Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Bizonie

119 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Exx

Exx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 20 luty 2013 - 15:22

Hamulce w Bizonie Kolego seba87 zrobiłbyś zdjecia i opisal co od czego dopasowales , jak zamocowales , ile zaciskow na jedna strone dałeś ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Bizonie Dzisiaj, 04:04
  •  

#102 Share mati9151

mati9151

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 21:15

Hamulce w Bizonie Koledzy jak wymienić te uszczelniacze żeby tyle oleju nie lało na tarcze? Mam wszystko wyczyszczone i rozebrane, chcę żeby były suche tercze ale nie widzę tych uszczelniaczy nigdzie na wierzchu. Trzeba jeszcze odbić od skrzyni taki pierścień w którym jest pewnie uszczelniacz? Tylko pytanie czy olej muszę spuszczać i czy nic nie wyleci ze skrzyni jeśli zbije ta obudowe?

#103 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 21:46

Hamulce w Bizonie Masz stary typ hamulców więc musisz odkręcić i odbić pierścień.Sprawdź czy nie masz luzów na łożyskach no i jaki jest stan półosi.A co do oleju to nie pamiętam ale raczej nie powinien lecieć.

#104 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 12:49

Hamulce w Bizonie witam

czy ma ktoś z was podpięty nożny pod ręczny i żeby oba działały na jednym. ????

#105 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 13:19

Hamulce w Bizonie Nie podpinaj. Załatwisz szybko skrzynie biegów (ręczny hamuje przez skrzynie). Normalnie używa się go sporadycznie.

#106 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 15:32

Hamulce w Bizonie ja go zbytnio sporadycznie nie używam :) ale wyciągne tarcze i nabije nowe :)

#107 Share krysiek277

krysiek277

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 22:27

Hamulce w Bizonie Witam
Zrobiłem hamulce w bizonie na Podzespołach Autosana bębny tył. Pasuje rozstaw szpilek. koszt całości ok.2 tys.
pompa hydrauliczna wspomagana powietrzem, bębyn przy kołach więc nik nie płacze o zerwane półośki. Orginalne hamulce zostawiłem awaryjnie.Posiadam Większość rysunków DWG potrzebnych do wycięcia elemętów mocujących i osłon. Prubowałem założyć jakieś pompki od ursus c 360,serwo od samochodu razem z pompą podciśnienia (ford Tranzit)wszystko na nic - za słabe.
Dopiero przy pompce od stara wspomaganej powietrzem jest luksus. Nagram wam filmik jak bizon piszczy na aswalcie...
co potrzeba....???
Bębny ąutosan tył,kompresor może być autosan, kompletne szczenki z całym odlewem, szpilki o 2 cm dłuższe odziwo to był największy problem, butla ja dałem 24L wystarczy, pompa hamulcowa star, zawór sterujący (ja kupiłej nowy od jakiegoś Mana) zawór bezpieczeństwa, zdolnego nie drogiegi tokarza i zakład który wytnie laserowo wszystkie potrzebne rzeczy (brzmi strasznie ale jesli sami zrobicie rysunki w fobmacie DWG lub DXF to razem z materiałem będzie kosztowało ok 200zł. Hodzi o precyzje.
Pozdrawiam

I Jeszcze jedno nie polecam zakładania tarczy i zacisków na miejsce orginalnego hamulca. Oglądałem taki patent(zaciski od bodajże golf II 2 szt. na tarcze) i właśnie kolo raz w jenym sezonie zmieniał półoś i po dwuch dniach tarcze zabierającą, strata czasu i kasy nie malo poszło. Potem starał sie ostro nie hamować

Edytowany przez krysiek277, 13 listopad 2013 - 22:29.

#108 Share mati9151

mati9151

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 16 maj 2014 - 04:25

Hamulce w Bizonie Chłopaki w tamtym roku robiłem hamulce i wymieniałem uszczelniacze na tych półosiach bo były tarcze całe w oleju. Wczoraj rozkręciłem i znowu były w oleju. Czy mam za dużo oleju w skrzyni? Chociaż nie wiem jak będą podciągnięte hamulce to i tak nie będzie hamować jak tarcze będę zalane olejem. Dzisiaj kupię nowe uszczelniacze i składam od nowa.

