Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus kopci

256 odpowiedzi na ten temat

#101 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 28 luty 2010 - 23:57

Ursus kopci A na jako kopci? Bo jak na czarno, a wszystko jest dobrze zrobione to za duża dawka paliwa na pompie ustawiona. Był taki przypadek że gościu jak założył pompę po regeneracji do 360 to w orce na dzień prawie 200 litrów spalał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus kopci Dzisiaj, 21:54
  •  

#102 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Zainteresowania:Elektronik z zawodu, elektryk z zamiłowania ;)

Napisany 01 marzec 2010 - 00:49

Ursus kopci jak ci kopci na szaro to masz rozrząd do przestawienia, a kopci ci tak na biegu jałowym czy w pracy??, jak w pracy to masz za dużą dawkę paliwa ustawioną

#103 Share rakos93

rakos93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 18:54

Ursus kopci gumka z boku filtra mi pękła i naciągła kurzu i wszystko sie stało po remoncie tak zaczoł dymić . W jeżdzie mi dumi na niebiesko non stop a rozżąd juz przestawiałem inic nie pomogło

#104 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 19:49

Ursus kopci no to ci się dostaje olej silnikowy do komory spalania, a sprawdzałeś stan oleju w silniku czy ci go nie bierze??

#105 Share rakos93

rakos93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 20:42

Ursus kopci ani grama nie bierze

#106 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 20:55

Ursus kopci Kolego to zbyt niskie ciśnienie wtrysku ale wtedy był by slaby w porównaniu do stanu przed remontem, albo ktoś ci zrobił psikusa i wsadził za grube podkładki pod wtryskiwacze albo zupełnie po 2 sztuki. Wtedy wtryskiwacz jest zbyt wysoko nad tłokiem. Paliwo zapala się nad denim tłoka zamiast w nim i to powoduje dymienie.
Sam walczę z 16 i to jeden z problemów jaki był u mnie w silniku poza tym mam problemy z mocą i z zapalaniem na zimno bez startera Praie ani rusz. Pompa niby sprawna była w warsztacie.

#107 Share Davido

Davido

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów

Napisany 01 marzec 2010 - 23:16

Ursus kopci kolego @leszekd możliwe ze już musisz swojej 16 zrobić remoncik bo już za słabe możesz mieć sprężanie i dlatego może być problem z zapalaniem.

Sam mam 1634 i po remoncie wymianie tłoków, pierścieni, tulei i regeneracji turbiny, nie ma żadnych problemów z dymieniem.

#108 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 16:48

Ursus kopci Myślę ze raczej nie komplety naprawcze montowane nie więcej jak 1000 motogodzin temu nie był przegrzany, przeciążony. Myślę że to wina pompy bo wtryski są nowe i na pewno sprawne i niema pod nimi grubych podkładek bo gdy tam były to mocno kopcił. Skłaniam się do kupna nowej bo jak widać regeneracja nie przynosi odpowiedniego rezultatu, gorzej jak jest winien temu rozrząd, jednak nie winem co tam wymieniać kola zębate czy wszystko razem z wałkiem. Praca silnika jest w miarę równa jednak brak mu mocy. Przestawianie konta wyprzedzenia wtrysku niewiele skutkuje.

#109 Share rakos93

rakos93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 18:09

Ursus kopci

Myślę ze raczej nie komplety naprawcze montowane nie więcej jak 1000 motogodzin temu nie był przegrzany, przeciążony. Myślę że to wina pompy bo wtryski są nowe i na pewno sprawne i niema pod nimi grubych podkładek bo gdy tam były to mocno kopcił. Skłaniam się do kupna nowej bo jak widać regeneracja nie przynosi odpowiedniego rezultatu, gorzej jak jest winien temu rozrząd, jednak nie winem co tam wymieniać kola zębate czy wszystko razem z wałkiem. Praca silnika jest w miarę równa jednak brak mu mocy. Przestawianie konta wyprzedzenia wtrysku niewiele skutkuje.

ja na 100% niemam tych podkładek i niewiem dymi t i troche cięzko odpala

#110 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 24 październik 2010 - 12:48

Ursus kopci Panowie , mam mały problem z c-385 mianowicie wydaję mi się ,że za bardzo dymi :) nie wiem , byc moze jestem rzewrazliwiony na tym punkcie i moze to nic dziwnego jednak wydaję mi się ze w 3 skibach nie powinno byc nic a nic dymu na 4 polowej a u mnie pojawia się lekki dymek :

W 1:49 najpierw zmniejszyłem obroty a później "przygazowałem "

Poradzicie cos ? podpowiecie ? Proszę ;)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 24 październik 2010 - 15:01

Ursus kopci Jak by było ujęcie z dala na ciągnik było by lepiej widać. Według miarki wyliczyłem że te 25 cm to było, do tego dochodzi jeszcze brona cieżko może mieć to i dymek popuszcza, ale jak przegazowałeś to ten dym mocno czarny był to wygląda na większą dawkę paliwa, ile Ci spali na dzień takiej orki?

