

Blokada prędkości w skuterze.

Czytam te Wasze posty i każdy ma troche racji ale ciągle szukacie dziury w całym ^_^ . Moje zdanie na odblokowywanie motorowerów jest takie:
jeśli chemy odblokować 4-sówa (chińskiego) dajmy sobie odrazu spokój(w 50cm3) :) . Natomiast lepiej sprawa wygląda z 2-sówami.
1. i podstawowa rzecz to zapłon. Pierwszą próba jest zmiana modułu na "odblokoway", zmieni on nam pseudo "blokowanie" się obrotów powyżej około 6 tyś(w zalezności od skutera).
2. Warto zobaczyć czy w wydechu nie ma jakiś rurek "wbitych w rurkę w rurkę" i usunąć katalizator.
3. Zajżeć do wariatora i jego rolek, czesto sa wytarte i nie spełniają swojego zadania; zbyt wyciągnięty i ztarty pasek też warto wymienić. Największym hitem w moich okolicach jest ztoczenie tulejki wariatora. poprawia to osiągi o jakeś +10-15 km/h(oczywiście jesli tarcze nie stykają się ze sobą w położeniu neutlanym).

To chyba na tyle. Powiem tak; posiadam motorower Aprilia rs50. Jest tylko odblokowany i posiada wycięty katalizator. Predkośc max to 110(przy teraz założonych zębatkach), ale może udało by sie poprawić te osiągi. Gaźnik standard, :) lecz miałem założony o wiekszej średnicy,duzo palił, lecz tarcze sprzęgła zerwałem :) ;) założyłem standart i jest ok. To co piszecie o dyszach w gaźniku to lepiej nie kombinować.....najwyzej z iglicą. Pozdrawiam :)

Kolego dysza i iglica to to samo :)
A jeśli chodzi o blokady w 2-suwach, to jest tego całkiem sporo, W moim TGB były na:
1 i najważniejsza blokada na wariatorze( taka mosiężna tulejka) Gdy ją zdjąłem leciał mi ok 15km/h więcej i iał lepsze przyśpieszenie.
2 na tłumiku, takie kolanko ( tzw. zawirowywacz spalin) gdy je odciąłem skuterek zyskał jakieś 5km/h więcej i polepszyła się zrywnośc.
3 w rurce doprowadzającej powietrze do filtra była taka zwężka co prawda dużo to nie dało na seryjnym wydechu, lecz na sportowym z gazu idzie mi na koło:)
4 na module u mnie nie ma, ale w niektórych jest
5 w niektórych chińczykach jest też blokada w gaźniku, po prostu blokuje manetę

Myślę że to by było na tyle. Pzdr. :)

#31 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2332 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 24 maj 2009 - 19:33

Blokada prędkości w skuterze. Elo jak sciagnac blokade tłumika w Zipie Qantumie?? Jest tam taka wypusta w tłumiku i od niej idzie rurka do jakiegos bafziewia małego aluminiowego pudełeczka ;) Co to jest i jak sciagnac ta blokade??

#32 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 28 maj 2009 - 21:03

Blokada prędkości w skuterze. Zrób jakieś foto to Ci powiem :P

#33 Share ursus3502PL

ursus3502PL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystkie nowości z tej dziedziny

Napisany 07 sierpień 2010 - 22:15

Blokada prędkości w skuterze. ja mam od niedawna skuter meiduo mdv6 4 sów i pytam gdzie mogą byc jeszcze blokady które sam moge zdjąc bez większych przeróbek , napewno blokady nie mam w gazniku i w filtrze a mam końcówke tlumika zakrecaną w dol a to prawda ze jak sie wywierci dzióre w tlumiku na tym kolanku to leci szybciej >?
www.agromarchobrzany.pl.tl

#34 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 08 sierpień 2010 - 09:05

Blokada prędkości w skuterze. ursus3502PL wywiercenie dziury ci malo da a bedzie ci strasznie glosno i dziko chodzil

aaa i jesli ktos ma 4suwa to nie radze odblokowywac bo to wiele nie da moze jakies 5-10km/h a z chinola to najlepiej wcale blokad nie sciagac bo maga sie tylko zaczac problemy

a tak wogole to wam sie dziwie ze wy kupujecie te badziewia chinskie za ta cene to ja sobie kupilem aprillie sr50 i bez zadnych przerobek na sciagnietych blokadach idzie mi w granicach 85-90km/h rolki tylko wymienialem na nowe no i co roku plyny

#35 Share ursus3502PL

ursus3502PL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystkie nowości z tej dziedziny

Napisany 10 sierpień 2010 - 18:43

Blokada prędkości w skuterze. to jest juz mój drugi chinol i wszystko jest w porządku , pierwszego mialem 2 suwa mialem go przez 6 lat i nigdy nie bylo problemu z paleniem i zadnym innym , ale fakt olej zmieniany byl obowiązkowo a filtr powietrza czyszczony co miesiąc , teraz kupilem 4 suwa tylko w rozmiarach xxl sprawuje sie dobrze spokojnie idzie 70 km/h jestem bardzo zadowolony i od zakupu nie bylo z nim zadnego problemu a tobie jak aprilla sie sprawuje ? ile daleś za te nowe rolki ?
www.agromarchobrzany.pl.tl

#36 Share wrkus13

wrkus13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Moją pasją jest rolnictwo. Prowadzę wraz z ojcem gospodarstwo rolne na kaszubach :D

Napisany 06 maj 2011 - 20:04

Blokada prędkości w skuterze. Ja posiadam yamahe neos i jak narazie z wszystkimi wygrywam.Zmieniłem dysze w gaźniku z 50 na 75,filtr stożkowy,miałem tłumik sportowy ale sprzedałem i mam teraz inny ale odblokowany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share CONVERSE

CONVERSE

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, modelarstwo, majterkowanie

Napisany 29 czerwiec 2011 - 17:37

Blokada prędkości w skuterze. Sam posiadam skuter 4T kingway coliber. Mi facet z serwisu mówił, że nie ma żadnych blokad w skuterze :huh: mówił mi jedynie, że zmienia się dysze na większą. Osobiście "na blokadach" cisnąłem colibrem ok 65 km/h.