Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus kopci

256 odpowiedzi na ten temat

#221 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 05 luty 2014 - 16:20

Ursus kopci Źle ustawiony regulator obrotów w pompie.Zawieź pompę niech poprawią.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus kopci Dzisiaj, 22:08
  •  

#222 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2014 - 19:39

Ursus kopci Proszę wszystkich o pomoc mam problem ponieważ zciągnołem głowice w 1222 i mam pytanie, zdiołem ją dla tego, że ciągnik kopcił na biało jak się rozgrzał więc zwaliłem winę na wtryski, wtryski dałem razem z pompą do regeneracji i przed założeniem je sprawdziłem czy dobrze rozpylają paliwo i działały bardzo pięknie. więc wstawiłem je razem z pompą do ciągnika i zapaliłem go, okazało się że cholernik znowu dymi na biało!!!!!. więc pojeździłem nim z bronami pomęczyłem go trochę ale jak dymił tak dymi. więc znowu zwaliłem głowicę i co się okazało a to że nic się nie okazało co prawda silnik w nim nie był od 24 lat remontowany a tłoki w tulejach nie mają luzu wogóle. Wszystko jest świetnie dopasowane, tylko jeden tłok jest mokry i teraz nie wiem czy ten tłok jest mokry bo bierze olej z silnika czy może jeden wtrysk chociaż nowy znowu zaczął lać, i nie wiem czy mam dalej rozbierać czy nie.Podobno jak się wleje paliwa w tłoki to jak są pierścienie walnięte to powinno spływać paliwo a tu nie spływa wogólę nawet w tym który jet mokry i nie wiem czy mam odkręcać miskę olejową i wyjmować tłoki z korbowodami czy sprawdzić ten wtrysk. nie chce mi się zdejmować misy bo ona ze 90 kilo waży i do tego słyszałem i nie wiem czy to prawda że do wyjęcia tłoków trzeba wyjmować wał korbowy??? bo w 60 siątce jak robiłem to nie trzeba było.

A więc standardowe pytania czy do wyjęcia tłoków trzeba demontować wał korbowy.
czy przez jeden walnięty - lejący- wtrysk ciągnik może dymić na biało.
czy jeśli wlałem paliwa w tłoki i paliwo nie spływa warto je wogóle ruszać? - wyjmować?
czy przez źle ustawiony zapłon przy nowych wtryskach ciągnik będzie dymił?
i gdzieś tajemniczo znika olej silnikowy, myślę że właśnie dlatego dymi?
czy jeśli ciągnik był kilka razy zagotowany i przy zagotowaniu gaszony to musiały się zapiec pierścienie czy nie koniecznie?

#223 Share darekmaster90

darekmaster90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 18 luty 2014 - 20:15

Ursus kopci Witam więc tak jeśli ciągnik po zagotowaniu był gaszony to być może pierścienie się zapiekły. najlepiej jak ciągnik się zagotuje to powoli wlewać wodę najlepiej gorącą ale jeżeli nie ma to zimną ale bardzo powoli żeby nic nie pękło. A jeżeli chodzi o tajemniczo znikający olej z silnika to może trzeba będzie dać głowicę do regeneracji bo być może zawory są nie szczelne a w najgorszym przypadku (nie wydaje mi się) może głowica być pęknięta.

#224 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2014 - 20:28

Ursus kopci głowica jest dobra w stu procentach, a i zapomniałem dodać, że ciągnik ma kopa takiego że 1614 jest do niego mała.
jak nim orałem to na czwórce terenowej koła mu się kręciły na obrotach 1200/min a była taka glina i tak twardo, a silnik sobie pyrkał jak bez obciążenia, a jak pierścienie są zapieczone, to powinien właśnie nie mjeć mocy. że na 3 skiby musiałem orać

#225 Share grzegorz92

grzegorz92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja

Napisany 18 luty 2014 - 20:31

Ursus kopci kolego jeśli uszczelka pod głowicą jest w porządku to możliwa że jest to głowica ale wątpię a płyn z chłodnicy nie ubywało bo możliwe że to może być płyn i też będzie dymić a jak mówisz że pali

#226 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2014 - 20:44

Ursus kopci na jakiej podstawie masz 100% pewności co do głowicy ? sprawdź od czego jest mokry jeden z tłoków - od oleju ? paliwa ? a może płynu z układu chłodzenia ? dymienie na biało może powodować źle ustawiony kąt wtrysku lub woda/płyn przedostający się do cylindra

#227 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 luty 2014 - 21:08

Ursus kopci a więc...
do wyjęcia tłoków nie potrzeba demontować wału korbowego... ale trzeba się na kombinować, i dobrze to robić we dwóch aby sprawnie poszło...
i skoro zagotowany był to wymień pierścienie i będzie po sprawie skoro mówisz, że znika olej.. moja 1224 jeszcze na starym silniku tez brała olej wymiana pierścieni zakończyła temat... jak nie masz pewności co do głowicy ( może byc pęknieta, co jest bardzo prawdopodobne po zagotowaniu , pierwsze co to dostaje głowica jak się zagotuje ciągnik) tylko głowice trzeba dac do zakładu i powiedzieć żeby zabdali szczelnośc głowicy nie tylko zaworów ale i kanawłów wodnych. bo może byc małe pęknięcie gdzieś
ja stawiam na głowice i pierścienie....

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#228 Share ursus1014ieco410

ursus1014ieco410

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/matirolnik16

Napisany 18 luty 2014 - 21:52

Ursus kopci ustaw dobrze kąt zapłonu i wyreguluj zawory :D Pomoże :D

Edytowany przez ursus1014ieco410, 18 luty 2014 - 21:52.

#229 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 19 luty 2014 - 12:33

Ursus kopci albo inaczej... wynajmij mechanika , który ma o tym pojęcie, obejrzy posłucha i znajdzie przyczyne... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski

#230 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 luty 2014 - 19:19

Ursus kopci panowie czytajcie uważnie

- głowica nie pęknięta
- zawory szczelne
- pierścienie wymienione
- uszczelka pod głowicą nowa
- pompa i wtryski po regeneracji [[ regenerowano i ustawiano je przy mnie ]]
- wtrysk paliwa następuje 1 - 1,5 cm przed dojściem tłoka do górnego martwego punktu
- zawory ustawione
- a ten zaje...any skur....ysyn dalej kopci na biało, siwo.

mam jedno a w zasadzie dwa pytania czy przez walniętą pompę paliwową może kopcić na biało - siwo
i jak wtrysk paliwa na stępuje pół tora centymetra przed górnym martwym punktem to dobrze czy powinno być inaczej??
bo pompę paliwową mogą ustawić tylko tak od 1cm do 2cm przed górnym martwym punktem będzie następował wtrysk paliwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 luty 2014 - 22:09

Ursus kopci :) @forumkowicz czytaj ze zrozumieniem ;)
- przegrzana 6 = zwichrowana głowica = konieczność zrobienia szlifu jej płaszczyzny = sama wymiana uszczelki nie pomoże = woda( płyn) na tłoku =biały dym

- dymienie na biało nie jest objawem jak to określasz "walniętej" pompy a może być objawem źle ustawionego kąta wtrysku
- kąt wtrysku ustawia się nie na cm od GMP a stopnie przed GMP :) , masz do tego kołek nastawny który ma wskoczyć w otwór koło zamachowego w momencie wtrysku na pierwszy cylinder

