Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeróbka naczepy

51 odpowiedzi na ten temat

#1 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 01 luty 2009 - 14:14

Przeróbka naczepy Witam. Ostatnio się zastanawiam jak tu przerobić naczepę tak, żeby móc ją zaczepić do mojego MF'a MF

Konkretnie - przeznaczeniem tej maszyny byłby transport balotów słomy z pola, na stertę, do kurników, ewentualnie do pobliskiego zakładu. Sadzę, że będzie to wygodniejsze niż dotychczas używany tabor. Chodzi mi o to, że nie mam siły cały czas spinać, rozpinać, zdejmować nadstawki i myśleć czy każda ma sprawną instalację elektryczną bo niekiedy też pożyczam. Poza tym żniwa to czas napięty i to sprawia że nie zawsze mam możliwość zabrania przyczep. Czy wogóle isteniej możliwość przeróbki umożliwiającej agreagowanie z ciągnikiem rolniczym oraz mozliwość zarejestrowania ? Czekam na wasze pomysły i spostrzeżnia. 

Pozdro 1rajdzik  ;)
all rights reserved

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przeróbka naczepy Dzisiaj, 15:53
  •  

#2 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 01 luty 2009 - 14:29

Przeróbka naczepy Myśle ze przeróbka jest możliwa. Na moj gust to przydałoby Ci sie skręt od przyczepy i powinno sie dać zrobić. Natomiast z rejestracja może być troche trudniej. Pomysł masz niezły. Pozdrawiam

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 01 luty 2009 - 14:37

Przeróbka naczepy Ktoś kiedyś na AF podał linka do aukcji gdzie można było kupić takie coś co umożliwia zaczepienie naczepy od ciężarówki do ciągnika rolniczego. Było to zbudowane na zasadzie "przyczepki" jednoosiowej z siodłem takim jek w tirze nad osią. Zapinało to się na dolny zaczep w ciągniku. Wszystko byłoby ok, gdyby nie cena, o ile się nie myle jakieś 30 tys zł. Ale znajomy wymyślił inny sposób, dużo tańszy i też prosty. Z przyczepy wywrotki dwuosiowej zdjął skrzynie i naczepę od ciężarówki oparł na tej przyczepie. Wg mnie pomysł super.
Pozdrawiam
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#4 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 01 luty 2009 - 15:10

Przeróbka naczepy Ostatnio przejeżdżałem przez ORZYSZ(warm-maz) i tam stało takie coś na sprzedaż (szkoda że zdjęć nie zrobiłem) właśnie naczepa-tył dwie osie na 9.00/20 na bliźniakach przód na 385/22,5 właśnie na obrotnicy -bydlę miało 14 m długości-bez zaczepu

#5 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 01 luty 2009 - 15:13

Przeróbka naczepy Ja przyczepę zrobiłem z takiej małej naczepy.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#6 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 01 luty 2009 - 15:33

Przeróbka naczepy Spółka z którą jestem na jednym polu sąsiadem ma takich przyczep 3 lub 4. robili je z rozbitych i złomowanych ciągników siodłowych. W naczepie nie ma żadnych przeróbek i w każdej chwili można podpiąć ją pod samochód i jeżdzić po drogach a z ciągnika siodłowego zrobiono skręt na siodle i złożono ramę w dyszel. Zbierają na nie duże kostki i ciągają ciągnikami po 180KM, jak rusza to nawet jest ciężko ale potem ok, dodatkowy atut to super hamulce a po asfalcie śmiga extra
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#7 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 01 luty 2009 - 16:17

Przeróbka naczepy Polska przyczepa D-83 miała swego bliźniaka naczepę jednoosiowa na siodło, z przeznaczeniem do Stara. W Australi jeżdża pociągi drogowe złożone z kilku naczep z podpiętymi wózkami z siodłem.

#8 Share ktos

ktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 01 luty 2009 - 16:26

Przeróbka naczepy http://pl.youtube.co...re=channel_page

w 3.50 min. jest takie coś o które pytasz

#9 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 01 luty 2009 - 17:06

Przeróbka naczepy

Polska przyczepa D-83 miała swego bliźniaka naczepę jednoosiowa na siodło, z przeznaczeniem do Stara. W Australi jeżdża pociągi drogowe złożone z kilku naczep z podpiętymi wózkami z siodłem.

Właśnie z takiej ja zrobiłem swoją ;)
Zetor is power
power is Zetor

#10 Share kahaber

kahaber

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 luty 2009 - 17:44

Przeróbka naczepy Rolnik mieszkajacy obok mojej miescowosci ma naczepe z powiekszona skrzynia (ponoc bez problemu miesci sie tam 35t pszenicy) + wozek pod siodlo zrobiony z tylnej czesci starego siodlowego Jelcza. Os ta ma zalozone opony 385/22.5 i przy mokrej ziemi to Case Magnum 7250 ma co z nia robic ale XTX215 tez pracuje z tym zestawem. Calosc podpina sie pod dolny zaczep. Z tego co sie orientuje wlasciciel jest zadowolony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 01 luty 2009 - 18:28

Przeróbka naczepy Kiedys na Traktorpool.de był taki zaczep z siodłem od tira, na resorach za 1500 euro. warto poszykac albo nawet samemu cos takiego zrobic. Solidna os z dobrymi resorami, jakies siodlo a reszta to juz material na rame.

#12 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 01 luty 2009 - 18:34

Przeróbka naczepy najprościej będzie ci poszukać zezłomowanego ciągnika siodłowego kupić go w cenie złomowej i do pracy. Zrzucić kabinę odciąć przednia oś( morze odkręcic) ponacinać ramę i zgiąć w dyszel, kupic na złomie lub w sklepie hak od T-088 i masz sprzęt jak się patrzy( troche farby). No Morzesz jeszcze porobić sobie ładnie przejścia na światła i hamulce od naczepy.

#13 Share grzesiek0782

grzesiek0782

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 20 luty 2009 - 13:07

Przeróbka naczepy Panowie wałkuje ten temat już pół roku, bo w sąsiedniej wiosce pewna spółka ciąga takie naczepy na wózku siodłem. Więc można :) . Gorzej już z zakupem tego wózka, w Polsce to dosyć duży koszt, nie napiszę jaki, bo przez tydzień byłem w szoku, ale podam adres
http://moto.allegro....29_naczepy.html. Panowie szooook!!! :) :) :) :) :) Nie wiem czy uda się zarejestrować samoróbkę tego wózka ale myślę, że tak jako przyczepa sam, z możliwością ciągania naczep czy jakoś tak :) No chyba, że u was nikt specjalie nie sprawdza, czy macie jakąś rejestrację. Bo u mnie policja pastwiłaby się co dzień :) Mam nadzieję, że wam się uda

#14 Share marex

marex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 20 luty 2009 - 13:35

Przeróbka naczepy naczepe to trzeba zarejstrować, a odnośnie wózka z siodłem to wydaje mi sie że nie bo do jakiej to kategorii zaliczyć?? Naczepa z wózkiem traktowana byłaby jako całość. Zresztą nie chcem nikogo w błąd wprowadzić najlepiej byłoby dowiedzieć sie o tym w urzedzie komuikacji :)

#15 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 20 luty 2009 - 13:38

Przeróbka naczepy Przy takiej cenie to tylko albo uciąć jakiegoś jelcza albo kupić siodło i dorobić jakąś oś i ramę. Co do rejestracji to myślę że najlepiej byłoby zarejestrować naczepę razem z wózkiem jako zwykłą dwu osiową przyczepę.
Zetor is power
power is Zetor

#16 Share grzesiek0782

grzesiek0782

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 20 luty 2009 - 16:57

Przeróbka naczepy Sęk w tym, że wózek raczej musi być zarejestrowany bo nie jest trwale połączony z naczepą. W Niemczech takie wózki posiadają zderzak z miejscem na tablicę rejestracyjną, światłami i pierdołami

#17 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 luty 2009 - 17:03

Przeróbka naczepy

naczepe to trzeba zarejstrować, a odnośnie wózka z siodłem to wydaje mi sie że nie bo do jakiej to kategorii zaliczyć?? Naczepa z wózkiem traktowana byłaby jako całość. Zresztą nie chcem nikogo w błąd wprowadzić najlepiej byłoby dowiedzieć sie o tym w urzedzie komuikacji :)

Ale w dowodzie rejestracyjnym masz wpisano liczbę osi a tu dokładasz jeszcze jedno oś.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#18 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 20 luty 2009 - 18:25

Przeróbka naczepy Tutaj macie takie podwozie:
http://www.allegro.p...ch_trasach.html ostatnie foty :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#19 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 20 luty 2009 - 18:28

Przeróbka naczepy Tam widać ze ten "wózek" ma miejsce na tablice rejestracyjną

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 20 luty 2009 - 19:01

Przeróbka naczepy Jak myślicie jako co można to zarejestrować (wózek) jako przyczepa?
Zetor is power
power is Zetor