Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kradzieże w waszych wsiach

262 odpowiedzi na ten temat

#41 Share adasiorek

adasiorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo
    mechanika z nia zwiazana
    majsterkowanie

Napisany 01 luty 2009 - 15:26

Kradzieże w waszych wsiach przed swietami moeje siostrze ukradli 4 swiniaki po okolo 100kg
nic wszystko by nie wyszlo na jak zeby nie krew bo zabite wynosili
pozatym zeby nie ta krew to niedoliczyli by sie bo srednio w kwaterach jest po 85 -90 sztuk
zlapali zlodzieli ale wypuscili po 48h
i to juz nie pierwszy ich wystep ciagle jakis sprzet typu wiertarki myjki czy zboze lub nawet ptactwo domowe:/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kradzieże w waszych wsiach Dzisiaj, 12:17
  •  

#42 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 01 luty 2009 - 15:38

Kradzieże w waszych wsiach @andrzej2110 do Sierpca ok. 5km, do Płocka 39 ;) powinieneś kojarzyć te okolice, a Ty mieszkasz już w powiecie płockim?
pozdrawiam

#43 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 luty 2009 - 17:08

Kradzieże w waszych wsiach Tak Płocki ale do granicy Lipnowskiego ma jakieś 3 km asfaltem i około 1km boczno drogo ;) Do Sierpca na rynek ciągnikiem 1:10 :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Nie daj się okraść! zobacz »

•  

#44 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 01 luty 2009 - 17:28

Kradzieże w waszych wsiach U mnie w okolicy też było kiedyś dużo kradzieży i to grubych ja wiem o takich:
Ukradli C360,C330,poloneza atu plus i to najlepsza kradzież facet był marynarzem wrócił poldkiem do domu około 23:00 tak ludzie mówili i poszedł do domu na górę,oczywiście wstawił auto do garażu 23:15 na komisariacie pobliskiej policji zadzwonił telefon,odbierają a to ten facet,że mu poldka ukradli i jeszcze biedactwo zostawił w nim portfel z dowodem rejestracyjnym w środku. No a prawko i dowód osobisty miał,więc co przypadek nieeee ukartowane, jak można zostwaić portfel z dowodem a prawko zabrać ze sobą i jeszcze kluczyki w aucie były.

Ale lećmy dalej,dużo krów kradli,z sąsiedniej wsi ukradli jednemu 8 a drugiemu raz 13 a po roku raz 17 krów ciągników też i krów też dużo jeszcze kradli ale długo wymieniać. Lecz kradzież ciągników się zakończyła jak jakieś 15 km ode mnie ukradli trzy John Deery serii 6030 dwa jednemu rolnikowi i jednego drugiemu. No i w jakiejś szopie znaleźli je bo śledzili wszystkie john deery jeździli za nimi policjanci i nagle trafili na właściwego. Złodziej ukradł i prowadził go do dziupli i wjechał w las a mundurki za nim i się wkopał wjechał do szopy a oni za nim lecz niestety uciekł tylnym wyjściem bo sierotki tylko jedno obstawili. no w sumie to tylko 6 mundurowymi go napadli. I po tym skoku już nie ukradli żadnego ciągnika.

A teraz kradną ropę, w zime w tamtym roku spuścili kolesiowi z trzech ciągników ropę i ukradli piłę sthila i szlifierkę i kosiarkę do trawy,zajechał na pole i mu ciągnik zgasł i tak się dowiedział. Zalał ciągniki do pełna i w beczce miał trochę i mu ukradli ponad 300 l.
A mojemu wujowi ukradli nowiutki agregat prądotwórczy i paliwo z kanistrami a kanistry w pobliski m lesie znalazł i nowy grzejnik do łazienki mu z garażu ukradli bo sobie kupił i łyżkę do tura od C-330 ale to sąsiada bo u niego zostawił bo mój wujo ma hydrauliczny tur, i z auta tez mu spuścili bo też na ropę i jeszcze to wszystko wywieźli na parę razy wózkiem do wożenia kiszonki a wózek pod mostem zostawili.
Trochę się rozpisałem ale chciałem powiedzieć część tego co wiem.

#45 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 01 luty 2009 - 17:58

Kradzieże w waszych wsiach U mnie chamy siano sprasowane kradli, do wieczora prasowaliśmy, a na drugi dzień przyjeżdżamy, a tu 10 beli nie ma, i tak przez dwa lata pod prząd, ostatnio zbieramy siano zaraz jak z prasy wyleci, i problem znikł ;) Kiedyś na umur klucze nam ginęły, ale jakoś to ustało. U kuzyna wynieśli kiedyś części samochodowe, to doszli ich jak zawieźli felgi aluminowe na skup. Ale duużo wiary ze wsi było w to zamieszane :)

#46 Share k0b

k0b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 01 luty 2009 - 18:26

Kradzieże w waszych wsiach @andrzej2110 do Sierpca na rynek jeździsz ;) , ja też czasami ale teraz duzo handlarzy i takie rekordowe ceny prosiat nawet po 400zł za parke :) gdzie tu interes jak połowę ceny za jaką sprzedam tucznika musze kupic prosiaka :) kosmiczne te ceny

#47 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 luty 2009 - 18:27

Kradzieże w waszych wsiach Kilka lat temu znajomemu zginęło 20 bel słomy z pola...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#48 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 01 luty 2009 - 18:53

