Zaloguj się, aby obserwować  
mariusz22

Zetor 6341 super co o nim sądzicie????????

Polecane posty

mariusz22    0

mam zamiar kupic zetora 6341 super i mało wiem na temat tego modelu, moze ktos mi napisac cos o tych ciagniczkach???

z góry dziekuje

pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

no spoko ciagniczek ale nie lepiej juz wybrać 7341 cena prawi ta sam ale jest troche mocniejszy i ma turbo co duzo daje ale jak juz sie bedziesz rozglądał to szukaj egzemplarza tak mniej więcej 2002- 2004 ponieważ przy końcu produkcji były juz w miarę możliwości usunięte wszystkie niedociągnięcia i przypadłości wieku dziecięcego moj kolega ma 7341 od nowści juz 5 rok i naprawdę nie żałuje zakupu ciagnik sprawdza sie świetnie jak na swoje możliwości a jest głównym ciagnikiem na 40 ha ;)

 

 

 

ps:darek nie cytuj poprzedniego posta bo wiadomo do kogo piszesz :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz22    0

no może i lepiej kupic 7341 ale zetorka6341 mam juz na oku i co jest dlamnie wazne jest z ładowaczem no i ma jakies 1500 mtg jest sprowadzany i rocznik 99 a cena z ładowaczem to 68 tys zł

dobry zakup zrobie czy raczej nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

jeżeli tur jest jakiejś pożądnej firmy to napewno na nim nie stracisz, mało ma nakręcone mtg, jak jest zadbany to warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

jakos nie chce mi sie wierzyć ze ma tylko 1500 mtg jak do tej pory co wiedziałem zetorki za granicy to miały moze i na zegarach 1500 a na prawdę z 8000


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz22    0

tur przy tym ciagniku jest marki veto

a co do mtg to sam juz nie wiem bo opony ma orginalne ok90% i ciagnik wizułalnie nie wyglada na takiego co by miał nabite dużo mtg no moze sie myle.

pozdr;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

to on musiał przez te 10 lat wiecej stac niz robic jak oponki 90 %


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze to drugie oponki.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

no tez tak moze być ze zetorek pryka na drugim zestawie trampków a z jakiego kraju jest ten zetor ??????


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz22    0

on jest sprowadzony ze szwecji i jeszcze ma zamontowana grzałke elektryczna do podgrzewania oleju w silniku, moze i ma drugie trampki, jutro mu sie lepiej przyjrze na date produkcji opon.

 

może wie ktos jakie ma spalanie ten ciagnik no i dokładnie ile ma kucy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Obejrzyj dokładnie tego Zetora, jeżeli ma 1500 mth to zużycie opon by się zgadzało. Trzeba jednak do takich przebiegów podchodzić sceptycznie, na zachodzie często robią tak że idzie nowy silnik albo po remoncie a przy tej okazji zerują licznik i wychodzi że jest to przebieg tylko silnika a nie całego ciągnika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Wydaje mi się że ten model będzie odpowiedni do tura, bo nie ma turba i przy lekkich pracach typu rozładunek, załadunek itp. nie będzie zjawiska turbo dzidy.Nie wiem na ile jest to odczuwalne w tym modelu, ale znajomy kupił FARMERA silnikie MTZ właśnie z turbem to musiał nauczyć się nim jeźdźić.Inna sprawa jeźli ma to być główny ciagnik w gospodarstwi to wtedy polecam 7341.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz22    0

juz kupiłem ten ciagniczek i nie bedzie głównym tylko bedzie pomcniczym ciagnikiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
Wydaje mi się że ten model będzie odpowiedni do tura, bo nie ma turba i przy lekkich pracach typu rozładunek, załadunek itp. nie będzie zjawiska turbo dzidy.Nie wiem na ile jest to odczuwalne w tym modelu, ale znajomy kupił FARMERA silnikie MTZ właśnie z turbem to musiał nauczyć się nim jeźdźić.Inna sprawa jeźli ma to być główny ciagnik w gospodarstwi to wtedy polecam 7341.

ja nie wiem o co chodzi ci z tym turbem przecież wszytskię proximy maja turbo i duzo ludzi pracuje nimi z ładowaczami i jakos nikt nie narzeka


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

bartus16;Chodzi o to że silnik doładowany ma zawór dolotowy który otwiera się przy określonym ciśnieniu i starsze konstrukcje silników miały tzw. turbo dziurę, poprostu silnik był przymulony zanim nie dostał dodatkowego powietrza z turbiny.

