Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus kopci

256 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 20:27

Ursus kopci Witam. Wlaśnie skończyłem remont Ursusa 385. Wymieniłem pierścienie, wszystkie wtryskiwacze, nieszczelność zaworów w głowicy i tak zauważyłem że po zapaleniu kopci na biało?? przed remontem przy zapaleniu kopcił na czarno.
czy to może być wina niewyregulowanych zaworów?? ustawiał mi znajomy mechanik co robi ciągniki ale zawsze nie ma czasu więc tutaj moje pytanie. Pompa wtryskowa była wyregulowana w lecie i teraz nic nie majstrowałem przy niej.
Czy może tak musi być za nim się wszystko nie zgra ze sobą...???
dzięki za rady....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus kopci Dzisiaj, 19:15
  •  

#2 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 20:34

Ursus kopci Po kazdym remoncie nalezy wyregolowac to co sie zmianialo i naprawialo bo nawet jesli rozkrecalismy cale podzespoly to i tak po ponowny przykreceniu bedzie inaczej wszystko chodzilo... Wina wg mnie moze byc wlasnie nie wyregolowanie pompy przez co silnik dostaje zła mieszanke... A jeszzcze sie spytam, dlugo chodzil ciagnik i kopcil na bialo czy chwile i zaraz go zgasiles??

#3 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 20:49

Ursus kopci ciągnik po remoncie to kilka minut chodził. był zpalany trzy razy i chodził może po 5 minut, a kopci przy zapaleniu potem nie widać. delikatny dymek ale nie czarny tylko jasny.

#4 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 20:54

Ursus kopci a jaki to ciagnik jest? bo nie napisales...
Myslalem ze raz krotko chodzil..bo na bialo to mogl sie wypalac olej lub ropa jak mial nadmiar... tak jak w komarkach jak sie zrobilo zla mieszanke z nadmiarem oleju to kopcil na bialo ;)

#5 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 21:00

Ursus kopci Jest to Ursus 385.
Pierwszy raz jak go paliłem to musiałem na popych zapalać bo nieszło go zapalić bo był zapowietrzony. i troszkę metrów musiał być szarpnięty żeby zapalił.

#6 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 21:02

Ursus kopci Za krótko chodził,a tak w ogóle to nie pal go po trochu tylko po zmontowaniu trzeba aby pochodził za pierwszym razem dłuższy czas.

#7 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 21:05

Ursus kopci aha no to jutro zostawię go na dłużej żeby pochodził. zobaczę wtedy co będzie się działo.

#8 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 31 styczeń 2009 - 21:39

Ursus kopci Ciągnik po jakimkolwiek remoncie silnika powinien pracować dłuuuugi czas bez obciążenia tak aby wszystko mogło się ,,ułożyć" na wolnych obrotach żeby złapał temp. jak zapaliłeś go na kilka ninut to nawet nie wypalił oleju jaki się dostał do cylindrów, kolektora itd... daj mu ze2 godziny zeby się powoli dociarał i wtedy określisz czy dymi prawidłowo czy też są jakieś anomalie ;)
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#9 Share wojteczek11

wojteczek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 01 luty 2009 - 12:55

Ursus kopci Mam podobny problem też w C385 mianowicie jak chodzi chwile na wolnych obrotach to jak mu depne to wylatuje wielka chmura białego dymu z tłumnika chodził tak z 3 miesiace (teraz stoi) A zrobiło mi sie tak jak zaczeło mi wywalac uszczelkę pod głowicą , Sami ustawialismy zawory i nie zabardzo nam to wychodziło. W ferie bedzie mia robiony remont i zobaczymy co sie będzie działo.

#10 Share jktuning

jktuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 01 luty 2009 - 17:40

Ursus kopci chłopaki biały dym to brak sprężania a niebieski to bierze olej lub dostaje się do cylindrób przez głowicę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 01 luty 2009 - 17:56

Ursus kopci

ciągnik po remoncie to kilka minut chodził. był zpalany trzy razy i chodził może po 5 minut, a kopci przy zapaleniu potem nie widać. delikatny dymek ale nie czarny tylko jasny.

Tak jak pisał @kombajn, odpal go, niech sie rozgrzeje i pochodzi jakiś czas na pusto. Potem stopniowo zwiększaj mu obciążenie w pracy przez pierwsze 50 mth, potem wymiana oleju i można normalnie pracować.

#12 Share wojteczek11

wojteczek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 01 luty 2009 - 19:15

Ursus kopci Brak spręzania czyli co mu brakuje?

#13 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 01 luty 2009 - 19:24

Ursus kopci Może być wszystko w porządku, po prostu pierścienie muszą się ułożyć.

#14 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 07 luty 2009 - 15:26

Ursus kopci dzisiaj odpaliłem go i pochodził sobie z 3 godzinki.... a nawet przejechałem się nim na pusto to nie kopci zbytnio, tylko przy dodawaniu gazu ujawnia się dym.... a jak pojechałem przejechać się i była górka to było ewidentnie widać chmurę dymu...
Ciśnienie oleju przy niskich obrotach 800-1000obrotach ciśnienie wynosi na pograniczu 2 atmosfer a przy 2000 obrotach są 4 atmosfery. Więc lepiej niż było przed remontem bo wtedy przy 800obrotach miałem ciśnienie może z 0.5 nie więcej, ale jak dołożę palca do tej gumowej rurki od odpowietrznika silnika co jest koło sprężarki to pojawia się olej na palcu i tak sobie myślę czy nie wlałem zbyt rzadkiego oleju silnikowego bo zastosowałem olej silnikowy do diesli ale taki co leje się do samochodów... może tego być wina....????
a jeśli bym za słabo głowicę dokręcił to jakie byłby oznaki??? nie ma żadnych wycieków spod uszczelki więc chyba dobrze głowicę dokręciłem ale wolę się zapytać..
zawory w głowicy były dwa nieszczelne i zostały wymienione, pozostałe zostały stare... a przed remontem dodam że nie kopcił..

#15 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 07 luty 2009 - 17:51

Ursus kopci Jeżeli głowica była by słabo dokręcona to może być przedmuch do chłodnicy( bąbelki),wyciek,odma.
Dokręcenie głowicy 12-14 kgm (118-137 Nm(c 385)

#16 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 07 luty 2009 - 17:54

Ursus kopci bąbelki mówisz ale to na rozgrzanym silniku czy na zimnym??
bo na rozgrzanym silniku jak zajrzałem to woda się ruszała w chłodnicy tak jakby lekko się gotowała ale woda była zimna....
i to może być wina że kopci na biało???

#17 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 07 luty 2009 - 18:07

Ursus kopci Sprawdź dokręcenie kluczem dynamometrycznym, jeżeli nie masz to można użyć ręcznej wagi takiej z hakiem. do klucza daj dźwignie długości 1 metra.ciągnij za koniec używając wagi z siłą 13kg.

#18 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 07 luty 2009 - 19:05

Ursus kopci właśnie sprawdziłem i nie ma żadnych bąbelków w chłodnicy, żadnego oleju w chłodnicy ani wody w oleju.....

#19 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 07 luty 2009 - 19:22

Ursus kopci Silnik zimny będzie dawał biały dym. przeprowadź docieranie na różnych obrotach (wolnych unikaj), sprawdź dlaczego nie zagrzewa się.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 07 luty 2009 - 19:27

Ursus kopci temperatura w silniku jest ok bo widać ze jak wpadnie wyższa temperatura to termostat się otwiera i spada temp do 75 stopni..... dziś chodził można powiedzieć ze lepiej niż godzinke na małych obrotach a też troszkę na wyższych tzn 2000tyś obrotach bo ajk jeździłem nim....
Był ciepły górka i ciągnik dymił na biało tylko ten dym to głównie wylatywał z tłumika ale z dołu bardziej bo przy masce bo mi tam taka rurka wychodzi z niego... a raczej otworek...