Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nauka świn ?

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 31 styczeń 2009 - 19:09

Nauka świn ? Po raz pierwszy od kiedy mam świnie na boksie pojawił mi się dylemat. Jak nauczyć świnie sr** w innym miejscu ? Mam na boksie warchlaki i zaczęły tworzyć z mała lekom górę ( 1,2 metra) w jednym rogu. Co zrobić aby przekierować ja na inne miejsce aby robiły gnój w innych miejscach? Morze mieliście takie przypadki i jak sobie z nimi radziliście?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nauka świn ? Dzisiaj, 22:08
  •  

#2 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 31 styczeń 2009 - 19:20

Nauka świn ? Wejdź do zagrody i im pokaz sam jak to się robi ;) żarcik nie gniewaj się :)

A tak serio to musisz chyba zagrodzić to miejsce bo nic nie będzie.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#3 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 19:22

Nauka świn ? To chyba nie możliwe nauka świń u mnie też sr**ą w jednym miejscu za widełki trzeba się wsiąść i rozrzucić
AF - to Jest To:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 19:26

Nauka świn ? Jest kilka powodów które znamy dlaczego świnka robi tu a nie tam (miejsce niższe, ciemniejsze, chłodniejsze, wilgotniejsze a przede wszystkim na przeciwko karnika) czasem jednak zmienia się to np latem miejsce chłodniejsze i ciemniejsze jest bardziej atrakcyjne jako legowisko z powodu wysokiej temp.
Ja miałem kilka razy taki przypadek (tylko w jednym kojcu) że świnki zaczęły robić w kojcu a nie na ganku gnojowym (zawsze zima/wiosną) powodem było okno które robiąc się wilgotne(mróz i odwilże) strasznie szybko się brudziło po umyciu okien było lepiej. Jednak jak już świnki się czegoś nauczą to przestawić je jest bardo ciężko. Świnką pozamieniałem kojce i już było wporządku

#5 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 19:38

Nauka świn ? kobra chciałem napisać to samo ;) heh
U mnie jest to samo w kojcach ze wszystkie robią kupę tam gdzie maja ale zdarza się rzut świń które robią z drugiej strony, no ale nic nigdy z tym nic nie robiliśmy bo wydaje mi się ze to taka "syzyfowa praca"

#6 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 19:40

Nauka świn ? Jak mnie zdenerwują to wezmę TURa i wywiozę od nich ten gnój na płytę, ale nie chce bo jest za zimno, za bardzo wychłodziłbym pomieszczenie i mam ten oto dylemat

#7 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 31 styczeń 2009 - 19:45

Nauka świn ? Dosc dobrym sposobem jest wylanie wody tam gdzie maja sie wyprozniac ;) trzeba wylac ze dwa wiadra po 10 litrow i sprawa zalatwiona. Tylko my wylewalismy ta wode na posadzke bez slomy.
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#8 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 20:05

Nauka świn ? Jak jeszcze miałem świnki i srały mi po całym kojcu to nie wywalałem od nich gnoju tylko zgarniałem na miejsce w którym chciałem żeby to robiły. Jak już było ciasno w kojcu to musiały sr** tam gdzie zgarniałem a spały tam gdzie było czysto bo pod siebie już nie robiły. Trwało to około 2 tygodni ale pomogło. NIE WSPOMNĘ JUŻ O TYM JAK MI PRZYSZŁO Wywalać ten gnój po 2 tygodniach ;)
sprzedam kombajn fortschritt E 517

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 20:24

Nauka świn ? Mi tam nie przeszkadzało czy to jest w tym miejscu czy w tym. Teraz już mam ostatnie 4 świniaki ;)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#10 Share Maciek5290

Maciek5290

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:to co wszyscy lubia rolnictwo i wszystko z tym zwiazane

Napisany 31 styczeń 2009 - 20:35

Nauka świn ? Rzuć im słomy tam gdzie chcesz żeby nie srały i powinno być ok ja robię tak u siebie tylko ze ty masz chyba z tego co czytam na głębokiej ściółce i może być problem ;) :) ja mam tradycyjnie i u mnie to się sprawdza powodem może być poidełko gdzie świnie pija wodę tam i sr**ą ponieważ jest mokro.
Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

#11 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 20:36

Nauka świn ? Wiesz @andrzej2110 ale jak widzę w jednym rogu posadzkę a w drugim górę na 1,5 m to mnie szlak trafia. Musze coś pomyśleć bo mi wyskoczą przez zagrodę z bali

#12 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 31 styczeń 2009 - 20:39

Nauka świn ? Trochę od tematu to powiem wam ze miałem 3 cielaki ze srały do koryta, aż do pewnego nieszczęśliwego dla nich dnia kiedy się wkurzyłem i zrobiłem palowanie wszystkim i był spokój ze szok, a to zawsze zawieszę wiaderko z woda nasypie do kastry osypki i nabrudzone. To ja im wpier***. I poskutkowało. ;)
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#13 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 20:40

Nauka świn ? Zaraz. Na głębokiej ściółce to nie ma znaczenia gdzie ci narobią. I tak wywalasz po sprzedaży.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#14 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Maszyny, j.Niemiecki

Napisany 31 styczeń 2009 - 22:44

Nauka świn ? Świnia z reguły zawsze sra tam gdzie jest najchłodniej...w starszych książkach odnośnie prod. świń piszą, że powinno zrobić się otwory z nawiewami przy tej ścianie przy której chcemy żeby się załatwiały ;) W nowoczesnym budownictwie mamy już z tym problem i trzeba z tym sobie radzić inaczej tak jak koledzy piszą powyżej :)

#15 Share jkl

jkl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 01 luty 2009 - 01:08

Nauka świn ? A może wystarczy powiedzieć magiczne słowo PROSZĘ? ;)
Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Suchy

Suchy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 01 luty 2009 - 11:43

Nauka świn ? Wyżej wymienione jest wiele rad, musisz zrobić tak żeby to miejsce w które mają sr** było najmniej atrakcyjne do spania. Czyli powinno być mokre, chłodne lub wilgotne (dotyczy to zimy w lecie takie miejsce będzie atrakcyjne).