Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czujnik uciągu

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 02 luty 2009 - 16:02

Czujnik uciągu Witam,
Chciałbym aby ktoś powiedział, opisał i dał przykład gdzie i jak używać tego właśnie czujnika uciągu. O ile dobrze poszukałem jest to ta zaznaczona gąłka.

Dodany obrazek
John Deere 6300

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czujnik uciągu Dzisiaj, 22:11
  •  

#2 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 02 luty 2009 - 17:37

Czujnik uciągu To jest pokretło od regulacji siłowej.
Regulujesz nim stosunek regulacji siłowej do pozycyjnej. teraz na max. jest ustawiona regulacja pozycyjna, w drugą stronę na max. regulacja siłowa. do orki to ustawiam tak ok. środka zalezy od warunków lekko w jedną lub drugą.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#3 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 02 luty 2009 - 18:53

Czujnik uciągu Ale co to daje? Co to jest ta regulacja siłowa i pozycyjna? Jak wygląda w praktyce jej użycie. Czym się będzie różniła orka z uswawioną na jednym końcu, środku czy drugim końcu? Jakoś nie mogę zrozumieć jak to działa ;)
John Deere 6300

#4 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 02 luty 2009 - 18:58

Czujnik uciągu jest na forum temat o reulacji siłowej, pozycyjnej. Wpisz w szukajke to znajdziesz.

#5 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 02 luty 2009 - 20:17

Czujnik uciągu czytałem w instrukcji ze np. w orce jezleki te pokretełko ustawisz na max czyli 5 to wtedy pług bedzie ci automatycznie podnosiło i opuszczało do ustawionej głebokosci wzgledem obciazenia ciagnika a jak np. na 1 to chyba narzedzie jest utrzymywane w stałej okreslonej wysokosci a jak na 3 to chyba wtedy jest tzw. kopiowane czyli dobre do agregatów i siewników jezeli cos pokreciłem to prosze poprawić ;)
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

#6 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 02 luty 2009 - 21:41

Czujnik uciągu kurde przecież tego powinni w podstawówce uczyć.... ludzie... Tu jest taka różnica, ze nie działa na łącznik górny, tylko na wałek dolny, stanowiący punkty zawieszenia cięgieł dolnych....
DEZERTER

#7 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 02 luty 2009 - 21:46

Czujnik uciągu Damian87 a powiedz mi prosze czy ty jestes rolnikiem czy tylko interesujesz sie rolnictwem... Bo az normalnie spadlem z krzesla jak sie zapytales co to jest regulacja silowa ;)
Jesli jestes rolnikiem i w dodatku moze sie jeszcze uczysz to normalnie wstyt!! To są podstawy mechanizacji w rolnictwie...

#8 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 02 luty 2009 - 21:48

Czujnik uciągu być może powinni ale nie uczyli... a tym samym ja dalej nie wiem co "nie działa na łącznik górny, tylko na wałek dolny"? Co działa a co nie działa? Wytłumaczcie to jak możecie najdokładniej :D

talek48 - nie jestem rolnikiem. Mam(y) może z 6ha. Ciągnik kupiłem na firmę głównie do transportu ale w domu tez się przyda. Do tej pory użytkowałem C-360 a tam nie wiem czy to jest czy nie ale nie używałem :) Bardziej chodzi mi o chęć dowiedzenia się co mam w tym ciągniku, co jest do czego, po co i na co :) A skoro to jest podstawa rolnictwa to wytłumacz mi to jak zaawansowany nowicjuszowi ;)

Dobra, poszukałem, poczytałem ale nie wiem czy dobrze rozumiem:
regulacja siłowa - stosowana na polach o urozmajconych ziemiach. Gdy pług przechodzi w obszar z cięższą ziemią i stawia opór czujnik wykrywa to i podaje impuls na podnośnik który go podnosi i jedziemy dalej...
regulacja pozycyjna - stosowana na polach o takiej samej ziemi. Pług niezależnie od obciążenia pozostaje na jednym poziomie.

