Damian87

Czujnik uciągu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Damian87    0

Witam,

Chciałbym aby ktoś powiedział, opisał i dał przykład gdzie i jak używać tego właśnie czujnika uciągu. O ile dobrze poszukałem jest to ta zaznaczona gąłka.

 

86e694630edfab74.jpg


John Deere 6300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

To jest pokretło od regulacji siłowej.

Regulujesz nim stosunek regulacji siłowej do pozycyjnej. teraz na max. jest ustawiona regulacja pozycyjna, w drugą stronę na max. regulacja siłowa. do orki to ustawiam tak ok. środka zalezy od warunków lekko w jedną lub drugą.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian87    0

Ale co to daje? Co to jest ta regulacja siłowa i pozycyjna? Jak wygląda w praktyce jej użycie. Czym się będzie różniła orka z uswawioną na jednym końcu, środku czy drugim końcu? Jakoś nie mogę zrozumieć jak to działa ;)


John Deere 6300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

czytałem w instrukcji ze np. w orce jezleki te pokretełko ustawisz na max czyli 5 to wtedy pług bedzie ci automatycznie podnosiło i opuszczało do ustawionej głebokosci wzgledem obciazenia ciagnika a jak np. na 1 to chyba narzedzie jest utrzymywane w stałej okreslonej wysokosci a jak na 3 to chyba wtedy jest tzw. kopiowane czyli dobre do agregatów i siewników jezeli cos pokreciłem to prosze poprawić ;)


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

kurde przecież tego powinni w podstawówce uczyć.... ludzie... Tu jest taka różnica, ze nie działa na łącznik górny, tylko na wałek dolny, stanowiący punkty zawieszenia cięgieł dolnych....


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Damian87 a powiedz mi prosze czy ty jestes rolnikiem czy tylko interesujesz sie rolnictwem... Bo az normalnie spadlem z krzesla jak sie zapytales co to jest regulacja silowa ;)

Jesli jestes rolnikiem i w dodatku moze sie jeszcze uczysz to normalnie wstyt!! To są podstawy mechanizacji w rolnictwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian87    0

być może powinni ale nie uczyli... a tym samym ja dalej nie wiem co "nie działa na łącznik górny, tylko na wałek dolny"? Co działa a co nie działa? Wytłumaczcie to jak możecie najdokładniej :D

 

talek48 - nie jestem rolnikiem. Mam(y) może z 6ha. Ciągnik kupiłem na firmę głównie do transportu ale w domu tez się przyda. Do tej pory użytkowałem C-360 a tam nie wiem czy to jest czy nie ale nie używałem :) Bardziej chodzi mi o chęć dowiedzenia się co mam w tym ciągniku, co jest do czego, po co i na co :) A skoro to jest podstawa rolnictwa to wytłumacz mi to jak zaawansowany nowicjuszowi ;)

 

 

Dobra, poszukałem, poczytałem ale nie wiem czy dobrze rozumiem:

regulacja siłowa - stosowana na polach o urozmajconych ziemiach. Gdy pług przechodzi w obszar z cięższą ziemią i stawia opór czujnik wykrywa to i podaje impuls na podnośnik który go podnosi i jedziemy dalej...

regulacja pozycyjna - stosowana na polach o takiej samej ziemi. Pług niezależnie od obciążenia pozostaje na jednym poziomie.

 

Tak czy Nie? :)

 

PS. była taka wajcha w C-360. Jak się ją włącznyło to jak było ciężej ciągnikowi to podrywało pług do góry :)


John Deere 6300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

damian no to ok jesli nie jestes rolnikiem to jak napisalem miales prawo tego nie wiedziec.... A w c360 tez jest (taki maly przełącznik po prawej stronie kolo dźwigni od podnośnika i sa 2 literki S-siłowa P-pozycyjna)

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Regulacja-sil...egulacja+siłowa <-tu jest wszystko dokladnie napisane a dokladniej w 2 poście @stasiex wszystko dokladnie napisał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian87    0

a no widzisz ;) teraz już wiem :) szczerze powiedziawszy mam ciągnik od 3 miesięcy ale z racji tego że praktycznie cały czas siedzę w Krk to mało jeszcze wiem... np. po obejrzeniu pewnego filmiku mam nadzieję że przy (pod) dźwignią podnośnika znajdę 2 pokrętła :D Podobno od ustawiana max. wysokości podnośnika i szybkości podnoszenia/opadania. Prawda to?


John Deere 6300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

No tak pod taka klapka za EHR nawet tu widac powinny byc 2 pokretełka chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian87    0

tat, tak, właśnie pod tą klapką się ich spodziewam ;) A tak przy okazji podnośnika. Jak go używać? Kiedy tej rolki a kiedy tego przesówaka? Ma to jakieś znaczenie?


John Deere 6300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Nie znam się za bardzo na JD ale chyba tam masz na boku EHR przycisk od szybkiego podnoszenia i opuszczania jak chcesz podniesc to przyciskasz tylko i podnosi.

