Zaloguj się, aby obserwować  
KAROL0905

Nauka świn ?

Polecane posty

KAROL0905    2

Po raz pierwszy od kiedy mam świnie na boksie pojawił mi się dylemat. Jak nauczyć świnie sr** w innym miejscu ? Mam na boksie warchlaki i zaczęły tworzyć z mała lekom górę ( 1,2 metra) w jednym rogu. Co zrobić aby przekierować ja na inne miejsce aby robiły gnój w innych miejscach? Morze mieliście takie przypadki i jak sobie z nimi radziliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Wejdź do zagrody i im pokaz sam jak to się robi ;) żarcik nie gniewaj się :)

 

A tak serio to musisz chyba zagrodzić to miejsce bo nic nie będzie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

To chyba nie możliwe nauka świń u mnie też sr**ą w jednym miejscu za widełki trzeba się wsiąść i rozrzucić


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Jest kilka powodów które znamy dlaczego świnka robi tu a nie tam (miejsce niższe, ciemniejsze, chłodniejsze, wilgotniejsze a przede wszystkim na przeciwko karnika) czasem jednak zmienia się to np latem miejsce chłodniejsze i ciemniejsze jest bardziej atrakcyjne jako legowisko z powodu wysokiej temp.

Ja miałem kilka razy taki przypadek (tylko w jednym kojcu) że świnki zaczęły robić w kojcu a nie na ganku gnojowym (zawsze zima/wiosną) powodem było okno które robiąc się wilgotne(mróz i odwilże) strasznie szybko się brudziło po umyciu okien było lepiej. Jednak jak już świnki się czegoś nauczą to przestawić je jest bardo ciężko. Świnką pozamieniałem kojce i już było wporządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

kobra chciałem napisać to samo ;) heh

U mnie jest to samo w kojcach ze wszystkie robią kupę tam gdzie maja ale zdarza się rzut świń które robią z drugiej strony, no ale nic nigdy z tym nic nie robiliśmy bo wydaje mi się ze to taka "syzyfowa praca"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Jak mnie zdenerwują to wezmę TURa i wywiozę od nich ten gnój na płytę, ale nie chce bo jest za zimno, za bardzo wychłodziłbym pomieszczenie i mam ten oto dylemat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Dosc dobrym sposobem jest wylanie wody tam gdzie maja sie wyprozniac ;) trzeba wylac ze dwa wiadra po 10 litrow i sprawa zalatwiona. Tylko my wylewalismy ta wode na posadzke bez slomy.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

Jak jeszcze miałem świnki i srały mi po całym kojcu to nie wywalałem od nich gnoju tylko zgarniałem na miejsce w którym chciałem żeby to robiły. Jak już było ciasno w kojcu to musiały sr** tam gdzie zgarniałem a spały tam gdzie było czysto bo pod siebie już nie robiły. Trwało to około 2 tygodni ale pomogło. NIE WSPOMNĘ JUŻ O TYM JAK MI PRZYSZŁO Wywalać ten gnój po 2 tygodniach ;)


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Mi tam nie przeszkadzało czy to jest w tym miejscu czy w tym. Teraz już mam ostatnie 4 świniaki ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek5290    17

Rzuć im słomy tam gdzie chcesz żeby nie srały i powinno być ok ja robię tak u siebie tylko ze ty masz chyba z tego co czytam na głębokiej ściółce i może być problem ;):) ja mam tradycyjnie i u mnie to się sprawdza powodem może być poidełko gdzie świnie pija wodę tam i sr**ą ponieważ jest mokro.


Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Wiesz @andrzej2110 ale jak widzę w jednym rogu posadzkę a w drugim górę na 1,5 m to mnie szlak trafia. Musze coś pomyśleć bo mi wyskoczą przez zagrodę z bali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Trochę od tematu to powiem wam ze miałem 3 cielaki ze srały do koryta, aż do pewnego nieszczęśliwego dla nich dnia kiedy się wkurzyłem i zrobiłem palowanie wszystkim i był spokój ze szok, a to zawsze zawieszę wiaderko z woda nasypie do kastry osypki i nabrudzone. To ja im wpier***. I poskutkowało. ;)


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zaraz. Na głębokiej ściółce to nie ma znaczenia gdzie ci narobią. I tak wywalasz po sprzedaży.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świnia z reguły zawsze sra tam gdzie jest najchłodniej...w starszych książkach odnośnie prod. świń piszą, że powinno zrobić się otwory z nawiewami przy tej ścianie przy której chcemy żeby się załatwiały ;) W nowoczesnym budownictwie mamy już z tym problem i trzeba z tym sobie radzić inaczej tak jak koledzy piszą powyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jkl    0

A może wystarczy powiedzieć magiczne słowo PROSZĘ? ;)


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

Wyżej wymienione jest wiele rad, musisz zrobić tak żeby to miejsce w które mają sr** było najmniej atrakcyjne do spania. Czyli powinno być mokre, chłodne lub wilgotne (dotyczy to zimy w lecie takie miejsce będzie atrakcyjne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj