Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus kopci

256 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 26 luty 2009 - 18:40

Ursus kopci Dałem za nią 50 kawałków. Jest z kraju od gospodarza.Jak kupowałem to wydawała się być dobra.
Pompę już wcześniej dałem do przeglądu i okazało się że jest ok tylko dawkę miała zwiększoną ale pompiarz ustawił i dalej tak jest jak było. Wtryskiwacze są dobre bo tez sprawdziłem.
Mierzyłem ciśnienie na cylindrach i wyszło prawidłowe-16.8 atm.
Kopa to ma dobrego w porównaniu z 1214. O wiele silniejsza.
Nawet kompresji nie puszcza przez odpowietrznik a turbo nówencja ze sklepu brane.
I o co w tym chodzi?? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus kopci Dzisiaj, 13:27
  •  

#42 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 26 luty 2009 - 18:54

Ursus kopci Kolego niedawno przerabiałem podobny problem w swojej 16. Trzeba sprawdzić czy pod wtryskiwaczami niema zbyt wiele podkładek tak jak to było u mnie motor miał kopa ale dymił. Po dokładnej kontroli gniazd wtryskiwacza okazało się że siedzi po dwie miedziane podkładki co powodowało nieodpowiednią głębokość montażu wtryskiwacza. Paliwo było rozpylane nad tłokiem zamiast w komorze tłoka i silnik mocno dymił. W miejsce tych starych podkładek założyłem nowe niezbyt grube w porównaniu do tego co tam znalazłem i jest dobrze naprawdę teraz niema dymu.
PS Trzeba tam dobrze podłubać aby je wydobyć z gniazda wtryskiwacza.

#43 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 26 luty 2009 - 18:56

Ursus kopci

Dałem za nią 50 kawałków. Jest z kraju od gospodarza.Jak kupowałem to wydawała się być dobra.
Pompę już wcześniej dałem do przeglądu i okazało się że jest ok tylko dawkę miała zwiększoną ale pompiarz ustawił i dalej tak jest jak było. Wtryskiwacze są dobre bo tez sprawdziłem.
Mierzyłem ciśnienie na cylindrach i wyszło prawidłowe-16.8 atm.
Kopa to ma dobrego w porównaniu z 1214. O wiele silniejsza.
Nawet kompresji nie puszcza przez odpowietrznik a turbo nówencja ze sklepu brane.
I o co w tym chodzi?? :)

musisz ja sprzedać i przestanie kopcić, przynajmniej u ciebie na polu, u nas taki kolo ma 1634 i kopci nonstop nawet z pustymi przyczepami, jezeli wszystko jest ok to moze wina paliwa jakies mieszane ( choć pewnie mało prawdopodobne)
kujawy to jes to!!!!!

#44 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 26 luty 2009 - 19:15

Ursus kopci Właśnie że dawałem nowe podkładki i dokładnie sprawdzałem czy tam właśnie niema starych no i nie było.
black08-u co do tego kopcenia to ona kopci bez przyczep a paliwo z Orlenu biorę.

#45 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 26 luty 2009 - 19:22

Ursus kopci Kolego a jak zdejmiesz ten przewód co idzie od kolektora powietrznego do pompy paliwowej (korektor nadciśnienia) to widać jakieś objawy czy cały czas jest tak samo. Wtedy powinien mieć mniejszą dawkę paliwa nie wysterowaną przez turbodoładowanie. Jeżeli zdjęcie tego przewodu nic nie zmienia to znaczy ze coś jest nie tak pompą paliwową jest jednak zbyt duża dawka paliwa.

#46 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 26 luty 2009 - 19:25

Ursus kopci a jaki to jest dym siwy czy czarny
możesz mieć wstawione końcówki wtrysków od bez turbo i też może kopcić
i jeszcze jedno pytanie bierze ci olej

#47 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 26 luty 2009 - 19:28

Ursus kopci może filtr powietrza jest zasomolony? u szwagra w zetorze tak było objawy te same jak parowóz szedł

#48 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 26 luty 2009 - 19:32

Ursus kopci jak filtr to by było mało mocy.