Kradzieże w waszych wsiach Czy na Mazowszu kradną najwięcej?W mojej okolicy kilka lat temu późną jesienią złodzieje wyprowadzili z gospodarstwa trzy
ciągniki dużej mocy.Była noc,odpalili traktory i wyjechali na okoliczne drogi .Tam pewnie czekał jakiś TIR.
Mieli pecha bo gospodarz poprzedniego dnia spuścił wodę chłodnic.Ciągniki zatarły się po 2-4 kilometrach.
Gdyby traktory były zalane płynem typu borygo,odjechałby w siną dal.Tak wystarczyło je tylko naprawić...... ;)

#49 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 01 luty 2009 - 19:00

Kradzieże w waszych wsiach Naprawa 3 zatartych ciagników to też niewąskie koszty. Ale lepsze to niż całkiem stracić sprzet. Nazwałbym to szcześciem w nieszczęściu.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#50 Share Grzesiekclassic

Grzesiekclassic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 01 luty 2009 - 19:03

Kradzieże w waszych wsiach Ja też jestem z Mazowieckiego. w tej wsi co ja mieszkam nie zdarzyły się kradzieże .Kiedyś zakosili tacie pająka do siana ;):angry:
Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 01 luty 2009 - 19:06

Kradzieże w waszych wsiach U nas to przede wszystkim przyczepy giną, nam na szczęście jeszcze żadna nie znikneła.
A taka większa kradzież to jak ukradli mojego taty koledze jakiegoś dużego JD nie pamiętam już jakiego... skończyło się na tym że policja ich zatrzymała bo mieli za mała lawetę na ten ciągnik xD
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#52 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 01 luty 2009 - 19:22

Kradzieże w waszych wsiach U nas we wsi też sąsiadowi porwali 385 ale sie obudził wsiadł w samochód i jechał za nimi i mrugał światłami ale bał sie zajechać droge. Ale staneli przy lasku i uciekli do niego, a traktor został, było ich dwóch.

#53 Share wiesmak

wiesmak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 02 luty 2009 - 00:07

Kradzieże w waszych wsiach W grudniu minęły 2 lata jak "zaginął" mi z podwórza dwu letni rozrzutnik obornika i tylko tylne burty się po nim zostały :angry:

#54 Share mnich

mnich

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 02 luty 2009 - 00:21

Kradzieże w waszych wsiach U nas sąsiadowi skosili 5 ha kukurydzy na ziarno, do dzisiaj niedoszedł kto to. A tak to niezdarzają sie większe kradzieże

#55 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 03 luty 2009 - 16:47

Kradzieże w waszych wsiach U nas był taki chłopaszek co miał lepkie ręce. Przez kilka lat kradł drobne rzeczy np. przekażniki, koła, piły, wszystko drobne co mógł zaraz sprzedać. Policja zawsze mówiła że nic nie może zrobić bo jak poszli do niego do domu to go nie mogli znaleść, tylko jego babcia sie modli na kanapie, a okazało sie że on zawsze sie chował do tej kanapy. Jak zgineła sąsiadowi piła i policja rozkładała ręce, to sąsiad sie zaczaił i ostro wlał smarkaczowi no i piła sie znalazła. Na policje nie poszedł bo sie bał iż go dorwią za liczne inne przewinienia.

#56 Share saimon199

saimon199

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 03 luty 2009 - 21:35

Kradzieże w waszych wsiach u mnie we wsi raz ukradli 60 z przyczepą ale było mokro i zakopali się z przyczepą to przyczepę odpięli i poniechali samym traktorem ciągnik się znalazł po roku czasu A w okolicy raz ukradli nowego JD nawet nie był jeszcze po opłacany i się nie znalazł właściciel robił wielkie poszukiwania kradli też mleko z baniek

#57 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 04 luty 2009 - 00:42

Tak Płocki ale do granicy Lipnowskiego ma jakieś 3 km asfaltem i około 1km boczno drogo ;)

i jeszcze 2dni wolami przez bagna i pol dnia na piechote. :D :)
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#58 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 04 luty 2009 - 11:35

Kradzieże w waszych wsiach Ja moge się pochwalić , bo w mojej wsi nikt nikomu nic nie kradnie. Raz dla księdza ukradli piłe łańcuchową lub kosiarke, no to mielismy temat kazań na cały miesiąc. hehe ;)
Wieczny kawaler ;)

#59 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 04 luty 2009 - 14:37

i jeszcze 2dni wolami przez bagna i pol dnia na piechote. ;) :D

A mówiłaś ze u ciebie to taka duża wioska. teraz wiem czemu. same bagna ;p

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share tomcat

tomcat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 04 luty 2009 - 15:19

Kradzieże w waszych wsiach u mnie w okolicach były kradzieze pił łańcuchowych, kluczy, narzędzi , policja podejrzewała miejscowych pijaczków że na wódke przehandlowali a okazało sie że to białorusini, zatrzymała ich do kontroli straż graniczna a w bagażniku passata kombi pełno fantów. ;) no i sie skonczyły kradzieże

a u mnie jakieś 10 lat temu z ursusa 4512 zginęło cięgno górne i sworznie od zaczepu transportowego, :angry:
patrze rano a na ziemi zaczep leży
live is too short......................drive URSUS more