Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus kopci

256 odpowiedzi na ten temat

#61 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 26 luty 2009 - 21:50

Ursus kopci do filtra powietrza?

jak tak to tam się leje tylko trochę może ci z niego zaciąga ten olej i kopci nie więcej niż litr tam ma być!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus kopci Dzisiaj, 17:01
  •  

#62 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 26 luty 2009 - 22:28

Ursus kopci

mi też się wydaje że to coś z pompą ,wyjmij pompe i zawież do innego fachury zobaczysz co ci powie bo różni są fachowcy a np;pompa na wymiane w sklepie to nie wspomne a może masz założoną pompe nie od tego typu bo naprzykład do u902 jest o ile pamiętam 3 rodzaje pomp kiedyś właśnie w sklepie wymieniłem to było jeszcze gorzej jak na mojej , objawy takie że ledwo zapalił i chodził jak sieczkarnia ,zabrałem ją ze sklepu zawiożłem pompiarza zrobił mi ją i było ok

mi tak kiedyś w pks zrobił pompe do rekorda, chlał ile chciał, a ciśnienie jak w jelczu na wtryskach

#63 Share piszczo123

piszczo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 luty 2009 - 22:43

Ursus kopci no kiedyś na okszowie był taki fachura może tam byleś kiedyś, dziadostwo..............!!!!!!!! totalne

#64 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 27 luty 2009 - 12:58

Ursus kopci W filtrze jest taki zasobnik z olejem i tam zbiera się osad a powietrze oleju nie ciągnie a co do ilości to tam jest taka kreska do której powinien sięgać poziom oleju.
Może w pompie ten "bębenek" od turbo jest na hu**?

#65 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 27 luty 2009 - 20:33

Ursus kopci Sprawdz (nie wiem ja to nazwać) zebatke, lub sprzegielko na pompie, tzn to co jak przykrecasz pompe do silnika (chodzi o ten taki mały wieniec. I jak to wyjmiesz to musisz prawdzic czy ta zebatka jet odpowiednia do twojego ciagnika(napewno są dwa typy na 100%) może masz nie ten typ zalozony i dlatego kopci, mój kolega mial taki sam problem z kopceniem i to pomoglo.

Troche zakrecilem ale mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi.

#66 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 15:29

Ursus kopci Wydaje mi się że gdybym miał złą zębatkę to bym jej w ogóle ni zapalił.

Mam prawo podejrzewać że ma przegrzany silnik ponieważ Wszystkie uszczelki w silniku są twarde i kruche a to może wskazywać właśnie na przegrzanie. Co sądzicie?

#67 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 01 marzec 2009 - 19:30

Ursus kopci ale po przegrzaniu mógł byś mieć wydmuchaną uszczelkę pod głowicą i by ci gazy dawał a że są kruche to starość nie radość, skoro nie bierze ci oleju jak smok nie dymi z odpowietrzenia misy tylko kopci i dużo pali to jest coś z układem paliwowym i nie szukaj dziury w całym a to sprzęgiełko to może być z tym związane bo są dwa typy a po zamianie ciągnik będzie chodził tylko nie jak potrzeba

#68 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 19:38

Ursus kopci w filtrze powietrza wyciagnij kokosowe wkłady i przemyj w ropie czasami może cię zadziwić ile tam potrafi być dobra

#69 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 20:20

Ursus kopci W ropie?? ja je wyciągnąłem i były czyste więc z powrotem wsadziłem.

#70 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 01 marzec 2009 - 21:45

Ursus kopci Z tym sprzegielkiem to sprawdź naprawde bo kumpel muwił, ze zapali i bedzie chodził tylko cholernie kopci. Ale co z tym zrobisz to juz twoja sprawa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 15:53

Ursus kopci Ale chodzi ci o ten trybik co na pompie jest przykręcony czy tą złończkę pompy z resztą?

#72 Share rakos93

rakos93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 21:35

Ursus kopci też mam to samo zawieź do dobrego pompiarza niech zmniejszy ci dawkę paliwa ja 2 razy jeździłem z pompa 2 raz dobrze ustawił. Albo sprawdź wałek rozrządu

#73 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 15:58

Ursus kopci A co ma być z tym wałkiem?

#74 Share rakos93

rakos93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 16:53

Ursus kopci Może być wytarty.

Mogą być utarte krzywki np o 1mm ja tak miałem i dymił mocno i trochę przebierał tzw przerywał niekiedy na średnich obrotach szczekał.

#75 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 17:55

Ursus kopci Ale moja ma ładny głosik na małych i dużych obrotach więc ten wałek nie pasuje do twoich objawów.

#76 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 22:24

Ursus kopci pompa wtryskowa albo rozrząd przestawiony.

#77 Share bobik85

bobik85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 22:10

Ursus kopci na rozrządzie często wybija się wpust w wale korbowym {tzw półksiężyc} i nie zgadzają sę fazy rozrządu

#78 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 15:45

Ursus kopci Witam ponownie. Dałem jeszcze raz do sprawdzenia wtryski i okazało się że jeden był trefny... kopcenie jakby powoli ustawało ale mam takie inne pytanie. Jeśli ciągnik postoi i chcę go zapalić to zachowuje się jakby był zapowietrzony. Zapalić zapali bo mam nowe akumulatory i rozrusznik więc nie ma problemu. troszkę dłużej go się przytrzyma i zapali. Nawet w zakładzie zwiększyli mi dawkę paliwa na wtrysku gdy sprawdzali mi wtryskiwacze ale to nie pomogło. Co zrobić?? czy wyjąć wtryski i pompę i dać do zakładu żeby zgrali je ze Sobą?? dzięki za rady..

#79 Share jktuning

jktuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 16:36

Ursus kopci

Witam ponownie. Dałem jeszcze raz do sprawdzenia wtryski i okazało się że jeden był trefny... kopcenie jakby powoli ustawało ale mam takie inne pytanie. Jeśli ciągnik postoi i chcę go zapalić to zachowuje się jakby był zapowietrzony. Zapalić zapali bo mam nowe akumulatory i rozrusznik więc nie ma problemu. troszkę dłużej go się przytrzyma i zapali. Nawet w zakładzie zwiększyli mi dawkę paliwa na wtrysku gdy sprawdzali mi wtryskiwacze ale to nie pomogło. Co zrobić?? czy wyjąć wtryski i pompę i dać do zakładu żeby zgrali je ze Sobą?? dzięki za rady..

Tak to by było najlepsze rozwiązanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów