Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyczepa sztywna Autosan 4,5t

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 30 styczeń 2009 - 10:52

Przyczepa sztywna Autosan 4,5t Posiadam dana przyczepę io jest to moja jedyna i główna zarazem przyczepa w gospodarstwie. I mam pytanie do was. Czy opłaciłoby sie przerobic na wywrotkę? Planuje ją wyremontowac i zastanawiałem się nad tym. Z góry dziękuję za pomoc..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyczepa sztywna Autosan 4,5t Dzisiaj, 21:26
  •  

#2 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 11:04

Przyczepa sztywna Autosan 4,5t Przelicz sobie czy opłacało by ci się to zrobić, mój znajomy chciał przerobić przyczepę 11,5t ale jak oblczył ile to wyjdzie ponad 10 tys to dal spokuj, i postanowił ja sprzedać i chce teraz kupić jakąś do 20tys.
Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#3 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 11:11

Przyczepa sztywna Autosan 4,5t Największy koszt by wyniósł zakup siłowników. Planuje zrobic nowe burty, spodnicę naprawic, hamulce(nie działają). Co do konstrukcji to mam kilka patentów ale chciałbym się dowiedziec czy ktoś już próbował to zrobic... Sprzedac mi się nie opłaca bo nikt mi jej nie kupi bo po co komu sztywna przyczepa...

#4 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 11:12

Przyczepa sztywna Autosan 4,5t Przerabiałem ten sam dylemat, posiadam dwie Autosanki 4,5 t są one w bardzo dobrym stanie jedna chodziła w trasy ze Starem tak więc hamulce, światła itp. są prefekt i też mieliśmy zamiar ją przerabiać ale po przeliczeniu kosztów (oczywiście tylko niezbędnych części, bo roboty swojej nie liczę) wyszło to nieopłacalne. Suma sumarum kupiliśmy HL 8011, jeżeli masz trochę gotówki to sprzedaj tą swoją i kup wywrotkę fabryczną ;)

#5 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 10:18

Przyczepa sztywna Autosan 4,5t Sprzedałbym za 2 tyś.(może) a używana wywrotka koło 5 tyś... Na nową mnie nie stac... czyli koło 3 tyś róznicy... No nie wiem czy jest to nie opłacalne. A jedna przyczepa mi wystarczy.

#6 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 10:37

Przyczepa sztywna Autosan 4,5t Poszukaj w ogłoszeniach bo za 3 tys to mozna wywrotke juz kupic.Pewnie cos do lekkiego remontu ale zima dluga a na 100% nie przerobisz sztywnej na wywrotke tak zeby wszystko było ok.Wywrotki maja silniejsza rame nośną niz przyczepy sztywne wiec wg. mnie nie ma sensu sie babrac spawac a potem mozesz tylko na tym stracic.Lepiej dołozyc troche i miec dobra przyczepe a dwie zawsze ci sie przydadza.
Podaje kilka linków.
4.5 tony
HL 5011 podloga do wymiany i pomalowac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 31 styczeń 2009 - 10:44

Przyczepa sztywna Autosan 4,5t Takie sobie.. Ale dzięki za pomoc... Muszę pomyślec... Jedna mi na 100% starczy... Na te moje hektary to i tak ta przyczepa więcej stoi niż robi ;) A wywrotka miałaby więcej roboty... Bo ostatnio pozyczyłem od wujaszka wywrotke i ją zepsułem.. Obrotnica wyleciała.. Jedna łapa puściła... Muszę sprawdzic ta ramę i obliczyc jaki ciężar wytrzymie...

#8 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 08 luty 2009 - 19:27

Przyczepa sztywna Autosan 4,5t też mam autosana 4,5 tony i bym chciał przerobić
mam znajomego który właśnie taką przyczepę przerabiał na wywrotkę,
sam nie wiem jak on tam robił i nie wiem która jego przyczepa to owa przeróbka bo ma ich sporo
ale wiem że musiał zrobić ramę, i wiadomo kilka mocnych uchwytów, oprócz tego siłownik potrójny od 6 tonówki wzioł ze złomowiska, a i właśnie tonaż zwiększył do 6 ton
rozmawiałem z nim na ten temat i mówił że to nie jest takie proste jak się wydaje, ale da się zrobić, teraz twierdzi że to nie warto robić przy mniejszych przyczepach
obecnie ma przynajmniej 10 przyczep
2x8 tonówki nówki metaltech
2x8 tonówki przeróbki ale za to jakie...
2x8 tonówki stare oryginalne
2x6 tonówki przeróbki
sam nie wiem ile ich tam miał, ale przyczepa zawsze musi być sprawna

#9 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 luty 2009 - 19:48

Przyczepa sztywna Autosan 4,5t Ja mam przyczepę 4,5 t przerobiono na wywrotkę. Przeróbka była robiona zaraz po zakupię a kupiona była jako złom z likwidowanego kółka rolniczego. Było to na końcu lat 80 lub początek 90 (na pewno przed 93 rokiem). Obecnie nie wiem czy warto było by się w to bawić. Czasem można trafić tanio wywrotkę. Znajomy kupił za 500 zł (tak 500 zł) wywrotkę 4t ale bez siłowników i burty do wymiany. Hamulce nie sprawne ale i tak tego się nie używa.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#10 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 09 luty 2009 - 16:02

Przyczepa sztywna Autosan 4,5t chłopie
za 500zł jakbyś taką miał to od razu biorę, byle rama prosta, osie proste i koła miała, i żeby jeździła

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 09 luty 2009 - 16:36

Przyczepa sztywna Autosan 4,5t Widziałem to przyczepę. Za tako kasę to sam bym kupił choć minie potrzebna. Mały remoncik i bym sprzedał za 4 tys bez niczego. Rama prościutka jak nowa. A zapomniałem ze opony 2 do wymiany były. Osie proste. Dno w bardzo dobrym stanie. Wystarczyło trochę pospawać na łączeniu blachę.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 09 luty 2009 - 18:37

Przyczepa sztywna Autosan 4,5t właśnie tym chcę się w przyszłości zająć,
sprężarke kupiłem, karchera nówke kupiłem, zestaw pistoletów do malowania mam, szlifierke i wszystkie tarcze do niej mam, w sumie jeszcze brak migomata, lepszej spawarki transformatorowej, i zestaw profesjonalnych kluczy
generalnie tylko czasu mi brakuje i kasy