Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus kopci

256 odpowiedzi na ten temat

#81 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 18:47

Ursus kopci jaki zaworek???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus kopci Dzisiaj, 21:51
  •  

#82 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 19:02

Ursus kopci Pierwsze trzeba sprawdzić zaworek przelewowy pompy, a potem zaworki pompki zasilającej.

#83 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 19:17

Ursus kopci nie sądzę żeby były zabrudzone bo filtry wymieniałem i nie było w nich brudu. Dodam jeszcze że przy zapalaniu puszcza dymek dopiero po 3-4 obrotach. w piętek zawiozę do sprawdzenia i zobaczymy co mi powiedzą....
ALe tak po zastanowieniu może jednak ten zaworek co jest na filtrach może szwankuje i dla tego więc chyba jednak od jego wymiany zacznę a potem ewentualnie do zakładu oddam.... dzięki za rady....

A jednak to był ten zaworek co jest na pokrywie filtrów paliwowych. dzięki za podpowiedź<_< pozdrawiam

#84 Share wojteczek11

wojteczek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 10:05

Ursus kopci Mam podobny problem w Ursusie c385 zrobiłem mu remont silnika. I przy dodaniu gazu strasznie kopci na biało, na złaczniu korektora wydechowego i tłłumnikja pojawił mi sie olej, i z tego węzyka (chyba odpowietrzajacego) co wychodzi z prawej str z dekla co idzie do korektora ssącego kapi e mi olej. Co temu zaradzic?

#85 Share skrok18

skrok18

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 10:21

Ursus kopci Być może kącówki trzeba nowe bądz do regeneracji bo biały dym jest oznaką że końcóki "leją"

#86 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 12:09

Ursus kopci Zrobiłeś remont głowicy bo wyglonda na spalanie oleju

#87 Share wojteczek11

wojteczek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 12:36

Ursus kopci głowica był robiona 2 lata temu i zawory na złe nie wyglądały.

#88 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 17:24

Ursus kopci Nie chodzi o zawory tylko prowadnice zaworów i uszczelnienia jak masz przedmuchy do silnika to koniecznie zrób głowice biały dym to oznaka spalania oleju głowic była robiona 2 lata temu polskie materjały są beznadziejnej jakosci zresztom powinno ubywac oleju w silniku

#89 Share wojteczek11

wojteczek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 18:40

Ursus kopci Więc chyba tak bede musiał zrobic puki jeszcze maska nie załozona , to chyba napewno bo olej w kolektorze wydechowym jest i jak chodzi na wolnych obrotach długo to ten olej mu sie zbiera ja jak mu przyłoze to go wtedy wydmychuje, ile może kosztowa remont głowicy??

#90 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 20:12

Ursus kopci po przeczytaniu postów poszedłem zapalić ciągnik i sprawdzić z ciekawości czy mi się olej nie pojawia w odpowietrzniku i jak dotknąłem palcem tej rurki to był olej niestety.... czy jak piszecie że to wina głowicy to czy te prowadnice można wymienić bez zdejmowania głowicy???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 21:10

Ursus kopci Musze wytłumaczyc pisałem o głowicy bo był robiony remont silnika ja rozumiem przez remont wał tłoki pierscienie i tu już jest problem bo jak nie były wymienione to od pierscieni trzeba zacząc puzniej pozostaje głowica te dwa elementy majom wpływ na spalanie wyżucanie olej co do prowadnic to trzeba ściągnońc glowice żeby wymienic najlepiej nowe powciskac na prasie

#92 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 22 marzec 2009 - 21:27

Ursus kopci z tym olejem w kolektorze wydechowym to nie jest tak, panowie ja miałem 1222 nówke która na dotarciu była zalana olejem ( maska, przednia szyba) po 100mtg i ciężkiej pracy było po problemie.

#93 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 21:41

Ursus kopci Zgadzam się nowy nie dotarty mugł wyrzucac nie dużo tylko na nowym jak mucha narobi to niekturzy lecom ze szmatkom bo wszystko widac i nie dmucha do silnika musze dodac że jak pierscienie nie będom w dobrom strone załorzone to przy nowych tłokach pierscieniach też będzie rzucał olej i tak mogło byc z tym 1222 bo nowe ciągniki składajom ludzie

#94 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 22 marzec 2009 - 21:53

Ursus kopci taK I PO 100MTG ustąpiło , odwróciły sie, ja zgłaszałem to do dilera, przyjechali i powiedzieli że to ustąpi i tak było.

#95 Share wojteczek11

wojteczek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 16:44

Ursus kopci olej w kolektorze to da sie wytłumaczyc ze sie dociera ale w tej rurce odpowietrzającej?? musiałem wywiercic dziurke w zakretce od wlewu paliwa bo bo jak jej nie było to sie durze cisnieenie robiło i bardzo olej ciekł z tej rurki ale jak wywierciłem dziurke to juz mniej ale nadal jest.

#96 Share rakos93

rakos93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 28 luty 2010 - 18:36

Ursus kopci Witam mam problem z ursusem 1634 zaczeło się to 2 lata temu jak do filtra powietrza naciągnoł kurzu i tuleje tłoki trzeba było wymienić. Natomiast jak zrobiliśmy remont tłoki tuleje pompa po regeneracji nowa turbina to zaczoł strasznie dymić no i zaczelimy przestawiać na rozrządzie ale nic nie pomogło nadal dymi niewiem co to może być pompe chyba z 5 razy oddawałem do regeneracjii. proszę o pomoc

#97 Share MANIEK416

MANIEK416

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO, MOTORYZACJA, TECHNIKA itp.

Napisany 28 luty 2010 - 19:18

Ursus kopci A sprawdzałeś wtryski, może któryś leje?

#98 Share rakos93

rakos93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 28 luty 2010 - 20:06

Ursus kopci sprawdzałem przy regeneracji pompy wszystkie były nowe i dodam że wałek rozżądu był nowy

#99 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 28 luty 2010 - 20:38

Ursus kopci mam pytanie jak kurzu mógł naciagnac filtrem ??nieczyściłeś go rok miałem taki przypadek w mf ale tam obtarł sie gumowy przewód i ciagnął lewe powietrze i oczywiscie remoncik mósiał być :)
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 28 luty 2010 - 20:54

Ursus kopci

mam pytanie jak kurzu mógł naciagnac filtrem ??nieczyściłeś go rok miałem taki przypadek w mf ale tam obtarł sie gumowy przewód i ciagnął lewe powietrze i oczywiscie remoncik mósiał być :)

Wcale nie musiałjeździć rok bez czyszczenia filtra. Ja jak sieje 1614 to po całym dniu w kurzu jest kupe osadu w filtrze, oczywiscie musiał co najmniej jeździć 2-3 dni dobre w kurzu ale wypadki sie zdarzają. :)