#109 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 17 maj 2014 - 07:55

Hamulce w Bizonie Wygląda na to że masz odwrotnie założone tarcze te przykręcane do skrzyni biegów czyli w tym rowku są otworki.Albo dokładnie sprawdź może masz zatkane te otwory nie w bębnach tylko w tarczach przykręconych do skrzyni biegów.

#110 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 21 maj 2014 - 19:12

Hamulce w Bizonie Witam. Jaki jest koszt podstawowych elementów do naprawy hamulców zasadniczych (orientacyjnie)? Na co zwrócić szczególną uwagę przy rozbieraniu/naprawie/składaniu?
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 23 czerwiec 2014 - 14:49

Hamulce w Bizonie Widzę, że jest spory temat o tych hamulacach.. U mnie od..3 lat te hamulce to tragedia.. Teraz wyciągnąłem tą blaszke i hamują jak igła, ale po przejechaniu 30 metrów zaczynają się grzać po km gorące..
Macie jakieś rady jak te hamulce zrobić? Uciążliwe jest hamowanie ręcznym, wcale na górkach w lewej ręce trzymać drążek ręcznego, a prawą bieg zmieniać ;/

#112 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 20:58

Hamulce w Bizonie popuść delikatnie śruby od bębna .Pojeździsz trochę to dociągniesz.

#113 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 04 lipiec 2014 - 15:56

Hamulce w Bizonie Co chwile tak robię i albo nie hamują, albo się grzeją..

#114 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 14:10

Hamulce w Bizonie Wg mnie masz wyrobione kulki i rowki na kulki w tarczach rozciskajacych. Kup nowe kulki albo wyjmij z jakiegos lozyska i zaloz w nowe miejsca w tych tarczkach jesli sa i o ile nie byly juz przekladane z tego samego powodu tzn grzania sie hamulcow.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#115 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 05 lipiec 2014 - 21:25

Hamulce w Bizonie @Junkers - tak spróbuję. Dzięki :)

#116 Share sharp

sharp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 lipiec 2014 - 17:14

Hamulce w Bizonie Witam serdecznie; pomimo iż sezon żniw tuż tuż chciałbym zapytać osoby które modyfikowały układ hamulcowy na hydrauliczny. Mianowicie pisoadam Bizona super 81r. z wąskimi kołami, i chciałbym się dowiedzieć od jakiego dokładnie stara układ hamulcowy pasuje: z tego co czytam to wnioskuję iż star 266, ale były też starsze wersje dlatego nie chcę kupić w ciemno części; Proszę o ewentualne wskazówki osób które ogarnęły temat; byłbym bardzo wdzięczy

#117 Share wsza12345

wsza12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 07:23

Hamulce w Bizonie

Panowie jeśli ktoś chce mam dobry patent na polepszenie skutecznośći hamowania na oryginalnych tarczach.

Polega to na tym że zmniejszam kąt wysuwania się kulek a tym samym rozpierania sie tych bębnów. Dzięki temu skok hamulca jest troszkę większy, trzeba uzywać znacznie mniej siły do hamowania a siła nacisku na tarcze jest większa.

Po takiej przeróbce skuteczność hamowania bardzo się zwiększa bo na mokrej ziemi zdarza sie, że koło nawet się posunie i muszę uważać na półośki

Jeśli ktoś jest zainteresowany taką przeróbką mogę coś takiego wykonać.

Więcej informacji na PW

Załączone miniaturki

• DSC02670.JPG

#118 Share danielursus3p

danielursus3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 lipiec 2015 - 18:42

Hamulce w Bizonie

Poszukuję mechanika do hamulców w Bizonie Z056 z powiatu garwolińskiego bądź okolic, prosiłbym o informację na PW. Pilne. 

Edytowany przez danielursus3p, 17 lipiec 2015 - 18:44.

#119 Share HornetZnawca

HornetZnawca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 10 czerwiec 2016 - 15:01

Hamulce w Bizonie

Witam mam pytanie czy te tarcze małe na wierzchu co je widać z tyłu są od ręcznego czy od nożnych? U mnie nożny ściska te tarcze właśnie i nie wiem czy ktoś tego pręta nie przemienił...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika