Skocz do zawartości

Zdjęcie

przemieszczenie trawieńca

110 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 18:17

przemieszczenie trawieńca Na wiosnę zeszłego roku miałem tródny przypadek po ciężkim porodzie jalówka z przymiażdzonymi nerwami leżała prawie 2 tyg jak już zaczeła wstawać zaczeły się wzdęcia jak leżała była obracana i masowana, przemieszczony żwacz wet osłuchał zostawił do obserwacji dostała kroplówki jednak tak niefortunnie że w żyłę mleczną która dostała zapalenia, smarowanei itd trochę pomogło co się okazało stan zapalny na brzuchu miał zbawienny wpływ na żwacz bo już umuwilimy się na operację zapalenie żyły było z lewej strony i krowa cały czas leżała na prawym boku i żwacz wrócił na miejsce a podobn był przemieszczony na tą stronę co to niby nie wraca, po tym bardzo powoli krowa doszła do siebie lekarze dawali jej marne szanse i radzili sprzedać po chorobie z jałówki zostały sama skóra i kosci ale apetyt jakis marny tam miała i mimo wszystko doiła się (gdyby nie choroba była by niezła) poszła na pastwisko ogólnie odbudowała się no i niby wszystko Ok, a przed swiętami znalazłem rano sztywną, wet mówił że po przemieszczeniu może się tak zdażyć że nawet jak żwacz wróci to pobór paszy słabszy i już na 100% nie będzie ok, ale żal było sprzedawać bo tyle przeszła a bardzo łaskawa i miła była heh

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przemieszczenie trawieńca Dzisiaj, 09:39
  •  

#62 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 12:54

mówisz o stimudigest czy o czym ? generalnie sano bardzo się rekalmuje a na to potrzebne są pieniądze. ten magiczny środek o ile o nim mowa jest reklamowany w każdej gazecie o tematyce roliniczej. http://www.schaumann...ergietrunk.html ja to daję tylko nie szukajcie składu bo próżne wasze wysiłki.

ja wiem czy prózne:)

MINERALS
Calcium % 1,5
Phosphorus % 2,0
Sodium % 6,0
ELEMENTS per kg
Selenium mg 12
Cobalt mg 100
OTHERS
Glucose g/kg 600
Saccharomyces cerevisiae CFU/kg 2,0 x 1010

Edytowany przez kyllee, 15 styczeń 2013 - 13:04.

#63 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 22:26

przemieszczenie trawieńca @kylle zapodaj link skąd to wyrwałeś ? spoko już znalazłem składy w sumie to co ma przedstawiciel w segregatorze:) generalnie schaumann sie w Polsce słabo promuje

Edytowany przez atomik, 15 styczeń 2013 - 22:41.

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#64 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 12:17

przemieszczenie trawieńca no @Atomik wychodzi cie 6zl po tylko 0.5 dajesz a wiekszosc sie daje 1kg Ja daje z de heusa Power Drink sklad jaki jest taki jest wazne ze super pija bo z sano nie wszystkie chcialy pic a koszt 17zl za 1kg czyli tyle na krowe ale jak jest duzy cielak to procz 2 wiader tego dostaje jeszcze 2 cieplej juz samej bo jednak jest wieksza wolna przestrzen po cielaku a dr Lach to mowil ze niektore krowy potrafia wypic do 80litrow po porodzi i powinnismy umoliwic im to ale minimum te 30l
Sklad w 1kg
Wapn-4.5%
Wit A-840000j.m
WitD3-18000j.m
WitE-2700mg
WitC-8500mq
Betakaroten-200mq
Dekstroza
A jezeli juz po jakims czasie krowa przestanie jest to tez warto podac takiego drinka zeby wypelnic chociaz przestrzec bo niby po ocieleniu ale w laktacji tez nie zaszkodzi i ja sobie jedna tak uratopwalem bo nic nie chciala jest a zrobilem drinka dodalem jeszcze lacto plus vit i zywe drozdze i tak przez 3 dni po 3-4 wiadra i krowa wyszla i ma sie dobrze

#65 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 14:51

przemieszczenie trawieńca reviva mamina drink trouw nutrition

Oznaczenie laboratoryjne
Wilgotność 4.0%
Białko ogólne 6.0%
Tłuszcz surowy 4.5%
Włokno surowe 0.1%
Popiół surowy 28.0%
Popiół nierozpuszczalny
w HCL 7.0%
Wapń 4.5%

Dodatki paszowe w kg*

Witamina A 840,000 IE
Witamina D3 18,000 IE
Witamina E
(dl-alpha-octan tokoferylu) 2,700 IU
Witamina C 8,500 mg
ß-Karoten 200 mg
Mrówczan wapnia
E282 Propionian wapnia
E330 Kwas cytrynowy
E200 Kwas sorbowy

Edytowany przez kyllee, 16 styczeń 2013 - 14:52.

#66 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 10:43

no @Atomik wychodzi cie 6zl po tylko 0.5 dajesz a wiekszosc sie daje 1kg

daje tak jak zaleca producent, niektórym krowom sypię więcej jeżeli chca wypić więcej niż 20 l płynu

Edytowany przez atomik, 17 styczeń 2013 - 10:44.

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#67 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 17:12

przemieszczenie trawieńca no bo w sumie sklad nie jest jakis bogaty czy powalajacy zeby tylko 0.5kg dawac ja jutro dopiesze reszte skaldu power drinka bo tamto bylo z katalogu a ile bialka i innych juz nie pamietam ale na kartonie mam naklejke to napisze bo np vital trunk z josery ma bogatszy sklad a tez sie daje go liczac 1kg bo pol to jest na 20 l a tak malo to rzadko ktora pije minimum 30-35l

#68 Share Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 17 styczeń 2013 - 18:27

przemieszczenie trawieńca Daje ktoś drinka VIPover z firmy over cena to 21 zł.
,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

#69 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 23:48

przemieszczenie trawieńca ja wsypuje cały kg w jedno wiaderko i zalewam to woda ciepła a w konew i kolejne wiaderko wlewam wodę i daje do picia , jak wypija to dolewam wodę z 2 wiaderka i później resztę dolewam ... kiedyś tak miałem ze nie chciała wypić wszystkiego i zostało a tak to mam pewność ze dostanie ''kopa''

#70 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 02:19

przemieszczenie trawieńca Ja dawalem Vi powera jak bylem na etapie testow jaki brac to na 3 jedna nie chciala wiec odpusciłęm sobie bo sklad nawet galanty ale co mi po skladzie jak nie wypije a te z de heusa od 3 lata daje i jeszcze sie nie zdarzyło zeby jakas sztuka nie wypiła i nawet jak mam jakies problemy z pobieraniem paszy to tez podaje tylko ze sypie go pol torebki a dolewam energi i drozdze wrzucam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 19 styczeń 2013 - 13:54

przemieszczenie trawieńca Ja stosuje z josery poidło w pierwsze wiadro sypie 0,8kg na 20l a pózneij po dwie miarki i tak poje ile da rady wypić przeważnie 3 wiadra wypijają jałowki mniej 1-2. Raz jedna krowa wypiła szesc i pół wiadra 130L dobrze ze sie zasyciła bo wiecej by nie dostała :P

#72 Share bonzoo1224

bonzoo1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 23:39

przemieszczenie trawieńca Mam problem. Kupiłem jałówkę, 7m-cy cielna i po przywiezieniu nic nie jadła. Jeden dzień, drugi, trzeci. Wezwałem wet. i stwierdził przemieszczenie trawieńca. Czy to możliwe, aby u wysokocielnej jałówki to wystąpiło?

#73 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 20:39

przemieszczenie trawieńca ja mialem u jalowki ale nie byla cielna i nie wiem tez na 100 procent czy to byl trawieniec bo po zabiegu zdechla na 3 dzien ale kase wzieli za trawieniec wezwij 2 weta jak powie ze to trawieniec to wtedy bedziesz myslal co dalej

#74 Share bonzoo1224

bonzoo1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 21:52

przemieszczenie trawieńca jałówka już odjechała na ubój z konieczności. 4 wet. było, tylko jeden od razu się poznał. drugi stwierdził, że ma zatkane księgi, a 4 naciął jej bok, żeby zobaczyć i okazało się, że to trawieniec. Przy tak zaawansowanej ciąży nie było szans. Ponoć to pierwszy przypadek u wysokocielnej jałówki o jakim wogóle słyszeli

#75 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 22:55

przemieszczenie trawieńca Też miałem taki sam przypadek z jałówką, weterynarz zrobił wlew do pyska jakiegoś środka co działa podobnie jak kret w kanalizacji i kazał się modlić żeby pomogło bo nic innego nie można było robić i w tej chwili sztuka jest już po drugim wycieleniu i na razie ok.

#76 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 11:12

przemieszczenie trawieńca @ptaszyna

zapewne podal siarczan sodu i jakies leki rozkurczowe

bonzo 1224

no szkoda kasay pewnie troche dales za nia i lipa wyszla jeszcze za wet trzeba doliczyc

#77 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 12:29

przemieszczenie trawieńca @kyllee coś takiego ale dokładnie nie pamiętam a na drugi dzień jak trawieniec odgazował wlał jaszcze dwa wiadra dręszu (czy jakoś tak).

#78 Share bonzoo1224

bonzoo1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 14:39

przemieszczenie trawieńca no jałówka 6500, a leczenie 1500. Za mięso 3000. Gdybym wiedział,że wyjdzie z tego to i drugie tyle gotów bym był zapłacić, ale wolałem sprzedać niż patrzeć jak się męczy. Lekarz nie dawał szans, nie w tym przypadku

#79 Share dlugii09

dlugii09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 luty 2013 - 16:30

przemieszczenie trawieńca Przemieszczenie trawieńca u byka, miał ktos taki przypadek ? przezył byk?

Połączone

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 15 luty 2013 - 12:15

przemieszczenie trawieńca lewo stronne czy prawo ?