A ten suwak na górze to chyba jest głebokosc pracy maszyny czyli jak nisko ma podnosnik opuszczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

suwakiem jak i guziczkami mozesz podnosic i opuszczac maszyne ale ja to zawsze suwakiem ustawiam sobie głebokosc na jaka ma np ic pług a podnosze i opuszczam guziczkami i masz tam jeszcze takie 2 pokretełka pod ta czarna klapka ale zapewne wiesz do czego słuzą


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Rolką ustawiasz z kolei jak nisko ma opuszczać podnośnik (ona działa na ten suwak)-jak kręcisz nią "do góry" to i suwak też w górę wędruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian87    0

czyli tak: rolką ustawiam żądaną głębokość. Jeśli chciałbym podnieść przed końcem pola to suwakiem podnoszę lub ewentualnie pstryczkiem elektryczkiem jeszcze szybciej i automatycznie do samej góry ;)

Dzięki koledzy za wszystkie wyjaśnienia, nie mam chyba więcej pytań :D


John Deere 6300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No niekoniecznie do samej góry ;)-zależy jeszcze jak pokrętełko pod pokrywką ustawisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

@jaro ma racje ustawiasz sobie tez wysokosc podnoszenia pokretłem pod pokrywka mozesz tez ustawic szybkosc podnoszenia pokretłem obok ja ci radze podnosic guzikiem to wtedy juz nie musisz siemartwic o ustwienie głebokosci wrazie jak bys zapomiał zablokowac tym pokretłem co jaro wspominał


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Szybkości podnoszenia nie ustawiasz pokrętłem, jedynie wysokość i szybkość opuszczania.

Szybkość podnoszenia ustawisz dopiero po wejściu w kody błędów w specjalny blok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian87    0

tzn. orkę taka próbną już wykonałem :D głębokość ustawiłem tym suwakiem a podnosiłem właśnie przyciskiem żeby za każdym razem nie regulować ;) A nie wiedziałem do czego jest ta rolka albo raczej kiedy stosować rolkę a kiedu suwak :) będę musiał ustawić szybkość opadania bo pługi zwykłe 4 skibowe opadały że tylko grzmot byl :)


John Deere 6300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To fakt-mi programowo przestawili co nieco wysokość podnoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

No ale wysokość ustawiasz pokrętłem to co Ci przestawili? ;)

 

To nie musi robić serwis, samemu też się da :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10
Szybkości podnoszenia nie ustawiasz pokrętłem, jedynie wysokość i szybkość opuszczania.

Szybkość podnoszenia ustawisz dopiero po wejściu w kody błędów w specjalny blok ;)

 

 

no tak sorka masz racje opuszczania szybko pisalem i sie machnełem sorki


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
No ale wysokość ustawiasz pokrętłem to co Ci przestawili? ;)

 

To nie musi robić serwis, samemu też się da :D

Robert-zauważyłem że gdy ramiona miałem podniesione na max.(suwak do końca) to "ręcznie" można było je podnieść jeszcze o ładnych kilka centymetrów-a te ładne kilka centymetrów przekłada się przy 4-metrowej długości pługa na ładnych kilkadziesiąt centymetrów wyżej na końcu pługa :)-więc poprosiłem serwis no i przestawili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Te kilka centymetrów niższego podnoszenia jest chyba potrzebne jak się używa zaczepu typu hitch, żeby przypadkiem nie odpiąć zaczepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ENDRIUROL
      Witam
      Pacjent John Deere 66 20
      Bezpieczniki za siedzeniem
      Znikły mi plusy na radio radio nie działa który bezpiecznik jest od plusa radia.
      Czy ma ktoś schemat bezpieczników od 20 wersji będę wdzięczny
    • Przez Kasa997
      Witam mam taki problem wyskakuje mi błąd d1A co z tym zrobić??
    • Przez Jaca303
      Witam mam taki problem. John Deere 1850 na kolumnie kierowniczej ciśnienia oleju zrzuca simering ten  na górze kolumny na walku kierowniczym. Kolumna Nowa bo na starej był ten sam objawy. Co może być przyczyną?
    • Przez AdrianAndrzejewski
      Witam Panowie mam pewien problem z ogrzewaniem w John deere 7530 premium.Jelonek wyposazony jest w climatronic po przestawieniu na cieple powietrze np 26C ciagnik nie grzeje.Temperatura silnika nie przekracza 75c przejechalem traktorem 25 km i to byla max temperatura .Teraz Pytanko co moze byc winne Termostat ? .daje obrazek tylko na nim wylaczona jest dmuchawa ale po wlaczeniu i tak mimo 26.5 leci caly czas zimne powietrze:(.Jest to moj pierwszy pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc

    • Przez rbtm
      Witam! Muszę kupić 4 wtryski do 6100. Na allegro i w sklepach jest tego sporo. Pytanie czy warto pchać się w zamienniki czy lepiej oryginał? A jeśli zamiennik to jakiej firmy? Różnica w cenie ogromna. Druga sprawa to jak rozpoznać oryginał ? Wybite są jakieś znaczki, napisy, numery? Nie chcę się sugerować wyjętymi z ciągnika bo nie wiadomo czy już nie były wymieniane. 
      Pozdrawiam!

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj