Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mtz ts i ładowacz czołowy

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share xbitekx

xbitekx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 29 grudzień 2016 - 20:26

Witam  :) .Mam pytanko na temat ciągnika z turem , Mtz-a Ts i czy to prawda , że nie sprawdzi sie przy turze ? Nigdzie nie moge znalesc informacji na ten temat  :wacko: .Podobno przy mtz 82 to porażka , dlaczego ? nie powiedziane  a jak sie sprawdza TS?  :blink:  :blink:  wie ktoś coś na ten temat >?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mtz ts i ładowacz czołowy Dzisiaj, 04:40
  •  

#2 Share kali2107

kali2107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 517 postów

Napisany 29 grudzień 2016 - 21:19

Mtz ts i ładowacz czołowy wiem że w zwykłych most i jego mocowanie się rozlatywalo i dlatego nikt ich do tura nie polecal. jeżeli się nie mylę to musi być most nowego typu ten krzyzakowy

#3 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9352 postów

Napisany 29 grudzień 2016 - 21:27

Podobno.Tylko jakoś nikt nie osobiście nie powiedział że to czy tamto w moście mu się rozpadło. 

Jedyny feler jaki ja znam to szybko zużywające się sprzęgło. A i tu informacje są różne. 

Ogólnie chyba w turze każdym ciągnikiem bez rewersu uciążliwie się pracuje.

KPK Kumurun Team

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share rafalus8

rafalus8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 29 grudzień 2016 - 22:10

Mtz ts i ładowacz czołowy ja mam mtz 82a z turem i jakoś żyje. Sprzęgło faktycznie trzeba regulować, poza tym wszystko się w miarę trzyma kupy. O przód raczej bym się nie martwił, podejrzewam że prędzej by się na pół rozlecial cały ciagnik. Biegi to wiadomo jak to w rumcajsie. Ogólnie mało pracuję turem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 29 grudzień 2016 - 22:21

Mtz ts i ładowacz czołowy Mój kuzyn ma na mtz 82 tura i ten ciagnik pracuje przy około 1000 sztuk tucznika z głębokiej ściółki i poza sprzęgłem które robił nic więcej sie nie dzieje w nim.

#6 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 31 grudzień 2016 - 07:14

Mtz ts i ładowacz czołowy Napewno sprzęgło, i padał też ten wałek atakujący w moście, i przednie opony

#7 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 31 grudzień 2016 - 11:42

Mtz ts i ładowacz czołowy Opony to w każdym ciągniku w turem z przodu szybciej sie koncza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1448 postów

Napisany 31 grudzień 2016 - 12:53

Mam, więc wiem o czym piszę MTZ 82 TSA. Na pewno wadą jest skrzynia bez rewersu (można wstawić), i kiepskie zestopniowanie biegów. Most krzyżakowy wytrzyma dużo więcej niż stary typ, ale po podczepieniu balastu i tu można okres między remontami wydłużyć. Bez balastu któraś ze zwolnic była remontowana raz do roku. Od trzech lat chodzi z balastem, a zwolnice ma na wzmocnionych tulejach (najczęściej to one nie wytrzymywały). Co do sprzęgła 9 lat w turze i 2 tarcze zużyte, teraz będzie miał wstawioną 3, bo ma remont kapitalny skrzyni (21 lat). Żeby nie było, że nim robi się kilka godzin rocznie, dziennie potrzeba mi 2,5 t TMR-u, a w sezonie jest do przewalenia 600t obornika. Może cud techniki to nie jest, ale zdecydowanie lepszy niż jakiś papaj z jednym napędem.

"Bóg nienawidzi tego, co sobie robimy w jego imieniu."

Dodaj odpowiedź