Edytowany przez andrzej2110, 26 luty 2009 - 21:08.
cytowanie posta wyżej

kujawy to jes to!!!!!

#49 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 26 luty 2009 - 19:32

Ursus kopci Też myślę o filtrze powietrza, to podstawa w poszukiwaniu choroby.

#50 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 26 luty 2009 - 19:37

Ursus kopci a czasami nie zamieniłeś rurek od wtryskiwaczy jak przykręcałeś pompę wójek tak zrobił w t150 i też był parowóz straszny moc ponoś nie była znacznie mniejsza tak twierdził

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 26 luty 2009 - 19:52

Ursus kopci to stało się tak nagle, czy jak? turbina się lekko kręci?

#52 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 26 luty 2009 - 20:09

Ursus kopci Turbina jest nowa i nie za bardzo lekko się kręci, przewody ciśnieniowe też ok. z tym przewodem to jeszcze sprawdzę, w filtrze olej zmieniałem i miskę też czyściłem, wtryski oryginalne turbo na 5 stron pylą,dym czarny jak smoła i to tylko wtedy kiedy zwiększam obroty a jak już mam duże to mogę i 5 skib atlasa ciągać po glinie po górach i nawet szarego nie puści, tak było od początku kiedy ją kupiłem.

#53 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 26 luty 2009 - 20:42

Ursus kopci ale jak nie za bardzo lekko się kręci co ona ci ciężko chodzi? przecież ona ma w miarę lekko chodzić opisz jak rozumiesz że nie za bardzo lekko się kręci, a jak ją zakładałeś jako nówkę to zalałeś ją olejem czy tylko podłączyłeś i zapaliłeś?

#54 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 26 luty 2009 - 20:45

Ursus kopci No jasne że zalałem! Właśnie się tak kręci że luzu nie wyczujesz ręką a jak chodzi to się kręci normalnie i świst na cały warsztat.

#55 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 26 luty 2009 - 20:52

Ursus kopci a bierze ci olej, zapłon masz dobrze ustawiony, a może po prostu nieumiejętnie ci sprawdzili pompę bo jak dużo więcej pali niż normalnie musi być coś z dawką tylko jak zachowuje się jak trzymasz go dłuższy czas na wysokich obrotach też dymi czy nie

#56 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 26 luty 2009 - 21:02

Ursus kopci Przez dłuższy czas na obrotach nie dymi, zaplon 3 razy sprawdzałem a oleju troszkę ubywało na starej turbinie a teraz jest ok z olejem.

nie wiem jak wam ale mi się wydaje że może mieć silniczek przegrzany czy to możliwe?

#57 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 26 luty 2009 - 21:13

Ursus kopci możliwe,wspominałeś że olej w filtrze zmieniałeś,może za dużo nalałeś? a wkład filtra czysty? spóbuj bez filtra

#58 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 26 luty 2009 - 21:14

Ursus kopci ale jak byś miał silniczek przegrzany to byś miał z pewnością ciśnienie na tłokach gorsze i z pewnością gazy rurką odpowietrzającą by ci dawał i olej też by ubywał na moje oko sprawdź jeszcze pompę i wtryski bo jak ci więcej pali niż normalnie to musi być coś z tym,

#59 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 26 luty 2009 - 21:17

Ursus kopci Sprawdzę jeszcze raz a oleju do filtra nalałem tyle ile kreska pozwala.
jak nic się nie zmieni to ją opylę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share piszczo123

piszczo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 luty 2009 - 21:36

Ursus kopci mi też się wydaje że to coś z pompą ,wyjmij pompe i zawież do innego fachury zobaczysz co ci powie bo różni są fachowcy a np;pompa na wymiane w sklepie to nie wspomne a może masz założoną pompe nie od tego typu bo naprzykład do u902 jest o ile pamiętam 3 rodzaje pomp kiedyś właśnie w sklepie wymieniłem to było jeszcze gorzej jak na mojej , objawy takie że ledwo zapalił i chodził jak sieczkarnia ,zabrałem ją ze sklepu zawiożłem pompiarza zrobił mi ją i było ok