Tak czy Nie? :)

PS. była taka wajcha w C-360. Jak się ją włącznyło to jak było ciężej ciągnikowi to podrywało pług do góry :)
John Deere 6300

#9 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 02 luty 2009 - 22:03

Czujnik uciągu damian no to ok jesli nie jestes rolnikiem to jak napisalem miales prawo tego nie wiedziec.... A w c360 tez jest (taki maly przełącznik po prawej stronie kolo dźwigni od podnośnika i sa 2 literki S-siłowa P-pozycyjna)

http://www.agrofoto....egulacja siłowa <-tu jest wszystko dokladnie napisane a dokladniej w 2 poście @stasiex wszystko dokladnie napisał ;)

#10 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 02 luty 2009 - 22:28

Czujnik uciągu a no widzisz ;) teraz już wiem :) szczerze powiedziawszy mam ciągnik od 3 miesięcy ale z racji tego że praktycznie cały czas siedzę w Krk to mało jeszcze wiem... np. po obejrzeniu pewnego filmiku mam nadzieję że przy (pod) dźwignią podnośnika znajdę 2 pokrętła :D Podobno od ustawiana max. wysokości podnośnika i szybkości podnoszenia/opadania. Prawda to?
John Deere 6300

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 02 luty 2009 - 22:49

Czujnik uciągu No tak pod taka klapka za EHR nawet tu widac powinny byc 2 pokretełka chyba.

#12 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 02 luty 2009 - 23:26

Czujnik uciągu tat, tak, właśnie pod tą klapką się ich spodziewam ;) A tak przy okazji podnośnika. Jak go używać? Kiedy tej rolki a kiedy tego przesówaka? Ma to jakieś znaczenie?
John Deere 6300

#13 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 03 luty 2009 - 14:41

Czujnik uciągu Nie znam się za bardzo na JD ale chyba tam masz na boku EHR przycisk od szybkiego podnoszenia i opuszczania jak chcesz podniesc to przyciskasz tylko i podnosi.
A ten suwak na górze to chyba jest głebokosc pracy maszyny czyli jak nisko ma podnosnik opuszczac.

#14 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 03 luty 2009 - 19:23

Czujnik uciągu suwakiem jak i guziczkami mozesz podnosic i opuszczac maszyne ale ja to zawsze suwakiem ustawiam sobie głebokosc na jaka ma np ic pług a podnosze i opuszczam guziczkami i masz tam jeszcze takie 2 pokretełka pod ta czarna klapka ale zapewne wiesz do czego słuzą

#15 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 luty 2009 - 19:38

Czujnik uciągu Rolką ustawiasz z kolei jak nisko ma opuszczać podnośnik (ona działa na ten suwak)-jak kręcisz nią "do góry" to i suwak też w górę wędruje.

#16 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 03 luty 2009 - 20:04

Czujnik uciągu czyli tak: rolką ustawiam żądaną głębokość. Jeśli chciałbym podnieść przed końcem pola to suwakiem podnoszę lub ewentualnie pstryczkiem elektryczkiem jeszcze szybciej i automatycznie do samej góry ;)
Dzięki koledzy za wszystkie wyjaśnienia, nie mam chyba więcej pytań :D
John Deere 6300

#17 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 luty 2009 - 20:07

Czujnik uciągu No niekoniecznie do samej góry ;)-zależy jeszcze jak pokrętełko pod pokrywką ustawisz...

#18 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 03 luty 2009 - 20:36

Czujnik uciągu @jaro ma racje ustawiasz sobie tez wysokosc podnoszenia pokretłem pod pokrywka mozesz tez ustawic szybkosc podnoszenia pokretłem obok ja ci radze podnosic guzikiem to wtedy juz nie musisz siemartwic o ustwienie głebokosci wrazie jak bys zapomiał zablokowac tym pokretłem co jaro wspominał

#19 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 03 luty 2009 - 20:48

Czujnik uciągu Szybkości podnoszenia nie ustawiasz pokrętłem, jedynie wysokość i szybkość opuszczania.
Szybkość podnoszenia ustawisz dopiero po wejściu w kody błędów w specjalny blok ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Damian87

Damian87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 03 luty 2009 - 20:56

Czujnik uciągu tzn. orkę taka próbną już wykonałem :D głębokość ustawiłem tym suwakiem a podnosiłem właśnie przyciskiem żeby za każdym razem nie regulować ;) A nie wiedziałem do czego jest ta rolka albo raczej kiedy stosować rolkę a kiedu suwak :) będę musiał ustawić szybkość opadania bo pługi zwykłe 4 skibowe opadały że tylko grzmot byl :)
John Deere 6300

Dodaj odpowiedź