Skocz do zawartości

Zdjęcie

dzierżawa z anr ulga w czynszu -susza

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomaszlukasz

tomaszlukasz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 luty 2009 - 15:13

dzierżawa z anr ulga w czynszu -susza Witam dzierżawie grunty z ANR w moim wojewodztwie była kleska suszy składałem wniosek do ANR o obnizenie czynszu za rok 2008 odpowiedz dostałem odmowną poniewaz plony srednie w mojej gminnie nie spadły ponizej 15%.Moje pytanie jak wyglada ta sprawa w waszych gospodarstach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dzierżawa z anr ulga w czynszu -susza Dzisiaj, 15:02
  •  

#2 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 08 luty 2009 - 15:15

dzierżawa z anr ulga w czynszu -susza O dobry temat. Ja jeszcze nie dostałem żadnej odpowiedzi. U mnie na pewno coś przyznają bo straty były powyżej 30% ale nie wiem o ile obniżą.

#3 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4315 postów

Napisany 08 luty 2009 - 15:21

dzierżawa z anr ulga w czynszu -susza ja dostałem odpowiedź i uzupełniłem już wniosek o oświadczenia dotyczące wielkości otrzymanej pomocy de minimis oraz o opinię wojewody; pytanie brzmi na podstawie jakiego algorytmu będzie obliczana wielkość ulgi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Trevorfarm

Trevorfarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 08 luty 2009 - 19:45

dzierżawa z anr ulga w czynszu -susza Na podstawie algorytmu WIDZIMISIĘ pana urzędnika( wiem z doświadczenia).

#5 Share tomaszlukasz

tomaszlukasz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 09 luty 2009 - 13:52

ja dostałem odpowiedź i uzupełniłem już wniosek o oświadczenia dotyczące wielkości otrzymanej pomocy de minimis oraz o opinię wojewody; pytanie brzmi na podstawie jakiego algorytmu będzie obliczana wielkość ulgi

czesc a jakie uprawy miales na tych dzierzawach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4315 postów

Napisany 09 luty 2009 - 20:21

dzierżawa z anr ulga w czynszu -susza żyto, pszenica jara, mieszanka oraz TUZ

Nie cytujemy ostatniego postu

Edytowany przez lysyrolnik, 09 luty 2009 - 20:25.

#7 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4315 postów

Napisany 28 luty 2009 - 23:57

dzierżawa z anr ulga w czynszu -susza Czy otrzymał już ktoś decyzję w sprawie obniżenia czynszu za rok 2008 ? Właśnie przestudiowałem raz jeszcze komunikat ze strony internetowej ANR: "Wniosek ten powinien być złożony w terminie, umożliwiającym jego rozpatrzenie przed terminem płatności drugiej raty czynszu. W przypadku złożenia wniosku na krótko przed wymienionym terminem, powinien on również zawierać wniosek o przesunięcie wymaganej raty czynszu." W związku z powyższym jako, że wniosek złożyłem jakieś pół roku temu, mniemam iż powinienem go złożyć już na rok przed zajściem czynnika obniżającego mój przychód. Nie wiem czy ANR ma jakiś swój KPA czy po prostu robią sobie jakieś jaja. Dostałem już faktury na II ratę czynszu z terminem płatności do 28 lutego i niestety nie wnioskowałem o przesunięcie tego terminu. Czy w związku z tym nie zostanę objęty tym dobrodziejstwem związanym z obniżeniem czynszu dzierżawnego?

#8 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 10:43

dzierżawa z anr ulga w czynszu -susza Ja też składałem o obniżenie. W życie było wyszacowane 70% strat. Był urzędnik z agencji i przed żniwami potwierdził ze strata wynikająca z suszy faktycznie jest 70%. No i agencja odmówiła mi obniżenia czynszu dzierżawnego. Uzasadnili to tym że średnie plony żyta w naszej gminie na przełomie 3 czy 5 lat nie odbiegają od średniej krajowej o 15% przez co sie nie kwalifikują. Odwołałem sie do Warszawy. To warszawa tylko wyjaśniła urzędniczym bełkotem to samo co dostałem wcześniej. I dodali że gdybym miał udokumentowane osiągane plony w swoim gospodarstwie przez ostatnie 3 lata to mógł bym ponownie wnioskować....

#9 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4315 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 19:31

dzierżawa z anr ulga w czynszu -susza uderz w stół a... ; dostałem dzisiaj faktury korygujące (oczywiście dzień roboczy po terminie płatności raty), tak czy inaczej mój czynsz został obniżony o około 25% wielkości szkody (nie wiem czy ma to związek z wielkością czynszu ale obniżka stanowi blisko 90% półrocznej raty)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share kipus26

kipus26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 15:39

Witam może odświeżę temat  dostał ktoś w tym roku ulgę - obniżenie czynszu z anr  za susze w 2015 i w jakiej wysokości ?