Mój znajomy ma FARMERA (o czym pisałem) i np. przy orce czy agregacie kiedy opuszcza agregatowaną maszynę w ziemie twierdzi że lepiej mieć troszkę wyższe obroty silnika aby się dobrze i szybko zbierał.

Przyznaję że nie wiem czy ta "turbo dziura" jest odczuwalna w tych modelach zetora bo wiadomo że technologia idzie ciagle do przodu i przykładem morze być intrkuler czy kompresor.

Sam nie mam sprzętu z turbem ale znajomi o tym opowiadali i dlatego zasugerowałem że model bez turba będzie do tura odpowiedni, ale mogę się mylić.

Gratuluję nowego nabytku i życzę bezawaryjnej eksploatacji a dużym plusem jest to że te modele mają ceramiczne szprzęgło co przy turze jest ważne.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Kupiłem takiego zetorka sprowadzonego z niemiec po żniwach w zeszłym roku,jak na razie sprawuje się dobrze,najbardziej podobają mi się hamulce (brzytwa !!) ;) wcześniej miałem 7211.

Tak więc mogę polecić. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
bartus16;Chodzi o to że silnik doładowany ma zawór dolotowy który otwiera się przy określonym ciśnieniu i starsze konstrukcje silników miały tzw. turbo dziurę, poprostu silnik był przymulony zanim nie dostał dodatkowego powietrza z turbiny.

Mój znajomy ma FARMERA (o czym pisałem) i np. przy orce czy agregacie kiedy opuszcza agregatowaną maszynę w ziemie twierdzi że lepiej mieć troszkę wyższe obroty silnika aby się dobrze i szybko zbierał.

Przyznaję że nie wiem czy ta "turbo dziura" jest odczuwalna w tych modelach zetora bo wiadomo że technologia idzie ciagle do przodu i przykładem morze być intrkuler czy kompresor.

Sam nie mam sprzętu z turbem ale znajomi o tym opowiadali i dlatego zasugerowałem że model bez turba będzie do tura odpowiedni, ale mogę się mylić.

Gratuluję nowego nabytku i życzę bezawaryjnej eksploatacji a dużym plusem jest to że te modele mają ceramiczne szprzęgło co przy turze jest ważne.

ja pracując zetorem 7341 z turem nie zaobserwowałem tzw turbo dziury


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz22    0

orki wczesniej wprowadziłem moze kogos wbład bo ciagnik jest sprowadzony z norwegi

A co do hamulcy to zeczywiscie brzytwa

mam nadzieje ze bedzie mi sie na nim dobrze pracowało

pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

no to niec wiecej nie pozostało jak życzyc bezawaryjnej pracy, wrzuć fotke tego zetorka na agrofoto, pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie są to bardzo dobre maszyny kiedys miałem tako przez 4 lata jego starszo wersje i nic się w niej nie psuło była bez awaryjna takrze mode powiedzieć na podstawie swojej wiedzy i doświadczeń z innymi ciągnikami marek john deere, case, mf, new holland że ten zetorek lepiej sobie radzi z ciężkimi pracami polowymi niż 80 konne traktory wymienionych wyżej marek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

sorki ale ja swojego sprzedałem i nie mam zdjęć z niego już

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spalanie myślę że od 11 do 13 litrów by się wyrobił zależy jaka ziemia i jaki sprzęt


Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Nie palił na górzystych trenerach jakieś 8- 10 litrów zetory wcale tak dużo nie palo bo mam 2 i miałem różne firmy i wiem ile jaki pali

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj