Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce w Bizonie

119 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Milan Per Sempre...

Napisany 28 luty 2009 - 22:27

Hamulce w Bizonie słyszałem, że niektórzy do Z056 zakładają hamulce ze Stara, ale jakiego, i jak to robią - nie wiem
Ryk SW 400 + C360 + 2xD43 pełne pszenicy = Magia PRL

Sprzedam 2 redlice do Poznaniaka
Kontakt: PW/GG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce w Bizonie Dzisiaj, 09:42
  •  

#22 Share adrianufo

adrianufo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 21:01

Hamulce w Bizonie zgadzam sie z innymi hamulce w bizonie to tragedia kiedys próbowalem zrobic nowe tarcze przetoczone dociski zmienione uszczelniacze i nie bylo hamulców wiec zamienilem reczny podpiolem pod nozny i jest super naped przy duzej predkosci po szosie kombajn staje moment i nie zrywa tarczy recznego polecam wszystkim zamiane kto ma problem z hamulcami

Ortografia + literówki

Edytowany przez krolikNH, 02 marzec 2009 - 21:04.

#23 Share Hormon07

Hormon07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 26 marzec 2009 - 21:18

Hamulce w Bizonie Hamulce oryginalne to tragedia, ale wystarczy zamontować hamulce od czegoś innego i jest super. Ja mam przerobione bo w moich terenach nie da się inaczej jeździć, za dużo górek a jak by tak pierdykła półoś to nie ma ratunku. Jutro zapodam wam fotki jak to wygląda.

#24 Share prolnik

prolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 27 marzec 2009 - 20:27

Hamulce w Bizonie U nas kilka razy siadły, ale teraz żyleta. Normalnie, aż z siedzenia można się zsunąć przy hamowaniu hehehe.

#25 Share Tomek7G

Tomek7G

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Milan Per Sempre...

Napisany 29 marzec 2009 - 20:38

Hamulce w Bizonie

Hamulce oryginalne to tragedia, ale wystarczy zamontować hamulce od czegoś innego i jest super. Jutro zapodam wam fotki jak to wygląda.

Naprzykład od czego??

Czekam na fotki
Ryk SW 400 + C360 + 2xD43 pełne pszenicy = Magia PRL

Sprzedam 2 redlice do Poznaniaka
Kontakt: PW/GG

#26 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 29 marzec 2009 - 20:41

Hamulce w Bizonie Jakieś tarcze z tira na spawać na piasty, do ramy zaciski i prawie gotowe.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#27 Share Hormon07

Hormon07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 22:34

Hamulce w Bizonie

Naprzykład od czego??

Czekam na fotki

Dawno mnie nie było, hamulce od stara, mam takie zamontowane i nie boje się żadnej górki. A moj wujek ma zamontowane od autosana. Troche pracy trzeba w to włożyć ale bezpieczeństwo przede wszystkim.

#28 Share Rafii

Rafii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 09:14

Hamulce w Bizonie Witam, mam problem z Bizonem Z056 z 1988rtaki że jak jadę do przodu wszystko jest ok. Ale jak nacisnę hamulec nożny i chcę cofnąć to nie mogę bo blokuje mi lewe koło . Musze wtedy ruszyć kawałek do przodu i dopiero cofnąć .Dodam że hamulce nie są za bardzo podciągnięte. Co może być przyczyną?

#29 Share Hormon07

Hormon07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 19:51

Hamulce w Bizonie tak to wygląda Dodany obrazek

#30 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 11 lipiec 2009 - 16:46

Hamulce w Bizonie pewnie posypały ci sie tarcze chamulcowe
dlatego ci blokuje i nie mozesz cofnac ja tak miałem ale złapało i pusciło ale myslałem ze kombajn sie zaraz rozsypje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 19:18

Hamulce w Bizonie

tak to wygląda Dodany obrazek

mozesz napisac troche wiecej na temat jak masz zrobione te hamulce?? np jak jest z przewodami, pompka od plynu, rozpierakiem do szczek (od czego on jest bo zakladam ze bebny i szczeki byly od jakiegos stara a on jest przeciez w pneumatyce a nie hydraulice chyba ze sie myle), czy beben jest normalnie przykrecany do piasty razem z felga a szczeki z reszta przyspawywane do osi( jak przyspawywane to co z rownym przyspawaniem tego elementu?) czy jest to zrobione jeszcze jakos inaczej??? Dzieki z gory za odpowiedz kogos kto ma to zrobione ---na pewno sugestie przydadza sie wielu osobom zainteresowanym.

#32 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 10 kwiecień 2010 - 10:32

Hamulce w Bizonie Witam

Kolego Hormon07 podał byś jakieś szczegóły o tych hamulcach? swoją drogom nieźle to zrobiłeś podziwiam cie jak zdołałeś to wszystko dopasować

pozdrawiam

Mariusz

#33 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 25 maj 2010 - 12:38

Hamulce w Bizonie mi też hamuje jedno koło czasami potrafi aż tył zarzucić myślałem że to w skrzyni najczęściej jak postoi np przez noc to rano trzeba delikatnie tył-przód i zazwyczaj puszcza z wielkim hukiem jak stawiałem na zime to w garażu też zblokowało i tak go zostawiłem macie jakiś pomysły co to może być ?

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 maj 2010 - 16:25

Hamulce w Bizonie Możliwe, ze ułamana ośka satelity z dyferencjału kleszczy się między kołem zębatym a obudową skrzyni, u nas tak było i potrafił wtedy zablokować koło.

#35 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 25 maj 2010 - 18:14

Hamulce w Bizonie ale jak ruszy to jeździ cały dzień tylko raz mi sie zdażyło że na polu bokiem chciało postawić ale przeskoczyło i poszło dalej

#36 Share Power

Power

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 05 czerwiec 2010 - 07:50

Hamulce w Bizonie My musielismy sciagnac reczny hamulec bo zaczeło sie palic a w dodatku robocze hamulce nie dzialaja :D najgorezj jest na gorkach ale trzeba sobie jakos radzic :)

#37 Share Lipa12

Lipa12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 10:11

Hamulce w Bizonie A ja mam bizona Giganta z 89 roku i nie potrzebuje hamulców :D mam w nim hydrauliczny napęd, i jak dam dźwignie na środek czyli że pompa nie podaje ciśnienia staje automatycznie jak wryty :), nie wiem po co ktoś mu zrobił hamulec nożny i i ręczny skoro on nawet po zgaszeniu silnika może stac na stromej górce i nie ruszy. W czasie jazdy po ulicy, jak sie zatrzymuje to muszę bardzo wolno przesówac dźwignie od jazdy na środek, bo jak zrobię to odrazy to aż cały napęd wyje, co jak co ale mój tata od małego jeździł na suprze, potem miał rekorda z 94 r, następnie kupił Giganta, którego teraz ja mam i cały czas powtarza że to najlepszy kombajn z całej trójki. Ale ogólnie to pamiętam że przy rekordzie wystarczyło zawsze dolac na sezon płynu hamulcowego i wszystko grało, teraz już nie za bardzo je pamiętam więc Ci dużo nie pomogę. Pozdrawiam

#38 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 12:48

Hamulce w Bizonie @Lipa to Rekord ma hydrauliczne hamulce? :)
Zetor is power
power is Zetor

#39 Share Lipa12

Lipa12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 17:47

Hamulce w Bizonie Tak, miał hydrauliczne, nie wiem czy to była jakaś wersja wzbogacona, czy wszystkie tak mają, ale i Rekord, jak i mój Gigant mają hydrauliczne, koło siedzenia jest zbiorniczek na płyn ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 20:36

Hamulce w Bizonie Twój gigant nie ma hydraulicznych hamulców tylko napęd hydrostatyczny i to jest normalne ze po przesunięciu dzwigni na pozycję neutralną kombajn się zatrzymuje jak wszystkie na hydrostacie.
Zetor is power
power is Zetor