#112 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 24 październik 2010 - 15:30

Ursus kopci Na dzien nie wiem ale na hektar spali około 17-18 litrów gdy jezdzę 4 a 13-15 jak jezdzę 2 szos. ale wtedy jest duzo płycej pług ustawiony ...

#113 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 24 październik 2010 - 18:40

Ursus kopci według mnie wszystko gra ja ciągałem 4 skiby na 4 polowej to trafiła kopcic tak jak u ciebie gdy dałes gazu :)ale widze 80 glanc maszyna zadbana :)i jak cisnienie trzyma pow do ile ci spaduje po długiej pracy?? u mnie trzyma się miedzy 3 a 4 a jak go puszcze na wolne obroty to ledwo 1 ale to jak jest po dłuzszym uzytkowaniu jak się rozgrzeje

#114 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 24 październik 2010 - 18:53

Ursus kopci U mnie też puszcza dym tutaj widać a kapitalka 2 lata temu robiona, także myślę że ten typ tak ma.

Tutaj widać smugę dymu
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#115 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 24 październik 2010 - 20:35

Ursus kopci Spokojnie nie masz się czym martwić, ursus na kooperacji z zetorem bez dymka to nie ursus ;)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#116 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 25 październik 2010 - 18:52

Ursus kopci Cisnienie na rozgrzanym silniku na obrotach 1700/min nie spadnie ponizej 5,5 atmosfery .

Jednak panowie jest cos nie tak :P dzis odkręciłem korek spustu oleju w pompie paliwa a tam ...
S U C H O ;) nalałem więc oleju superol cc , ale zaczął on cieknąc rurką od nadmiaru ( tylko własnie nie wiem co tam powinno wypływac czy olej czy paliwo? ) pojechałem orac i ciągnik jakby odrobinę mniej "kopcił" , zaorałem hektar , wziąłem się za drugi kawałek i zabrakło mi paliwa ;[ w domu w kanistrze stało paliwo BIO ON czyli z domieszką estrów roslinnych , ale zakupione na innej stacji niz tankuję ursusa ...

... cięzko było go uruchomic ale w koncu odpalił , zacząłem kontynuowac orkę (tata przyglądał się bo to jest za stodołą wiec widział ) obszedłem raz w koło i tata do mnie przychodzi i mówi : - nowy ciągnik kupiłes ? , Ja się patrzę na niego rozczarowany a on mówi : przedtem to na glinie było nad Tobą ciemno a teraz C Z Y Ś C I U T K O , zero dymu , chyba ze zacznie koło bardzo kopac to unosi sie lekka smuga a tak to nic ;) w dodatku poczułem ,że ciągnik ma jakby więcej siły ;)

Wychodzi na to ,że z tym paliwem które zawsze tankuje jest cos nie tak , albo poprostu URSUS woli BIO ?

Jutro tankuję go normalnym ON ale na tej stacji z której pochodzi bio , zobaczymy co się okaze :blink:

#117 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 25 październik 2010 - 20:21

Ursus kopci :P masz racje kolego na tych cpn-ach zdarza się paliwo "chrzczone",teraz będziesz miał okazje porównać kóre lepiej podchodzi do twego dieselka ,jeżeli był by to Bio to było by fajnie gdyż jest trochę tańszy,tylko nie wiem czy w waszej okolicy zwracają akcyze za Bio-Diesla,ale powodzenia ;[
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#118 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 25 październik 2010 - 20:38

Ursus kopci Zwracają :P

#119 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 31 październik 2010 - 13:13

Ursus kopci Na Bio napewno nie odczujesz przybytku mocy tylko spadek mocy. Zimą na bio to ci nawet nie sapnie takie gówno gęste. A w sprawie kopcenia to z pompy z tej rurki powin lecieć ojej w pompie olej powin być taki sam jak w silniku. A jak masz z olejem w silniku bierze ci czy ci nie bierze bo mugł sie pierścień na tłoku przekręcić i dotego ci troszke więcej kopcił bo po warku na tych obrotach to motur masz w świetnej kondycji. Mi kiedyś jak się pierścień na tłoku przekręcił to potrafił wywalić szklankę oleju.
Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 31 październik 2010 - 13:41

Ursus kopci Tak możesz lać Bio @pawlus224 lecz lej do niego 50l Bio i 50l ropy poniewarz na Bio zalepiaja sie przewody paliwowe, filtry. Wiem bo wuja rozwozi paliwa i mówi że jeden rolnik nalał Bio i orał cały dzien a potem spadek mocy zajrzał do filtrów a tam zalepione jak by smalcem. Potem wuja u niego jest i zrobili że 200l Bio i 200l ropy zmieszali i wtedy było ok. I teraz każdy rolnik co kupuje Bio to miesza z ropa. Tak samo jest w zagranicznych ciagnikach oni jeżdża na olejach roślinych. I sasiad kupił ciągnik i było że uszkodzona skrzynia rozebrali szkrzynie a tam zalepione kompletnie, kupili specialne środki przemyli i wlali najrzadszy olej i mówi pojeździsz z 3tyg i znów sie zepsuje i tak było. Rozebrali skrzynie znów zalepione przemyli naleli ojeju i ciągnik chodzi do dziś. I z tym Bio to tak samo :D
Case <3