#232 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 luty 2014 - 16:49

Ursus kopci jak ci mówię że woda nie idzie to woda nie idzie jesteś uparty jak moja babcia jak się jednego czepi to musi być to i koniec.
a ciekawe takie ciągnik nie jeździ na płynie tylko na wodzie nawet jeśli tej wody niema to też kopci. zrozumiałeś czy nie?? wiem co robię wiem jak rozpoznać objawy. nawet jak jeździłem na płynie w lato jak kopcił to płyn nie ubywał. dzisiaj go złożyłem do kupy i zozwierciłę w nawiasie mówiąc poszerzyłem dziurki w pompie paliwowej żeby ją jeszcze wstronę bloku przestawic chodzi mi o zapłon oczywiście, i problem znikł chodzi jak dzwon nie kopci chyba ze mu przygazuje ale to na czarno a nie na biało

a i jeszcze jedno pawelus ty d..pe masz zwichrowaną

#233 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 25 luty 2014 - 17:52

Ursus kopci @forumkowicz, z takimi "tekstami" to do gimnazjum a nie do innych użytkowników tego forum...

A co do @pawelusa, to chłopak ma racje, że jak się przegrzeje silnik, to może zwichrować głowice, ale to nie deska, że jak zdejmiesz to będzie widać, to są setne milimetra... a że w twoim przypadku było inaczej to całe szczeście... Ale kultura obowiązuje wszystkich... <_<

#234 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 25 luty 2014 - 19:29

Ursus kopci Skoro piłowałes fasolki na pompie to masz nie odpowiednie sprzęgiełko i jest przestawione o jeden ząbek.

#235 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 styczeń 2015 - 12:45

Ursus kopci

Witam panowie z powrotem <_<  Pierścienie i tuleje wymienione, wszystkie zawory w głowicy nowe wtryski sprawdzałem są dobre początek wtrysku ustawiony 4 mm przed gmp a ta cholera kopci dalej na siwo. Jak go zapalam po wiecmy po nocnym postoju to muszę długo kręcić rozrusznikiem jakieś 10 12 sekund idzie kupa siwego dymu z komina i dopiero zaczyna powoli łapać i jak zapali to kopci na siwo cały czas, dodam że jak się rozgrzeje to już siwego dymu w ogóle nie widać i przy przegazuwce idzie czarny czyli tak jak powinno być i teraz pytanie dlaczego nie chce zapalić jak jest zimny i dlaczego kopci na niebiesko jak jest zimny ?? dodam że kopa ma jak trzeba i jak się rozgrzeje to chodzi miód malina.

#236 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2399 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 13:03

Ursus kopci

Delikatnie ciut za wczesny kąt wtrysku.

#237 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 styczeń 2015 - 14:27

Ursus kopci

czyli ile ma być mm ?? 

#238 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2399 postów

Napisany 04 styczeń 2015 - 19:24

Ursus kopci

w 80 jest tak samo otwór jak w 330 od strony alternatora na obudowie sprzęgła jest otwór w który wchodzi kołek 8 i na kole zamachowym są dwa otwory 

pierwszy otwór wtrysk drugi GMP czyli  zakładasz kapilarę na pierwszą sekcję od pompy i kręcisz wałem aż złapiesz pierwszy otwór a w kapilarze ma drgnąć paliwo czyli ma być delikatny ruch paliwa.Jeżeli paliwo drgnie wcześniej to popuszczasz pompę górą do silnika i znowu dwa obroty wałem.Jak wskoczy kołek i nie drgnie to popuszczasz pompę delikatnie kontrolując kapilarę czyli delikatnie do momentu aż delikatnie drgnie i znowu dwa obroty żeby skontrolować czy jest dobrze czy korygować.Najlepsza kapilara jest ze wkładu od długopisu wchodzi w środek sekcji.  

#239 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2015 - 18:15

Ursus kopci

.

Edytowany przez forumkowicz, 08 styczeń 2015 - 19:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2399 postów

Napisany 05 styczeń 2015 - 18:31

Ursus kopci

Ale kiedy kopci na czarno jak dodajesz gazu czy jak pracuje na wyższych obrotach.Bo jak dodajesz gazu to normalna sprawa.Opisałem ci dokładnie jak się ustawia kąt wtrysku.